Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Deponun gövdeye montajı için kullanılan ön braketin çevresinden benzin terleme yapıyor. Conta ile filan alakası yok, söküp bizzat tamirini ben yaptım. Konjektör ise verdiğiniz voltajla doğru orantılı olarak yüklenir. Verdiğiniz voltaj da yaptığınız devir ile doğru orantılıdır. Konjektörün cortlaması, yıldan bağımsız kullandığınız devirle alakalıdır. Düşük devirlerde kullanıyorsanız sizi idare ederken, daha yüksek devirlerde alet kaldırmıyor. Sürekli redline gidilmiyorsa eğer, motorun çalışma aralıklarında konjektörün cortlaması, sonra tüm sisteme 17-18 volt verip akabinde gösterge, akü, vs.. de yakması tam anlamıyla tasarım hatasıdır. Ve 2 yıllık güvenceden bağımsız, temel tasarım hatası olduğu için, bu problemin her türlü giderilmesi gerekir. Ayrıca gidon için beni kimse çağırmadı, bu işler öyle eşle dostla olmaz Levent Bey, kurumsal davranmak ve sistemli olarak eksiksiz tüm kullanıcılara ait motorların kusurlarını gidermek gerekir. Bkz : Toyota gaz pedalı problemi
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Adam motoru sattı ve konuşmaya başladı
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Yavrum biz bu sorunları hiç anlatmadıysak 5 kere anlatmışızdır Sessiz sakin bizim tırmalamamızı izleyen bir eski global yetkilisine sitem de mi etmeyelim Eğri oturup, doğru konuşalım. Kanuni'den üvey evlat, Global'den de öksüz muamelesi görmedik mi?

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavrum biz bu sorunları hiç anlatmadıysak 5 kere anlatmışızdır Sessiz sakin bizim tırmalamamızı izleyen bir eski global yetkilisine sitem de mi etmeyelim Eğri oturup, doğru konuşalım. Kanuni'den üvey evlat, Global'den de öksüz muamelesi görmedik mi?
    Hayır görmedik. Hepsi çok ilgilendiler. Zaten motorun da hiçbir sorunu yoktu bir iki konjektör cart curt dışında. Ne biçim bir insanmışsın sen

Motosikleti
    Kalbimizin şampiyonu

Motosikleti
    gv-650
    uzay,otobur,,,,hyonun yokluu üzmüş sizibiri tilki tavşan öbürü büyük bagaj debriyaj sevdasında....kimse sizi durdurup sormuyor dimi motorunuzu,kızlar yanınıza gelip foto çektirmek istemiyor,ışıklarda kimse camını açıp süper motor demiyor dimiiii

global gitti ama bunun hikayesini 1. ağızdan dinlemek isterdim ben....
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Kadir Bey bir dönem Global de çalıştı ve sonrasında kapanmasına 1-1.5 yıl önce işinden istifa etti..çalıştığı dönemde Sorun yaşanan makinelerde garanti kapsamında ne varsa 2 gün gibi sürelerde tedarikleri sağladı..onun sonrasında da Kanuni süreci başlamadan önce de bu parça sorunu o dönemde en azından istanbulda yaşanmadı..en azından benim çevremde durum buydu..sonrasında Global Kore den parça getiremedi çünkü koreli kanuni ile anlaşmış ve globale artık parça göndermiyordu..yine o dönemde koreden 1 dolar bazında parça alınırken aynı ürünlere 1 euro bazında bedel ödeyerek son bir parti Almanyadan parça getirildi yine mahkeme sürecinde olduğu dönemlerdir bu Globalin..bu parçalar da tükenince elindeki Motosikletlerin bazılarını demonte ederek parça olarak kullanmasını sağladılar ve sonrasında tükendiler..ellerinde kalan HYosung markasının tescilinden başka bir şey değildi..Kaidr bey ise başka bir firmada çalışıyordu.GV 650 ile tek ortak yanı bu motosikleti herkez gibi kullanıyor olmasıydı..Kadir bey nihayetinde Globalin sahibi değildi..daha ayrıntılı bilgi kendisinde elbet ben gördüklerimi bildiklerimi yazdım.Levent de samimi olarak kendi deneyimlerini ve bildiklerini yazmış..''öyle eş dostla olmaz Levent bey..''ifadesini de anlamlandırabilmiş değilim..Bende de sadece konjektör sorunu yaşandı ve sanırım buda sisfarları, alarm ve yüksek devirlerde kullanımla ilgili olsa gerek..Gidon sorunu olanlar geri çağrıldı mı bilmiyorum çağrılmadıysa elbette hata dır.Ne varki uzun zaman sonra formumuza katılan bir insana sitem ve suçlama içinde olmak çok da doğru bir yaklaşım değil..bir takım sözleri sarfetmeden önce dinlemek gerekliliğinin inancındayım..Hoş ve sevgiyle kalın..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 ----------

Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

global gitti ama bunun hikayesini 1. ağızdan dinlemek isterdim ben....
    işte budur..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Kusura bakma ama benim global için düşüncem bu şekilde.. Bu ülkede iyi-kötü bir esnaf kültürü vardır. Ve modern ekonominin getirdiği herşeye rağmen gelenekselliğin kurumsallıktan daha değerli olduğunu vurgular. Firmanın satılan ürünün daha çok arkasında durması gerektiğini düşünüyorum. Hepinizin gayet memnun olması benim mağdur olduğum konuları nasıl açıklar mı? Ben bana güvence veren kimseyi görmedim çevremde.. Levent Bey, siz de yanlış anlamayın, tepkim daha çok global'e

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Firmanın satılan ürünün daha çok arkasında durması gerektiğini düşünüyorum.
    Aynı fikirdeyim
    ne varki Global artık yok..Kadir bey ve Levent bey de Globalin dışındaki isimler..bizler gibi kullanıcı konumunda..Herhangi bir parça sıkıntısı olduğunda ise hyosungsourch sağolsun..bildiğin gibi 5-7 gün içersinde ürün kapında üstelik Türkiye deki kanuni ve global dönemindeki fiyatların çok daha altında..Ülkemizdeki el değiştirmeler ve işi bilmeyen ustalar nedeniyle hakkı olan yere gelemedi GV 650 oysa yurt dışındaki satışlarda beğenilerde bir çok bilindik markanın önünde yer alıyor değerlendirmelerde..

Motosikleti
    gv-650
    [QUOTE.Ülkemizdeki el değiştirmeler ve işi bilmeyen ustalar nedeniyle hakkı olan yere gelemedi GV 650 oysa yurt dışındaki satışlarda beğenilerde bir çok bilindik markanın önünde yer alıyor değerlendirmelerde..[/QUOTE]

Abi sanırım maddi kıymetini yavaş yavaş bulmaya başladı makina..zira globalin getirdği makinalardan pek kalmadı sanırım....hatat millet st kanuniyi sildirip hyosung yazdırıyor...
    Az önce bir müşterimde dl 650 varmış...bizim hyoda kapıda silerken adam içiri girdi...motorun sayesinde gene bir satış oldumillet bitiyor bu makinaya bide binseler,inince ne olacak kimbilir.(pardon uzay,ahmet güney ve otobur gibi oluyor insan sanırım

Halidun abi ben en çok şu marka işinin aslını merek ediyorum nedir son durum
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Halidun abi ben en çok şu marka işinin aslını merek ediyorum nedir son durum
    Önce bir düzeltme..benim adım Haldun...Halidun abi namı diğer GV 650 i..

Global bildiğim kadarıyla distübütörlük anlaşması yapmamış S&T ile, kanuni S&T ile anlaşma sürecindeyken Global Hyosung markasını kendi adına Türkiyede tescillemiş..bunu yaptırım olarak kore ye karşı kullanmaya çalışmış..sonuçta bugün Global Hyosung marka motosiklet satamıyor çünkü üretici firma Kanuni ile anlaştı..ama S&T kanuni de Türkiye de bu motoru Hyosung adı altında satamıyor..Dünyada bu motosiklet Hyosung adı altında satılırken bizde S&T kanuni adı altında satışa sunuluyor..Hyosung un isim hakkı kapanmış olan Globalde..

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Deponun gövdeye montajı için kullanılan ön braketin çevresinden benzin terleme yapıyor. Conta ile filan alakası yok, söküp bizzat tamirini ben yaptım.
    Conta ile alakası yok ibaresi ne kadar doğru tartışılır. Ben yetkili servise bıraktım onların ifadesi bu idi...

Her halukarda "depo çatlağı" ifadesi yanlış. Eğer öyle bir çatlak depo varsa bile, münferit bir olaydır. Kronik sorun diye adlandırılamaz. Nerede kaldı ki ben bu markanın dünya çapındaki forumunu takip ediyorum orada böyle bir durum yok!

Gelelim konjektör meselesine: Evet bu soruna "kronik" ifadesi uygundur. Ancak yukarıda tariflediğin şekil, kullanıma göre farklılığı işaret ediyor. Bence bu sorun için ne safi kullanıcı farkı ne de üretim hatası diyebiliriz. Bazı motorlarda oluyor, bazılarında olmuyor. Uluslararası forumlarda da aynı görüş hakim.
    Evet giderilmesi gereken bir konu ama benim yazımı iyi okursan, "bu sorun sonradan çıktı, Global döneminde bilinmiyordu" demek istiyorum.

Ayrıca gidon için beni kimse çağırmadı, bu işler öyle eşle dostla olmaz Levent Bey, kurumsal davranmak ve sistemli olarak eksiksiz tüm kullanıcılara ait motorların kusurlarını gidermek gerekir.
    Seni kimse çağırmadı, çünkü bu motoru aldığın zaman yetkilisi artık Global motor değildi. Gayet normal. Eşle dostla alakası yok. Eğer Global devam etseydi motorun fiyatları bu düşük seviyelerde olmayacağı için belki de bu forumda bulunan sen ve birçok kimse tercih etmeyebilirdi.

Bu cevabın cevabı olaylarına niye girdiğimizi pek anlamadım.

Sen Kadir'e bir soru sordun. O siteye belirli aralıkla girdiği için ben bildiğim kısımları cevapladım. Ne kimseyi gereksiz yere savundum ne de Marka fanatikliği yaptım.

Her zaman da söylüyorum, Mal bu! İsteyen alır kullanır, istemeyen gider başka bir marka alır.

Ama bizim paradigmamızda hep şu var: O sırada ne kullanıyorsan, bütün herkese o motorun en iyi olduğu mesajını vermek. Taa ki, yenisini alana kadar.

Levent Bey, siz de yanlış anlamayın, tepkim daha çok global'e
    Yok ben yanlış anlamam. Zaten bu yazarak kendini ifade etmek işi çok zor. Yüz yüze konuşurken anlamı pekiştiren birçok mimik jest ve tonlama yazarken yok. O yüzden de forumlarda gereksiz tartışmalar oluyor. Biz burada birbirimizle yardımlaşıp, sorunlarımızı çözüyoruz.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bizim paradigmamızda hep şu var: O sırada ne kullanıyorsan, bütün herkese o motorun en iyi olduğu mesajını vermek. Taa ki, yenisini alana kadar.
    Eğer beni ima ediyorsanız katılmıyorum. Burada hep konuştuğumuz konuları tekrarlıyoruz. Önceden söylemeyip de şimdi söyledğim hiçbir şey yok.. Hem kullanım keyfi, hem görünüş açısından da hala benim için 30.000 TL altı en keyifli cruiser GV650 dir. Konuyu alakasız yerlere çekmeyelim lütfen.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Konu çok uzadı. Ben ima etmem, doğrudan söylerim.

Sonra eski arkadaşlar soruyor, niye az yazıyorum diye?

İyi niyet ile bir soruya cevap veriyim dedim, ne hale geldi
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    NC 700 X
    Otobur! Artık bizi daha fazla rahatsız etme

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce bir düzeltme..benim adım Haldun...Halidun abi namı diğer GV 650 i..

Global bildiğim kadarıyla distübütörlük anlaşması yapmamış S&T ile, kanuni S&T ile anlaşma sürecindeyken Global Hyosung markasını kendi adına Türkiyede tescillemiş..bunu yaptırım olarak kore ye karşı kullanmaya çalışmış..sonuçta bugün Global Hyosung marka motosiklet satamıyor çünkü üretici firma Kanuni ile anlaştı..ama S&T kanuni de Türkiye de bu motoru Hyosung adı altında satamıyor..Dünyada bu motosiklet Hyosung adı altında satılırken bizde S&T kanuni adı altında satışa sunuluyor..Hyosung un isim hakkı kapanmış olan Globalde..
    zaten o yüzden kasti st amblemi minnacık yazıyor hysoung gene ön planda ayrıca kanunininde huyudur isim hakkı kanunide bile olsa gene kanuni hysoung olarak satardı..

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Sevgili dostlar, işte bu yazılanlar bizim durumumuzda olanlar kendilerini afişe ettikleri zaman hemen lehte yada alehte olmak üzere birçok tepkiler almaktayız en güzeli bu durumu açıklamamak açıklayınca sanki şirketin sahibi gibi görülüp gereksiz yere tatsız durumlar ortaya çıkıyor. yaklaşık 25 sene değişik motosklet ihtal eden firmalarda çalıştım bilğilerimin hiç birini böyle sanal bir ortam da paylaşamayacağımın normal karşılanacağını ümit ederim.

Gelelim Hyosung ile olan sıkıntılara tabii bizim dönemimizde bir takım sıkıntılar yaşandı Firma olarak gelen şikayetlerin bir çoğunu elimizden geldiğince çözülmesine yardımcı olduk. Burada bunları tartışmak çok etik değil ama şunu söyleyeyim bizler 180 adet GV 650 sattık 2 yıllık bir süreçte her kullanıcıyı memnun edemedik ama hiç kimseyi de mağdur etmedik. Kimseye cevap hakkı doğmasın ama o dönem de çalışan arkadaşlar olarak elimizden gelen her şeyi fazlası ile yaptık. Düşünün firma kapanalı 3 sene ben ayrılalı 5 sene olmuş o dönem hakınde neredeyse ben günah keçisi olacağım Global den sonra dist olan firmada değil ayrılalı 5 yıl olmuş biriyle konuşabilmek sıkıntı yaşayıp firma yetkilisine ulaşıp derdini anlatabilen varmı yada bir ilgiliye ulaşabilen.

Beni tanıyan dostlar bilir en hızlı Hyo kullanıcıların dan biriyim.şimdiye kadar tek kişi 220 km iki kişi olarak 202 km gördüm devamına çıkamadım zira benim motorda iki yan çanta ve 52 lt lik arka çanta bulunduğu için süratli sürüşte dinamiği bozuyor ve kafa sallamaya başlıyor.

Bursa seyahatim de Benim de gidon civatam koptu hem de giderken şükür birşey olmadı ama hatanın nedenini bulduk sonun da firma özel civata gönderdi servislerin çoğu kullanıcının haberi bile olmadan vidaları değiştirdi ki ben işi sonuna kadar takip ettim.

Sonuçta çok problemsiz bir araç değil ufak tefek sıkıntıları vardı olacak ve hatta olmalı ama bizler üzerimize düşeni tam olarak yapıyormuyuz aracımızın zamanın da bakımlarını yetkili servislere yaptırıyormuyuz ki bizim dönemimizde yaşanan sıkıntıların büyük çoğunluğu yetkisiz kişilerin araca müdahale etmesi neticesin de sorunlardı.motorum 20.000 km de ben den başka kimse kullanmamıştır sadece (reklam olmasın ama) fevzi ustanın dışın da kimse anahtar değdirmemiştir, değdiremez de bilmem anlatabildin mi.

lütfen bazı şeyleri yanlış anlamayın burası bir tartışma platformu değil ama en kısa zaman da aranıza katılıp yüz yüze konuşursak çok daha iyi anlaşılacağıma inanıyorum.

ben motorum dan gayet memnunum bir çok klupler de değişik curriser yada chapper motor kullandım ama bu motordan aldığım zevki hiç birin de bulamadım(En yakın olanı 3 sene kullandığım kawasaki EN 500 dür Bilen bilir).

Arkadaşlar fazla yazdım kusura bakmayın yazamayacağım çok şey var umarım beni anlarsınız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

[QUOTE=gv650i;2375850]kadir bey memnun oldum inşallah en kısa zamanda garaja beklerim adaşım iyi bilir buraları size rehberlik yapabilir .
    sizin motorun egsozunun resimlerini görmüştüm 2 ci egsoz dengeyi saglamıştır. görüntüde güzel olmuş bundan başka yakış ve ses de ne gibi değişiklikler oldu? benimde 20.000 oldu ama 2 sene içinde .
    serdarında dediği gibi aranan insansınız sıkıntılar için mutlaka ugraşmısınızdır bunları sizden dinlemek isteriz

Halidun Bey, ikinci egzost orjinal HYO egzoztudur yani elde yapılan yada bir ustanın yaptığı el yapımı değildir ben ikinci egzostu yaptırdığım zaman firmadan hesaplı alıp taktırmıştım. Beni biraz ugraştırmasına rağmen ben çok memnunum denge evet ama zaten bu motorda denge sorunu yok ama güzel duruyor. Sese gelince ses de değişiklik yok ses aynı egzost da deldirme yada kapak gibi bir aparat yok kısaca standart HYO sesi. Ön silindir sağ, arka silindir sol egzottan çıkış yani 2/2 çıkışa sahip.

Performansa gelince 1 ve 2. vites te biraz düşme oldu ama 3. vites uzadı şöyleki 3.viteste 185 km yi gördüm devam etmeyi gözüm yemedi.

Sıkıntı tabiki yaşadım yaşıyorum da ama 25.000 euro verip karşısında bir muatap bulamayıp Almanya 'ya şikayet mektubu yazan diger firma kullanıcılarını gördükçe halime şükredip motorumu biraz daha seviyorum.(Bir arkadaşım ciddi bir firmanın motorunu kullanıyor basit bir egzantirik zinciri için 2,5 ay bekledi)

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motosikleti sıfır aldığım dönemlerde Mersin samm motordan duyduklarım, yaşadıklarım ve burada yazdıklarım Kadir beyin açıklamalarıyla örtüşüyor. Hyosung sevenler olarak birbirimize birçok anlamda yararımız var. Kaliteli paylaşımlara devam dileğiyle..
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten o yüzden kasti st amblemi minnacık yazıyor hysoung gene ön planda ayrıca kanunininde huyudur isim hakkı kanunide bile olsa gene kanuni hysoung olarak satardı..
    Kanuni yeni distiribütörlük antlaşmasını yaptığında Fuara ''Hyosung ''adı altında sokacaktı bu ürünü..Global mahkeme kararını çıkartınca Kanuni çalışanları başladılar hyosung yazılarını silmeye..sadece depo üstündeki yazılar değil..motor bloğundakiler dahi traşlandı..ben şahidim buna..isim hakkı olsa ne yapardı bilmem..dediğin gibi de olabilirdi..terside..ne varki kanuni de yazsa motosiklet Korede üretiliyor ve burada montajı oluyor sonuçta..ve GV 650 hala özel ,hala güzel bence..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:38 ----------

[QUOTE=GV 650;2377727]Sevgili dostlar, işte bu yazılanlar bizim durumumuzda olanlar kendilerini afişe ettikleri zaman hemen lehte yada alehte olmak üzere birçok tepkiler almaktayız en güzeli bu durumu açıklamamak açıklayınca sanki şirketin sahibi gibi görülüp gereksiz yere tatsız durumlar ortaya çıkıyor. [COLOR="Silver"]

İfşa eden ben oldum aslında..
    Nihayetin de utanılacak ve saklanacak bir durum olmadığı için de bir sakınca görmedim..ama canınızın sıkılmasına neden olduysam bu sebebten hem sen hem Levent
    haklarınızı helal edin lütfen..

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    lütfen bazı şeyleri yanlış anlamayın burası bir tartışma platformu değil ama en kısa zaman da aranıza katılıp yüz yüze konuşursak çok daha iyi anlaşılacağıma inanıyorum.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1P8mOHUs8

inşallah açıklamalarla bir çok sorulara cevap oldunuz en kısa zamanda görüşmek mümkün olur inşallah .
    sıksıntısız motoraraba yoktu, zamanında bakım olmayınca ve anlamıyan kişler gerçekten çok zarar veriyorlar sıkıntıları çözmek için burdan yazalım paylaşalım doğrusu bulunur halledilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler