Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    77 binde?.. baya iyiymiþ.. bizimkiler o kilometrelerde deðil..motosikletin birçok parçasý ybr ile uyumlu.. herkeste memnun, yalnýz yurt dýþý ve uzun yol için temiz ve bakýmlý bir motosiklet gerekli.. geçmiþini, huyunu suyunu bilmediðim bir motosikletle ben uzun yol yapmayý düþünmezdim heralde...Motosiklet tamirinden ve bakýmýndan da az çok anlaman lazým..
    Aldığımda mutlaka 0 alırım 2.el eldiven bile almam. Takıntım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Kopyası değil hocam. Yansanayisi diyelim. Pek çok yeri ybr ye uymaz. Ama onlarda diğer çinlilere uyar.
    77bine kadar kesin motor yapılmıştır o motora.
    Kronik olarak bazı modellerde vites keçesi patlayabiliyor. 20tl bişey zaten para değil.
    Kötü tarafları servis kavramı yok. Motoru aldıktan sonra yanlızsın. 2. Elde yok pahasına gider. Heleki bajajlar piyasayı allak bullak etti. Artık 2. El wolf anca hayrına verilir.
    Bence uzun gezi düşünüyorsan en az bajaj pulsar bak. Yada 250cc. 150cc uzun yola gelmez.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bugün anladım ki motosikleti kış uykusuna almakta azıcık acele etmişim.. :( Havalar çokta kötü değil...
    Neyse yapacak bişey yok...

Hafta sonu az bi vakit ayırabildim.. şöyle bi motosikleti gözden geçirdim... biraz temizlik biraz wd40...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Salih bas gaza çürütme makineyi.
    35.000 e dayayım ben benimkini. Kar yağsın da drift e başlayayım diye bakıyorum valla ben.

Motosikleti
    Dur yahu.. girme kanıma..

Hele bugün, resmen yaz günü gibi sıcaktı.. neden kullanmıyorum diye hayıflanıp duruyordum zaten...

Motoru tek başıma çıkaramayacağım bir depoya kilitledim.. öyle ha deyip çıkarmam pek mümkün değil..

benim köprücükte yeni iyileşmişken riske atmayayım kendimi.. Sabah ve Gündüz saatleri çok güzel ama akşam saatlerinde yollar nemin ve soğuğun etkisi ile kaygan bir hal alıyor.. ilk sezonu 4.200 km ile noktaladık.. Isınma turu diyelim biz ilk sezona...

ama 2. sezonda bu km yi en az ikiye-üçe katlamam lazım..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Selam millet benim wolfte 3.5 yıllık Prelli dura tractıon takım lastik vardı. 20 bin km den fazla üzerindeydi. Arka lastiğin havası 5 günde bir bitiyordu. Bide balon yapmış birsürü yeri. Lassikçiye gittim, ırc ve swallow marka vardı. Irc yi beğenmediğim için karambole swallow taktırdım. Tubless lastik. Sibobunuda çelik sibop taktırdım. Çelik sibop 20 tl. Toplamda 80 tl ye hepsini hallettim. Teknik servis bölümüne sordum kullanan varmı diye. Orta kalitede bi lastik kullanıcılarına göre. Benim Prelli lastik eskidiği için mi bilmem lastik taş gibiydi çok kayıyordu. Bu daha iyi. Yenide Ondanmı bilmiyorum ama bu lastik kaymıyor. Frenleme daha iyi. Bu arada 49 bin kusur km deyim.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Merhabalar, salcano wolf ile uzun yolda kaç km/saat hızla ve devirle gidilebilir motoru zorlamadan? Mesela 8bin veya 10bin devirdeki hızı nedir? Rahat bir şekilde hangi hızlarda gidebilir en fazla? Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    Benim km 4.200 de sabitlendi 2015/ mart ayını bekliyorum.. Lastiklerde gayet iyi..(duratraction) bunları bi eskitirsem mişlen alıcam..Farkı test etmek için...

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, salcano wolf ile uzun yolda kaç km/saat hızla ve devirle gidilebilir motoru zorlamadan? Mesela 8bin veya 10bin devirdeki hızı nedir? Rahat bir şekilde hangi hızlarda gidebilir en fazla? Teşekkürler şimdiden.
    Uzun yol olarak haftada bir 40-45 km gidip, tekrar geliyordum.. Bu yolu otobandan yaptığım için stabil 5.vites 7.000 devir ve 80-85 km hızda zorlanmadan yolculuk yapıyorum. 8 devirde de 95-105 aralığında bir sürat yapıyordum.. 10 devirlere hiç çıkarmadım motorumu.. Sınırları çok zorlamanın bir anlamı yok.. 125 cc lik Motorun yapacağı hız genelde aynıdır 85-95 normal fazlası motora zarar...Ben motosikletimin uzun ömürlü olmasını istiyorum ve arızalarla uğraşmamak için buna dikkat ediyorum..

Motosikleti
    Uzun yolda 80-85km ile rahat ve ekonomik gidiyor. 15 dişli takarsan 90-95km ilede gider. Daha yüksek hızlarda hem yakıt artar hemde motora zarar verir fren yetmez falan fişman..

Birde çok ilginçtir michelin lastikler hava kaçırmıyor. İrc varken boyna hava basardım. Michelinden sonra hava saatini unuttum desem yeridir.

Motosikleti
    Tahsin benim arka lastik canavarda ön lastik sipop kenarındaki lastik contadan hava kaçırıyor..ince kılcal çatlaklar var.. o lastikten bulabiliyor muyuz? yada komple sibop mu alıcaz? galiba takan muhterem iyi takamamış..

başlangıçta basılan hava 1,5-2 hafta gidiyordu ama şimdilerde 2 günde basınç baya bir düşüyor...gerçi motosikleti dinlenmeye aldım ama olsun niye havası inik olsun ki..

Tahsin benim arka lastik canavarda ön lastik sipop kenarındaki lastik contadan hava kaçırıyor..ince kılcal çatlaklar var.. o lastikten bulabiliyor muyuz? yada komple sibop mu alıcaz? galiba takan muhterem iyi takamamış..

başlangıçta basılan hava 1,5-2 hafta gidiyordu ama şimdilerde 2 günde basınç baya bir düşüyor...gerçi motosikleti dinlenmeye aldım ama olsun niye havası inik olsun ki..
    Salih sibobun somununu sık yine kaçırırsa yumuşak lastik conta tak.Sonradan gördüm contayı eski şambrelden kesebilirsin bendekileri aldığımda öyle yaptım hiçbir problem yok.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Salih ben motoru alır almaz tubeless yaptırmıştım lastikleri. Ben görmedim nasıl taktıklarını. Adil abi kendi yaptığından daha iyi bilir.
    Ama bendeki siboplar en dandiğinden takılmış ve kaçırmıyor. Adil abinin dediği gibi biraz sıkmakla kurtulur sanırım.
    Lastik işi şakaya gelmez, benim ön lastiğim yolda yerinden çıktı. İç sibopun dandikliği yüzünden. Aman diyeyim..

Motosikleti
    Lastikleri aldığım motosikleti aldığım gün değiştirmiştim.. sibopları da ben aldım..5 TL bişeydi.. Ama lastikleri takan tamircinin çırağı güzel takamadı yada sibobun lastiğine takarken zarar verdi. (verdi diyorum çünkü belkide yaptığı hatadan ötürü siboba ekstradan ince bir somun daha sıkmış sağolsun) Aldığım günden beri hava kaçırıyordu.. ilk başlarda uzun süre gidiyordu ama sonradan bu süre kısaldı.. Belli ki sibop lastiği iyice deforme oldu.. 2 hafta önce şişirmiştim lastikleri, dün baktım hâla taş gibi... Artık yeni sezonda ilk iş sibop lastikleri ile ilgilenmek olucak..

Motosikleti
    depo kılıfı kullanan var mı arkadaşlar ?
    yada başka markanınkini uydurabilir miyiz acaba ?
    diz örtüsü depoyu çiziyor anasını satayım farketmemişim.
    bu arada benim arka michelin pilot street 20.000 km sonra yarılarak mefta oldu. 130tl+10tl takma ücretiyle değiştirdim. hazır sökmüşken kaplinlerde dağılmış onuda değiştirttim. 10 tl de ona verdim. 150tl kaçtı bana cumartesi günü.
    ama en azından artık arka ön yeni michelin lastiklerim var.
    ön arka dişlide bozulmuş. onlarda 15.000 km yaptı. onlarında siparişini verdim kendim değiştireceğim. güzel bir çekoslovak malıda zincir siparişi verdim. bu çin malı zincirler beş para etmez. çek malı zincirler çok uzun ömürlü oluyor. tavsiye ederim.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Geçmiş olsun.. Lastik yarılınca umarım tehlikeye sokmamıştır seni.. Depoya kılıf bende isterim bulursan haber ver..

Ben hafta sonu motosikletin depoyu boşalttım baya bi benzin varmış 8 lt civarı,depo içini wd 40 ladım.. bujiyi söküp silindirlere de wd 40 sıktım. yalnız kitapçıkta bujiler söküldükten sonra pulun değiştirilmesi gerektiği yazıyor. Değiştireyim mi? standardı var mı?

Çıkaran benzini 5 lt lik lik su kaplarına koyup iyice hava almıyacak şekilde kapattım.. Artık sezon başlayınca taze yakıtla harmanlayarak kullanırım diyorum..Sizce sıkıntı yaratır mı?

Motosikleti
    Geçmiş olsun.. Lastik yarılınca umarım tehlikeye sokmamıştır seni.. Depoya kılıf bende isterim bulursan haber ver..

Ben hafta sonu motosikletin depoyu boşalttım baya bi benzin varmış 8 lt civarı,depo içini wd 40 ladım.. bujiyi söküp silindirlere de wd 40 sıktım. yalnız kitapçıkta bujiler söküldükten sonra pulun değiştirilmesi gerektiği yazıyor. Değiştireyim mi? standardı var mı?

Çıkaran benzini 5 lt lik lik su kaplarına koyup iyice hava almıyacak şekilde kapattım.. Artık sezon başlayınca taze yakıtla harmanlayarak kullanırım diyorum..Sizce sıkıntı yaratır mı?
    Haber veririm salih. Bujilerin pulları değişmez. Yerinden bile çıkmaz. Havalı puldur. Defalarca kullanılır.
    Ama tavsiyem ngk marka c6hsa yada c7hsa buji kullanman. En az 10.000km kullanırsın. Orjinal bujisi ne kalitede belirsiz.
    Salih_T bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben NGK iridyum kullanıyorum. Tek marşta alır. 50 bin km ye az kaldı. 700 km falan. Fiyatına göre en iyi 125 CC motor.

Motosikleti
    Tahsin; Kitapçıkta yazılana istinaden ters birşey yapmayayım dedim..Bujiyi çıkardım temizdi..fazla kurum falan yoktu üzerinde...sözde fotoğrafta çekmiştim ama.. telefon biraz eskice olduğundan hiçbirini kaydetmemiş..Ama Buji tavsiyene teşekkür ederim ben sormadan sen söyledin..2. Sezon için zaten gerekecekti.. şimdiden bi tane alıp eve atayım.. lazım olunca aramakla uğraşmam..

Adem;ilk sezon acemilik ve köprücük kırığından pek bişey yapamadım ama.. 2. sezonda motosikletimle Ankara çevresinde günübirlik birazcık gezmeyi planlıyorum.. 40-50 bin km lere rahatça ulaştığını duymak oldukça keyif ve güven verici...

Motosikleti
    Tahsin; Kitapçıkta yazılana istinaden ters birşey yapmayayım dedim..Bujiyi çıkardım temizdi..fazla kurum falan yoktu üzerinde...sözde fotoğrafta çekmiştim ama.. telefon biraz eskice olduğundan hiçbirini kaydetmemiş..Ama Buji tavsiyene teşekkür ederim ben sormadan sen söyledin..2. Sezon için zaten gerekecekti.. şimdiden bi tane alıp eve atayım.. lazım olunca aramakla uğraşmam..

Adem;ilk sezon acemilik ve köprücük kırığından pek bişey yapamadım ama.. 2. sezonda motosikletimle Ankara çevresinde günübirlik birazcık gezmeyi planlıyorum.. 40-50 bin km lere rahatça ulaştığını duymak oldukça keyif ve güven verici...
    kurum olayı senin hava ayarına bağlı birşey. demekki güzel ayarlanmış. ben çok uğraştım hava ayarını tutturmaya ama sanırım başardım. 100km/2.34lt yaktırdım en son. şimdi biraz basıyorum sanırım 100km/2.6lt civarında olacak son depom.
    ben 1000-1500km de bir bujiyi söküp temizliyorum. zaten en kaliteli buji ngk. oda 7,5tl birşey. ama orjinal bujisi 2tl lik olanlardan sanırım. kırılır mırılır başına iş alırsın. bence al bi tane kafan rahat olsun.
    hatta 6,5 tl imiş

https://www.rialli.com/products/buji...r-scooter-cup/
    https://www.rialli.com/products/buji-ve-bobin-grubu-352/9465-cr7hsa-buji-ybr-scooter-cup/

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Salcano firmasından su soğutmalı bir motosiklet geliyor gibi. Kesin bilgi değildir. Resimdeki motor Salcano firmasının yeni modeli olabilir.

JS150-31 üretim onayı değerlendirme geçti.

Son zamanlarda, JS150-31 yeni ürün geliştirme projelerinin bir toplantı sorunsuz no.1 konferans salonunda toplandı. Başkan Yardımcısı Wen Biao Yu başarıyla üretim onayı elemeyi geçen toplantı, yeni ürün JS150-31 katıldı.

JS150-31 su soğutmalı, dört-valf 150cc spor sokak motosiklet bizim odak ürünüdür. Geçti üretim onayı değerlendirme satış promosyonu testinde açısından pazara girme, küçük ölçekli üretim aşamasına içine araba kutluyor.

https://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet

https://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)