Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI
    klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    egsoz uyar. diğerleri de sana kalmış. istediğin gibi yapabilirsin motorunu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Bu gün motorumla havaların güzelliğinden de faydalanıp Beylikdüzündeki evimden Cennet mh deki işime gelirken hacı şeriften sonraki düzlükte şöyle bir gaza dokunayım dedim tam yatmadan yaklaşık 114 kiloluk beni artı kıyafet çantayla rahat 120 kiloyu 100 kilometreye çıkardı, bıraksam daha da giderdi ama pek sağlıklı olmayacak gibiydi ;) Daha 850 km falan oldu ama rodajını iyi yaptığıma inanıyorum. Yani bu motorla 110 garanti diyorum. Haramidere yokuşunu hiç zorlanmadan 80 km civarı çıktım gazı tam açmadan. Bu gün bir daha sevdim motorumu MAŞALLAH.
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    benim kafa takımdan ses yapmaya başladı ve çok rahatsız ediyor.büyük ihtimal km ve devir saatinden geliyor..siz bu problem için ne yaptınız acaba.paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Dostun şu an bende rahatsız edici bir durum yok. Ama ben bu tarz şeylerin tüm motorlarda olabileceğine inanıyorum. Ne dünya marka otomobil ve motosikletlerde ne komik sorunlar çıkıyor. Ben bu gözle bakıp motordan zevk almaya çalışıyorum. Sizin sorun tek taraflı somun diye bildiğim şeylerle düzeltilebilir diye düşünüyorum. Sevgiler Saygılar.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Vibrasyon kökenli rahatsız edici bir ses bu,somunla anahtarla düzeltilecek bişey değil...Düzetebilmek için;ön takımı komple söküp slikonlamak,lastik takoz yada plastik contayla yalıtım yapmak gerek...Yada titreşim olmayan başka bir markaya yönelmek

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Zaten bir bahane bulunup motor değiştirmeyecekmiyiz Bu motorcunun doğasında var sanırım.

Motosikleti
    x max 250
    kafadan gelen ses bizim motorların kronik problemi. kasktan fazla duyulmuyor aslında ayrıca umursamazsan bir süre sonra alşıyorsun.

Motosikleti
    CBF 150
    merhaba arkadailar daha önce 2 ay falan kanuni windy 150 s kullandım motorla 7000 devri geçince fena halde titreşim yapıyodu bende geçmemeye çalısırdım 60 70 le giderken falam 5. viteste giderdim yani..torku çok iyiydi ama 80 den sonra titreşim yapardı işte baya yorardı..bu motor daki titreşimin boyutunu merak ediyorum..bi miktar var denmiş ama ne kadar?90 km hızla 200 300 km gidebilir miyim yani..çinlilerden daha sağlam motor olduğu anlaşılıyo yazılardan..ybr ile ciddi ciddi kıyaslanabiliyo..kasa yeni değilde eski ybr lerle yaklaşık olarak aynı..az da yakıyo..kafamı karıştırdı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

o deil ben simsiyah 2007 ybr hayranıyım bunun griside çok hoş:d bunu görene kadar aklımda mondial 150 mr vardı..14 beygşr motor ve titreşim yok denecek kadar az dene bi motor..şeklide hoş ve diğer çinlilere hiç benzemiyor deniyor..biraz yakıyor sadece:d bu motor ybr ye benziyor ve az yakıyor..fiyat ta mr ile aynı yaklaşık olarak..ve koreli..hyundai üretiyor..olaylar olaylar

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı sleymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadailar daha önce 2 ay falan kanuni windy 150 s kullandım motorla 7000 devri geçince fena halde titreşim yapıyodu bende geçmemeye çalısırdım 60 70 le giderken falam 5. viteste giderdim yani..torku çok iyiydi ama 80 den sonra titreşim yapardı işte baya yorardı..bu motor daki titreşimin boyutunu merak ediyorum..bi miktar var denmiş ama ne kadar?90 km hızla 200 300 km gidebilir miyim yani..çinlilerden daha sağlam motor olduğu anlaşılıyo yazılardan..ybr ile ciddi ciddi kıyaslanabiliyo..kasa yeni değilde eski ybr lerle yaklaşık olarak aynı..az da yakıyo..kafamı karıştırdı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

o deil ben simsiyah 2007 ybr hayranıyım bunun griside çok hoş:d bunu görene kadar aklımda mondial 150 mr vardı..14 beygşr motor ve titreşim yok denecek kadar az dene bi motor..şeklide hoş ve diğer çinlilere hiç benzemiyor deniyor..biraz yakıyor sadece:d bu motor ybr ye benziyor ve az yakıyor..fiyat ta mr ile aynı yaklaşık olarak..ve koreli..hyundai üretiyor..olaylar olaylar
    merhabalar,
    titreşim malesef bu motorda da bir miktar var, genelde artçıyı rahatsız edecek düzeyde oluyor. Sürücü olarak ben 8000 devirde bile rahatsız olmuyorum. Geçtiğimiz yaz İstanbul-Ayvalık uzun yol yaptım gayet güzeldi, hiç bir sorun çıkmadı motorumdan çok memnunum. Bu motor koreli değildir bunu da affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum. Tayvan mühendisliğinin ürünüdür, ybr ve cbf gibi birçok kaliteli motor gibi bu da çin üretimidir. Montajı İzmirde Motoran-SYM fabrikasında yapılmaktadır.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    titreşim malesef bu motorda da bir miktar var, genelde artçıyı rahatsız edecek düzeyde oluyor. Sürücü olarak ben 8000 devirde bile rahatsız olmuyorum. Geçtiğimiz yaz İstanbul-Ayvalık uzun yol yaptım gayet güzeldi, hiç bir sorun çıkmadı motorumdan çok memnunum. Bu motor koreli değildir bunu da affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum. Tayvan mühendisliğinin ürünüdür, ybr ve cbf gibi birçok kaliteli motor gibi bu da çin üretimidir. Montajı İzmirde Motoran-SYM fabrikasında yapılmaktadır.
    bilgi için çok sağolun hocam..bende mondi 125zn var nostaljik onu satıyorum mondi 150 mr alıcam sanırım..sym in mondiden(en azından be yeni mr mc modellerinden) bi üstünlüğünü bulamadım şimdilik:d parçası pahalıymış ve trabzona yakın servisi deyok..vitesliye geçerken az da motor yükselsin istiyorum..çok yakmasını da şimdilik umursamıyorum..tekrar teşekkürler iyi sürüşler..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    selamun aleyküm xs 125 kullanıcıları arkadaşlarım...

Bu gün itibariyle 8 aydır severek kullandığım;performansından,yakıtından,arızasızlığ ından memnun kaldığım xs mi sattım.Satma nedenim model ve marka yükseltmek(2012 wolf 250 yada cbf 150 düşünüyorum),genelde tek kişi binerdim artık 2 kişi oluyorum,xs bizi taşımakta güçlük çekiyorduneticede boyda uzun olunca zavallı emektar xs yi fazla üzmek istemedim .
    Suzuki inazuma gelecek dediler onu bekleyene kadar yaz biter kış gelir aylarca motorsuz kalmaktansa scootere bile razıyım.elimdeki tutar şuan cbf 150 almaya yetiyor,zaten iş amaçlı kullanıyorum,fazla güç-hız,daha fazla yakıt sarfiyatı lüks ve fantazik kaçar bana,pistlerde,otobanda egzos patlatıp dipgaz yapmayacağıma göre 125-250 cc her zaman tatmin etmiştir beni....Zaten büyük makina ile bir kere yıllar önce vukuatımız olmuştu hayattayım,yaşıyorum,macera-adrenalin arayacak yaşıda geçtik.Topik sessizde olsa burada yazmak güzeldi..
    Sizlere kazasız sürüşler,eğlenceli,keyifli,muhabbetli topikler dilerim..

Motosikleti
    x max 250
    5. vitesde 80 le sıkıntısız gidersin. 90 da hafif titreşim yapar. 100 ve üzerine zorlarsan titrer. ayrıca titreşim bakımla da alakalı, yağın temizse, zincirlerin yağlıysa titreşim azalır.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı klemenjero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. vitesde 80 le sıkıntısız gidersin. 90 da hafif titreşim yapar. 100 ve üzerine zorlarsan titrer. ayrıca titreşim bakımla da alakalı, yağın temizse, zincirlerin yağlıysa titreşim azalır.
    Torrodan sonra ilk tercihim sym olacak, hem yakıt hemde fiyat olarak ekonomik oluşu beni cezbetti doğrusu.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Kasım ayında aldığım motorumu satıyorum ilanda 2600 lira yazmış olsam da pazarlığa açığım.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6440983/detay/
    Arkadaşların bahsettiği vibrasyon sorununu 16 dişli takarak çözdüm, ayrıca zinciri o-ring'e çevirildi. Ön kafadan gelen sesi yalıtımla çözdük. Ağustos ayında pirelli mt65 lastikleri takıldı. Bakımları düzenli olarak Batuhan Motor Florya'da yapıldı. Kısacası sorunsuz, binilecek makine..

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar,

Bugün 1 senedir severek kullandığım kara kızımı yeni sahibine teslim etmiş bulunmaktayım. Motorumdan gayet memnundum, satma sebebim kredi kartı borcu ve artık hücrelerimin 250 cc naked diye bağırmaya başlamasıdır. Durgun ama öz olan bu başlık altında sizlerle yazışmak çok güzedi. Esen kalın, tekeriniz düz bassın.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

oguzkan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xs125k
    Merhaba arkadaşlar,

1yıldır xs kullanıyorum.Ev-iş-okul arasında gidip geliyorum daha 6000km yaptım ve birsürü sorunla karşılastım.titreşim cok fazla,ön taraftan ve yan arka granajlardan ses geliyo,6000 devire gelince eksoz sesinden fazla motorun sesi cıkıyıo,80km den fazla hızlı gidemiyorum illa biyerinden bi ses cıkıyo bi sorun cıkıyo,70km sabit hızla 30km yol yaptıktan sonra motordan acayib bi ses geliyo ve cekişinde ve gidişinde yavaslama oluyo..Üniversite öğrencisiyim haftasonları kullanabiliyorum artık:D bu sorunları çözebilen varsa yardımcı olabilirmi acaba??

Motosikleti
    x max 250
    dostum belli bi sıkıntı var motorunda her şey olabilir. ama en iyisi bir servise göstermen. ben de 1 senedir kullanıyorum. titreşim vs. tabi ki var. ama öyle dediğin gibi motordan ses gelmesi, 80km yi geçmeme gibi sorunlarım olmadı hiç. güzel bir rodaj yaptıysan servis bakımını da zamanında yapıyorsan sıkıntı çıkartmayan motorlar aslında bizimkiler. umarım düzelir motorun.

Merhabalar

Yaklaşık 1 hafta kadar önce bende bir xs 125k alarak araniza katılmış bulunuyorum. Motosikletimi aldm fakat 1 hafta içinde bir sürü problemle karşılaştım. Depoda sızıntı, üçüncü vitestekyen ugultu var motosikletimde. Dün servise bıraktım motorumu. Usta önce arızalı parçaların sokulecegini ve gonderilecegini daha sonra garantiden yenilerinin geleceğini soyledi. Canım sıkıldı doğrusu. Sıfır motosiklet aldım. Daha uzerine binemeden serviste esir kaldi. Benim merak ettiğim yeni parçalar ne kadar sürede geliyor. Siz de muhtemelen garantiden parça temin etmissinizdir. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Motosikleti
    x max 250
    bugramazlum arkadaşım ilk önce motosikletin hayırlı olsun. çıkan arızalara üzüldüm açıkçası, biraz şans işi bunlar. sıkma hiç canını.
    benim motosikletimin de baya bir parçası değişti kazadan sonra. parçaların gelmesi senin servisinin biraz cabbar cevval olmasıyla da alakalı. benim motorum 10 gün gibi bir sürede toplanmıştı. ama seninkisi o kadar sürmez tahminimce çünkü ben yaklaşık 15-20 parça değiştirmiştim.
    ufak tefek sorunlar çıksa da ben hala kullanıyorum motosikletimi. şehir içi kullanıcısı olduğum için değiştirmeyi de düşünmüyorum. zetan değiştirsem de yine bir şehir içi motosikleti alırım o da bizimkilerin japon versiyonları gibi birşey olur heralde.

Yorumunuz ve bilgilendirmeniz icin teşekkür ederim syn klemenjero. Motosikletim toplandı. 5 gün gibi bir sürede parçalar geldi fakat şimdide egsozdan cikan dumani yeniden motora aktarip tekrar yakan aparatin hortum kısmı iki seferdir patliyor. O kısım çok ısınıyor.Resmen isidan eriyor hortum. Sizin motosikletinizde de boyle bir ısınma oluyormu? Ne yapacağımı bilemedim. Durmadan yeni hortum taktiriyorum. Bu üçüncü hortum oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler