Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı WalleQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, aranıza yeni katıldım. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Öğrenmek istediğim bir konu var. GV650 almak istiyorum. 2012, 2013 Modelleri telefonda öğrendiğim kadarı ile siparişinin verilmesinden
    itibaren 90 gün gibi bir sürede getirebiliyorlar. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar bu sipariş sürecini, öncesini, ne gibi sorunlar yaşanabileceği
    gibi konularda bilgilerini paylaşabilirlerse çok memnun olurum.
    En nefret ettiğim şeylerden biri, ciddiyeti kanıtlanmamış bir firmaya para yatırıp, sonra malımın gelmesini beklemektir.
    Nefret ederim dedim ama zaten yapmam !

Şimdi burada söz konusu firmanın bırak ciddiyetini kanıtladığını, gayri ciddiyeti dillere destan olduğuna göre ben kesinlikle tavsiye etmem.

Parayı vereceksin, malı gözünle görüp alacaksın
    ZERDÜŞT bunu beğendi.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Tüm bakımlarını yaptırdığım ve severek bindiğim motorumu tarz değişikliği sebebiyle satıyorum. Sahibinden.com da Honda nt 700 için pazarlık yaptım o yüzden fiyat uygun tutulmuştur
    Sahibinden ilan numaram : 87530296
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    walleq arkadaşım sizin yerinizde olsam illa ben gv istiyorum diyosanız temiz hor kullanılmamış 2.el alırım karbüratörlü bakımı daha kolay ve ucuz. tabi zevk meselesi sizin bileceginiz bişey.sadece bir gv kullanıcısı olarak bir tavsiye

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En nefret ettiğim şeylerden biri, ciddiyeti kanıtlanmamış bir firmaya para yatırıp, sonra malımın gelmesini beklemektir.

Şimdi burada söz konusu firmanın bırak ciddiyetini kanıtladığını, gayri ciddiyeti dillere destan olduğuna göre ben kesinlikle tavsiye etmem.

Haklısınız, ama eğer sıfır bir motora binmek istiyorsanız elinizi kolunuzu bağlıyorlar böyle. Farklı bir motor tercih etmek seçeneklerimden birisi ama bunu en son değerlendirmek istiyorum.

Peşin peşin 90 gün diyen bir firmanın, bunun üzerine haftalar daha ilave edebileceğinin de farkındayım aslında.

Birol'un dediği gibi de yapabilir, mümkün olduğunca temiz bir ikinci el alabilirim. Ama yine de risk gibi geliyor bana. Hele eski modellerdeki yaşanan kronik sorunlar beni daha çok düşündürüyor.

Bu yüzden sipariş sürecini tecrübe etmiş bir arkadaşın da fikirleri karar alabilmem için önemli olacak.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    yeni koruma demiri yaptırdım paslanmaz 316 kalite borudan ve ölçüleri uzun bir prototip çalışmasından sonra ortaya çıktı begeninize sunuyorum gerçek anlamda saglam bir demir oldu yatmalarda ve kaza durumunda ayakları ve motoru koruyaqcak bicimde tasarlandı
    ayrıca deponun önüne bazı ilave aksesuarları koymak için grenaj yaptım bunun üstüne voltajı görmek için dijital voltmetre ,sis farlarını ve farı kumanda edecek anahtar ilave bir hararet göstergesi(orjinal gösterge rakam olarak vermediği için kırmızya gelince motorda hasar meydana gelebiliyor onu tam görebilmek için faydalı) ayrıca yine dijital vites göstergesi yerleştirdşm fotoları yükleyebilirsem begeninize sunacağım yorumlarınızı bekliyorum
    batuhanmotor bunu beğendi.

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    aklını karıştırmak istemiyorum aslında fakat bu bir gerçek farklı bir seçenek CRUİSER olarak istiyorsan gv gibi olamaz sınıfının en özellikli en gösterişlisi en hızlısı en güçlüsü gv650 dir bunu unutma altarnetif seçenek olarak v-rod düşünmen lazım ) diğer CRUİSER lar 40-50-54 hp dir. sakın yanlış düşünülmesin diğer markaları eleştirdiğim falan yok hepsi birbirinden güzel motorlar zevk ve ihtiyaç meselesi güç hız gösteriş konfor istiyorsn gv kullanmak bir ayrıcalıktır. kullanmayan bilemez.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    yeni koruma demiri yaptırdım paslanmaz 316 kalite borudan ve ölçüleri uzun bir prototip çalışmasından sonra ortaya çıktı begeninize sunuyorum gerçek anlamda saglam bir demir oldu yatmalarda ve kaza durumunda ayakları ve motoru koruyaqcak bicimde tasarlandı
    ayrıca deponun önüne bazı ilave aksesuarları koymak için grenaj yaptım bunun üstüne voltajı görmek için dijital voltmetre ,sis farlarını ve farı kumanda edecek anahtar ilave bir hararet göstergesi(orjinal gösterge rakam olarak vermediği için kırmızya gelince motorda hasar meydana gelebiliyor onu tam görebilmek için faydalı) ayrıca yine dijital vites göstergesi yerleştirdşm fotoları yükleyebilirsem begeninize sunacağım yorumlarınızı bekliyorum

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

denedim yazılanlara göre uyguladım ama fotoları yükliyemedim akşam gençler gelince onlardan iyicene bir ögreneyim bu işi

bizim motorlar için orjinal koruma demirleri satılıyor ancak malzeme ince ve demir nikel kaplanmış motor es kaza yan yatsa hemen egilip grnejlarıda kırıyor sadece görüntü oluyor bu nedenle bir çok arkadaşımız kromdan yaptırdı çeşitli şekillerde ama bu nu biz görüntü ve ölçüler bakımından son haline kadar beş tane yaptık çöpe attık her yaptıgımız takıp motoru yatırıp deniyoruz darbe ye maruz bırakıp neticeyi görüyoruz sonunda buna karar verdik ve usta yapmışken istiyen arkadaşlarada yaptı ve bir kaç tanede fazla yaptı begenen olursa benle irtibata geçsin alsın derim

nastyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS
    Halidun abi hala gelemedim yanına uçuşlar çok yogun ilk fırsatta yanındayım selamlar

Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklını karıştırmak istemiyorum aslında fakat bu bir gerçek farklı bir seçenek CRUİSER olarak istiyorsan gv gibi olamaz sınıfının en özellikli en gösterişlisi en hızlısı en güçlüsü gv650 dir bunu unutma altarnetif seçenek olarak v-rod düşünmen lazım ) diğer CRUİSER lar 40-50-54 hp dir. sakın yanlış düşünülmesin diğer markaları eleştirdiğim falan yok hepsi birbirinden güzel motorlar zevk ve ihtiyaç meselesi güç hız gösteriş konfor istiyorsn gv kullanmak bir ayrıcalıktır. kullanmayan bilemez.
    Bende tam bu nedenlerle GV 650'yi istiyorum. Tüm zorluklara rağmen kafamdaki ilk motor bu. Eğer sipariş süresince yaşanacakları kafamda netleştiremezsem ikinci eli düşüneceğim. (v-Rod bütçe olarak çarpıntı yapıyor bende)

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı nastyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halidun abi hala gelemedim yanına uçuşlar çok yogun ilk fırsatta yanındayım selamlar
    bahadır hayırlısı olsun ne zaman müsait olursan gel böyle giderse senin karakaçan sıkılacak buraya bırakta arada gezdirelim bari

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

nihayet resim yüklemeyi ögrendim ve bahsettiğim fotoları yükledim buyurun
    ozgur325, batuhanmotor ve _Uzay_ bunu beğendiler.

slm arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır severek kullandığım custom makinemi maddi nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldım. sahibinden ilan no:87384036 dur. türkiyede bir eşine daha rastlamadım... heehh bu arada damdan düşer gibi oldu ama ben bu siteyi motorumu almadan önce epey inceledim ve halen incelemekteyim. eğer hyosung marka motorunuz varsa ve yedek parça sıkıntısı çekiyorsanız benim sahibinden tel no dan arayarak size kendi servisime yönlendirebilirim. benim servisim direkt korede ki fabrikadan parçaları getitiriyor. yani herhani sıkıntısı yok...saygılar

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ARKADAŞLAR mevsim itibari ile motorlarımızı bolca kullanıyoruz mekanik parçalarda sıkıntılar oluyor bu nedenle ben devamlı yedek parça bulunduruyorum hatta bazı bulunmuyanları yaptırdım ayrıca koreden getirtiyorum sağolsun lee tanıdı bizi hemen acil ve uygun fatura ile gönderiyor bazen elinde olmıyanları bulmaya çalışıyor aşagıdaki link te elimde olanları yazıyorum ihtiyacı olan irtibata gecerse motorunu bekletmemiş olur.
    ayrıca cam demirini ve camını imal ettirdim kimler ön cam istiyor yazsınlar öncam istege göre farkli büyüklükte kestirelebiliyor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9542884/detay/

koruma demiride yapıldı zaten bunları paslanmazdan 316 kalite kromdan yapılıyor nikelaj filan değil deniz suyunda bile pas olmuyor ayrıca demire göre 3 misli mukavimdir .
    önemli olan kaza anında koruması ama orjinal di,ye kullandıgımız sadece görüntü motor yatsa bile korumuyor egilip granajları kırıyor biliyorsunuz kazasız arızasız sürüşler

Motorumun Son Hali...

Motorumun Son Hali bu, yedek parça ve tüm yardımları için Halidun abi ye teşekkürler, saygılar. Çanakkale; Hüseyin......

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    MAŞALLAH çok güzel duruyor hüseyin kazasız arızasız keyfle kullanasın koruma demirlerinide değiştir işe yarıyanlardan gönderelim sana sisi barına da daha uyar yardımın lafımı olur elimizden geliyorsa he daim yardıö ederiz

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Merhabalar;

Forumunuza yeni katıldım. Adım İbrahim. Aslında 5 yıldır GV650 hayranıyım. Motoru almadan gruplara katılmaya çalışsam ne olacak diye düşünüyordum ki Haldun abiyle tanışana kadar.
    Sanırım geçen çarşambaydı. İşten çıkmıştım. Otobüs durağına doğru yürüyordum. Kaldırımda çok güzel bir GV650 gördüm. Bi an baktım. Güzelmiş dedim. Otobüse doğru gidecekken geri döndüm. Bakmak parayla mı kardeşim dedim içimden ve biraz daha bakayım şu güzelliğe dedim. Üzerindeki küçük kurukafalar, arkasındaki türk bayrağı, ışıl ışıl parlayan bir gövde ve gri renk bir GV650. Dedim kazasız belasız kullanır inşaallah. Sonra düşündüm etraftaysa şunun sahibiyle konuşayım. Memnum mudur gideri ederi nedir gibi. Dört ayağımın üstüne düşmüşüm ki Haldun abi gibi biriyle tanışmış oldum. Hadi abi de bi 15 dakka sonra yanımıza geldi. Aklımdaki soruların bir kısmını sormuş oldum ve çok güzel muhabbet ettik. Benim için bir ürünü almada en büyük etken kullanıcı yorumudur. Haldun abi de sağolsun o yarım saat içinde tecrübelerini aktarabildiği kadar aktardı. Kendisine çok teşşekkür ediyorum. Öz abim gibi sevdim kendisini.

Biraz da kendimden bahsedeyim. 25 yaşında, kanı kıpır kıpır, hayattan zevk almayı seven bir kişiyim. Üsküdar'da bir Alman firmasında, grafiker ve teknik redaktör olarak çalışıyorum. En basit şekliyle anlatmam gerekirse kullanım klavuzu hazırlıyoruz bilgisayarda. Çeviri de yapıyoruz. Bunun gibi gereken bütün ek alanlarda da bişeyler üretmeye çalışıyoruz.
    Motor tecrübeme gelince de, iki sene önce sırf motor kullanmayı öğrenmek adına Yamaha YBR125 almıştım. İlk sene çalışmadığım için pek kullanamamış olsam da, ikinci sene her güne işe gidip gelirken kullandım. Kuryeci gibi motora elleri ve bacakları korumak için o deri gibi görünen şeylerden taktım. Arkaya da çanta. Yağmurlu ve hatta karlı havalar da dahil, motoru kullandım. Kimi zaman zincir attı, kimi zaman buji bitti yolda kaldım. Kimi zaman gün içinde 150 km yaptım, bana mısın demedi. İyisiyle kötüsüyle yaklaşık iki sene o motora bindim ve 3 ay önce motoru sattım.

Dediğim gibi, hayalim GV650 ve onu almak için uğraşıyorum. Haldun abiyle tanışmak benim için bir atlama taşı oldu diyebilirim. GV650 kararımı kesinleştirmiş oldum. Şimdiden koruma demiri arayışına girmiş bulunmaktayım. YBR125'ten GV650'ye atlamak biraz büyük bir adım, farkındayım ama 25 yaşındayım. Daha da beklemek istemiyorum. GV650 ile gezilerinize katılıp sizinle yüz yüze tanışmak istiyorum.

Tekrar merhabalar, herkese iyi forumlar
    _Uzay_, ZERDÜŞT ve Serdarrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Alıntı MoB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki kimseye karşı olmayarak bazı noktalara değinmek isterim...
    GV650 yi ve bu forumu aylarca takip ettim, Bu seneki fuarda da anlaştım kaporamı dahi verdim. Üyesi olduğum bir grubum var, aralarında bir iki kişi hariç GV650 yi al diyen olmadığı gibi tam tersi kesinlikle alma diyenler oldukça fazla idi. Neyse Geçen ay makinanın tamamını ödediğim halde bir gün sonra siparişimi iptal ettim,
    bana verecekleri motor 2010 idi, yani 2 yıl yatmış ellerinde kalmış ve 2 yıldır türkiyeye getirilmeyen bir markanın ürünü.
    Çok sinirlendim ve hiç başka motora bakmadan Yamaha 950 MD'a kaporamı verdim.
    Şimdi hatırlıyorumda burada bir kişi Yamaha ve Kawasaki ile GV650 karşılaştırıyordu, ben dahil bir kaç kişi o arkadaşa karşı çıkarken şimdi kendimi
    Yamaha sahibi olarak buldum. Motorumu 3 gün önce teslim aldım ve yine kimseyi kırmak yada eleştirmek adına söylemiyorum iyiki GV650 den vazgeçmişim,
    bu konuyu yeni motor alacak arkadaşlar fiyat, devamlılık, kalite, sürüş keyfi vb herşeyi test edip alsınlar diye söylüyorum,
    burada GV650 kötü gibi bir cümle dahi sarfetmiyorum öyle anlaşılmasın ama bence Marka hiç birşekilde istenileni verebilecek düzeyde değil bu ülkede,
    yeni modelide diğer markalar ile aynı fiyatta iken satılması bence mücize sayılabilir.

http://imageshack.us/photo/my-images/341/xvs9501.jpg/

Kadiköy bayisinden aldım, siyahı ile aynı anda geldi benimkisi, hatta kasasından çıkartmak nasip oldu, gidin görün kararınızı mutlaka ona göre verin.
    2. el için bir şey diyemem çünkü bir çok kişi hala 14 binlerde satmaya çalışıyorlar makinayı bence fiyatı az biraz pahalı...

herkese keyifli sürüşler dilerim...
    Açıkcası sizi bilmem ama ben de sıfır GV650 almak için Kanuni bayisine gittim. Bana direk söylediler 2010 model olduğunu. Hemen istersen bunu alabilir ya da 3 ay beklerim dersen 2012 model sipariş edebiliriz dediler. Sizi bilmem ama bana anlattılar. 2010 model de enjeksiyonlu ama ben siyah istediğim için bana uymadı. Bu nedenle almayı düşünmedim bile ama gri almak isteyen düşünebilir. 2-3 yıl beklemiş diye sıkı bir pazarlıkla alınabilir o motor bence ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında siz de haklısınız. Motoru kimse beklemek istemez ama firma açısından da düşünün. Türkiyede Japon motorlar dışında hiçbir motorun yeri yok. Kanuni motor babamın oğlu değil yani. Körü körüne savunacak değilim ama ben de onların yerinde olsam 2010 model motorlar bitmeden yenisini getirtmezdim. Çünkü 2010'da getirdiği motoru satamamışken niye 2012 getirtsin. Ben onların yerinde olsam ben de getirmezdim. Dediğim gibi, siz de haklısınız ama firmanın da bir haklılık derecesi var malesef ki. Ben de isterim 2012 model GV650'ye bir çırpıda sahip olmak ama malesef Japon motor dışında motor tanımayan bir ülkede bu biraz zor :(

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Merhaba'lar tekrar.

Bir hyosung hayranı olarak bu egzosta da hayran olmuş durumdayım. Bunun gibi bişey yaptıran var mı acaba aramızda

http://www.youtube.com/watch?v=XkJLm1Mdt14

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Sevgili (coolibo)İbrahim kardeşim,
    Kalp kalbe karşıdır..İnşallah daha çok görüşüp yol yapıp abi & kardeş uzun yılları geride bırakacağız..içten samimi güzel sözlerin için teşekkür ediyorum..ne mutlu bana ki bu güzel izlenimleri oluşturmuşum..Beğendiğin eksozu Bursa da bir kardeşim kendisi üretiyor tek sıkıntı motorun orda olması lazım ki ona uygun yapabilsin..125 cc lik bir motorla 365 gün her türlü hava koşulunda kullanan biri olarak GV 650 yide hakkıyla kullanacaksındır diye düşünüyorum ve ilk fırsatta eğitim de alırsan işi şansa bırakmamış olursun diye düşünüyorum.Çarşamba Toplantımıza katılabilirsen orda daha geniş bu konuları paylaşırız.. Görüşmek üzere..
    coolibo bunu beğendi.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba Arkadaşlar. 5-6 yıldır gv 650 alma hayali ile yanıp tutuşan biriyim. şu ana kadar 2 adet motorsikletim oldum. 1-2 ay içerisinde ikinci el gv650 alıp custom yapmak için 3-4 ay gibi bir süre uğraşacağım. Custom için 7-8 bin gibi bir bütçe ayırdım. fakat motoru almadan önce sizlerle buluşup konuşmak isterim. Motoru alırken nelere dikkat etmek lazım, ve aklıma şuan gelmeyen bir çok soru var. ama en önemlisi motordan chooper sesi almak mümkün mü? İstanbul küçükyalıda oturuyorum. buluştuğunuz zaman gelebilirim veya direk buluşabiliriz de. Yardımlarınızı beklıyorum. Gv 650 mi uzun süre kullanmak istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Hepinize kolay gelsin. Bu arada ben erhan bağbancı. facebooktan ve cep numaram: 0533 4174961 ulaşabilirsiniz
    YOLLAR GİDİŞİME KIZLAR DURUŞUMA HASTA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler