Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    [QUOTE=asm;2129126]
    Alıntı salih9033 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alternatörde veya elektrik tesisatında bir yerde oynama yaptınız mı? Yoksa hiçbir müdahaleye gerek kalmaksızın aküden direkt elektrik alarak mı taktınız xenonu?
    Yok hiç bir yerde oynama yapmadık yanlız beyin takmanız daha iyi olacaktır çünkü ilk taktığınızda birşey olmaz ama sonralardan motorda bir takım sorunlar çıkabilir mesela gösterge nin çalışmaması gibi çünkü motor beyinli yinede size kalmış ben 1 hafta beyin gelene kadar beyinsiz kullandım hiç birşey olmadı şuan aküdede sorun yok eğer akü de bitme olursa daha yüksek akperli akü takarız sorun hallolur bide elektiği normal motorun kablosundan aldık beyin takınca + elektiği aküden çektik kaldırmıyor yoksa.Bugünde çakar takıcam sinyal lambalarının içine onunda resimlerini gösteririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Beyin takma derken neyi kastediyorsunuz? Xenonun balastı değil bu beyin değil mi?

Ben de esasında xenon kit taktıktan sonra bir müddet kullandım.

Sonra baktım ki benim akü git gide zayıflıyor.

Gene Agility'ye xenon takan bir arkadaşa danıştığımda (netten sormuştum) alternatörün sargısının değişmesi gerektiğini söyledi.

Bunu elektrikçime söylediğimde o da doğrudur dedi ama alternatör ile hiç oynama diye uyarınca xenonu söktüm ben.

Sizin aküdede bir sıkıntı olabilir ilerde. İnş. olmaz da gene de aklınızda bulunsun.

Benim gibi gece vakti yolda farınız sönebilir
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyin takma derken neyi kastediyorsunuz? Xenonun balastı değil bu beyin değil mi?

Ben de esasında xenon kit taktıktan sonra bir müddet kullandım.

Sonra baktım ki benim akü git gide zayıflıyor.

Gene Agility'ye xenon takan bir arkadaşa danıştığımda (netten sormuştum) alternatörün sargısının değişmesi gerektiğini söyledi.

Bunu elektrikçime söylediğimde o da doğrudur dedi ama alternatör ile hiç oynama diye uyarınca xenonu söktüm ben.

Sizin aküdede bir sıkıntı olabilir ilerde. İnş. olmaz da gene de aklınızda bulunsun.

Benim gibi gece vakti yolda farınız sönebilir

Beyin apayrı birşey ücreti ise 100tl gibi birşey ve özelliği aracınınız beynine zarar vermeyi engellemesi

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu beyin denen şeyin bir fotosu var mı?

Xenon kitlerle birlikte takılan ara aparat galiba bu.

Eski xenon kitler sorun çıkartıyordu. Mesela VW grubu araçların silecek motorları yanıyordu.

Yanılmıyorsam Peugeot 407 de sonradan takma xenon kiti kabul etmiyordu.

Bu tarz zorunlar için takılan bir aparat galiba bu beyin.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Bu beyin denen şeyin bir fotosu var mı?

Xenon kitlerle birlikte takılan ara aparat galiba bu.

Eski xenon kitler sorun çıkartıyordu. Mesela VW grubu araçların silecek motorları yanıyordu.

Yanılmıyorsam Peugeot 407 de sonradan takma xenon kiti kabul etmiyordu.

Bu tarz zorunlar için takılan bir aparat galiba bu beyin.
    tamam işte kaptın hemen :D aynen öyle kibrit kutusu kadar büyüklüğü var ama etrafından birsürü kablo sıçrıyor

resminide buldum

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Artık bazı xenon kitler bu aparata gerek duymuyor.

Fotoğraf tarihi de 2002 olarak gözüküyor. Sanırım bunu geceucusu.com'dan birisi yapmış

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Artık bazı xenon kitler bu aparata gerek duymuyor.

Fotoğraf tarihi de 2002 olarak gözüküyor. Sanırım bunu geceucusu.com'dan birisi yapmış
    fotoğrafın tarihi önemli değil ben benim beynin resmini bulamadım o yüzden gösterdim siz istedğinizi yapın.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    fotoğrafın tarihi önemli değil ben benim beynin resmini bulamadım o yüzden gösterdim siz istedğinizi yapın.
    Fotoğraf tarihini bu işin eski olduğunu belirtmek için diyorum.

O fotoğraf tarihinden bu yana az buçuk bu işlerle uğraşıyorum da.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Fotoğraf tarihini bu işin eski olduğunu belirtmek için diyorum.

O fotoğraf tarihinden bu yana az buçuk bu işlerle uğraşıyorum da.
    evette diyorum ya taksanızda olur takmasanızda ama ne olur ne olmaz demi o sistemli xenonlarda vardır ama arabalar için vardır şuan motorlar için duymadım

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu işten biraz da elektrikçiler para kazanıyor.

Yoksa şimdiki xenon kitlerde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Elektrikçi bir dostum var. Kendisi de zamanında böyle aparatlar kullanmış.

Şimdi taktığı xenon kitlerde böyle şeyler takmıyor ve bunlara gerek de olmadığını söylüyor.

Önceki xenon kitler ki 500-600 TL civarı iken şimdiki xenon kitler 100-150 TL arası.

150 TL'lik bir xenon kitte bu mesele çözülmüş yani

Ama ne olur ne olmaz denilirse bu tarz şeyleri kullanmadan bir zarar da gelmez.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    sen bilirsin birşey olursa elektik bölümünün garantisi iflas eder söyliyim

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    vayy be kymcocuların sohbet mekanı yok mu artık, uzun zamandır bakmadım siteye baya değişiklikler olmuş ve city kullanıcıları çoğalmış ;)

beni az çok tanırlar 2009 mart çıkışlı city im var , 7500 km yi devirdim günü birlik bursa ya gittik 2 city olarak uzun yolda çok iyi, ama benim debriyaj problemim var ve silkar dan inanılmaz derecede şikayetçiyim !! ayrıca motorun orta ayağı hatalı üretildiği için yaklaşık 8 aydır yan ayakla kullanıyorum o parça bile hala gelmedi (bi gün geldi ama süper 8 in ayağıymış uymadı bi daha da ses çıkmadı) ... debriyaj için göztepe aydın motor garanti kapsamında başvuru yaptı 3 hafta oldu hala ses çıkmadı, en sonunda 2 gün önce aradım ve parçayı tayvandan beklediklerini söylediler ... yedek parça konusunda sıkıntılı bir firma malesef koskoca firmanın elinde debriyaj yok şaka gibi bişey ... 60 km den sonra 80 e kadar inanılmaz bir vızırtı çıkarıyo gören racing sanacak kaskım bile varken rahatsız oluyorum, inşallah ramazandan sonra parça gelecekmiş (öyle dediler, sanki tayvanda da ramazan var da işler ağırlaşmış !!!)

ayrıca 2009 model city lerin selesi malesef çok sert ve rahatsız (uzun süre kullandıktan sonra kuyruk sokumum o kadar ağrıyoki ağlayasım geliyo ) ,amaa bi arkadaşım benden 10 ay sonra aldı ve selesi muhteşem rahat, şu anki modeller gerçekten iyi motor sesi bile farklı, her yeni seri de bazı şeyleri düzeltiyolar...

nese içimden bişeyler yazmak geldi, city ile ilgili sormak istedikleriniz olursa 7500 km lik city kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışırım ...

he bir de 2009 mayıs ayında aç karına yola çıktığım için kaza yaptım köprücük kemiğimi kırdım, 8 saat şuur kaybı yaşadım ve 2 ay sahalardan uzak kaldım city me çok şükür bişey olmadı

bir kaç gün sonra tekrar uğrarım ...
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    sen bilirsin birşey olursa elektik bölümünün garantisi iflas eder söyliyim
    Benim motorda şimdi xenon olmadığı için kafam rahat

Alıntı alp_toker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayy be kymcocuların sohbet mekanı yok mu artık, uzun zamandır bakmadım siteye baya değişiklikler olmuş ve city kullanıcıları çoğalmış ;)

beni az çok tanırlar 2009 mart çıkışlı city im var , 7500 km yi devirdim günü birlik bursa ya gittik 2 city olarak uzun yolda çok iyi, ama benim debriyaj problemim var ve silkar dan inanılmaz derecede şikayetçiyim !! ayrıca motorun orta ayağı hatalı üretildiği için yaklaşık 8 aydır yan ayakla kullanıyorum o parça bile hala gelmedi (bi gün geldi ama süper 8 in ayağıymış uymadı bi daha da ses çıkmadı) ... debriyaj için göztepe aydın motor garanti kapsamında başvuru yaptı 3 hafta oldu hala ses çıkmadı, en sonunda 2 gün önce aradım ve parçayı tayvandan beklediklerini söylediler ... yedek parça konusunda sıkıntılı bir firma malesef koskoca firmanın elinde debriyaj yok şaka gibi bişey ... 60 km den sonra 80 e kadar inanılmaz bir vızırtı çıkarıyo gören racing sanacak kaskım bile varken rahatsız oluyorum, inşallah ramazandan sonra parça gelecekmiş (öyle dediler, sanki tayvanda da ramazan var da işler ağırlaşmış !!!)

ayrıca 2009 model city lerin selesi malesef çok sert ve rahatsız (uzun süre kullandıktan sonra kuyruk sokumum o kadar ağrıyoki ağlayasım geliyo ) ,amaa bi arkadaşım benden 10 ay sonra aldı ve selesi muhteşem rahat, şu anki modeller gerçekten iyi motor sesi bile farklı, her yeni seri de bazı şeyleri düzeltiyolar...

nese içimden bişeyler yazmak geldi, city ile ilgili sormak istedikleriniz olursa 7500 km lik city kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışırım ...

he bir de 2009 mayıs ayında aç karına yola çıktığım için kaza yaptım köprücük kemiğimi kırdım, 8 saat şuur kaybı yaşadım ve 2 ay sahalardan uzak kaldım city me çok şükür bişey olmadı

bir kaç gün sonra tekrar uğrarım ...
    Kymco'cuların Sohbet Mekanı kayboldu. Yönetime bu hususta danıştım ve KSM'nin açılacağını söylediler fakat hala ses seda yok

Kazalardan ötürü geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

Motorla ilgili parça beklemek de ayrı bir sinir strestir. O hususu da çok iyi anlıyor,en kısa zamanda parçaların temin edilmesini diliyorum.

Bir mal 2 yıl garantili ve bunun 8 ayı parça beklemek ile geçiyorsa vah ki ne vah.

Motosikleti

Kymco'cuların Sohbet Mekanı kayboldu. Yönetime bu hususta danıştım ve KSM'nin açılacağını söylediler fakat hala ses seda yok

Kazalardan ötürü geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

Motorla ilgili parça beklemek de ayrı bir sinir strestir. O hususu da çok iyi anlıyor,en kısa zamanda parçaların temin edilmesini diliyorum.

Bir mal 2 yıl garantili ve bunun 8 ayı parça beklemek ile geçiyorsa vah ki ne vah.
    zaten garantimin bitmesinden endişeleniyorum, 2011 martta bitecek inşallah o zamana kadar gelir, ama şikayette de bulundum sallayan yok malesef ... zaten bu kışı da geçireyim 15bin km fln olurum heralde sonra da kymco macerama son vereceğim

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Şimdi sıra geldi performans a şimdi performans hava filtresi takılacak normal hava filtresine giden borunun ucuna Simota karbon filtre takıcağım ve + olarak debriyaj ayarları performans a yönelik olacak 6000 bin 7000 km civarı olduğunda ise silindir kiti takacağız motor 165 cc güce çıkacak buda demek oluyorki süper motor

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Sonunda aldın Agility'yi ha kardeş ?

Bir ara epey eleştiriyordun. Nasıl motorun?
    Aldık çok şükür Kusura bakma Asım abi nete girme imkanım olmuyor biraz geç cevap veriyorum

Herşey iyi hoş abi dün motoru bakıma götürdüm 7 binden beri bakım yapılmamış gözüküyor Kızıltopraktaki serviste bende yağla bujiyi değiştirmiştim.

Liste çıkarttı ;
    Hava filtresi
    Arka fren
    Gidon bakımı
    Debriyaj bakımı
    Karbüratör ayarı
    Sübap ayarı bana 170 tl demez mi? Motorumu passat sandım

Fiyat çok geldi sinirlendim. Sadece balatayla debriyaja bak dedim balata değişti debriyajın somunlarını yağladı.Birde hava filtresi temiz olsun diye balata temizleme spreyi sıktı.Ne yapmaya çalıştığını sordum bişey olmaz yaaavv sen bana güven dedi.
    Motoru indirdi filtreyi taktı yükleniyor el marşına basıyor basıyor almıyor 30 sn basılı tuttu öksüre öksüre çalıştı sonunda. Aküyü de zayıflattı.
    Daha önce çalışmamazlık yapıyormuydu dedi.Sen elini sürene kadar tıkır tıkır çalışıyodu dedim. Ve sırf balata değişimi ve debriyajı yağladığı için 75 lira para istedi az olduğunu söyledi! Bu kymco servislerinin hepsimi böyle merak ediyorum.

Sübap ve karbüratör ayarını ümraniyedeki yaşar ticarete sordum 30 liraya yaparız dedi.Fiyat bana iyi gibi geldi abi sence ?
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldık çok şükür Kusura bakma Asım abi nete girme imkanım olmuyor biraz geç cevap veriyorum

Herşey iyi hoş abi dün motoru bakıma götürdüm 7 binden beri bakım yapılmamış gözüküyor Kızıltopraktaki serviste bende yağla bujiyi değiştirmiştim.

Liste çıkarttı ;
    Hava filtresi
    Arka fren
    Gidon bakımı
    Debriyaj bakımı
    Karbüratör ayarı

Fiyat çok geldi sinirlendim. Sadece balatayla debriyaja bak dedim balata değişti debriyajın somunlarını yağladı.Birde hava filtresi temiz olsun diye balata temizleme spreyi sıktı.Ne yapmaya çalıştığını sordum bişey olmaz yaaavv sen bana güven dedi.
    Motoru indirdi filtreyi taktı yükleniyor el marşına basıyor basıyor almıyor 30 sn basılı tuttu öksüre öksüre çalıştı sonunda. Aküyü de zayıflattı.
    Daha önce çalışmamazlık yapıyormuydu dedi.Sen elini sürene kadar tıkır tıkır çalışıyodu dedim. Ve sırf balata değişimi ve debriyajı yağladığı için 75 lira para istedi az olduğunu söyledi! Bu kymco servislerinin hepsimi böyle merak ediyorum.

Sübap ve karbüratör ayarını ümraniyedeki yaşar ticarete sordum 30 liraya yaparız dedi.Fiyat bana iyi gibi geldi abi sence ?
    hayırlı olsun city ... İstanbul Motora gittin sanırım kızıltoprakta ... Aklında olsun buradan da yazıyorum kesinlikle oraya gitmeyin ... Hem ilgilenmiyorlar hem çok pahalı değmez ...!! İnşallah bu yazdıklarımı da okurlar !! UKALA İNSANLAR !! Onlara o kadar kızdım ki yazarken yine sinirleniyorum, motoru onlardan almadım diye ilgilenmediler rezillik !!

Nese ...

Benim de debriyaj ile ilgili problemim var, göztepe Aydın Motordan aldım ben motoru 2009 mart ayında, şu anda debriyajımın değişmesi gerekiyor, Aydın usta parçayı garanti kapsamında istedi Silkar dan ... yaklaşık 2 ay oldu hala gelen giden bişey yok, aradım Silkar ı tayvandan gelmesini bekliyoruz dediler, ve ramazandayız dediler (ne alaka !!!)... önemli bir parça malesef stoklarında yok

Yedek parça konusunda kymco çok zayıf, kymco zayıf değil aslında Silkar çok zayıf . Orta ayağım bile yok 8 aydır yan ayakla dolaşıyorum.

Motorumdan çok memnunum 7500 km oldum hiç bir sıkıntım yok, selem biraz sert döşemeciye gidip seleyi yaptıracam o kadar. Ama bu yedek parça konusundaki sıkıntılar canımı çok sıkıyo hatta bazen motoru bugün satıyorum lanet olsun diyorum ... zaten bu kış geçsin mutlaka değiştircem bu motoru belki exciting alırım, ya da vitesli bişeylere geçiş yaparım ...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Liste çıkarttı ;
    Hava filtresi
    Arka fren
    Gidon bakımı
    Debriyaj bakımı
    Karbüratör ayarı

Ben de bu aralar nete pek giremediğim için cevap gecikiyor. Kusura bakmayasın.

Kızıltoprak'taki kesinlikle yüksek bir fiyat çekmiş ve yaptıkları içinde 75 TL fazla bence.

Servislerin hepsi olmasa da çoğu böyle malesef. Ben kaç motorcuya gittiysem abartı fiyatlar ile karşılaştım. Motorumun bazı şeylerini kendim hallediyorum artık.

Subap ayarı için gittiğin Yaşar Ticaret'İn verdiği 30 TL iyi bir rakam.

Subap ayarı neyse de karbüratör ayarı kolay bir ayar zaten. Motorumun karbüratör ayarını kendim yaptım mesela.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Ben de bu aralar nete pek giremediğim için cevap gecikiyor. Kusura bakmayasın.

Kızıltoprak'taki kesinlikle yüksek bir fiyat çekmiş ve yaptıkları içinde 75 TL fazla bence.

Servislerin hepsi olmasa da çoğu böyle malesef. Ben kaç motorcuya gittiysem abartı fiyatlar ile karşılaştım. Motorumun bazı şeylerini kendim hallediyorum artık.

Subap ayarı için gittiğin Yaşar Ticaret'İn verdiği 30 TL iyi bir rakam.

Subap ayarı neyse de karbüratör ayarı kolay bir ayar zaten. Motorumun karbüratör ayarını kendim yaptım mesela.
    Sübap milleri vuruyor gibime giliyordu motorun sesini dikkatlice dinleyince yanılmış olduğumu anladım
    karbüratördede bir sorun yok İstanbul motordaki usta kırığı kayışın sağlam demişti nasıl sağlam oluyorsa 15 bin km olmuş
    Yaşar motora gittiğimde kayışımın bittiğini ve değişmesi gerektiğini söyledi. Ön varyatöründe değişmesi gerektiğini söyledi zaten 95 i geçmiyor sanırım bu yüzdendir. Debriyajdan gelen sesi kesti ve bir kuruş para almadı ne yaptım ki deyip

Kayış olarak dayco marka düşünüyorum çok kaliteli ve iyi performans veren bir kayışmış www.yedekparçasipariş.com adresinde buldum güvenilir bir site
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    iyi günler bir soru danışıcaktım 3.500tl'm var diyelim (5-6 ay sıkar dişimi aile bütçesini arttırırım) fakat 0km agilitmi alayım yoksa temiz bulabilirsem agility city 2.elmi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler