Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı asi_kelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktım ebaya haklısın pahalı ve ilgi çekici camlar yok. http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-ER6...018004&vxp=mtr

http://www.ebay.com/sch/i.html?_kw=screen+er6n

düzgün bi model bulamadım. puigin şu modelini çok beğendim http://www.mototas.com.tr/urunlistel...&g=1126&s=1186 fakat rüzgarı ne kadar engeller ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

sağolasın engin deniz cümlemize...gaz kolu sürekli beni aç diyo sabrediyoruz şimdilik :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

geçmiş olsun kardeş,allah büyük, ciddi kazalardan esirgesin.
    mototaş ta görgünüz camı muhtemelen haftaya alacağım... kullanışlı ve rüzgar mukavemeti iyi gibi başka bir alternatif te yok zaten.....
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arkadaşlar. kazayı 1.vitesde yaptım 30 40kmh motor sağa düştü ama sol gidon yamuldu bende şaşırdım. ikiye atmak için az uzatayım dedim patinaj ve fıırrr altımdan uçuş benide yamulttu kendinide yamulttu. bu patinaj işini 3. 4.viteslerde bile yapıyor. aman diyim gaz koluna dikkat..
    gecmis olsun vites attiktan sonra debriyaji birden birakmazsaniz bu tur kazalar en aza iner aklinizda bulunsun

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    1. vites hadi neyse diyorum ama, normal yol kosullarinda 2 . vitesteyken de gaza asildiginizda patinaja dusuyorsaniz, arka lastiginize gule gule demenin zamani gelmis demektir beyler, tabii bunu isinmis lastik icin soyluyorum, yoksa sogukken boyle seyler normal. Ben degistirmeden onceki lastigimle her virajda gaz acisimda kayiyordum, yol hafif islansin, 3. viteste giderken yolda s cizmeye basliyordu, sonra degistirdim ve bunlarin hepsinden kurtuldum, tavsiye ederim

Bu arada ben 37bin km civarlarindayim, egzantrik zincirim ses yapiyordu, haftasonuna degisecek sanirim, bu kmlerde olan arkadaslara uyarim olsun, zaten 42bin de subap ayar kontrolu var, onun icin acildigindan zinciri de kontrol ettirin derim ben.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. vites hadi neyse diyorum ama, normal yol kosullarinda 2 . vitesteyken de gaza asildiginizda patinaja dusuyorsaniz, arka lastiginize gule gule demenin zamani gelmis demektir beyler, tabii bunu isinmis lastik icin soyluyorum, yoksa sogukken boyle seyler normal. Ben degistirmeden onceki lastigimle her virajda gaz acisimda kayiyordum, yol hafif islansin, 3. viteste giderken yolda s cizmeye basliyordu, sonra degistirdim ve bunlarin hepsinden kurtuldum, tavsiye ederim
    Benim arka lastiğim resmen beni eğitiyor gaz açma konusunda. İçin ilginci çok sıkıntıda çıkarmıyor. Alıştım sanırsam.
    ANGARAJ

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiğimde iyidi aslında 12üretimi 3bin kmlik dunlop. debriyajda çekip bırakmamıştım ışıklardan kaltım birinci vitesdeyim ilerliyorum 4 5bin devirlerde ikiye atmak için az uzatayım devir yükselsin dedim gazı açtım gerisini hatırlamıyorum belkide lastik soğuk olduğundan olabilir işyerimden çıktıktan 100mt sonra düştüm. o değilde motorumu özledim

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    lastiğimde iyidi aslında 12üretimi 3bin kmlik dunlop. debriyajda çekip bırakmamıştım ışıklardan kaltım birinci vitesdeyim ilerliyorum 4 5bin devirlerde ikiye atmak için az uzatayım devir yükselsin dedim gazı açtım gerisini hatırlamıyorum belkide lastik soğuk olduğundan olabilir işyerimden çıktıktan 100mt sonra düştüm. o değilde motorumu özledim
    Neyse büyük geçmiş olsun gaz açma olayı bütün modeller de aynı... transalp de bile gazı fazla açtığımda arkayı atıyordu... Geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Tipik soğuk lastik sendromu. Pist lastiği olmadığı sürece, bizim motorda birinci viteste ani gaz açışı arkayı hertürlü sallar, ben lastik soğukken 2. viteste bile kıvırmayı hissediyorum ama bu dediğim ani gaz açışlarında oluyor tabii, bir de lastik ısındıktan sonra kolay kolay patinaja düşmüyor. 1. viteste her türlü dikkat etmek lazım.

Birgün arkadaşlarla gezerken ışıklara denk gelip durmuştuk, o zamana kadar lastik ısınmıştı. Millet aragazı falan verince herkes kalkacak zannedip ben de hazırlandım, yüksek devirde debriyajı hafif sert bırakarak kalktım ve ön tekeri yerden 20-30 santim havada gördüm ilk viteste ilk tek tekerim olduğundan yusufla gaz kapatarak olayı bitirdim Yani lastik yeri tuttuğunda da ani gaz açışı adamı yere çarpabilir hertürlü, dikkat etmek lazım
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo

Uploaded with ImageShack.us

Hafta sonu Yalova Termal'e doğru eşimle beraber yaklaşık 185 km lik kısa bir gezi gerçekleştirdik... Gerçekten çok keyif aldık, özellikle ardçıyla kullanımda ki konforunu merak ediyordum beni ve eşimi çok memnun etti diyebilirim... Transalpden sonra kullanım kolaylığı ve seriliği de ayrıca puan topladı Transalp'e kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama sanırım benim motorum bu... Başta transalp den sonra hondanın nc serileri ile arada gidip gelmiştim hatta nc serilerini x ve s yi kullanma şansını bulduğumdan dolayı er6n 'e daha sıkı sarılıyorum...

Şunu da ayrıca belirtmek isterim ki kesinlikle başlangıç, acemi vb. bir motor değil... Er6n benim 12 n ci motorum ve bunların içinde cbf 1000 kullanmış biri olarak da üzerimde hakikaten çekinmedim değil...

Termal bölgesinde şelalenin olduğu bölgelere çıktık yol bir hayli bozuk ve hatta toprak olan bölgelerden de geçtik, bozuk zeminde süspansiyonlar mükemmel olmasına karşın toprakta lastiklerin dişli olmaması bir dez avantaj dı ama tarzı bu işte

Yalova içinde kendini bilmez bir taksi şoförünün önümüze kırmasıyla ani bir frenleme sonucu büyük tehlike atlattık ama şükür çabuk toparladık arka freni biraz fazla kaçırdım ki sola doğru kızakladı hemen toparladık ve yola devam...

Yakıt konusuna gelince çıkarken 50 tl lik benzin aldık döndüğümde (yaklaşık 185 km sonra ) iki çizgi harcamıştı rakamsal değerleri hesaplamadım ama daha sonraki turlarda...

Puig new generation ön cam alamadım alacağım inş.

Bu gezi biraz acemiliğimize geldi sonraki gezilerde kısmetse daha kapsamlı ve detaylı bilgileri sizlerle paylaşırım diyorum ve saygılarımı sunuyorum.

arkadaşlar puıg öncam siparişi verdim.en geç perşembe günü elimde olcak.cam hakkında yorum yaparım burdan.perşembeye kadar bekleyin...
    murat_71 bunu beğendi.

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı asi_kelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar puıg öncam siparişi verdim.en geç perşembe günü elimde olcak.cam hakkında yorum yaparım burdan.perşembeye kadar bekleyin...
    sabırsızlıkla bekliyorum resimde ekleyin lütfen...

Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)

2006 er6-f ön fren diskleri

Merhaba arkadaşlar. 2006 er6-f için ön fren disklerimden bir tamesi yamuldu. Pahalı ve zor bulunan bir disk. Az fren yapınca biraz yalpalama var fakat düzgün frende sorun çıkarmıyor. çin mallarına güvenemiyorum orjinali de 600 tl den pahalı. acaba bir öneriniz var mıdır?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ebc'nin uygun diski varmı diye bak

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    http://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/er-6_f_a6f_non_abs/06/

Burdan fren disklerine bakabilirsin ama ucuz degil, sen de pahali parcayi bozmusun be arkadas

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sizinkileri bilmem ama ben yaklaşılk 300$'a full set alabiliyordum tek disk daha ucuzdu hatta,
    Ha çin disklerine niye bakmıyorsunuz onuda anlamadım neticede elektronik bir parça değil,
    Normal şartlarda 100k km giden fren diski çinli aldığınızda da 50k km gitsin?o da en kötü ihtimal..

Misal Arka disk

http://www.aliexpress.com/item/Rear-Brake-Rotor-Disc-for-Kawasaki-ZX-6R-ER-6-Z-ZX-10R/470810661.html
    56$

http://www.aliexpress.com/item/Front-Brake-Rotor-Disc-for-Kawasaki-ZX-6RR-ER-6-GTR-ZX/470811214.html
    Buda ön çift diski kargo ile birlikte 201$ yani yaklaşık 400tl ye 2 adet fren diski oluyor..

Full set ise 299$ civarı..

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sonunda yakıt tüketimi ve ön cam muhabbeti dışında şeyler konuşulmuş. Şimdi bu topic bir şeye benzemeye başladı.

Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda yakıt tüketimi ve ön cam muhabbeti dışında şeyler konuşulmuş. Şimdi bu topic bir şeye benzemeye başladı.
    ilahi dostum bilgi paylaşımı başlığı altında yapılan tüm paylaşımlar güzel, yararlı ve kaliteli bilgilerdir... topic her aşamasında kaliteli sohbetler içermiş ve burada paylaşılan bilgiler sayesinde diğer kullanıcıların kafalarında ki soru işaretlerine siz değerli tecrübeli üyelerin paylaşımlarıyla daha da değer kazanır... merak ettiğimiz konularda az da olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere... selamlar saygılar
    GaCCaLL bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Haftasonu artciyla birlikte agvaya gidis donus 220 km yol yaptim. Ortalama 150 kem hiz ara ara 190 falan. Donuste mahallede biraz isleri wardi 250 km rede fuel usigi yandi. Sizce isik yandiktan sonra kac km daha gider arkadaslar.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Disk konusundaki önerileriniz için teşekkürler. Çin malı disk konusundaki çekincem kolay yamulmasıydı. Ama tam emin değilim. Hiç internette rastlamadığım için şaşkınım, bir tek benim moturun diski eğildi ve bu diskler sağlam heralde diye. Bu koşullarda idare edeceğim heralde sabrımın sonuna kadar. Çok yakıyor, önce buji ve hava filtresini halledeyim.

Tekrar teşekkürler. Tekeriniz düz bassın.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Cok yakiyor demissinizde. Mesela 1 depo ile kaç km gidiyor ?
    elit motogaraj

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    En saçma değer olarak şehir içi 55tl lik benzinle 130 km sonra ışık yandı. Daha yeni sayılır, normallere yaklaştıramadık ama. Üzerinde çalışıyoruz. Çanakkaleden istanbula 80tl ile de gelmişliği var. Aklımız almıyor. Ama çözücez, var bir şey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler