Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle dusuk hacımlı bır motorla uzun yol cok kotu oluyor ve suspansıyonları kotu bir motorlada dahada eziyetlı oluyor..

süspansıyon ayarı yapılabiliyormu hıç sordunuzmu? yumusatmak gibi mesela vede etrafımda bazıları diyorkı yenı aldıgında motora hemen tam gaz yüklenme pistonlar şişer motor sonra hızlı gitmez diyor belli bir km yawas git diyorlar bazısıda tam tersi aldıgın anda daya tam gaz hiç durmadan acılsın motor diyorlar hangisi dogrudur

Teşekkürler simdiden..
    Süspansiyondan ziyade sele ile alakalı benim rahatsızlık. Küçük scooterların çoğusu böyle. Uzun yol motoru değiller kesinlikle. Onların da suçu yok

Motor yeni alındığında rodaj süresi (ilk 1000 km'dir takriben) boyunca sakin kullanmak gerekir aracı. Üretici belli devir aralığının üstünde aracın kullanılmaması gerektiğini söyler.

Bu rodaj süresi geçildiğinde de araç yavaş yavaş sıkıştırılabilir.

Uzun süre hiç sıkıştırılmadan kullanılan bir aracın performansının olmadığı söylenir. Bence doğrudur da.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    Arkadaşlar bende bugün kymco agility city aldım motor çok güzel 1 hafta sonra xenon takıcam takmış olan varmıdır varsa bilgi verebilirmi birde rodajını nasıl atlatmam gerekir anlatırmısınız...

Motosikleti
    Kymco Agility City
    birde motosiklet.net sticker larından bende istiyorum nerden temin ederim.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı salih9033 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bugün kymco agility city aldım motor çok güzel 1 hafta sonra xenon takıcam takmış olan varmıdır varsa bilgi verebilirmi birde rodajını nasıl atlatmam gerekir anlatırmısınız...
    Hayırlı olsun motorunuz. Güle güle kullanın.

Benim motorum Agility 125. Ben motoruma xenon taktırdım fakat alternatör ile ilgili bir modifikasyon yapmak gerektiğinden xenon yüzünden aküden oldum.

City'nin alternatörü değişik mi bilmiyorum ama bu haliyle xenon takınca randıman alınamıyor.

Rodaj süresinde de motor belli devrin üstünde çalışmamalı. Yani 60-70 km/s hızların üstünde pek seyretmeden,motoru -zorda kalmadıkça- sıkıştırmadan sürmek lazım.

İlk 1000 km'de motoru fazla zorlamayın. 1000 km'yi aştığınızda motoru yavaş yavaş sıkıştırabilirsiniz.

Ustanın birisi "motoru kovalamak" demişti benim sıkıştırma dediğim işe.

Kolay gelsin.

Bende motoruma ilk defa bindim (agility 125 ) 20 günden beri satın aldığım yerde duruyordu.(Ehliyeti almadan binmeyeceğim diye kendime söz vermiştim) yaklaşık 20 km civarı kullandım 50 km geçmedim İnanılmaz zevk aldım Arabayı bir kenara bıraktım Eğer sıkıntı olmazsa sürekli kullanabilirim Gerçekten güzel birşey motor kullanmak

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Serkan UĞUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoruma ilk defa bindim (agility 125 ) 20 günden beri satın aldığım yerde duruyordu.(Ehliyeti almadan binmeyeceğim diye kendime söz vermiştim) yaklaşık 20 km civarı kullandım 50 km geçmedim İnanılmaz zevk aldım Arabayı bir kenara bıraktım Eğer sıkıntı olmazsa sürekli kullanabilirim Gerçekten güzel birşey motor kullanmak
    Hayırlı olsun motorunuz.

Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Honda CBR 600f---Kymco Agility City 125
    herkese merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.kymco agility city aldım bugün gerçekten çok güzel bir makina,bugün 100 km civarında yol yaptım gayet rahat ve keyifli bir sürüştü....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 ----------

arkadaşlar sormak istediğim bir soru var size aldığım kymco 2010 model 2300 km de, aldığım kişi rodajının çok iyi yapıldığını söyledii ,bugün biraz makinayı sıkıştırdım hafif yokuş aşşağı bir yolda baya bir ivmelenerek 100 km hızı gördüm, sizce normal mi yoksa daha da km hızı artmalımıydı (örneğin 120 km hız),acaba rodajı tam bitmedi mi ya da normal mi diye merak ettim görüşleriniz bekliyorum arkadaşlar...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı cenkgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.kymco agility city aldım bugün gerçekten çok güzel bir makina,bugün 100 km civarında yol yaptım gayet rahat ve keyifli bir sürüştü....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 ----------

arkadaşlar sormak istediğim bir soru var size aldığım kymco 2010 model 2300 km de, aldığım kişi rodajının çok iyi yapıldığını söyledii ,bugün biraz makinayı sıkıştırdım hafif yokuş aşşağı bir yolda baya bir ivmelenerek 100 km hızı gördüm, sizce normal mi yoksa daha da km hızı artmalımıydı (örneğin 120 km hız),acaba rodajı tam bitmedi mi ya da normal mi diye merak ettim görüşleriniz bekliyorum arkadaşlar...
    Merhaba,

Yaptığınız hız normal. Biraz fazlaca eğimli bir yolda kadranda 120'yi görebilirsiniz.

Düzlükte de motoru biraz sıkıştırarak kadranda 110'u görebilirsiniz.

Ben eski Agilitymi sürekli sıkıştırıyordum. Düzlükte eski motorumla 115'i görüyordum motoru biraz zorlayarak. Şimdiki motorumla düzlükte 115'i kolayca göremiyorum.

Motoruna göre de değişebiliyor bu iş.

Yaptığım maksimum hız ise kadranda 125 km/s. (reel hızım 110 ya vardır ya yoktur)

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Düzde 108 kmh yi geçebilmiş değilim (07 agılıty 14.000)
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    arkadaşlar çok teşekkür ederim, o zaman gayet normalmiş. saygılar

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzde 108 kmh yi geçebilmiş değilim (07 agılıty 14.000)
    Sonunda aldın Agility'yi ha kardeş ?

Bir ara epey eleştiriyordun. Nasıl motorun?

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Agility City me Xenon u taktım çok güzel oldu

Motosikleti
    arkadaşlar önve arka tekerin hava basıncı kaç olmalı. tek kişiyken ne olmalı 2 kişiyken ne olmalı??

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı salih9033 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agility City me Xenon u taktım çok güzel oldu
    Kaç Kelvinlik ampul taktınız,kaça maloldu,fotoğraf alabilir miyiz?

Alıntı cenkgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önve arka tekerin hava basıncı kaç olmalı. tek kişiyken ne olmalı 2 kişiyken ne olmalı??
    Motorun sele altında(dışta) ayak koyma yerinin orada bir yerde lastik basıncının ne olacağı ile ilgili bir yapıştırma olması lazım.

Agility için soruyor olsaydınız direkt söylerdim fakat City'nin jant ve lastik farklı malum.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Selamlar; motoru uzun yol yapmak için düşünmüyorum tabi ki fakat oldu ki yol yapmam gerekti bu durumda;
    200 km kontak kapatmadan 80-100 km hızla yol yapar mı bu alet? Rampalarda kaça kadar düşüyor hızınız?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar; motoru uzun yol yapmak için düşünmüyorum tabi ki fakat oldu ki yol yapmam gerekti bu durumda;
    200 km kontak kapatmadan 80-100 km hızla yol yapar mı bu alet? Rampalarda kaça kadar düşüyor hızınız?
    200 km kontak kapatmadan belki motor dayanır (yazın aşırı sıcaklarını saymazsak) ama inanın sürücüde hal kalmaz.

Ben 70 km civarı hiç durmadan yol katettim uzun yolda ve indiğimde eşekten düşmüş gibiydim.

Motor ısınınca rampalarda bayılıyor. Gene tek kişi ile hızınız 60 km/s'nin aşağısına düşmüyor ama motorun gaz yemediği belli oluyor.

Hava soğutmalı ve karbüratörlü her motorda bu bayılma durumu gözleniyor.

İyi günler. Daha önce hiç motor kullanmadım ama bir scooter almayı düşünüyorum. Bu motorlar için illaki kapalı garaj mı lazım yoksa bir branda iş görür mü? istanbulda yaşıyorum ama şiddetli yağmur veya kar olduğu zaman bu branda motoru ne kadar korur? kısmetse 2 3 sene kullanmak istiyorum agility 125 garajsız kullanıma bu süre sorunsuz gider mi? Şimdden teşekkürler.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı deividtrux28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Daha önce hiç motor kullanmadım ama bir scooter almayı düşünüyorum. Bu motorlar için illaki kapalı garaj mı lazım yoksa bir branda iş görür mü? istanbulda yaşıyorum ama şiddetli yağmur veya kar olduğu zaman bu branda motoru ne kadar korur? kısmetse 2 3 sene kullanmak istiyorum agility 125 garajsız kullanıma bu süre sorunsuz gider mi? Şimdden teşekkürler.
    Kaliteli bir branda altında motora pek birşey olmaz. İyi bir branda kar, su geçirmiyor.

Benim motor da hergün açık alanda branda altında duruyor.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    [QUOTE=asm;2127376]Kaç Kelvinlik ampul taktınız,kaça maloldu,fotoğraf alabilir miyiz?

8000 kelvin ampul taktım yanlız çok güzel bir işçilik oldu birde sisteme zarar gelmesin diye mercedes xenon beyni taktık zaten aşağıda resimler motoru gösteriyor fiyatı 200 250 tl arası

He birde Formula1 Ferrari kornası taktım daha bi çekici oldu şimdi ön sinyal lambalarına çakar takıcaz onunda video vaya fotoğrafını takınca göstericeğim.Şimdilik bu kadar...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    [QUOTE=salih9033;2128746]
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç Kelvinlik ampul taktınız,kaça maloldu,fotoğraf alabilir miyiz?

8000 kelvin ampul taktım yanlız çok güzel bir işçilik oldu birde sisteme zarar gelmesin diye mercedes xenon beyni taktık zaten aşağıda resimler motoru gösteriyor fiyatı 200 250 tl arası

He birde Formula1 Ferrari kornası taktım daha bi çekici oldu şimdi ön sinyal lambalarına çakar takıcaz onunda video vaya fotoğrafını takınca göstericeğim.Şimdilik bu kadar...

Alternatörde veya elektrik tesisatında bir yerde oynama yaptınız mı? Yoksa hiçbir müdahaleye gerek kalmaksızın aküden direkt elektrik alarak mı taktınız xenonu?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler