Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet servis manuele şimdi baktım 1.3- 1.5 arası diyor.
    Bende 1.250 -1.3 gayet iyi sesi. 1.4 1.5 yapınca ışıklarda ben duruyorum motor hopluyor titremekten. Gaz çok geliyor.(bir hareketlenme yok debriyaj ile alakalı değil)

Hocam piyasadaki motosikletler genelde 2005-2008 arası çok azda olsa üstü var.
    Eski makinalar eski sahipleri tarafından orgy de kullanılmış o sebeple sağı solu ağzı bilimum yerleri hiç boş bırakılmamış. 40 yıllık ... durumuna getirilmiş.
    O sebeple kurtarıcam seni bu hayattan diye talip olduğun motosiklet bir dizi estetik ameliyattan geçmek zorunda kalıyor.
    Daha açık anlatamam herhalde.
    5000km daha bismillah deme kilometresi. Bu tecrübede gt250 alabilirsiniz sorun değil. Zaten gt250 de başlangıç motosikletidir. Ben tecrübenizi 0 ile 1 arasında görüyorum gt650 çok güçlü gelir. Tamam alt devirlerde sorun olmaz fakat gazı biraz açarsan aklın gider. 9 beygirden 82 beygire çıkmak aşırı fazla olur.
    Önce gt250 kullanın sonra 650 alırsınız.

Ben 30bin km 250 kullandım ona rağmen ışıklarda seri kalkayım diye gazı biraz fazla açsam arka lastik hemen yanlıyor.
    Kullanmasında sorun olacağını sanmıyorum ancak en ufak hatayıda affetmeyeceğini biliyorum. Daha önce gt250 de kullandım. Gt650'de kullanabilirim. Zaten 2 gün sürdükten sonra alışıyorsun..

Sonuçta o 5000km yi 1 senede istanbul içi ordan oraya yaptım. Bisiklet gibi artık Motoru almadan öncede 'Güvenli sürüş 2'yede gidicem.

Onun haricinde Gt250 ve Gt650 aslında kullanıcı sayesinde ikiside sorunlu benim gözümde.. Şöyle güzel bir şey düşse hemen alıcamda nerdee..

Cbf 150'dede benim denemek için bile öyle abanayımda kalkayım huyum yoktu Yolun durumuna göre hızlanır yavaşlardım. Halen daha öyle..

Açıklayıcı cevap için çok teşekkür ederim
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki mesajlarıda okudum konularıda biraz değiştirmek adına;

tamamı istanbul şehiriçi 5000km cbf 150 tecrübem var gt250 ye geçmek istiyordum ama uzun yola daha fazla çıkmak istiyorum o yüzden gt650 bakmaya karar verdim. Ancak sizin mesajlardan gördüğüm kadarıyla ufaktan sorunlu gibi sanki? Alırken kaç model almalıyım? Kaç litre yakıt tüketir? Lastik vb. yedek parçaları pahalı mı? İstanbul içi satan var mı

genç adam,

Şindi gt650 düzgün kullanılsa düzgün giden bi motor. eski sahibi önemli. Benim motoru benden önce kullanan adam üzerine böcek konsa temizlemiş. radyatörün 3 - 5 yaprağı yamuldu diye radyatörü değiştirmiş.

Yaşından dolayı ufak tefek sorunları çıkıyor ama o kadar. yani Düzgün kullanılmış bir motora denk gelirsen sorunlu denemez. ufak tefek kronik ama çözülebilir sıkıntıları var.

o sıkıntıları çözdükten sonra, ancak yaşı ve bakımsızlığı dolayısı ile sıkıntı çıkartan bir motosiklet.

Ama sizden önce kullanan arkadaşlar undocab'ın dediği gibi, hayvan gibi kullandıklarından işin zor. yani iyi düzgün bir gt650 bulman zor iş... bulursan haber ver sen almazsan biz alalım :D

Ben memnunum.

7 - 8000 belki 9000 verip temiz bir gt650 alacaksın. 2 - 3000 masraf yapacaksınız. çok keyifli bir motosikletiniz olur.

lastik konusuna gelirsen de, kardeşim lastik lastiktir. motorun markasına göre lastik fiyatı değişmiyor sonuçta. lastik ebadına göre değişiyor. bu motora radyal ve iyi kauçuk bir lastik almak icap eder. öyle bir lastik de en az 600 - 700 lira takımı. iyi bir takım lastik de 10.000 15.000 km güvenli. 20 - 25.000 km maksimum kullanım ömrü oluyor genelde.

dream.. yağa bişi olmaz. arkadaşların dediği gibi, temiz bi kaba boşalt. ince boya süzgeçleri olur koni şeklinde. hırdavatçıda bulursun. motora gerikoyarken böyle bir süzgeçten geçir. garanti olur temizliği...

oring'i de bulman undocab'ın dediği gibi. sanayide 1 - 2 liraya bulabilirsin. bir arkadaşın çinli motorunun fren kaliperi contasını böyle bulduk sanayiden o kapağa oring bulamazsan öl

bu kaliper işine bende girişicem sanırım.
    !?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    beyler motor civaaaa hehe süper oldu.. Akıyor namıssız.. Kaliper işine tüm gt650 kullanıcıları girecek sanırsam bu gidişle zımba gibi bir ön fren çok yakışır bizim motorlara.. racing spring ... yada onun gibi bir markanın bizim motorlar için özel ürettiği amortisörler var.. Kesin çözüm olur ama anasının dini kadar para

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bence gsx 650 f amortisörü alın amerik da 50dolar.tertemiz 2. eli

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    arkadaşlar gt650 arka amortisörü var bende 1 ay bile kullanılmamış öküzün teki gt250cometime takmıştı getirtip... itiyacı olan olursa uygun anlaşırız...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hatuna evlenme teklif etmiş bulunmaktayım.. yandığımızın resmidir bakalım hayırlısı.. Dün yengenizle aramda geçen bir konuşma ;

- Masraflar çok olacak, olmadı motoru satarız... (Ben)
    - Saçmalama o bizim oğlumuz olmaz öyle şey!! (Yengeniz)

Hehe şanslıyım galiba

Bu arada evlenme teklifi, şile yolunda motorun üzerinde oldu tahmin edebileceğiniz gibi.. Giderken ani bir fren yaptım.. Motorun üzerinden indim hatun hala arka selede.. Sen dur inme dedim. Bir ses geliyor arkadan dedim çıkmadan önce yüzüğü oraya adam gibi sabitlemiştim kesinlikle düşmeyecek şekilde.. Sonra kendisine evlenme teklifi ettim kaskımla montumla ağladı tabi
    seigen, sessizsakin, fatih545 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç adam,

Şindi gt650 düzgün kullanılsa düzgün giden bi motor. eski sahibi önemli. Benim motoru benden önce kullanan adam üzerine böcek konsa temizlemiş. radyatörün 3 - 5 yaprağı yamuldu diye radyatörü değiştirmiş.

Yaşından dolayı ufak tefek sorunları çıkıyor ama o kadar. yani Düzgün kullanılmış bir motora denk gelirsen sorunlu denemez. ufak tefek kronik ama çözülebilir sıkıntıları var.

o sıkıntıları çözdükten sonra, ancak yaşı ve bakımsızlığı dolayısı ile sıkıntı çıkartan bir motosiklet.

Ama sizden önce kullanan arkadaşlar undocab'ın dediği gibi, hayvan gibi kullandıklarından işin zor. yani iyi düzgün bir gt650 bulman zor iş... bulursan haber ver sen almazsan biz alalım :D

Ben memnunum.

7 - 8000 belki 9000 verip temiz bir gt650 alacaksın. 2 - 3000 masraf yapacaksınız. çok keyifli bir motosikletiniz olur.

lastik konusuna gelirsen de, kardeşim lastik lastiktir. motorun markasına göre lastik fiyatı değişmiyor sonuçta. lastik ebadına göre değişiyor. bu motora radyal ve iyi kauçuk bir lastik almak icap eder. öyle bir lastik de en az 600 - 700 lira takımı. iyi bir takım lastik de 10.000 15.000 km güvenli. 20 - 25.000 km maksimum kullanım ömrü oluyor genelde.

dream.. yağa bişi olmaz. arkadaşların dediği gibi, temiz bi kaba boşalt. ince boya süzgeçleri olur koni şeklinde. hırdavatçıda bulursun. motora gerikoyarken böyle bir süzgeçten geçir. garanti olur temizliği...

oring'i de bulman undocab'ın dediği gibi. sanayide 1 - 2 liraya bulabilirsin. bir arkadaşın çinli motorunun fren kaliperi contasını böyle bulduk sanayiden o kapağa oring bulamazsan öl

bu kaliper işine bende girişicem sanırım.
    Yorum için teşekkürler

Motorun farkındayım.. Dediğin gibi sadece kullanıcı kaynaklı sıkıntılar oluyor bir kaç kronik dışında.. Onuda hallederiz ama motorda yok ki piyasada
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatuna evlenme teklif etmiş bulunmaktayım.. yandığımızın resmidir bakalım hayırlısı.. Dün yengenizle aramda geçen bir konuşma ;

- Masraflar çok olacak, olmadı motoru satarız... (Ben)
    - Saçmalama o bizim oğlumuz olmaz öyle şey!! (Yengeniz)

Hehe şanslıyım galiba

Bu arada evlenme teklifi, şile yolunda motorun üzerinde oldu tahmin edebileceğiniz gibi.. Giderken ani bir fren yaptım.. Motorun üzerinden indim hatun hala arka selede.. Sen dur inme dedim. Bir ses geliyor arkadan dedim çıkmadan önce yüzüğü oraya adam gibi sabitlemiştim kesinlikle düşmeyecek şekilde.. Sonra kendisine evlenme teklifi ettim kaskımla montumla ağladı tabi
    Hadi hayırlı olsun aga. Allah tamamıma erdirsin.Bir yastıkta kocatsın. Torun tombalağa karıştırsın falan filan işte :p

Dün beni aramıştın hacı ya be o taraflarda olsaydım evlilik teklifini başka zamana mı sallayacaktın :D
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Cumartesi patlattık bombayı hacı

Beyler bu arada ben bir durumdan muzdaripim.. Bizim motorların hiç pahasına satılması olayı inanılmaz canımı sıkıyor.. Ortak bir hareketle şöyle yapalım.. Herkes fake ilanlar koysun motoruna ve 10.000 - 12.000 TL fiyat çeksin.. Motor değerini bulsun abicim bu nedir ya? Ne dersiniz?
    Wazaa.35 ve UNdocab bunu beğendiler.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Cumartesi patlattık bombayı hacı

Beyler bu arada ben bir durumdan muzdaripim.. Bizim motorların hiç pahasına satılması olayı inanılmaz canımı sıkıyor.. Ortak bir hareketle şöyle yapalım.. Herkes fake ilanlar koysun motoruna ve 10.000 - 12.000 TL fiyat çeksin.. Motor değerini bulsun abicim bu nedir ya? Ne dersiniz?
    Bu iyi fikir dostum daha gıcır gıcır makineler 250lik parasına gidiyor olmaz böyle iş satılmasada piyasa yüksek kalsın bu nedir böyle 650cc motor yav

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alırken de öyle mi diyordunuz
    Piyasasının düşük olduğu doğru fakat bizde alırken düşük piyasadan aldık. Piyadakilerin çoğunun lastik zincir zırt pırt 1500 2000 masrafı var.
    Ters olan o masrafı yapıyorsunuz sonra masrafsız satmak isteyince sizin elinizdeki pahalı kalıyor durumu olması.

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Debriyaj balatalarımda vs sorun yok ses de benim biraz devirsiz kullanmamdan kaynaklanıyormuş. ilk kalkışta vitesi çabuk 2 ye almamdan mütevellit bu sesi yapıyormuş. Motorda herhangi bir sıkıntı yok

Amortisör olarak GSX650 f amortisörüne karar verdim. Hem montajı al tak olacak büyük ihtimalle.

4 piston hayabusa kaliperleri de tamamdır. Ama bunların montajı çok uğraştıracak.

22 eylülde elimde olacak.

Çıkan kaliperleri vs de satınca(inş). Yeni parçalar çok çok ucuza gelmiş olacak

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alırken de öyle mi diyordunuz
    Piyasasının düşük olduğu doğru fakat bizde alırken düşük piyasadan aldık. Piyadakilerin çoğunun lastik zincir zırt pırt 1500 2000 masrafı var.
    Ters olan o masrafı yapıyorsunuz sonra masrafsız satmak isteyince sizin elinizdeki pahalı kalıyor durumu olması.

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Debriyaj balatalarımda vs sorun yok ses de benim biraz devirsiz kullanmamdan kaynaklanıyormuş. ilk kalkışta vitesi çabuk 2 ye almamdan mütevellit bu sesi yapıyormuş. Motorda herhangi bir sıkıntı yok

Amortisör olarak GSX650 f amortisörüne karar verdim. Hem montajı al tak olacak büyük ihtimalle.

4 piston hayabusa kaliperleri de tamamdır. Ama bunların montajı çok uğraştıracak.

22 eylülde elimde olacak.

Çıkan kaliperleri vs de satınca(inş). Yeni parçalar çok çok ucuza gelmiş olacak
    6 piston muydu hayabusa kaliperleri?
    !?

Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Bu extalar frenlerden şikayetçi oldugun içinmi yoksa daha iyi frenaj yapmak içinmi hocam? şuan benim frenlerim gayet sağlıklı,ah bide 4 silindir kompresyonu olsa tadından yenmezmiş

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 piston muydu hayabusa kaliperleri?
    6 pistonlular 2004 yılının kaliperleriydi çok temiz birtane vardı kaçırdım diye üzülüyordum.Sonra bunlar çıktı. Bu aldıklarım 4 pistonlu 2010 2013 yeni seri kullanılan kaliperler.
    içinde fren balataları da var. Zaten 2 takım fren balatası 35$ *2=70$ yapıyor. Kaliperler hortumlar fren merkezi fren kolu neredeyse bedavaya geliyor

Alıntı Wazaa.35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu extalar frenlerden şikayetçi oldugun içinmi yoksa daha iyi frenaj yapmak içinmi hocam? şuan benim frenlerim gayet sağlıklı,ah bide 4 silindir kompresyonu olsa tadından yenmezmiş
    Daha iyi frenaj için. Biraz da fantazi meselesi

Eskilerini 50tl *2 ye bile versem yeter.

Ama arka amortisör mecburiyet. Çok kötü arka amortisörüm bayağı yumuşamış en sertte dahi ilk 5cm yumuşacık sönüyor. Sonra bir anda taş!
    cbr600 f lerin amortisörünü biraz kesip biçip uyduruyorlar diye biliyorum fakat. Baktııma göre kesip biçip sonra amortisörü ters takarsak oluyor. Hoşuma gitmedi GSX 650 f amortisörü aldım. Hem ağırlığı kullanım şekli bizim motosiklete daha yakın

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

Bu arada siz siz olun kaldırımdan sert inmeyin =/
    25-30cm lik bi kaldırımdan 2 kişi 30 ile falan indim arka amortisörün merkezi biraz kaymış =/ 170 180km ye kadar hiç bir sorun yok sonra saçmalıyor.
    Bakalım benim 250yi sattığım arkadaşımla arka jantları değiştiricez onun motosiklette sorun olmayacaktır.Yoksa eşşekliğime bi jant parası ödiycem.

Bu aldığım ekstra parçalar hiç koymuyor da bu şekilde bi sorun koyuyor be =/

Motosikleti
    benelli tnt25
    6 pistonlular 2004 yılının kaliperleriydi çok temiz birtane vardı kaçırdım diye üzülüyordum.Sonra bunlar çıktı. Bu aldıklarım 4 pistonlu 2010 2013 yeni seri kullanılan kaliperler.
    içinde fren balataları da var. Zaten 2 takım fren balatası 35$ *2=70$ yapıyor. Kaliperler hortumlar fren merkezi fren kolu neredeyse bedavaya geliyor

Daha iyi frenaj için. Biraz da fantazi meselesi

Eskilerini 50tl *2 ye bile versem yeter.

Ama arka amortisör mecburiyet. Çok kötü arka amortisörüm bayağı yumuşamış en sertte dahi ilk 5cm yumuşacık sönüyor. Sonra bir anda taş!
    cbr600 f lerin amortisörünü biraz kesip biçip uyduruyorlar diye biliyorum fakat. Baktııma göre kesip biçip sonra amortisörü ters takarsak oluyor. Hoşuma gitmedi GSX 650 f amortisörü aldım. Hem ağırlığı kullanım şekli bizim motosiklete daha yakın

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

Bu arada siz siz olun kaldırımdan sert inmeyin =/
    25-30cm lik bi kaldırımdan 2 kişi 30 ile falan indim arka amortisörün merkezi biraz kaymış =/ 170 180km ye kadar hiç bir sorun yok sonra saçmalıyor.
    Bakalım benim 250yi sattığım arkadaşımla arka jantları değiştiricez onun motosiklette sorun olmayacaktır.Yoksa eşşekliğime bi jant parası ödiycem.

Bu aldığım ekstra parçalar hiç koymuyor da bu şekilde bi sorun koyuyor be =/
    Arka jantı değiştiriceksen, bi spor motosikletin uygun ebatta daha hafif jantı ile değiştirebilirsin diyorum. sonra bir ara ön jantı da değiştirirsen performans ve özellikle frenaj açısından süper olur.
    !?

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    jant değiştirmek? Abi ne yapıyorsunuz anlamıyorum paşa paşa gidiyor makina kurcalamayın bu kadar

Undo alırken evet ucuza aldık ama yaptığımız masraflar (kendinden pay biç) iyişeltirmeye çalıştığımız parçalar..vb gibi bir dünya harcamalarımız oluyor.. Şimdi muhtemel alıcısına bütün bizim yaşadığımız hayal kırıklıklarını yaşatacak olan bir motorla bizim motorlar arasında fiyat farkı olmalı diye düşünüyorum hacım.. yoksa evet ucuza aldık ama bugüne kadar motorla birlikte 10.000 TL yi geçti masraflarımız.. Biraz fark olmalı..

Motosikleti
    benelli tnt25
    jant değiştirmek? Abi ne yapıyorsunuz anlamıyorum paşa paşa gidiyor makina kurcalamayın bu kadar

Undo alırken evet ucuza aldık ama yaptığımız masraflar (kendinden pay biç) iyişeltirmeye çalıştığımız parçalar..vb gibi bir dünya harcamalarımız oluyor.. Şimdi muhtemel alıcısına bütün bizim yaşadığımız hayal kırıklıklarını yaşatacak olan bir motorla bizim motorlar arasında fiyat farkı olmalı diye düşünüyorum hacım.. yoksa evet ucuza aldık ama bugüne kadar motorla birlikte 10.000 TL yi geçti masraflarımız.. Biraz fark olmalı..

bizim danaların jantları ağır. bir çok spor motorun jantları bizimkinden çok daha hafif.

hafif jantlar, daha hızlı kalkış, daha iyi çekiş ve daha kolay fren demek
    !?

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Eee hadi alalım o zaman bizim ebatları kullanan markaları bir araştırayım bakalım..

Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Eee hadi alalım o zaman bizim ebatları kullanan markaları bir araştırayım bakalım..
    Hocam bence sen bu gidişle nikahı motora basacan
    _engiin ve dreamkiller bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    poahah hacım o zaten allahın emri..

Yeni trendimiz titreşim.. Daha önce yazdığım gibien son bakımda Ipone road twin 15W50 motor yağını koymuştum Tokur'a.. Lakin bu değişimden sonra motor inanılmaz titremeye başladı.. Yani vibrasyon öyle böyle değil beyler.. Daha 5 km yapmadan belden bacağa karıncalanma yapacak kadar titriyor.. Eski yağ Castrol 10W40 motosiklet yağı idi ve hiçbir zaman böyle bir problemle karşılaşmadım? Bunun sebebini bir an önce bulmam lazım zira motor kullanmak işkence şu an..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler