Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Gezmekten kimse bi şey yazmıyor herhalde

Pazar günü arkadaşla Çatalca İhsaniye Köyüne kadar gittik çok keyif aldım. İlk uzun gezim sayılır gidiş dönüş yaklaşık 90-100 km yol yaptım, biraz geç çıktık erken çıksaydık daha

da gidecektik karanlığa ve akşam trafiğine kalmamak için tost çay yapıp geri geldik. ilk fotoğraflarımızı da çektik motorumla fotolar arkadaşın tel ile çektik en kısa

sürede yüklemeye çalışacağım.Arkadaşın motor 1100 cc olduğundan ara ara arkasından bakar oldum.550 km deyken çıktığım yolda fazla dip gaz gitmedim ama zorlayınca 90 km

ye dayandı, malum bende 115 kg olunca dönüşte büyükçekmece rampasından korkuyordum nasıl çıkarım diye 5. viteste kaptırıp çıkarken önüme geçen bir araç yüzünden

yavaşlayıp 4. viteste gayet rahat bir şekilde çıktım.Dönüşte zincir temizliği ve yağlamasını da yaptım.sonax balata sıpreyi ile temizleyip Förch zincir yağı ile yağladım .Yağ teflon

bazlı imiş.elime geldiğinde yapışkan olduğunu gördüm umarım fazla toz tutmaz.Fakat vibrasyonda fazla bir azalma hissetmedim (5000-6000 deviri fazla görmeden vitesleri

değiştiriyorum) sanıyorum ince bir yağ.Sıçratma durumu ise yok
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Ybr'yi sattım.Seçeneklerim arasında sym'de var.Bence bu motor daha fazla ilgiyi hakediyor çin malı değil ve tüm dünyada görülebilen bir motor.Mondialler 3000 tl ise Sym için 2850 çok iyi fiyat bence.Ayrıca çıktığınız rampayı muhtemelen 80 kg olmama rağmen ybr'le 4.vitesde çıkabildiğimde sevinirdim.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'yi sattım.Seçeneklerim arasında sym'de var.Bence bu motor daha fazla ilgiyi hakediyor çin malı değil ve tüm dünyada görülebilen bir motor.Mondialler 3000 tl ise Sym için 2850 çok iyi fiyat bence.Ayrıca çıktığınız rampayı muhtemelen 80 kg olmama rağmen ybr'le 4.vitesde çıkabildiğimde sevinirdim.
    Motorum şuanda 7000 kmde. Gayet memnunum, lakin kışın kullanamayacağım için, motoru garajda yatırmak yerine satmayı düşünüyorum.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum şuanda 7000 kmde. Gayet memnunum, lakin kışın kullanamayacağım için, motoru garajda yatırmak yerine satmayı düşünüyorum.
    bende yaza doğru tekrar motor almak istiyorum.Motosiklet tercihleri konusunda garip bir adamım.Cruiser ve cross arasına gidip gelen fazla adam yoktur herhalde tabi birde sym xs,apache v.b tarzda motor bakan adam.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yaza doğru tekrar motor almak istiyorum.Motosiklet tercihleri konusunda garip bir adamım.Cruiser ve cross arasına gidip gelen fazla adam yoktur herhalde tabi birde sym xs,apache v.b tarzda motor bakan adam.
    İki tekerli olsun yeter :D

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Servis arıza için gelen olmadığını söylüyor Yer ve İmkan olsa satmadan büyük cc li motor almayı düşünürüm. Satarsak da özleriz gibime geliyor...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizi çok sevindirecek bir heberim var.Azda olsa motorlarımızda vibrasyon vardı ya,birde vites geçişleri,vites aralıkları çok kısaydı;Sorunu orjinal ön çekiş dişlisini 16 dişliyle değiştirerek çözdüm,Yüksek devirlerde motorda hiç vibrasyon yok,sadece kulağa hoş gelen motor sesi (vızırtısı),ve vites geçişleri,vites araları uzadı,4 viteste 60 ila 90 km hızla uzun süreli aynı ayar gazla devam edebiliyor motor...Ve ivmelenme arttı,motor çok serileşti,100 km üzerine çıkar oldu,100 km hızda sabit şekilde gider oldu....Bütün bu avantajaların yanında tek bir olumsuzluğu var dişliyi 1 numara büyültmenin,Rampalarda,yokuşlarda çekişten çok azcık düşüş oluyor..Onuda gaza biraz fazla abanacaksınız,yada vites düşüreceksiniz....
    Sizlere tavsiyem hemen gidin servisinize 16 ön dişli taktırın motorunuza,maliyeti de 15 tl....Kazasız sürüşler hepinize.

Ön dişli değiştiren yokmu....
    10 lira lık bir dişli ile vibrasyon tamamen gidiyor,ve motor 3.4. viteste uzayıp gidiyor,100 ve üzeri hızlarda sabitlenip aynı hızda devam ediyor....
    İLginizi çekmedi galiba dişli değiştirmenin faydaları

Motosikleti
    şimdilik yok
    arkadaşlar havalar soğudu motorlara binmiyormusunuz????

Motosikleti
    CBF 150
    Öğrenci olduğum ve üniversitem karşıda (avrupa yakasında) olduğundan motorla gidip gelmek zor oluyor o yüzden motor garajda duruyor şuanda. Yoksa binerim, kız gibi motorum yatıyor. Bütün kı böyle yatacağına satıyorum ben de, tok satıcıyım satılırsa satılsın.

bu da linki : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0811199/detay/

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Malum tatlısu motorcusuyuz lastikler de izin vermiyor zaten, ıslak zemin bildiğin sabun oluyor. Bu gün işe gittim geldim, doyamadım bir de Beylikdüzü turu 45-50 km yaptım ohh rahatladım acısını çıkardım.Dişli işinde ise fabrika dişlisinin veya başka bir yürür parçanın değiştirilmemesi taraftarıyım, malzemelerin metal kalitesi ve sağlamlığı sorun çıkarabilir diye düşünüyorum, ha belki orjinalden de sağlamdır ama değiştirdiğiniz anda Allah korusun o dişli yada dişliyi takan usta yüzünden başınıza bir şey gelse kime dert anlatabileceksiniz. Belki kızacaksınız aman sen de diceksiniz ama fikrim bu Saygılar

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Merhaba arkadaşlar
    29 ekimde bir kaza yaptım ve servise çektiğimizde ön tarafta oluşan hasar üzerine parça listesine göz attık ön jant 130 dolar , ön amortisörler 110+140 dolar=250 dolar, maşa 110 dolar, disk 32 dolar, gidon 25 dolar, yuh dedim ya. Parça fiyatları çok uçuk değil mi bana mı öyle geliyor. Bu modele uyan başka bir marka model parça yok mudur ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    550 dolar yuh dememek elde değil yani bu ne yaa.. demekki yan sanayi parçası olan markadan şaşmamak gerekliymiş...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    kardeşim geçmiş olsun. umarım sana bişey olmamıştır.
    ben de yapmıştım geçenlerde kaza, ön taraf benim de değişti komple. para benden çıkmamıştı ama o kadar da pahalı tutmamıştı. ya zam gelmiş fiyatlara, ya da senin servis biraz pahalıya satıyor. şöyle söyliyim ön taraf (teker hariç) komple 1000 tl ye değişti.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    windy s 125 daha iyi değilmi sizce bu motordan????
    50.000 i deviren çok windy s gördm
    burda 10.000 i deviren yok sym yok hep bi sorun bi şikayet..

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    windy s 125 daha iyi değilmi sizce bu motordan????
    50.000 i deviren çok windy s gördm
    burda 10.000 i deviren yok sym yok hep bi sorun bi şikayet..
    Bir alıntı yap da şu şikayetleri, biz de görelim.

ben şuanda 7000 deyim, gayet memnunum, en az 30000 i de devireceğine inanıyorum motorumun.

Windy s de iyi bir motosiklet, alıcı değilsen eğer sidik yarıştırmanın alemi yok.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Titreşim olayı nasıl XS de?

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim olayı nasıl XS de?
    6000 devire kadar hissetmezsin, 6000-7000 arası az var. 7000 i geçtin mi aynalar titremeye başlar arkayı göremezsin.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Bizim wolf gibi yani

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Her şeyi çok güzel de arkadaşlar yedek parçası motor fiyatına göre çok pahalı.Jant 130 usd olur mu yahu. Motoran a mail atmıştım kazadan sonra fiyat için 2 hafta sonra telefon ile döndüler Fatih bey miş kendileri. fiyatların yüksek olduğunu söylediğimde fiyatlar standart efendim dedi, ne demekse neyin standartıysa anlamadığını varsayarak cümleyi tekrarladım ama aynı yanıt. Servis baktı Allahtan az parça değişecek. Yalnız şunu söylemem lazım motor hakkaten sağlam. Çinli bir motor olsaydı motorumun ön tarafı sekiz çizerdi kesin.Parça kalitesi bence bayağı iyi. Mercedes mantığı arıza yapmaz yaptığında ise muck sevgilerle....

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Bir alıntı yap da şu şikayetleri, biz de görelim.

ben şuanda 7000 deyim, gayet memnunum, en az 30000 i de devireceğine inanıyorum motorumun.

Windy s de iyi bir motosiklet, alıcı değilsen eğer sidik yarıştırmanın alemi yok.
    Alıcıyım(bahara doğru almayı düşünüyorum) ,windy ile sym xs arasında kaldım...öyle sidik yarıştırmadan hemen motor alınmaz

Fiyat ve performans olarak çok yakınlar...Sym yeni sayılır türkiyede o yüzden kafa kurcalıyo...

EKSİLERİ:Ankaradayım ben sym nin bitanecik servisi var,yedek parça pahalı,Ön göstergeden rahatsız edici ses gelmesi(kronik)
    ARTILARI:enazından çinmalı değil(made in taiwan),bi sınıf daha kaliteli duruyo üstndeki granajları (windy s'e göre)

Kardeş mühendissin galiba (bende elektrnk mühndsym)
    Makinacı gözüyle baktığında gerçekten parasının hakkını veriyo diyomusun mekanik aksam olarak..??
    {Aldıktan sonra satmayı düşünmüyorum bende en az 30bin devrcem çnkü}
    Güle güle bin motoruna ...
    *Yorum için şimdiden tşk..

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler