Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Günaydın millet,

Dün sol plastik grenajdaki sarı akıntı izleriyle nihayet depo sorunuyla ben de karşı karşıya kaldım. Aslında ekstradan lastik pul, vs. koymuştum ama kurtarmadı.

Tabii bu can sıkıcı haber, cuma günü gelen fıstıklı cezeryelerle unutuldu gitti

Çok teşekkürler Serden, özlemiştim bu tadı
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    İyi akşamlar

Geçmiş olsun.

Afiyet olsun.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Serdarım afiyet olsun.Sayfa 116 daki işlemlerden sonra titreşimden kaynaklanabilecek depo sıkıntısı kökten çözüldü. Hyosung ar-gesi o kadarını düşünememiş yani. Darısı tata konjektöre...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    gv-650
    Selam millet..nedir ya kimseden tık yok...km yapan yokmu yoksa...istanbul gezisi planlayalım hadi....uzay ahmet halidun abi...vakit olsada merisinede gitsek...ankara üzerindenbeyaz kabak tatlısı yemeğe gitsek mesela... Vay be artık gezi konuşuyoruz sırf

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ben 30 Ekim'de Ankara'dan Erzurum'a gideceğim. Gözüne kestirenle benimle gelebilir. Karadeniz sahil yolunu kullanmayı planlıyorum, yağmurluğunuzu unutmayın
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet..nedir ya kimseden tık yok...km yapan yokmu yoksa...istanbul gezisi planlayalım hadi....uzay ahmet halidun abi...vakit olsada merisinede gitsek...ankara üzerindenbeyaz kabak tatlısı yemeğe gitsek mesela... Vay be artık gezi konuşuyoruz sırf

Abicim dün telefonun açık olsa idi sen de bizimle birlikte Kelle-paça yemeye gelirdin. 6 kişi gittik. Diğer 3 kişi de RR sitesinden Yol isteğini biraz dizginlerdi

Motosikleti
    gv-650
    SELAM MİLLET..SİZE BAŞIMDAN GEÇEN Bİ ACI ANI ANLATAYIM...GÜNLERDEN PERŞMEBE VE SAAT 16 SIRALARINDA BU SYAFAYA KENDİ KLAVYEMDEN MESAJ YAZIYORUM..MESAJIMDA GEZİ İSTEĞİMİ BELİRTİYORUM VE ÇOK SEVGİLİ HYOCU ARKIDEŞLERİMİZ ABİLERİMİZİ ASFALTA ÇAĞIRIYORUM... VE İYİ NİYETLERLE YAZDIIM BU MESAJ SIRASINDA NE OLUYOR....KELEK PLANLAR YAPILIYOR VEE İŞKMBEEEEEEE YE ÇAĞRILMIYORUM......SENDEMİ HALİDUN ABİİİİİİ:(((((((((

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM MİLLET..SİZE BAŞIMDAN GEÇEN Bİ ACI ANI ANLATAYIM...GÜNLERDEN PERŞMEBE VE SAAT 16 SIRALARINDA BU SYAFAYA KENDİ KLAVYEMDEN MESAJ YAZIYORUM..MESAJIMDA GEZİ İSTEĞİMİ BELİRTİYORUM VE ÇOK SEVGİLİ HYOCU ARKIDEŞLERİMİZ ABİLERİMİZİ ASFALTA ÇAĞIRIYORUM... VE İYİ NİYETLERLE YAZDIIM BU MESAJ SIRASINDA NE OLUYOR....KELEK PLANLAR YAPILIYOR VEE İŞKMBEEEEEEE YE ÇAĞRILMIYORUM......SENDEMİ HALİDUN ABİİİİİİ:(((((((((

YUH! Kuru iftira
    Herkesi aradığım saatle +- 30 dk farkla aradım. Telefonu kapalı idi. Facebook'a da yazmıştım zaten.

Başka sorum yok hakim bey

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    arkadaşlar merhaba.. 3 yıldır hayalim ve ilk motorum olan gv 650 yi aldım. Umarım hepimiz kaza belasız bineriz motorlarımıza.. sizlerden gv 650 gösterge paneliyle ilgili yardım rica edebilirmiyim acaba? motoru aldığımda göstergesi arızalıydı, hyosungsource den mi yoksa çıkmadan mı bulabilirim göstergeyi? elektrikçi, içinde pek çok devrenin yandığını söyledi ve tamir edemedi, şarj probleminden dolayı olacağını tahmin etti.. herkese iyi akşamlar saygılar

bu arada kanuniden aldığım fiyat 850 civarı bişeydi

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.. 3 yıldır hayalim ve ilk motorum olan gv 650 yi aldım. Umarım hepimiz kaza belasız bineriz motorlarımıza.. sizlerden gv 650 gösterge paneliyle ilgili yardım rica edebilirmiyim acaba? motoru aldığımda göstergesi arızalıydı, hyosungsource den mi yoksa çıkmadan mı bulabilirim göstergeyi? elektrikçi, içinde pek çok devrenin yandığını söyledi ve tamir edemedi, şarj probleminden dolayı olacağını tahmin etti.. herkese iyi akşamlar saygılar

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız sürüşler diliyorum. Çıkmayı nasıl bulabilirsin bilmiyorum ama hyosungsource'da 378 TL. 1.5 kilo olduğu için kargo 50 TL
    Toplamda 428 TL. Döviz kur farkı vb ile maksimum 440 TL'ye elinde olur.

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorunuz hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. benim göstergede de aynı problem var şu anda. bi çok parçası değişti ancak tek bi parça üsütündeki yazılar yanık dolayısıyla okunamaz hale geldiği için değiştirilemiyor. onuda çözebilirsek çalışacağını düşünüyor elektronikçi arkadaş. aynı göstergeden bulup karşılaştırma yapmaktan başka şeçenek yok sanırım. onuda nasıl denk getirip yapıcaz bilmiyorum artık..

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    arkadaşlar,herkese selam.uzun zamandır aranıza internet arızamdan dolayı katılamıyordum.bu zaman zarfında motorum 2 kere konjektör ve akü yaktı ama neden, bilinçsiz ustalık yüzünden.allahtan sargıya zarar vermemiştide ordan kurtardık.allaha şükür şimdi iyide fırsat bulupta binemiyorum.ha bide depo sızıntısıyla bende tanıştım,usta sirkeli suyla yıkadı akıllı ya şimdide depo pas atıyor.devamlı filtre değiştir işin yoksa.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı KARANIM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,herkese selam.uzun zamandır aranıza internet arızamdan dolayı katılamıyordum.bu zaman zarfında motorum 2 kere konjektör ve akü yaktı ama neden, bilinçsiz ustalık yüzünden.allahtan sargıya zarar vermemiştide ordan kurtardık.allaha şükür şimdi iyide fırsat bulupta binemiyorum.ha bide depo sızıntısıyla bende tanıştım,usta sirkeli suyla yıkadı akıllı ya şimdide depo pas atıyor.devamlı filtre değiştir işin yoksa.
    Geçmiş olsun...
    İnşallah bir daha olmaz. Şimdi iyi demişsin. Sorunun tamamamen bittiğini nereden biliyorsun? Mesela yeni konjektör taktınız ve ölçümler falan düzgün mü çıktı? Yoksa iki konjektör de birbiri ardına bozulmuştu ama şimdi birkaç gündür kullanıyorsun ve sorun mu yok?

Kazasız sürüşler

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...
    İnşallah bir daha olmaz. Şimdi iyi demişsin. Sorunun tamamamen bittiğini nereden biliyorsun? Mesela yeni konjektör taktınız ve ölçümler falan düzgün mü çıktı? Yoksa iki konjektör de birbiri ardına bozulmuştu ama şimdi birkaç gündür kullanıyorsun ve sorun mu yok?

Kazasız sürüşler
    uzay sağol.. sorun şimdilik geçti tabiiki tekrar edebilir.,sabahları çok erken çıktığım için motor yerine arabamla çıkıyorum çok soğuk o yüzdende bir haftadır nerdeyse kullanmıyorum çünkü sabah eşimide iş servisine bırakıyorum,hasta olmasını istemem.neyse konjektörün ölçümleride yapıldı ters giden bişey yok ama yanan konjektörlerde sağlam besliyordu aküyü,acaba diyorum elektrik tesisatında problem olabilirmi

Motosikleti
    gv-650
    merhaba millet;uzaycım nekadar ince düşünceli bi dostumuzssun sen..çok kibar ve ilgili yazıların bize güç veriyor...(tabi çorbacıya 5 dk kala aramana bişi demiyorum artık)bu hafta bir organizasyon yapalım hadi..

Motosikleti
    NC 700 X

Bu hafta Regal Raptor camiası olarak Çarşamba akşamı Beşiktaş'tayız. Herkesi bekleriz. 2010 yılında telefonunu kapalı tutan arkadaşlar da belki buradan okur da gelir bu teknoloji çağında

Motosikleti
    NC 700 X
    Selam millet.

Dışardan yapılan alışverişlerin bir kısmını ben yapıyorum ama yine de yardımlarınıza ihtiyacım var

Viceroy ile birlikte yaptığımız alışverişte de aynısı oldu. Biri bana bunu anlatsın lütfen. Özellikle hyosungsource'dan alışveriş yapmış biri olursa sanırım daha iyi olur. Mesela otoburkedicik

Ahmet ile bugün ayaklık alalım dedik.

-------------------------------------
    2 Sağ 2 sol 4 ayaklık = 192.85 TL
    Kargo = 85.37 TL (5.4 kg)
    TOPLAM = 278.22 TL (Kişi Başı 139.11 TL)
    -------------------------------------

Siparişi onayladım ve bana Paypal ekranı açıldı.
    Credit/Debit Card : MasterCard XXXX-XXXX-XXXX-0013 287.11 TRY
    PayPal's exchange rate as of Oct 5, 2010: 1 Turkish Lira = 0.670166 U.S. Dollars

Oldu size 287.11 TL

Tamam anasını satayım, çek dedim ve kredi kartıma baktığımda 298.56 TL çekildiğini gördüm

Daha önce Viceroy ile yaptığımız alışverişte de aynısı olunca Garanti'yi aramıştım. Bana bunun kur farkı olduğunu ve buna ek olarak da Garanti'nin % bilmem kaç kesintisi olduğunu söylemişlerdi. %1, %2 veya %3 'ten biriydi ama hatırlamıyorum.

Sanırım alışveriş yaparken hyosungsoruce'un TL değerlerini değil de, dolar değerlerini almak gerekiyor. Sizler böyle birşeyle karşılaştınız mı? Nedir ne değildir? Birlikte alışveriş yaptığım insanlara mahçup olmak istemiyorum. Ayrıca açıklama yapmak da istemiyorum

Şimdiden teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 ----------

Araştırmam sonucunda şöyle birşey çıktı ortaya :
    Bir ayaklık çifti sitede 96.43 TL. Ama sağ alttaki currencies kısmından Turkish Liras değil de US Dollar seçilirse 66.69$ olarak gösteriyor site. Demek ki hyosungsource'un aldığı kur oranı = 66.69 / 96.43 = 0.691589

Oysa ki Paypal'ın bugün için kabul ettiği kur 1 Turkish Lira = 0.670166 U.S. Dollars

Böylece Paypal için bizim ödememiz gereken TL gerçekten de 287.11 imiş:
    Hyonun gösterdiği 278.22 TL ile hyonun gösterdiği kuru çarpıp paypalın gösterdiği kura böldüğümüzde paypal için TL tutarının ne olduğunu buluyoruz
    278,22 * 0,691589 / 0,670166 = 287.11 TL

Yani zamanında Viceroy'un da dediği gibi hyosungsource'un TL çevirisi bizim için pek de önemli değil. Çünkü satın almaya gelince paypal'ın TL kuru önemli Zaten iki kişi ortak alışveriş yapacağı zaman işlemleri yapana döviz ödemeniz lazım bu ince detaylarla uğraşmak istemiyorsanız

Türkiye'de ise şu anda 0.693. Yine hesap yapacak olsak 277 TL'ye düşmesi lazım :D (BENCE BANKALAR ÇOK PİS KOYUYORLAR BİZE) Bahsettiğim gibi kredi kartından döviz çekim işlemlerinde kesinti uyguluyorlarmış. Beni telefonda öyle yatıştırmışlardı. Benim sizden şu an istediğim tek şey bunu onaylamanız. Evet öyle bir şey var veya hayır bilmem ne bilmem ne demeniz

Şimdiden teşekkürler

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    yakın zamanda aynı siteden alışveriş yapmayı düşünen biri olarak ayrıntıları merakla bekliyorum

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Uzay kulağım çınlıyordu, demekki sebep senmişsin,beni anmışsın.
    Arada oynayan toplamda 10 tl yi geçmeyecekse önemli değil. Tr den aynı ürünü alsak durum çok daha beter olacaktı. Varsın banka 10 tl tokatlasın ya da hyosungsource.
    Debriyaj teli,fren balatası,ayna,filtre vs.. düşüncelerim var mr.Lee ile yakınlaşacak olursak ilk fırsatta.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzay kulağım çınlıyordu, demekki sebep senmişsin,beni anmışsın.
    Arada oynayan toplamda 10 tl yi geçmeyecekse önemli değil. Tr den aynı ürünü alsak durum çok daha beter olacaktı. Varsın banka 10 tl tokatlasın ya da hyosungsource.
    Debriyaj teli,fren balatası,ayna,filtre vs.. düşüncelerim var mr.Lee ile yakınlaşacak olursak ilk fırsatta.

Arada 20 TL'ye yakın fark vardı ama dediğim gibi yaptığım araştırma sonucu hyosungsource zaten düşük gösterdiği için gerçek fiyat zaten o değil. Geriye kalıyor 10 TL. O da senin de dediğin gibi bankadan yediğimiz ve kabullenebileceğimiz bir tokat

Sana soracaktım aslında istediğin birşey var mı diye ama zaten gümrük memurunun şüphe limitlerinde bir alışveriş yaptık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler