Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben beylikdüzü , adakentteyim. mutlaka beklerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:22 ----------

ben dün gece koreye mail atmıştım bu sabah cevap vermişler fakat belge, fatura falan istiyorlar. ben maili buraya koyuyorum ilgi ve bilginize

I received your dealer application and would like to set you up as quickly
    as possible.
    Would you please fax me a business card or a copy of a couple invoices where
    you have bought before. Do you have a website?
    I need to have proof of your involvement in the industry. My fax number is
    819-838-1353.
    Looking forward to hearing from you,

Sharon Mills
    Sales Representative
    bu arkadaşlar galiba bayiilerle ilgileniyorlar ve ya bizi bayii sandılar çünkü bayilik dilekçesi diye değerlendirmişler ve fatura ile kanıt istiyorlar .kullanıcı olduğumuzu belirtmemiz gerekecektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 ----------

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dün gece koreye mail atmıştım bu sabah cevap vermişler fakat belge, fatura falan istiyorlar. ben maili buraya koyuyorum ilgi ve bilginize

I received your dealer application and would like to set you up as quickly
    as possible.
    Would you please fax me a business card or a copy of a couple invoices where
    you have bought before. Do you have a website?
    I need to have proof of your involvement in the industry. My fax number is
    819-838-1353.
    Looking forward to hearing from you,

Sharon Mills
    Sales Representative

tebrik ederim nurettin bey kardeşim baya bir hızlı davranmışın ve cevapda olumlu fatura belge istediklerine göre ilğilenecekler inşallah neciyede alırsın zararını telafi ederler.ben kısmetse yarın gececem bu gün burda işim uzadı yarın ararım görüşürüz inşallah bey kenti biliyorumda ada kent ne taraf neyse ögreniriz.
    beykente gelmeden , migros alışveriş merkezinin arkasına düşüyor görüşürüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    neticede belge istiyorlar bu işle ilğili bozuk parçaların fotoları ve fatura yı gönderirisen bişeyler olacak gibi bayi olmasanda kullanıcıısın olmazsa kanuniylede görüşmek lazım belki onlar bu işi biliyorlar dır.msn kullanıyorsan kayar2@hotmail.com eklede karşılıklı yazışalım nurettin kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

koreden gelen yazının tecümesi böyle sanırım ingilizceci oglum böyle cevirdi bilginize
    sizin ticari başvurunuzu aldım, sizi elimden geldiğince çabuk bir şekilde cevap vereceğim daha önce satın aldığınız yerin kartvizitini veya bir çift faturasının kopyasını lütfen bana faxlayın
    bir web siteniz var mı?
    endüstrideki alakanızı öğrenmeliyim
    fax numaram...
    en yakın zamanda cevabınızı bekliyorum...
    sharon.. satış temsilcisi

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neticede belge istiyorlar bu işle ilğili bozuk parçaların fotoları ve fatura yı gönderirisen bişeyler olacak gibi bayi olmasanda kullanıcıısın olmazsa kanuniylede görüşmek lazım belki onlar bu işi biliyorlar dır.msn kullanıyorsan kayar2@hotmail.com eklede karşılıklı yazışalım nurettin kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

koreden gelen yazının tecümesi böyle sanırım ingilizceci oglum böyle cevirdi bilginize
    sizin ticari başvurunuzu aldım, sizi elimden geldiğince çabuk bir şekilde cevap vereceğim daha önce satın aldığınız yerin kartvizitini veya bir çift faturasının kopyasını lütfen bana faxlayın
    bir web siteniz var mı?
    endüstrideki alakanızı öğrenmeliyim
    fax numaram...
    en yakın zamanda cevabınızı bekliyorum...
    sharon.. satış temsilcisi
    satıcı dilekçeniz diye aynı kapıya çıkıyor. ben cevabını yazdım yoladım
    buraya da yapıştırıyorum

Hi ,
    I'am not a dealer. I and about 10-15 of my friends are users only. We have bought our bikes from global motors company. Now our problem is about stator of our bikes, due to defect of this tool.There appear burns İn some coils of our stators and so, this couse failure at cables and regulators. This happened different times.
    So we need help your company for compensation our damages.
    Also we have our invoice .
    Our bikes have guaranty from global motor company and due to cancel of that company agreement , we are wronged.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

satıcı dilekçeniz diye aynı kapıya çıkıyor. ben cevabını yazdım yoladım
    buraya da yapıştırıyorum

Hi ,
    I'am not a dealer. I and about 10-15 of my friends are users only. We have bought our bikes from global motors company. Now our problem is about stator of our bikes, due to defect of this tool.There appear burns İn some coils of our stators and so, this couse failure at cables and regulators. This happened different times.
    So we need help your company for compensation our damages.
    Also we have our invoice .
    Our bikes have guaranty from global motor company and due to cancel of that company agreement , we are wronged.
    kısacası bizim satıcı olmadığımız ve kullanıcı olarak firmanın hatasından dolayı , global motorun anlaşmasının iptaline bağlı mağdur durumda olduğumuz ve firmanın bizim zararımızı telafi bağlamında yardımına ihtiyacımız olduğu şeklinde bir cevptır. kıt ingilizceye bakmayın artık.

Motosikleti
    Hyosung GV 650

Nur topu gibi bir sorunum oldu !!

Arkadaşlar selam,
    Şimdi size enteresan bir sorundan bahsedeceğim. İnternette gezinirken bir habere rastladım. Haber diyordu ki ruhsatlar değişti motorsikletler tek kişilik oldu. İlgimi çekti okudum. Avrupa uyum yasaları çerçevesinde değişen ruhsat kağıtlarında istihab haddi yerine S1 koltuk sayısı yazılımış ve eski ruhsatta burada ne yazıyorsa yeniyede öyle aktarılmış. Bende hemen kendi ruhsatıma baktım ki ne göreyim KOLTUK SAYISI SÜRÜCÜ DAHİL 1 yazıyor.

Bu sorun yüzünden birçok arkadaş ceza yemiş burda 1 kişi yazıyor ama senin artçın var diye. Bende düşündüm nasıl olsa benim plaka 41 bunu 34 e çevirmek için kağıt değişecek düzeltiriz dedim ama öyle olmuyormuş.

Önce TÜV e gitmek gerekiyor tespit için
    Tespit yapılması içnide EK 1 formu gerekiyor
    EK 1 formu ruhsata göre dolduruluyor
    Ruhsatta 1 kişi yazıyor.
    TÜV ün verdiği tespit ile Trafik tescil İşlemini yapıyor ve haliyle yeni ruhsata da 1 kişi olarak işleniyor.

Bende TÜV ü aradım ve durumu izah ettim bana Motorsikletin yetkili bayisinden araç uygunluk belgesi getirmemi, bu belgede 2 kişi yazıyorsa EK1 formunu ona göre düzeltebileceklerini söyledi.

Bende hemen kuralkanı aradım. Kuralkanda ki yatak odası sesli abla bana " Sizin motorunuz hyosung, ona biz uygunluk belgesi veremeyiz Global motoru arayın dedi ) Eee dedim siz distribütör değilmisiniz aynı motoru satmıyormusunuz ? O farklı bu farklı bey efendi dedi. Peki dedim globali aradım ama globalin yerinde yeller esiyor. Global olmuş kapı duvar.

Öyle kaldım ortada. Yahu ne yapacağım şimdi ben. Trafik kanununun 66 cı maddesi artçı için yer varsa taşınabileceğini söylüyor fakat bu adamların kanundan haberi yok.

Yeni motorsiklet tescil ettirmiş arkadaşlara sormak istiyorum sizin ruhsatlarınız da ne yazıyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ahmet kardeşim benim rusatta koltuk sayısı (sürücü dahil) 1 kişi yazıyor.
    zaten bizim motorda tek bir koltuk var birleşik yani tek koltuk kaç kere trafik kontrol etti bir şey demedi ama ben hep tektim buna dikkat edecek polis memuru biraz hinlik yapar sa ceza yazar ama arkadaşım bu tek koltuklu onun için böyle filan savunması ile kurtulunabilir ama sen hazır rusat değişecekken bu işi hallettir derim .global olmazsa makine mühendisi imzası ile teknik belge olabiliyor arabarda tadilat filan olunca koltuk takılınca öyle yapuılır bir trafik işlemcisi halleder sanırım

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ahmet,

Benim motorsiklet ilk tescili 2008 mayısda yaptırmış. Ben mart 2010 da ruhsatı üzerime yaptırdım. Ve bende 2 kişi yazıyor

Sen bence telefonla filan kasma, bunlar öyle çok ince sınırları olan işler değil. Git kanuni bayiisine kadın olmayan birisini bul, şöyle insiyatif kullanabilecek, derdini anlat. Bence olumlu sonuç alırsın. Olmazsa sen kağıdı hazırla, ben imzalarım

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Muhtemelen ürünün çıkışını ve hangi ithalatçıya satıldığının tespiti için fatura faksı istiyor.
    Aslında motor-şasi no verseniz kayıtlarında sizin motosiklet hangi ülkede, hangi ithalatçıya,hangi tarihte verilmiş bilgisayarlarında zaten kayıtlıdır. İnşallah çabanız olumlu sonuçlanır hepimiz nasipleniriz.
    Bu arada benim ruhsatta 2 kişi. Benzer bir konu sohpet kısmında açılmış ve başka markalarda okumuştum olayı. Takipçi yada memur hatası diyelim. Düzeltilir sonuçta.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Yarın istanbulmotora gidip bu konuyu aktaracağım. Eski bayi sonuçta ama Belk onlar verebiliyorlardır uygunluk belgesini. Bu arada nasıl ilk tescil yapılmışsa motora motor hacminde 6.47 beygir kısmında ise 50 yazıyo Allahtan markayı düzgün yazmışlar abiler.

Motosikleti
    Bilgi karmaşası olmasın, aşagıdaki yazılanları incelerseniz yararlı olacaktır ruhsat adına.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ilik-oldu.html

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Evet bugün konu ile ilgili araştırma yaparken okumuştum bu sayfaları. Yanlış hatırlamıyorsam soruna bir şekilde çözüm bulan olmamış. Aslında merak etmeye başladım bayinin ilk tescili yaparken vermiş olduğu uygunluk belgesinde 1 mi yoksa 2 mi yazıyor. Çünkü Kuralkanda ki hanımefendi bana beyefendi motorsikletler tek kişiliktir biz öyle satıyoruz dedi

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Koşarak gittim ruhsata baktım, (trafiğe çıkış nisan 2007)
    koltuk sayısı:2
    diğer yaprakta yazan istihap haddi:1 kişi

iyi oldu ben de zaten kimi zaman 1. koltukta kimi zaman 2. koltukta sürüyorum

Memelekette anayasa dahil herşey kitabına öyle güzel uydurulur da motosikletinde koltuk sayısı hatalı yazılınca herkes kuralları öyle bir uygular ki....
    (o değil de smiley süpermiş, ceza yazan polisin robot resmi gibi )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:09 ----------

Bu arada Nasrettin hocalığa bir katkı da benden olsun diye Hyosung'un sayfasını ve bir mail adresi aramaya başlamıştım ki S&T Motors'un Hyosung firmasını tamamen devraldığı yönünde haberlere ve şu web sitesine rastladım

www.hisntmotors.com

Ben bu devir olayını yalnızca Türkiye distribütörlüğü için geçerli sanıyordum cahilliğime verin idare edin. Amerikada marka Hyosung olarak devam ediyor ancak asıl firma S&T olmuş anladığım kadarıyla. Şimdi ben maili hyosung firmasına mı, S&T firmasına mı atıcam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:49 ----------

S&T'nin sitesinden aldığım mail adresine az önce mail attım. Bakalım ne çıkacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar ruhsat işine polisler heralde son zamanda pek bakmıyorlar ancak ruhsatı değişecek olanlar dogrusunu yazdırsınlar ki cinsin biri ile başı derde girmesin serdar kardeşim inşallah iyi bir netice verir yazdıklarınızda bu motorlar sahipsiz kalmaz

Motosikleti
    Servisten biraz önce döndüm. Tüm ölçüm sonuçlarından üç ayrı popüler ustanın birleştiği nokta statör oldu. Mersinde mesai gv650 oldu. Rölantide sorun yok ama gazı çevirince iş bozuluyor. Bobinajcıya verdik yeni sarım için. Asıl değerlendirmeyi yarın öğleden sonra yaparım. Dayanıklı ve gerilimi düşmeyen bir şekilde sarım şeklinide japon HONDA örnekleri gibi yapılacak.
    Herşey bittikten sonra 4.kronik bir hastalık zannedersem kalmıyor dünya üzerinde ama yinede Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten biraz önce döndüm. Tüm ölçüm sonuçlarından üç ayrı popüler ustanın birleştiği nokta statör oldu. Mersinde mesai gv650 oldu. Rölantide sorun yok ama gazı çevirince iş bozuluyor. Bobinajcıya verdik yeni sarım için. Asıl değerlendirmeyi yarın öğleden sonra yaparım. Dayanıklı ve gerilimi düşmeyen bir şekilde sarım şeklinide japon HONDA örnekleri gibi yapılacak.
    Herşey bittikten sonra 4.kronik bir hastalık zannedersem kalmıyor dünya üzerinde ama yinede Hayırlısı olsun.
    hayırlısı. umarım başarılı bir işlem olur,birde maliyeti?
    4. kronik hastalığı da ben söyleyeyim,belli bir süre sonra dijital göstergedeki beyin sapıtıyormuş,yani rastgele rakamlar gösteriyormuş. bunu da 40 Tl civarı bir tutara hallediyorlarmış.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    hayırlısı. umarım başarılı bir işlem olur,birde maliyeti?
    4. kronik hastalığı da ben söyleyeyim,belli bir süre sonra dijital göstergedeki beyin sapıtıyormuş,yani rastgele rakamlar gösteriyormuş. bunu da 40 Tl civarı bir tutara hallediyorlarmış.
    Motorun beyin denilen kısmında programlanabilir epromlar vardır , hazır sağlamken onları kopyalayabilirseniz sorun çıkması durumunda elinizde kaynak olacaktır , 1 Tl lik masraf 40 tl olmasın boş yere ...

Motosikleti
    Bobinajcıya gidecek para 130 tl. Maliyet belli. Ama herhangi bir markanın uyumlu statör ve konjektörünü birlikte aldığınızda rakam 400 tl. İşin o noktaya varmasını istemem. Benim motorda kesin sonuç alırsam sizlerede yeni kapı açmış olurum.
    konjektör,

statör,

İlerde satacak olursak, sorunları giderilmiş şeklinde açıklama yaparız heralde

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bobinajcıya gidecek para 130 tl. Maliyet belli. Ama herhangi bir markanın uyumlu statör ve konjektörünü birlikte aldığınızda rakam 400 tl. İşin o noktaya varmasını istemem. Benim motorda kesin sonuç alırsam sizlerede yeni kapı açmış olurum.

İlerde satacak olursak, sorunları giderilmiş şeklinde açıklama yaparız heralde
    Hadi hayırlısı. İnşallah sorunsuz şekilde hallolur.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorun beyin denilen kısmında programlanabilir epromlar vardır , hazır sağlamken onları kopyalayabilirseniz sorun çıkması durumunda elinizde kaynak olacaktır , 1 Tl lik masraf 40 tl olmasın boş yere ...
    Aslansın hocam ancak nasıl yapılıyor ve nerededir bu beyin ? kendim yapabilir mniyim yoksa yaptırmak mı gerekecek ? sağ ol

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Aslansın hocam ancak nasıl yapılıyor ve nerededir bu beyin ? kendim yapabilir mniyim yoksa yaptırmak mı gerekecek ? sağ ol

Bİlen birine yaptırsanız daha iyi , arkadaşınız filan varsa anlayan bu işlerden , ufak bir hatada çalışan beyinde elinizde kalır ...

Yalnız ben beyin filan diye tahminen konuşuyorum , elektronik gösterge kontrolleri genellikle beyin üzerinden ve eprom'la olur , bilen birinin motoru kurcalaması daha iyi olur sanırım....

Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bİlen birine yaptırsanız daha iyi , arkadaşınız filan varsa anlayan bu işlerden , ufak bir hatada çalışan beyinde elinizde kalır ...

Yalnız ben beyin filan diye tahminen konuşuyorum , elektronik gösterge kontrolleri genellikle beyin üzerinden ve eprom'la olur , bilen birinin motoru kurcalaması daha iyi olur sanırım....
    teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler