Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    arkadaşlar birşey soracağım bu motorların 2006 2007 leri nden bu kadar ucuz yani sıfırı 23000 tl olan motor 5 6 yılda nasıl bu kadar değer kaybediyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Eskisi fiyata alınabilecek en iyi motorlardan. Ama yenisi de sınıfının en iyisi neredeyse. Çok güzel. Ve döviz arttığı için böyle bir fiyatı var.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    çok dikkatimi çekiyor teknik özellikleri ve tasarımı çok güzel tek çekindiğim nokta kawasaki nin türkiyedeki durumu yoksa gözüm kapalı alırım

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Valla sorun yok o konuda. En büyük sıkıntıyı ben yaşıyorum bu aralar. Yamulmuş fren diski, o da fiyatı yüzünden. Yurtdışında da pahalı. Honda cbf gibi bir şey beklememek lazım.

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok dikkatimi çekiyor teknik özellikleri ve tasarımı çok güzel tek çekindiğim nokta kawasaki nin türkiyedeki durumu yoksa gözüm kapalı alırım
    kawasaki memlekette taçsız kral maalesef değeri bir türlü bilinemedi tabii burada distribitörün faktörü çok büyük... Kalite ve sağlamlık diyince aklıma hep kawasaki gelir özellikle ege bölgesindeki kullanıcılar kawasakiden başkası olmaz diyorlar iyi ustaları ve servisleri de mevcut daha ne olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sorun yok o konuda. En büyük sıkıntıyı ben yaşıyorum bu aralar. Yamulmuş fren diski, o da fiyatı yüzünden. Yurtdışında da pahalı. Honda cbf gibi bir şey beklememek lazım.
    wemo dan temin mantıklı gibi tabii kargo vs ne olur bilemiyorum... Birde o diskler nasıl yamulur anlamadım neyse geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu artciyla birlikte agvaya gidis donus 220 km yol yaptim. Ortalama 150 kem hiz ara ara 190 falan. Donuste mahallede biraz isleri wardi 250 km rede fuel usigi yandi. Sizce isik yandiktan sonra kac km daha gider arkadaslar.
    tam emin değilim ama normal koşullarda üreticiler en az 50 km olarak planlıyor diye biliyorum, daha fazlası veya azı kullanıma bağlı olabilir.
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Bir sorum ve sorunum daha var, sağa yatırdığımızda düzlemeye çalışıyor kendini. Sağ diskin yamuk olmasından dolayı. Biraz düzlettik diski bi aletle azaldı. Ve gidonda boşluk gibi bir durum var. Duruyorken anlaşılmıyor hiç. İstanbulda sorun çözebilecek bir kawasaki ustası arıyorum yani. Adam motoru düzeltsin. Var mı önerebileceğiniz birisi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Çok şey istiyorum biliyorum ama empati kurabilen usta aramaktayım açıkçası. Hani motoru kullanacak ve direksiyondaki sorunu deneyimleyebilecek birisi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    arkadaşlar birşey soracağım bu motorların 2006 2007 leri nden bu kadar ucuz yani sıfırı 23000 tl olan motor 5 6 yılda nasıl bu kadar değer kaybediyor?
    Sıfırı 8000 euro er6n. Bugünün parasıyla 20400 TL ediyor. Çok ucuz değil ama diğer motorlara göre düşündüğünüzde çok pahalı da değil. 2006 modellerin 10-13 arasında satıldığını düşünürsek, bunun üzerine de 2 kez kasa değiştirdiğini hesaba katarsak bu artış kabul edilebilir seviyede. Tabii bunları piyasaya göre söylüyorum, yoksa bütün motorlar pahalı güzel ülkemde.

Valla durumunda abarttıkları kadar bişi yok, Bugün anlamsız bir parça ihtiyacınız olmadığı takdirde bulabiliyorsunuz, tek sorun yedek parça fiyatları, ön frenin iki disk olduğunu ve bir diskin fiyatının 290 dolar olduğunu görünce, umarım fren disklerime birşey olmaz diye dua etmeye başlamıştım Diğer motorların yedek parça fiyatlarıyla karşılaştırmak lazım. Fazerin egzantrik zinciri 120 lira civarlarında, benim motorun ki Z moto fiyatı 200 lira, egzantrik gergisi 240 lira, yani çok hoş değil ama bunların çok sık değiştirilmediğini de düşünürsek genel olarak idare eder diyebiliriz.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    daha önce de sormuştum ama bulamadım.
    Motosikletin devir - hız değerlerini yazabilir mi birisi?

3K RPM - X KM/saat
    4K RPM - X KM/saat
    5K RPM - X KM/saat
    ...

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sana iyi bir usta tavsiye edebilirim kadıköy hasan paşada gkn motor var gökan. kendisi işten anlar soyup yollamaz kurtarabildiği kadar parçayı kurtarız uğraşmamak için fuzili masrafa sokmaz adamı. bende geçenlerde ufak bi düşürdüm motoru 2006 er6f şuan orda toplanıyor. gözüm hiç arkada kalmaz eskisinden daha sağlam alacağımı biliyorum.
    Bir sorum ve sorunum daha var, sağa yatırdığımızda düzlemeye çalışıyor kendini. Sağ diskin yamuk olmasından dolayı. Biraz düzlettik diski bi aletle azaldı. Ve gidonda boşluk gibi bir durum var. Duruyorken anlaşılmıyor hiç. İstanbulda sorun çözebilecek bir kawasaki ustası arıyorum yani. Adam motoru düzeltsin. Var mı önerebileceğiniz birisi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Çok şey istiyorum biliyorum ama empati kurabilen usta aramaktayım açıkçası. Hani motoru kullanacak ve direksiyondaki sorunu deneyimleyebilecek birisi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Sn. murat_71,

Diskin yamulması çok kolaymış, ben de hayretler içerisindeyim. Uzun yolda ısınmış bir diske ufak bir su sıçraması bile bunu yapabiliyormuş. Aldığımda böyleydi, kabul ettim. Ama dönüşlerde falan etkileyebileceğini düşünmüyordum. Ama hala da emin değilim. O yüzden düzgün bir ustayla görüşmek istiyorum.

Sn çelikatlı
    Teşekkürler, Gökhan ustayla iletişime geçmeye çalışacağım, uygun olduğumda da gideceğim başka bir usta önerisi yok ise.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

Hadi arkadaşlar çok zor birşey sormadım

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de sormuştum ama bulamadım.
    Motosikletin devir - hız değerlerini yazabilir mi birisi?

3K RPM - X KM/saat
    4K RPM - X KM/saat
    5K RPM - X KM/saat
    ...
    ver gazı... ver çoşkuyu

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs

Merhaba isterseniz size kendi ustamin numarasini werebilirim. Alibeykoyde Işık motor war. Ufuk usta. Kendisi zamaninda z motoda calismis yamahada calismis işinin ehli biridir.
    elit motogaraj

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://karikatuka.com/dresim/sigdir/...92aba8f60.jpg/

Hadi arkadaşlar çok zor birşey sormadım
    Ne işine yaracak bilmiyorum ama en iyisi yabancı forumlardan araştır. Senin soruna cevap vermek için sırf bunun için motorun üstüne binip bakmalı.

ER6-F'ler fazlasıyla torklu makineler olduğu için devir-kilometre ilişkisi o kadar kafaya takılacak kadar önemli değil. Yok ben illa motorun performansını kağıt üzerinde görmek istiyorum diyorsan dyno verilerini incele sorunun cevabını verecektir.
    UNdocab bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne işine yaracak bilmiyorum ama en iyisi yabancı forumlardan araştır. Senin soruna cevap vermek için sırf bunun için motorun üstüne binip bakmalı.

ER6-F'ler fazlasıyla torklu makineler olduğu için devir-kilometre ilişkisi o kadar kafaya takılacak kadar önemli değil. Yok ben illa motorun performansını kağıt üzerinde görmek istiyorum diyorsan dyno verilerini incele sorunun cevabını verecektir.
    Kullandığınız motorun hangi devirde kaç yaptığına hiç dikkat etmediniz mi ya
    hiç olmazsa son viteste ne yaptığını bilir gibime geldiği için kolay cevap gelir die sordum.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Valla kullandığım hiçbir motorda dikkat etmedim, ben topcase varken göstergemde 210 gördüm, beilki biraz daha giderdi, sonuna kadar sıkmadım çünkü,ön camım yan koruma demirlerim de var, gerçekte 210 değildir muhtemelen, biraz yanılma payı vardır göstergenin. Al sana internetten 2009-2011 model er6n için bulduğum tablo, rahatladın mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Bu arada siteyi yazmayı unutmuşum, farklı motorların kayıtlı vites oranları ve teorik hızlarına ulaşabilirsiniz.

http://www.gearingcommander.com/
    Soykan67, UNdocab ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Güzel tablo her değere %10 ilave edilirse göstergede okuduklarınız çıkar
    Fark olma sebebi göstergeler bilerek %10 fazla gösterecek şekilde yapılır(arabalarda da aynıdır).Psikolojik olarak sürücüleri daha hızlı gitmemeye iter.Radarlar ise GPS değeri ile ölçer. (Yollarda hızınız şukadar yazan cihazlara bakın hep hızınızı farklı gösterir)
    Böylece 120 hız sınırı olan bir yerde siz 130(göstergede) ile gitsenizde ceza yemezsiniz. Bazıları ceza için son hız + %10 sollama toleransı derler fakat sollama değil budur asıl sebep.

Asıl amacım GT650 ile devir hız ilişkisini karşılaştırmaktı Tam olmasada biraz bilgi verdi. Yaklaşık aynı değerler gibi gözüküyor.
    Teşekkür ederim.

GT650 de değerler şöyle gidiyor
    6. vites
    4100 rpm 100km
    5100 rpm 120km
    6100 rpm 140km
    petra bunu beğendi.

Doslar 2014 ocak gibi türkiyeye dönücem ve döndüğümde er 6n almayı düşünüyorum ama merak ettim bunu başlangıç motoru olarak kullanmak mantıklımı? Sakin kanlı birisiyim ama sizlerin tecrübesine danışmak istiyorum.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı qra51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doslar 2014 ocak gibi türkiyeye dönücem ve döndüğümde er 6n almayı düşünüyorum ama merak ettim bunu başlangıç motoru olarak kullanmak mantıklımı? Sakin kanlı birisiyim ama sizlerin tecrübesine danışmak istiyorum.
    bence ilk motor için iyi bir tercih olmaz. yurtdışında eğitim alıp geleceksen mevzu değişir tabi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gidon arıyorum bilen duyan varmı acaba. bir iki tane bulduk çıkma gidon. ama temiz bişey arıyorum.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Işık motor ufuk 0532 730 29 49 elinde olması lazim diye biliyorum. Er 6 n in sahibi engin den aldim dersin numaranızı. Yardimci olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler