Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    arkadaşlar lastik basınçları nedi kaç psi vuruyosunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı witman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lastik basınçları nedi kaç psi vuruyosunuz.
    Soğuk lastikte ve yüksüz durumda ön 32 psi arka 36. Fakat lastiğinin üzerinde yazar maksimum ne kadar basınç vuracağın ona göre kendin ayarla.
    ANGARAJ

merhaba arkadaşlar er6n almayı düşünüyorum 2007 2009 model arasında. kronik bir problemi var mı onu öğrenmek istiyorum öncelikle yağ yakma, titreşim, vs.. birde sanırım 2009 da yeni kasaya geçilmiş ilan araştırması yaptım pek 2009 rastlayamadım motor hakkında kullanan arkadaşların bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler birde unutmadan piyasası ne kadardır tahmini olarak fiyatlar çok değişiklik göstermiş ama pek emin olamadım açıkcası temizliğine göre değişir mutlaka ama üç aşa beş yukarı fiyatları

Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Arkadaşlar, cool motodaki zamanlama ayarından sonra motor hiç bilmediğim bir hale geldi. süper oldu, yağ gibi akıyor. umarım şehir içi 8 litre yakması da düzelecek bu sayede. bujiler de değişti, onlar da kötü durumdaymış. egzoz patlaması geçti, sesi azaldı düzeldi. eğer böyle şikayetleriniz varsa bu ayarı yaptırmakta fayda var. kitapçıkta 30.000km de kontrol edilmesi gerektiği yazıyordu, benimki 26.000 küsürde, erken gelebiliyormuş demek ki bu.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, cool motodaki zamanlama ayarından sonra motor hiç bilmediğim bir hale geldi. süper oldu, yağ gibi akıyor. umarım şehir içi 8 litre yakması da düzelecek bu sayede. bujiler de değişti, onlar da kötü durumdaymış. egzoz patlaması geçti, sesi azaldı düzeldi. eğer böyle şikayetleriniz varsa bu ayarı yaptırmakta fayda var. kitapçıkta 30.000km de kontrol edilmesi gerektiği yazıyordu, benimki 26.000 küsürde, erken gelebiliyormuş demek ki bu.
    Zamanlama ayarı derken, senkron ayar mı yoksa subap ayarımı ? Sizin ki sanırsam bayağı fazla erken gelmiş. Normalde 30.000'de ayar yapın demez, kontrol edin ayar bozulmuşsa düzeltin denir ki kolay bozulmaz. Benim tavsiyem, iyice her her yerini kontrol ettirmeniz.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanlama ayarı derken, senkron ayar mı yoksa subap ayarımı ? Sizin ki sanırsam bayağı fazla erken gelmiş. Normalde 30.000'de ayar yapın demez, kontrol edin ayar bozulmuşsa düzeltin denir ki kolay bozulmaz. Benim tavsiyem, iyice her her yerini kontrol ettirmeniz.
    Bilmiyorum, evet haklısınız kitapçıkta kontrol edin yazıyordu. Normal dedi usta. Açıkçası bu ülkede her şey olur. Benden önceki sahibi nasıl benzin koymak zorunda kalmış olabilir ya da düştüğünde bir şey mi oldu, ya da çalışırken teklediğinde voltaj düştüğünde mi bozdu bilemeyiz. Akü de kışın sıkıntı çıkarır dedi. Bıktım masrafından ya.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum, evet haklısınız kitapçıkta kontrol edin yazıyordu. Normal dedi usta. Açıkçası bu ülkede her şey olur. Benden önceki sahibi nasıl benzin koymak zorunda kalmış olabilir ya da düştüğünde bir şey mi oldu, ya da çalışırken teklediğinde voltaj düştüğünde mi bozdu bilemeyiz. Akü de kışın sıkıntı çıkarır dedi. Bıktım masrafından ya.
    Aslında masrafsız bir makinedir ER6. 1 yıl önce 7600 km'de kazalı bir ER6 aldım ve şu an 15.000 km'ye geldi bakım masrafları dışında hiç bir masraf çıkarmadı. Zamanla siz de makineyi kusursuz hale getirirsiniz. Öncelikle mutlaka detaylı yakıt ölçümü yapın, motorun sağlıklı olup olmadığını belli eder.
    ANGARAJ

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Yabancı bir siteden ilgimi çeken bir er6n kullanıcısına ait siteyi paylaşmak istedim umarım sizlerinde ilgisini çeker.

http://kawasakier6.wordpress.com/201...er-ready-er6n/
    Soykan67 bunu beğendi.

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Merhaba arkadaşlar bende uzun yıllardır almak istediğim Er-6n e haziranda kavuştum, ancak işlerin yoğunluğu dolayısıyla bir türlü foruma takılmak kısmet olmadı. İnşallah bundan sonra paylaşımlarda bulunuruz. Bu arada Adana ve Mersin bulunan Er-6 lılarla da tanışmak isterim. Hepimize keyifli sürüşler, tekerimiz düz bassın
    murat_71 bunu beğendi.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bir paylaşım da ben yapayım. N kasa sahibi dostların ilgisini çekebilir

https://plus.google.com/photos/10345...153?banner=pwa
    murat_71 bunu beğendi.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    Selam

Bende ciddi ciddi er 6f düşünmeye başladım. Fakat ilanlarda farklı tipte hız göstergeleri gördüm. Örneğin aşağıdaki ikisi gibi. Açıkçası ben analog devir saati olanı sevdim. Acaba ikisinin arasında ne fark var ?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Üstteki resim son çıkan kasanın resmi, alttaki resim de 2009-11 arası olan kasa olması lazım, ilk çıkan kasa 2006-2008 arasında da ikisi de yuvarlak analog göstergeler var. Yani farkları model yılları, model yılları arasında başka ufak tefek farklarda var tabii.

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir paylaşım da ben yapayım. N kasa sahibi dostların ilgisini çekebilir

https://plus.google.com/photos/10345...153?banner=pwa
    Farklı olmuş gerçekten, motorun kafası konuşuyor gibi...

Motosikleti
    CBF 1000
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstteki resim son çıkan kasanın resmi, alttaki resim de 2009-11 arası olan kasa olması lazım, ilk çıkan kasa 2006-2008 arasında da ikisi de yuvarlak analog göstergeler var. Yani farkları model yılları, model yılları arasında başka ufak tefek farklarda var tabii.
    ikiside 2012 model ilanların ?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Seino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside 2012 model ilanların ?
    Model ve kasa terimleri bazen karisiyor, f kullanan arkadaslar daha net bilirler tabii, gerci ayni sey n modelde de gecerli. Alttaki modelin uretim yili en fazla 2011 olabilir, 2012 yilinda ustteki resim gostergelere donuldu tekrardan.

Yani eger ilanlardan falan baktiysaniz, muhtemelen 2011 uretimi ancak 2012 trafige cikisli falan oldugundan 2012 model demis olabilirler, ya da 2011 in sonlarina dogru satilmistir da oyle demislerdir. Yani kisaca full dijital gostergeli olan model, %100 emin olmamakla birlikte 2009-11 yillari arasinda uretilen kasa. Ondan once 2006-8 arasi komple analog ondan eminim, 2012-13 de ustte koydugun resim ondan da eminim.Ayrica bunun disinda 2011 model ile 12 modeller arasindaki en buyuk fark da sasidir, cift tup seklinde sasi kullanilmaya baslandi 2012 modellerde. Alttaki resimdeki motorun baska resimleri varsa sasisine bakin, cift tup seklinde degilse 2012 degildir, ben zaten olmadigindan eminim ama boyle bir saglama yontemi de kullanabilirsiniz diye belirteyim
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    CBF 1000
    Zaten analog devir istiyordum 2012 olması çok iyi oldu. Ayrıca baktım hakkaten dediğiniz gibi şaside de fark var. Teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben daha önce uzun yol yapmadım ama bayramdaki yolculuk hadisesinden nefret ettiğim için ve de uçak biletlerinin cep yakmasından ötürü acaba İstanbuldan, Mersin-Silifke'ye motorla mı gitsem diye düşünmeye başladım.

Bende şimdi 2006 er6-f mevcut ve 48litrelik kappa topcase'im var sadece. Üstelik yeni Pirelli MT60 RS Corsa lastik olacak üzerinde umuyoruz ki. Bayram öncesinde gelmesini bekliyorum siparişin. Kışlık ekipmanlar haricinde nelere ihtiyacım olur, ya da çok mu yorucu ve eziyetli olur, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

(Şimdi düşündüm de gidiş geliş 2000Km neredeyse. 4 Kere zincir yağlamam gerekecek bu süre zarfında sanırım ve şehir içi beşiktaş taksim arası nadiren 2. viteste, hep 1. viteste kullandığım motorumun 100km'de 8 litre yaktığını düşünürsek uçaktan pahalıya da gelebilir sanırım ama bayramın bir esprisi olur hiç olmazsa.

Ne dersiniz?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    er6f tam bir gezi motoru az yakması ve güzel gidişi. yüksek torku olması düşük devirde stabil hızlarda rahat seyredebilmesi.

Neden gezi yapan yok arkadaşlar haydi gelsin gezi fotolarıda gözümün gönlümüz açılsın

Fakat beni ençok etkileyen ise az yakması yüksek torku ve kawasaki kalitesi..

4 silindirden sıkılırsam eger aklımdaki ilk modellerden biri..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    motora atla ve git dederuhi
    130u gecmezsın az yakar sıkıntı yok

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    sakarya - yalova , git-gel tam 300km. çekti şehir içi dolaşmalar dahil. bu mesafede tam 1 depo benzin harcadım. adapazarına girdiğimde yedek depoya geçmişti. bu hesaba göre uzun yolda dengeli kullanım ile km başına 25kr yaktım. yani 5lt/100km. şehir içi 8lt biraz fazla gibi. uzun yolda biraz daha toparlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler