Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb 1 hafta önce zeytinli dağına çıktk fakat yokuş aşşğı yapıştıran şahinli çocuklar kpmuş geliyolardı bize çarpıcaklardıki sğa direksiyonu kırdım ve ufalanmış kaya parçaları yüzünden motorla düştük işn garip tarafı motorun üzerinden nasıl atladığımı bilmiyorum ayaktaydım motor sürüklendi ve dağdan 15-20 metre kadar aşğıya kaydı dahada ilginci sadece sağ sinyalimin kapağı kırılmıştı far hafif çizildi belli olmuor motoru kaldırdım benzin akmıştı sonra marşa bastım 15 sn ye gaz yemedi ve yola tekrar tırmandım sinyal dışında hiç birsey olmıstı işimi gördüm eve geldim ve sinyalin kapağını yapıştırdım...bu arabesk staylalar bi gün öldürecekler beni
    gecmış olsun kardeş
    bende motoru yatırınca sadece sag sınyal kağagı kırıldı bende aynen yapıştırıdım bır daha Allah gostermesın boyle kazalar tekerınız duz bassın...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Ne platin nede iridyum bujinin bir fayda saglayacagini düsünmüyorum. Yillarca araba modifiye etmekle ugrastim. Tecrübelerim dogrultusunda ne acik hava filtresi nede bu tarz bujiler tek baslarina bi fayda saglamiyorlar. MOdifiye isine girilecekse is tam yapilmali. Ancak bizim bu tek silindirli motorlara yapilacak hic birsey yok bence.
    Iridyumu kullanip olumlu izlenimler yakalayacak arkadaslari dinlemeye de hazirim.

Motosikleti
    lifan kp 150
    evet arkadaşlar bir süpriz daha lpg li mc yakın da istanbul yolların da aynı sistemi scootere uygulamıştım scooterimi artık farklı işlede kullanıyorum

By isak_1981 at 2011-06-09

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    İsak kardeşim gerçekten çalıştırdınmı tüple motoru..
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsak kardeşim gerçekten çalıştırdınmı tüple motoru..
    evet mc yi degil ama scooterim 1 ay öncesine kadar lpg ve benzin ile çalışabiliyordu ben mc yi işe gitmeye kullanıyorum onun için mc ye geçirmeye karar verdim

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne platin nede iridyum bujinin bir fayda saglayacagini düsünmüyorum. Yillarca araba modifiye etmekle ugrastim. Tecrübelerim dogrultusunda ne acik hava filtresi nede bu tarz bujiler tek baslarina bi fayda saglamiyorlar. MOdifiye isine girilecekse is tam yapilmali. Ancak bizim bu tek silindirli motorlara yapilacak hic birsey yok bence.
    Iridyumu kullanip olumlu izlenimler yakalayacak arkadaslari dinlemeye de hazirim.
    iridyum bujı 30 tl normal buji 10 tl ve her 5000 de degiştiriyoruz iridyum yaklaşık 25000 km gidiyor buna göre hesap yaparsak uzun vadede avantaj gibi
    ayrıca örnek vermek benim baktıgım bir iki modifiye sitesi var onlar power commander taksanız bile kendi orjinal egzosunu kullanın diyor hele exup kulllananlar arabada herhalde durum böyle degildir
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    [QUOTE=isak;2375580]evet arkadaşlar bir süpriz daha lpg li mc yakın da istanbul yolların da aynı sistemi scootere uygulamıştım scooterimi artık farklı işlede kullanıyorum

By isak_1981 at 2011-06-09[/QUO
    isak kardeş şayet çalıştırabilirsen bu tesisattan banada yapıy yollayabilirmisini

çok güzel bir buluş yapmışsınız elinize sağlık
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    isak kardeş şu tüp işinin fotoları facedeki mc grubuna da eklermisin birde çalıştıktan sonra bir videoda çok iyi olur bu arada HELAL OLSUN..

Motosikleti
    lifan kp 150
    [QUOTE=ramizan83;2375820]
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bir süpriz daha lpg li mc yakın da istanbul yolların da aynı sistemi scootere uygulamıştım scooterimi artık farklı işlede kullanıyorum

By isak_1981 at 2011-06-09[/QUO
    isak kardeş şayet çalıştırabilirsen bu tesisattan banada yapıy yollayabilirmisini

çok güzel bir buluş yapmışsınız elinize sağlık

slm işi hepsi burda bitmiyor motor üzerin de ilave çalışmalar yapmak gerekiyor
    sisteme regilatör yani beyin dedikleri karbiratör görevi yapan sistem, benzin kesicisi ,ve gazı ısıtması için motor bilok alt taraf silindirle şanzumanın birleştigi yere bakır boroyu 1 tur sarmak gerekiyor ben scootre yaptıgım sistemin resimlerini bir kaçını yollayım

By isak_1981 at 2011-06-10

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Tebrik ederim

[QUOTE=isak;2376249]
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sisteme regilatör yani beyin dedikleri karbiratör görevi yapan sistem, benzin kesicisi ,ve gazı ısıtması için motor bilok alt taraf silindirle şanzumanın birleştigi yere bakır boroyu 1 tur sarmak gerekiyor ben scootre yaptıgım sistemin resimlerini bir kaçını yollayım

İsak kardeşim, ben merak etmeye başladım! Sizin bu mekanik alt yapısı nereden geliyor. Bravo yani!, Bizleri durup durup şaşırtıyorsun
    Bu işin maliyeti nedir, istenirse üretimini yapabilirmisin? Olur ya; seri üretime soyunursan, sıradayım.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bir daha söylüyorum İsak bu sanayi işinden iyi ekmek yer
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    yok
    bugün Emirgan'a gittim, parkta güvenlik görevlileri turuncu renk bir MC ile devriye atıyorlardı. Dikkatimi çektiler ve biraz fazla baktım motora, merak da ediyorum balancer sistemini özellikle, Mondial'in kalitede yeni bir trende geçişini. Sanırım nazarım değdi, motorun üzerinde 2 kişiyken anlayamadığım bir sebeple kayıp düştüler. İlginç olansa motor stop etmedi, yere benzin falan da hiç akmadı
    neyse ki adamlara birşey olmadı hızları çok yavaş olduğundan, malesef full korumasızlardı.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    [QUOTE=isak;2376249]
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

scootera nasıl yaptığınızı tam olarak anlatırsanız ben de düşünüyorum. benim motor da sizinkinin bir kardeşi ve kilometreye 13-14 kuruş yakıyor ve ayda 1000 km yol yapıyorum. sorularım: ne kadar para gitti? ne kadar yakıyor? güvenlik konusunda neler yaptınız? performansı azaldı mı?

son olarak motora yan çanta da yapmışsınız sanırım? kaynakları şasede nereye bağladınız?

Motosikleti
    lifan kp 150
    [QUOTE=maxi97;2377156]

scootera nasıl yaptığınızı tam olarak anlatırsanız ben de düşünüyorum. benim motor da sizinkinin bir kardeşi ve kilometreye 13-14 kuruş yakıyor ve ayda 1000 km yol yapıyorum. sorularım: ne kadar para gitti? ne kadar yakıyor? güvenlik konusunda neler yaptınız? performansı azaldı mı?

son olarak motora yan çanta da yapmışsınız sanırım? kaynakları şasede nereye bağladınız?
    slm resim de gürüldügü gibi scootere koltuk altına sıabilecek bir lpg tankı lazım dı araştırdım uygun küçük bişey bulamadım piknik tüpünü biraz modife den sonra lpg tankı haline getirdim şamandıra tAKILACAK şekilde.gazın ısınması gerekiyordu bunuda esnek basınca dayanıklı firen hortumları ile eksozdan ısıtıp regilatöre ordan da karbiratöre .karbiratör de yada hava filitre hurtumuna regilatörden basıncı düşmüş gazı karbiratöre taşıyan hortumu takabilecek bisiklet şamyel sipop demirine benzer bir aparatla gazın karbiratöre ulaşmasını salayıp gerekli hava ve gaz ayarların dan sonra çalıştırdım. bu sistem scooterlerde daha güvenli cidigi bir darbe olmazsa lpg sistemi zarar görmüyor çünkü etrafı şase ile çevrili .güvenlik konusu kontaktan çıkısından bir 3 yollu anahtar koyarda 1 benzin kesip açmaya 2 boş 3 kazı kesip açmaya kollanacaksın bir şema çızeyim buna uyulursa aşırı bir kaza geçirmezsen tehlike yok ben 4 ay o şekil de kullandım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 ----------

ben geçen yıl 5 tl lik gazla 100 kemyol gidiyordum fazlası var azı yok normalbir kullanımda performan kaybı 100 de 5 gibi bişey

Motosikleti
    [QUOTE=isak;2377213]
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

slm resim de gürüldügü gibi scootere koltuk altına sıabilecek bir lpg tankı lazım dı araştırdım uygun küçük bişey bulamadım piknik tüpünü biraz modife den sonra lpg tankı haline getirdim şamandıra tAKILACAK şekilde.gazın ısınması gerekiyordu bunuda esnek basınca dayanıklı firen hortumları ile eksozdan ısıtıp regilatöre ordan da karbiratöre .karbiratör de yada hava filitre hurtumuna regilatörden basıncı düşmüş gazı karbiratöre taşıyan hortumu takabilecek bisiklet şamyel sipop demirine benzer bir aparatla gazın karbiratöre ulaşmasını salayıp gerekli hava ve gaz ayarların dan sonra çalıştırdım. bu sistem scooterlerde daha güvenli cidigi bir darbe olmazsa lpg sistemi zarar görmüyor çünkü etrafı şase ile çevrili .güvenlik konusu kontaktan çıkısından bir 3 yollu anahtar koyarda 1 benzin kesip açmaya 2 boş 3 kazı kesip açmaya kollanacaksın bir şema çızeyim buna uyulursa aşırı bir kaza geçirmezsen tehlike yok ben 4 ay o şekil de kullandım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 ----------

ben geçen yıl 5 tl lik gazla 100 kemyol gidiyordum fazlası var azı yok normalbir kullanımda performan kaybı 100 de 5 gibi bişey
    elinize sağlık. yangın söndürme tüpünü gaz tankı olarak kullanabilir miyiz? yangın söndürme tüpü dayanıklı mıdır? şamandıra tam olarak ne işe yarıyor? benim 150 zcnin ayak koyma yeri bombeli. oraya 2 litrelik yangın tüpü sığar sanırım. etrafına da darbe koruman için kaynakla boru takılabilir. tabi tüp dayanıklıysa...

egzoz fazla ısınırsa lpg için sorun olmaz mı? bunun yerine egzoza içinde su olan bir boru bağlanırsa, bu borunun içine 12v ile çalışan bir elektrik motoru ile devirdaim yaptırılırsa ve bu elektrik motoruna giden elektriği borunun içindeki suya bağlı bir termostatla alınırsa daha güvenli olmaz mı?

gazın geldiği boruya ek olarak bir demir bilyanın içinde olduğu 1 parmak boğumu kadar bir tüp eğimle konursa motor atıyorum 50 derece eğime geldiğinde gazı otomatik kesen bir sistem yapılamaz mı?

regülatör eğer elektrikle çalışıyorsa bu demir bilya olayı kısa devre için de kullanılabilir mi?.

bu yazdıklarım saçma değilse ve uygulanabiliyorsa sizin de desteğinizle hemen uygulamaya geçerim. 5 liraya 100 km mükemmel bir değer. ben 16 liraya 135 km gidiyorum.

Motosikleti
    lifan kp 150

By isak_1981 at 2011-06-11

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

kadeş bu iş uzuar yazmakla anlatılmaz ben sana yardımcı olmak adına tl vereyim yarın beni ara nacizane yardımcı olayım 0546 511 08 26 habu arada elinden iş geliyorda az buçuk işden anlıyorsan bu iş kolay olur yoksa hiç bulaşma derim

Motosikleti

By isak_1981 at 2011-06-11
    3 numaralı anahtara eğimli bir tüpün içinde demir bilyayla kısa devre yaptırılıp gaz kesilebilir.

lpgnin bir boru ile egzoza bağlanması hala bana güvensiz gelmekte. yeri gelince 1 saat kontağı kapatmıyorum. nacizane fikrim benim için bu kısım sorun çıkarabilir. lpgyi önceki yazımdaki gibi suyla ısıtmak, suyun sıcaklığına göre devirdaim yaptırmak teorik açıdan basit bir çözüm.

yangın tüpü konusu hala muallakta. olmadı sanayiden 150 zcnin ayak koyduğumuz yerin bombesine göre 5-10 mmlik sacdan 2-3 litrelik bir depoyla beraber etrafına darbelerden korumak için kafes yapılabilir. bildiğim kadarıyla piknik tüpleri 4 mm malzemeden yapılıyor.

yalnız şunu anlayamadım; hem manifolda hem de hava filtresine lpg gönderiyoruz; hava filtresine eklemek yeterli olmuyor mu?

cevabın için çok teşekkürler.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arkadaşlar bu gün eski foça ile yenifoça arsında acar kampingin ön koyunda motorun uzerinde kilitli olan airoh marka siyah kaskım çalındı kaskın kilitlendigi yere sakın guvenmeyin
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    RTR150 Aphace SARI
    gecmiş olsun belo arkadaşım bilirim ben onları onlara kilit dayanmazzzzzz kaskını yanına lacaksın herzaman söylerim ben

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    sagol arkadaşım son pişmanlık fayda etmez benim anşamadıgım aynı marka bir tane daha kask aynaya asılıydı benimki daha yeniydi adam benimkini almış
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)