Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Forumdaki bütün er6 'cılara merhabalar...145 sayfanın tamamını okumuş bulunmaktayım. Sayeniz de er6 n almaya karar verdim.Sadece 2 senelik scooter tecrübem ve 6-7 kere aprilla pegaso ve caponord kullanma tecrübem (kısa mesafe ve trafiğe kapalı alanda) var.Evli ,mutlu ve coçuklu olduğum için motorsikleti sadece İstanbul içi trafikte kullanabileceğim. Acaba bu er6 n'yi kullanmayı becerebilirmiyim?

Şu anda yurt dışında olduğumdan; ancak aralık gibi alma durumum var.. Ama tabii bu, formlarda önceden bilgi edinmeme engel değil!. Araştırmaya biraz erken başlamamın sebebi de uzun zamandır siz motorsiklet kullanıcılarının ,şehiriçi trafiğe uygun başka, kuvvetli bir motorsiklet tavsiye edip etmemenizdir. Bu benim için önemlidir. Teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki bütün er6 'cılara merhabalar...145 sayfanın tamamını okumuş bulunmaktayım. Sayeniz de er6 n almaya karar verdim.Sadece 2 senelik scooter tecrübem ve 6-7 kere aprilla pegaso ve caponord kullanma tecrübem (kısa mesafe ve trafiğe kapalı alanda) var.Evli ,mutlu ve coçuklu olduğum için motorsikleti sadece İstanbul içi trafikte kullanabileceğim. Acaba bu er6 n'yi kullanmayı becerebilirmiyim?

Şu anda yurt dışında olduğumdan; ancak aralık gibi alma durumum var.. Ama tabii bu, formlarda önceden bilgi edinmeme engel değil!. Araştırmaya biraz erken başlamamın sebebi de uzun zamandır siz motorsiklet kullanıcılarının ,şehiriçi trafiğe uygun başka, kuvvetli bir motorsiklet tavsiye edip etmemenizdir. Bu benim için önemlidir. Teşekkür ederim...
    Merhaba kagen ben mobiletten baslayıp scouter, cross 250 cc cruıser tarz motosikletleri kullandım ve moıbilet dısındakılerde bana ait degıldı yanı hep arkadaslarımın motorlarını kullandım.1 sene hiç motora binmedigim halde Nisan ayında er6f imi bayıden gıdıp aldım ve cok rahat bı sekılde kullanmaya basladım ve şuan motorumla bir butun gıbıyım. rahatlıkla alıp kullanabilecegını düşünüyorum. aradakı tek fark sen N cisin ben F ci :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öle kardeşim. gel ıstanbula beraber degıstırelım :D bırazdan yatıcam uyanınca motorumu ve zincirleri bı guzel temızleyım sonrada yaglama. ön dişli kağağınıda sokebilirsem guzel olacak.
    İstanbul'a çok yakın bi yerde oturuyor sayılırım ama,inan İstanbul'a hayatımda 1 sefer geldim...Merak ediyorum aslında İstanbul'u...
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer

hiç zorluk çekmezsiniz, er6n eski motorumdu bende ybr 125 den sonra almıştım. Sıkışık trafikde bisiklet kadar kıvrak, yol boş oluncada gazı açınca uzayan bir mobilet dir kendisi er6n ayrıca en az yakan 600 lük motordur, az yakar çok kaçar diyebiliriz.

alıcıyız

merhaba herkese ben er-6 almayı düşünüyorum 4-5 senedir 150 lik cin scooter e biniyorum vitesli motor tecrübem az 125 lik arkadaşların çin iylr takılıyorum bazen er-6n almayı düşünüyodum yeni kasa f yi görünce fikrimden caydım :D 2.el f alıcam muhtemelen sizce çok zorlanırmıyım hayal peres değilim irademe çok hakim bir insanım sizce başa çıkmam çok zor olurmu ?

Bindiğin vitesli çinliler en fazla 13 bg..Bu ise ,yani F&N 72 bg..Her ne kadar iradende olsa,bayaa zorlanırsın gibime geliyor..250 lilik başka motorlarda antrenman yap(bolca) sonra bunu düşünebilirsin...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    motosikletimin çantasını sökmüştüm ama sakarya gezisinde keşke sökmeseydim dedim bende motorumu eskişehir gezisi öncesi motorumu km bakımına sokacaktım bu arada çantamıda boyatayım dedim plastik tampon astarı 25 tl ye aldım 12 tlde 100gr boyaya verdim usta ne kadar alır iş bitince ögrenecegiz çantamın üst kapağı motorumun gri renginde olacak diger kısmıda siyah,herkese kazasız sürüşler

SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindiğin vitesli çinliler en fazla 13 bg..Bu ise ,yani F&N 72 bg..Her ne kadar iradende olsa,bayaa zorlanırsın gibime geliyor..250 lilik başka motorlarda antrenman yap(bolca) sonra bunu düşünebilirsin...
    hocam yılan gibi makinayı koymuşsun oraya aklım gitti ben gemiciyim senede binecegim enfazla 3 ay 1 sene 250 liğe binsem yani 3 ay o beni kesmez muhtemelen 3 ay boyunca memleketin 4 bir tarafıan gideceğim için pasif kalır diye düşünüyorum 250 lik makinalar hiç olmassa hondanın eğitimlerinden alıcam ama engeç seneye bu makinanım koltuguna oturmayı düşünüyorum yada siz başka bir amkina tawsiye etseniz herbiryana gidebileceğim ninja 250 yada huysung 250 gt r olurmuacaba ?=

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Raphae1 ve SilentScream ........... Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.. İçime su serptiniz desem yeridir..Kendime güvenim geldi. Bir arkadaşım yamaha'nın mt03 diye bir modelini önerdi.. Er6n ye çok benziyor. Fiyatları da aynı gibi. Değerlendirmeye alınabilir mi bu motor. Forumlardan baktım ama Er6 kadar ilgilisi yok gibi geldi.

Peki er6 alırken; uygun fiyata çıplak mı almak lazım? Yoksa koruma topuzları,ön cam, çanta demiri gibi ekstraları olan fiyat farkı olan er6 mı almak lazım...(Tabii motor, yürüyen aksam kısımlarına baktıktan sonra)..

Alıntı celikay_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yılan gibi makinayı koymuşsun oraya aklım gitti ben gemiciyim senede binecegim enfazla 3 ay 1 sene 250 liğe binsem yani 3 ay o beni kesmez muhtemelen 3 ay boyunca memleketin 4 bir tarafıan gideceğim için pasif kalır diye düşünüyorum 250 lik makinalar hiç olmassa hondanın eğitimlerinden alıcam ama engeç seneye bu makinanım koltuguna oturmayı düşünüyorum yada siz başka bir amkina tawsiye etseniz herbiryana gidebileceğim ninja 250 yada huysung 250 gt r olurmuacaba ?=
    Seneye beklersen ben bunu satıcam ve araba alıcam...Motor 22 bin kmde daha...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Seneye beklersen ben bunu satıcam ve araba alıcam...Motor 22 bin kmde daha...
    ben 2012 şubat gibi almayı düşünüyorum nasipse. ne zaman satmayı düşünüyorsunuz
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan da borcum bitiyor...Mart ta satıcam,daha da olmadı şubatta olabilir...

Motosikleti
    Nisan da borcum bitiyor...Mart ta satıcam,daha da olmadı şubatta olabilir...
    nasibimizde varsa olur... bende çok ciddi bir miktara bilgisayar topladım kendime onun taksiti bitsin diye bekliyorum bakalım...

nasibimizde varsa olur... bende çok ciddi bir miktara bilgisayar topladım kendime onun taksiti bitsin diye bekliyorum bakalım...
    Hayırlısı olsun...Hedefimde ev almak var...İşte böyle ufak ufak üstüne koyarak motordu arabaydı ,ala sata, ala sata Allah kısmet ederse hedefime ulaşmak istiyorum 4-5 sene sonra

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Raphae1 ve SilentScream ........... Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.. İçime su serptiniz desem yeridir..Kendime güvenim geldi. Bir arkadaşım yamaha'nın mt03 diye bir modelini önerdi.. Er6n ye çok benziyor. Fiyatları da aynı gibi. Değerlendirmeye alınabilir mi bu motor. Forumlardan baktım ama Er6 kadar ilgilisi yok gibi geldi.

Peki er6 alırken; uygun fiyata çıplak mı almak lazım? Yoksa koruma topuzları,ön cam, çanta demiri gibi ekstraları olan fiyat farkı olan er6 mı almak lazım...(Tabii motor, yürüyen aksam kısımlarına baktıktan sonra)..
    Yardımcı olabiliydiksek ne mutlu bize.er6N den de hoşlanan var (çıplak :D ) ama ben Er6 F ciyim(grenajlı) ben bana göre daha spor ve daha yakışıklı görunuyor. tabı bu benım fikrim. ama mt03 ile er6n arasında kaldıysan bence er6n al derım. daha güçlü ve daha kaslı. Mt serisi alıcak olsamda mt01 den aşa almam heralde :D
    merhaba herkese ben er-6 almayı düşünüyorum 4-5 senedir 150 lik cin scooter e biniyorum vitesli motor tecrübem az 125 lik arkadaşların çin iylr takılıyorum bazen er-6n almayı düşünüyodum yeni kasa f yi görünce fikrimden caydım :D 2.el f alıcam muhtemelen sizce çok zorlanırmıyım hayal peres değilim irademe çok hakim bir insanım sizce başa çıkmam çok zor olurmu ?
    benıde 2 sene beklersen belkı satabılırım
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

ee bakalım muhtemelen seneye o aylarda alıcam kısmet olursa alırız işallah ben izmitteyim yakında sayılırız en fazla aldıktan sonra beni izmite kadar bırakırsın

Motosikleti
    ee bakalım muhtemelen seneye o aylarda alıcam kısmet olursa alırız işallah ben izmitteyim yakında sayılırız en fazla aldıktan sonra beni izmite kadar bırakırsın
    birer tane er6 alıp konvoy yapabiliriz ama emanet araç sürmek prensibim değil

birer tane er6 alıp konvoy yapabiliriz ama emanet araç sürmek prensibim değil

yaparız tabi müdür :D yaşasın motorcu krdeşliği konvoy değil tiren bile yaparız

Raphael,bizim motorun taliplileri az çok belli mi oldu yaw.. Onu bunu bilmem de inşallah apaçinin birine gitmez motorum...

Raphael,bizim motorun taliplileri az çok belli mi oldu yaw.. Onu bunu bilmem de inşallah apaçinin birine gitmez motorum...
    Bana gelirse aradabi bursaya gelir bi çayını içer rapor veririm m hayırlısı olur işallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler