Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    engin_deniz bunu beğendi.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm arkadasla dedik orda di mi, rep verdim sana
    hanı?
    Ben niye göremiyom onu??
    ANGARAJ

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dilekler icin tekrar tekrar tesekkurler yagi eve getirdigim anda filtresi ile degistirdim castrol kullandim siz beler kullaniyorsunuz, bu arada hava filtresi gayt temiz motor ilk yagmurunu benimle gordu o konuda sorun yok bakim fiti ekleyebilecek miyim jant sticier i arayan arkasas reklamcilardan istedigi en ve renk de kestirebilir icine ustedigi bir yazida yazdirabilir , montaji da kendileri yapiyorlar kolay oluyor bende dusundum ama gri jantlara cok yakistiramiyorum

Eywallah hocam saol. Benim motorun şase kırmızı olduğundan kırmızı şerit çekmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olucak..
    elit motogaraj

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eywallah hocam saol. Benim motorun şase kırmızı olduğundan kırmızı şerit çekmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olucak..
    Beyazda düşünebilirsin Engin.Senin motora yakışacağını düşünüyürum.
    Dün gece biraz modifiyeli er6'lara baktım şahane motorlar yapmışlar yurt dışında.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyazda düşünebilirsin Engin.Senin motora yakışacağını düşünüyürum.
    Dün gece biraz modifiyeli er6'lara baktım şahane motorlar yapmışlar yurt dışında.http://img853.imageshack.us/img853/9...54690pict0.jpg
    Hiç beyaZ düşünmemiştim. Ama denemek lazım bakalım.. Aslında 10 cm beyaz 10 cm kırmızı bi şerit yaptırabilirsem reklamcıya. Güzel olabilir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Bu arada resimleki sele çok hoşuma gitti ve arka çamurluk. Acaba yaptırılabilirmi ?
    ömer2 bunu beğendi.
    elit motogaraj

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    O çokta yapılamaz bir sele geğil.Kafa dengi bir döşemeci yapar böyle bir şey.

Motosikleti
    street triple rs
    Tanıdık bi döşemeci bulmam lazım o zaman acil... Sele artçı içinde daha konforlu görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-marushin-3lu-set-takas-olabilir-99352310/detay/

arkadaşlar linkteki kasklara bakarmısınız ? sizce alınırmı ? şuan ls2 kaskım war ama daha sağlam bi kask kullanmak istiyorum. 3 kask için 350 lira istenmiş. bence uygun bi fiyat ? sizce bu kasklar alınırmı ?
    elit motogaraj

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Tanıdık bi döşemeci bulmam lazım o zaman acil... Sele artçı içinde daha konforlu görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-marushin-3lu-set-takas-olabilir-99352310/detay/

arkadaşlar linkteki kasklara bakarmısınız ? sizce alınırmı ? şuan ls2 kaskım war ama daha sağlam bi kask kullanmak istiyorum. 3 kask için 350 lira istenmiş. bence uygun bi fiyat ? sizce bu kasklar alınırmı ?
    Abi, kasklar için bişey diyemeyeceğim yalnız adamın 'Diğer İlanları'na baktım da.. Hırsız mı len bu acaba dedim kendi kendime.Çok alakasız ilanları var günahını almak gibide olmasın ama öyle yani =) sadece bir düşünce.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı mLh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi, kasklar için bişey diyemeyeceğim yalnız adamın 'Diğer İlanları'na baktım da.. Hırsız mı len bu acaba dedim kendi kendime.Çok alakasız ilanları var günahını almak gibide olmasın ama öyle yani =) sadece bir düşünce.
    şimdi sen söleyince dikkat ettimde bende kıllandım :D
    elit motogaraj

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Yine yağmur başladı motorlar istirahate devam.Arabayla sağa sola gitmek tam bir dert.Yaz gelsede yine gaz açmaya başlasak.Bu havalarda binsek bile yok pantolon giy baf tak,kalın eldiven vs,gittiğin yerde bir saat soyun,sonra dönerken bir daha giyin.Yaz gibisi yok.

Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar şu hawalar bi düzelsinde.zz ortak bi noktada buluşalım olmazmı ? ne dersiniz ?
    elit motogaraj

Motosikleti
    '06 Kawasaki Er6-N - '19 Yamaha MT 25 ABS
    Arkadaşlar ER6 n '06 alarak aranıza katıldım fakat yakıt konusunda aradığımı bulamadım yabancı sitelerde de aramalar yaptım fakat genel olarak ER6 az yakar denilip geçiştirilmiş, yakıt ekonomisi için önemli olanlar nelerdir ? Uzun yolda hangi devir aralıklarında ortalama yakıt tüketimi nedir ? (3000rpm- 3.7lt, 4000rpm -4.2lt gibi) Şehiriçinde az yakıt için nelere dikkat etmek gerekir ?ekonomik hız nedir , dahada hızlanmak ne kadar yakıta mal olur ? Bu konularda gözlemlerinize ihtiyaç var yakıt konusunda neler önerirsiniz?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta ben de 4.5 - 5 lt civari yakiyorum oyle 3.72 lt(boyle nokta atisi hesaplaniyor ya:D) falan nasil olur bilmiyorum. hizim dusukse(max 60km/h falan) 3000 devirden asagi pek inmiyorum 80 gibi hizlarda 5. vites kullaniyorum. Ayni hizda bi yuksek ve bi dusuk vitesi gazi degistirmeden deneyebilirsin, ne kadar dogru sonuc verir bilmem ama mesela 95le giderken 5. viteste sabit hizdaysan, gazi degistirmeden 6ya atarsan biraz hizlanacaktir. demekki 95in hakki o yolda 6.vitesmis diye ayarliyorum ben :D

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ben de 4.5 - 5 lt civari yakiyorum oyle 3.72 lt(boyle nokta atisi hesaplaniyor ya:D) falan nasil olur bilmiyorum. hizim dusukse(max 60km/h falan) 3000 devirden asagi pek inmiyorum 80 gibi hizlarda 5. vites kullaniyorum. Ayni hizda bi yuksek ve bi dusuk vitesi gazi degistirmeden deneyebilirsin, ne kadar dogru sonuc verir bilmem ama mesela 95le giderken 5. viteste sabit hizdaysan, gazi degistirmeden 6ya atarsan biraz hizlanacaktir. demekki 95in hakki o yolda 6.vitesmis diye ayarliyorum ben :D
    Hocam hatırlarsan sen bi ara kontağı tam sağa çewirince ne işe yarar diye sormuştun. Dün dikkat ettim de bi anlam weremedim. Sen ne işe yaradığını öğrendinmi acaba ?
    elit motogaraj

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Bu 4.5 -5 litre ölçümün uzun yoldaki değer mi yoksa şehir içi değermi?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam hatırlarsan sen bi ara kontağı tam sağa çewirince ne işe yarar diye sormuştun. Dün dikkat ettim de bi anlam weremedim. Sen ne işe yaradığını öğrendinmi acaba ?
    park farlari acikken anahtari cikarmaya yariyormus.

Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 4.5 -5 litre ölçümün uzun yoldaki değer mi yoksa şehir içi değermi?
    3te2 sehir ici 3te1 otobanda 110 - 140 km falan hiz diyebiliriz
    ama sehir ici derken oyle cok yogun trafige girmem pek.

Motosikleti
    street triple rs
    park farlari acikken anahtari cikarmaya yariyormus.

3te2 sehir ici 3te1 otobanda 110 - 140 km falan hiz diyebiliriz
    ama sehir ici derken oyle cok yogun trafige girmem pek.
    Ewet bende dikkat ettim parklar yanıyor.. Teşekkürler...
    elit motogaraj

Motosikleti
    '06 Kawasaki Er6-N - '19 Yamaha MT 25 ABS
    Ewet bende dikkat ettim parklar yanıyor.. Teşekkürler...
    Aynı zamanda direksiyonu kilitleyebilmeye yarıyor yani oldu ki motor arıza yaptı ve yolda bırakmak zorunda kaldığınız gibi durumlarda kullanışlı oluyor.Bu arada başka tasarruf önlemleri olan deneyimli kullanıcıların da tavsiyelerini beklerim, amacım internetteki ER6 tasarrufu konusunu netliğe kavuşturmak, somutlaştırabilmek ve bilgi paylaşımımızı arttırmaktır.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı canawar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ER6 n '06 alarak aranıza katıldım fakat yakıt konusunda aradığımı bulamadım yabancı sitelerde de aramalar yaptım fakat genel olarak ER6 az yakar denilip geçiştirilmiş, yakıt ekonomisi için önemli olanlar nelerdir ? Uzun yolda hangi devir aralıklarında ortalama yakıt tüketimi nedir ? (3000rpm- 3.7lt, 4000rpm -4.2lt gibi) Şehiriçinde az yakıt için nelere dikkat etmek gerekir ?ekonomik hız nedir , dahada hızlanmak ne kadar yakıta mal olur ? Bu konularda gözlemlerinize ihtiyaç var yakıt konusunda neler önerirsiniz?
    yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun inlh
    elit motogaraj

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ben 90-130 arası uzun yolda 3.8-4 lt. arasında yaktım, şehiriçinde yaklaşık 5 litre yakıyorum yazın. Çok yoğun dur kalk değil ama yine de öyle akıp gidebiliceğiniz bir trafik değil. çevre yolunda 8-9bin devirin altına düşmeden kullandığımda 6 lt. görmüştüm. Bu aralar da 6 civarı yakıyor, kış mevsiminin azizliği olsa gerek. Motoru çalıştırdığımda, otomatik jiklenin kapanmasını beklerim her zaman, yani rölantinin normal devrine düşmesini bekler ondan sonra hareket ederim, hiç direk çalıştırıp da hareket etmem, motor sıcak olmadığı sürece tabi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler