Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcıyım(bahara doğru almayı düşünüyorum) ,windy ile sym xs arasında kaldım...öyle sidik yarıştırmadan hemen motor alınmaz

Fiyat ve performans olarak çok yakınlar...Sym yeni sayılır türkiyede o yüzden kafa kurcalıyo...

EKSİLERİ:Ankaradayım ben sym nin bitanecik servisi var,yedek parça pahalı,Ön göstergeden rahatsız edici ses gelmesi(kronik)
    ARTILARI:enazından çinmalı değil(made in taiwan),bi sınıf daha kaliteli duruyo üstndeki granajları (windy s'e göre)

Kardeş mühendissin galiba (bende elektrnk mühndsym)
    Makinacı gözüyle baktığında gerçekten parasının hakkını veriyo diyomusun mekanik aksam olarak..??
    {Aldıktan sonra satmayı düşünmüyorum bende en az 30bin devrcem çnkü}
    Güle güle bin motoruna ...
    *Yorum için şimdiden tşk..
    Makinacı gözüyle ve sidik yarıştırılacaksa eğer şunu söyleyebilirim ki bu makina bi cbf yada ybr değil ama parasına göre çok çok iyi bir makinadır. Kıyaslanacak makina windy s dir sadece. Motora gelince, makina hakikaten parasının hakkını veriyor. Yani sorun çıkarma diye bir problem kesinlikle ama kesinlikle olmadı şimdiye kadar bende. Yağını düzenli değiştirdiğiniz sürece motordan yana sıkıntınız olmaz. Bizim motor da tayvan malı deniyor ama üretim yeri çindir bu arada. Honda cbf 150 ve yamaha ybr 125 de çinde üretiliyor.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bu makineden kullandım bir süre, bazı arkadaşlar bilirler.
    şimdi ikinci elini arıyorum; tekrar almak niyetindeyim.
    ama piyasada pek ikinci eli yok. olanlarda 'bence' hakettiğinin üzerinde fiyatlar talep ediyorlar.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım(daha motor alamadık ama)inş daha sonra bol bol görüşürüz ben bu sym xs 125 alanlardan biraz bilgi rica edeceğim
    ben düşük bütçeli biriyim ama almışken iyi bir şey almak istiyorum bu motor alanlar rutin bakım motor harici masraf yok diyorlar doğrumudur bütün forumu okudum genel kanı bu
    ama birazda eklesek yamaha mı alsam çok kararsız kaldım çok yaygın diil birde arıza bol çıkarda ne yaparız yan sanayii yokmuş lastikler yenilemek lazım vs derken 300 tl masraf yapacaz değermi

brds;

Bu makine -kaza falan yapılmadığı sürece- arıza çıkarmaz. Rutin bakımlarını zamanında yaptırırsan masraf falan etmene gerek kalmaz.
    Fakat YBR125 kadar bol yedek parçasıda olmadığı kesin. Her ikisininde birbirine üstün olduğu konular var. İki makineyide kullanmış biri olarak söylüyorum bunları.
    XS125 daha ucuz, daha kalıplı, daha torklu ve daha az yakıyor. YBR125 ise yedek parça ve ikinci elde daha güçlü, titreşimi XS125'e göre daha az.

Eğer uzun süre kullanmaksa niyetin; hiç düşünme XS125 al derim. YBR de alsan XS de alsan lastiklerin değişmesi şart gibi. İkisinde de fabrika çıkışı lastikler çok kötü.

novarix kardeşim verdiğin cevaba çok teşekkür ederim.
    ybr birazdaha ağır basıyor şimdilik ama ilk makinam olacak acemiyiz yani 2 el bi kanuni windys 150 s alsam nasıl olur 2000 e var daha 1500km de biraz vurup kırıp yatalım düşelim de ondan sonra mı kıyak bi makinaya geçsek ''kaza falan yapılmadığı sürece''demişsin ben yaparım gibi geliyo dağ taş gezeyim diyorum oda iyi alet ister... kararsızım
    vaktini ayırdığın için teşekkür ederim.

arkadaşlar foruma giren kalmadı galiba
    2000 tl ye xs 125 k buldum 2011 2550 km bana uygun geldi ama sanki millet bu motordan kurtulmaya çalışıyor gibi bi hava uyandırdı nediyosunuz alınırmı

antalya'daki makineyi diyorsun sanırım.
    eğer kilometresi orjinalse alınır.
    ben galerilere pek güvenmem bu konularda; tabii yerel satıcıları sizler daha iyi tanırsınız.
    insanlar bu motordan kurtulmaya çalışmıyordur bence. neden böyle birşey istesinlerki.
    makine sağlam; katır gibi sağlam! hatta emin olun cbf150'den çok daha sorunsuz bir model bu.
    üzerinde SYM yerine Suzuki yazsa 4000 liradan peynir ekmek gibi satılır.

ben tekrar almak niyetindeyim; piyasadaki tüm commuterleri kullandım.
    şuan 2011 (yada 2012) TVS Apache ve XS125K arasında gidip geliyorum.
    ybr125 küçük, torku genelde iki kişi kullanacağımız için yetersiz. ama Allah'ı var; sağlam makine!
    cbf150 ebat olarak iyi. torklu. ama hergün yeni bir sorunu çıkıyor ortaya. 2011 kasalar ve sonrası sapıtmış durumda.
    honda yerine mondial falan üretse normal karşılardım ama koskoca Honda'ya hiç yakışmıyor bu model!
    TVS Apache ise köklü bir fabrikadan çıkıyor. Sağlam motor. Titreşim sorunu var. Ama güçlü motor! Kaslı bir yapısı var.
    ve son olarak XS125K. ucuz, sağlam, çok az yakıyor. torku da YBR125'ten daha iyi. Ayrıca ebat olarakta daha kaslı.

Bu yüzden TVS Apache ve XS125K arasında gidip geliyorum. YBR ve CBF'yi eledim.

Sana tavsiyem eğer orjinal kilometrede ise bir bak o makineye. Pişman olmazsın.

novarix kardeşim sende olmasan bana akıl verecek olan yok valla....
    km orjinaldir herhalde diye düşünüyorum bu tip motorcular genelde takasla aldığı için -yerine motor satmanın verdiği gazdan ötürü galiba- bazen aldığı paraya verebiliyor
    mevsimi olmadığı için uzatmayalım hemen satalım demiş olabilirler sanki öyle bi hava var tabii bana göre sadece senin de dediğin gibi 2 el çok zayıf ama epey uygun fiyat havalar antalyada çok kötü gidip bakamadım geçende birinde gördüm makina nasıl memnun musun diyecek oldum adam bi gazladı ok gibi uçtu gitti iyi alete benziyo değerlendiricem
    vakit ayırdığın için teşekkür ederim sağlıcakla kal.......

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    titreşim olayı nasıl XS te kimi var diyor kimi yok

brds; her zaman buralardayım kardeşim. istediğin zaman mesajlaşırız. dilerim en kısa zaman kavuşursun makineye..

mankind1976; XS öyle aman aman titreyen bir makine değil. evet, çok yüksek devirlerde bir miktar titriyor ama ben uzun yolda yaptım ve net bir şekilde söyleyebilirimki böbrek taşı düşürtecek yada ellerde uyuşmaya sebep falan olacak bir titreme değil. çinli motorlar gibi zangırdamıyor yani.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim olayı nasıl XS te kimi var diyor kimi yok
    Öncelikle herkese selam....
    Öyle ahım şahım bir vibrasyon yok...Ön çekiş dişliyi 16 dişle değiştirirsen vibrasyon %80 civarında azalıyor.Dişli değişimi vites geçişlerinide rahatlatıp motor yolda uzuyor,vites aralarıda uzuyor,yakıt çok az artıyor buna bağlı olarak çünkü motor 4. viteste 80 i görüyor 5. viteste 100-110 a çıkıyor..Yakıt ekonomisine gelince belki cup lar kadar anca yakıyor...He gün 25-30 km yol yapıyorum işe gidip geliyorum ,yağmur çamur farketmiyor...10 günde bir 25 liralık benzin alıyorum...
    Ön takımdan ses geliyor diyenler var..ses galiba km telinden geliyor,teli yağlayarak sorun halledilir..Benim ön takımdan ses falan gelmiyor...
    Parasına göre gözü kapalı alınarak binilecek motor..Artçı ile binilecekse arkada topcase olmamalı yoksa artcının binmesi inmesi çok zor oluyor...
    Ybr yada cbf ,le kıyaslamanın manası yok aralarında 1000 tl fiyat farkı var.ufak tefek eksileride olsun okadar...Ayrıca 2. el piyasası çok daha ucuz.2011 model 2. elini uygun fiyata bulan güvenerek alabilir..2. el satanlar genelde motorun küçüklüğünden dolayı satıyorlar,100 km üzerine cıkmıyor motor...

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selam....
    Öyle ahım şahım bir vibrasyon yok...Ön çekiş dişliyi 16 dişle değiştirirsen vibrasyon %80 civarında azalıyor.Dişli değişimi vites geçişlerinide rahatlatıp motor yolda uzuyor,vites aralarıda uzuyor,yakıt çok az artıyor buna bağlı olarak çünkü motor 4. viteste 80 i görüyor 5. viteste 100-110 a çıkıyor..Yakıt ekonomisine gelince belki cup lar kadar anca yakıyor...He gün 25-30 km yol yapıyorum işe gidip geliyorum ,yağmur çamur farketmiyor...10 günde bir 25 liralık benzin alıyorum...
    Ön takımdan ses geliyor diyenler var..ses galiba km telinden geliyor,teli yağlayarak sorun halledilir..Benim ön takımdan ses falan gelmiyor...
    Parasına göre gözü kapalı alınarak binilecek motor..Artçı ile binilecekse arkada topcase olmamalı yoksa artcının binmesi inmesi çok zor oluyor...
    Ybr yada cbf ,le kıyaslamanın manası yok aralarında 1000 tl fiyat farkı var.ufak tefek eksileride olsun okadar...Ayrıca 2. el piyasası çok daha ucuz.2011 model 2. elini uygun fiyata bulan güvenerek alabilir..2. el satanlar genelde motorun küçüklüğünden dolayı satıyorlar,100 km üzerine cıkmıyor motor...
    Aslında bu sınıf için (commuter) hız muhabbeti yapmayı sevmem; çoğukez de saçma bulurum.
    Ama ben XS125K motorumla 120km/s hızı görüyordum. Honda Civic ve Renault Twingo ile de test etmişliğim var kilometre saatini.
    Noktası virgülüne doğruydu.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu sınıf için (commuter) hız muhabbeti yapmayı sevmem; çoğukez de saçma bulurum.
    Ama ben XS125K motorumla 120km/s hızı görüyordum. Honda Civic ve Renault Twingo ile de test etmişliğim var kilometre saatini.
    Noktası virgülüne doğruydu.
    125 cc bir makineden bahsediyoruz,hız okadar önemli olmasa gerek...Bu motorların özelliği az maliyet,asgari bakım ücretleri ve yakın mesafelerde daha çok km yol az yakıt harcaması değilmi....Varsın 100 km yide geçmesin,beni istediğim yere sorunsuz götürüyorsa gerisi önemli değil.

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc bir makineden bahsediyoruz,hız okadar önemli olmasa gerek...Bu motorların özelliği az maliyet,asgari bakım ücretleri ve yakın mesafelerde daha çok km yol az yakıt harcaması değilmi....Varsın 100 km yide geçmesin,beni istediğim yere sorunsuz götürüyorsa gerisi önemli değil.
    Aynen öyle, doğru söylüyorsun. Dediğim gibi; bende çok sevmem bu tarz hız muhabbetlerini.
    Ancak unutmamak gerekiyorki Istanbul gibi bir şehirde bazen o hızlara çıkmanız 'ŞART' oluyor.
    Dolayısıyla hepten 100km'yi geçemeyen bir makine olmadığını belirtmek istedim. 100km'de rahatça sürekli seyredilebilir bu motorla arkadaşlar.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    xs125 motosikleti olan arkadaşlar en fazla kaç km de motorunuz....
    40-50binleri gören varmı...??

26.000 ve 48.000km'lerde SYM XS'ler gördüm. Daha fazlası varmıdır bilemiyorum.

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    biraz renklendirelim

Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Ducati güzelmiş

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletiniz çok güzelmş darısı hayal edipte olamayanların başına (benim) Allah kaza bela vermesin
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

SLm arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama egzost hiç hoşuma gitmiyor onun yerine eski yuvarlak farlı olan ybr lerdeki egzostu takabilimiyiz uyarmı yani 0olacak egzost olursa çok güzel durur diye düşünüyorum ben siyah renk alıcam siyah renk alına motora yapıla bilecek modifiyeler=kırmızı jant şeridi siyah çanta zenon far cbf 150 koruma demiri ve ybr egzostu ile tadından yenmez hale gelebir sizce uyarmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler