Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problem :FATAL ERROR!!! imdaattt Beyler motor sürekli stop ediyor!! Rolantisini yükseltmem mi gerekir? Motor ısınmışken ışıklarda durduğumda hoooppppp stop ediyor.. Dün akşam ortaköyü trafiğinin içine ettim bu yüzden Ne olur sadece rolantiden olsun problem!!! Birde bakım zamanım geldi dün akşam halledeyim dedim ama ucu açık 22 anahtarla alttaki yağ tahliye somununu açamadım. Sıyırmasından korktuğum için debelenmedim anahtarla.. Yıldız anahtar işimi görür mü?

Bakımım bir 150 km falan geçti.. Aşırı titreşim başladı birde viteslerde hafif problem oluyor gibi ama bu psikolojik de olabilir.. Bunun nedeni artık iyice pislenmiş olan yağ olabilir mi?
    Bizim motorlarda, rolantiyi, motor soğuk veya tatlı sıcak iken ayarladım zannedersin fakat, biraz yol yapıp kızınca, duruşlarda stop etmeye başlar. Bu rölantinin az olduğunu gösterir. Gerçek rölanti ayarını yoldan gelince kızgın iken (mümkünse sıcak bir öğlen saati) yapın. Kontrolünü de şöyle yapın. Düzlükte hızlanın, sonra ışıkta durmuş gibi birden durun. Stop etmiyorsa Ok dir.
    Bana 1400 civarı iyi geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlarda, rolantiyi, motor soğuk veya tatlı sıcak iken ayarladım zannedersin fakat, biraz yol yapıp kızınca, duruşlarda stop etmeye başlar. Bu rölantinin az olduğunu gösterir. Gerçek rölanti ayarını yoldan gelince kızgın iken (mümkünse sıcak bir öğlen saati) yapın. Kontrolünü de şöyle yapın. Düzlükte hızlanın, sonra ışıkta durmuş gibi birden durun. Stop etmiyorsa Ok dir.
    Bana 1400 civarı iyi geliyor.
    Kabul edilen aralık içerisinde fakat 1.4 çok fazla yav. Bu devirde motor durduğu yerde hödö hödö ediyor sürekli. 1.2 yi birazcık geçen değer çok iyi benim motosiklette
    ver gazı... ver çoşkuyu

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabul edilen aralık içerisinde fakat 1.4 çok fazla yav. Bu devirde motor durduğu yerde hödö hödö ediyor sürekli. 1.2 yi birazcık geçen değer çok iyi benim motosiklette

servis manuel'de 1500 diyodu sanki..

Benim motor çiftlikta babamın garajında yatıyor. Ben izmirde yıllardır bitemeyen işlerimi bitirme umuduylan yardırıyorum :D Ulan yaz bitti motor yattı iyi mi. kışın da binerim ben buna. millet mersine ben izmire :D

Arkadaşlar, sesler contalar rölantiler stop etmeler yeter yau az da gezdik gördük deyin :D
    dreamkiller bunu beğendi.
    !?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis manuel'de 1500 diyodu sanki..

Benim motor çiftlikta babamın garajında yatıyor. Ben izmirde yıllardır bitemeyen işlerimi bitirme umuduylan yardırıyorum :D Ulan yaz bitti motor yattı iyi mi. kışın da binerim ben buna. millet mersine ben izmire :D

Arkadaşlar, sesler contalar rölantiler stop etmeler yeter yau az da gezdik gördük deyin :D
    Yok hocam bizim motor adamı cennetlik eder.. Bu ne şimdi? Yağını koydum.. Ipone nun V motorlar için ürettiği 15-50 motor yağı.. Filtreyi değiştirdim, Hava filtresini değiştirdim, Zinciri değiştirdim motor roket gibi oldu.. Şahane gidiyor, yeni lastikler, yeni bakım...vb herşey şahane.. Sonra kısa bir tecrübeye çıktım eve döndüm.. Motoru evin önüne bıraktım sonra.. Alt taraftan ufak ufak yağ sızıntısı!! Vidaları mı acaba iyi sıkamadım? Kontrol ettim yok herşey yolunda.. Ama hala ufak ufak sızdırıyor? Alt kapakta conta olmalı mı? Çünkü conta çıkmadı sökerken!! Acaba bir önceki bakımda koyulması gerekiyordu da bakımı yapan kişi mi unutmuştu? Hay allah yaa gene sıkıntı :(
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Benim 2006 er6 için servis maneli 1250-1350 arası diyor standart rölantiye. Aynı motorlar değil tabii ama yine de bir fikir vermesi açısından yazayım dedim. Benimkinde 1200 devir gibi biryerlerde, memnunum, hiç öyle fazlaymış gibi değil, 1000 devire düşürdüğünde de ses pek değişmiyor, sorun da olmuyor ama ben manuele uyalım bir bildikleri vardır diye düşünerek 1200 yaptım uzun süredir öyle kullanıyorum, hiç sıkıntı olmadı.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    1300rpm benim motorda tam ayarında,vuruntu falanda olmuyor gayet stabil.

Hakaten yav millet piskolojikman motorunda arıza var sanıyor.Bukadar dert etmeyin bak ben çatır çatır geziyorum,1 ayda 2500km oldu çokta zevkliydi,uzun yolda v makina müthiş.
    Ara ara gazlıyorum,bi top speed denemesinde yüzümü kara çıkartmadı fazer8 le kafa kafaya 248 de kaldı,tabi o gitti bir sefer denedim R versiyonunda yüksek hızlarda içiniz rahat olsun depoya yattınmıydı en ufak yalpalama yok yağ gibi akıyo meret.Virajlara gelince orjinal bridgestone lastikler eski olmasına rağmen salma hissetmedim.

Bu sene fazla gezmek yok mokunu çıkarıyorum yoksa, 5000den aşağı yol yapmam çıkarsam Motora masraf yapıcam yeni dunlop lastikler,koruma takozu,egsoz,füme cam,kaliteli aynalar,kn hava filtresi,iridyum bujiler,did zincir falan, seneye doyasıya tadını alıcam inşallah,yollar beni bekler

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Yok hocam bizim motor adamı cennetlik eder.. Bu ne şimdi? Yağını koydum.. Ipone nun V motorlar için ürettiği 15-50 motor yağı.. Filtreyi değiştirdim, Hava filtresini değiştirdim, Zinciri değiştirdim motor roket gibi oldu.. Şahane gidiyor, yeni lastikler, yeni bakım...vb herşey şahane.. Sonra kısa bir tecrübeye çıktım eve döndüm.. Motoru evin önüne bıraktım sonra.. Alt taraftan ufak ufak yağ sızıntısı!! Vidaları mı acaba iyi sıkamadım? Kontrol ettim yok herşey yolunda.. Ama hala ufak ufak sızdırıyor? Alt kapakta conta olmalı mı? Çünkü conta çıkmadı sökerken!! Acaba bir önceki bakımda koyulması gerekiyordu da bakımı yapan kişi mi unutmuştu? Hay allah yaa gene sıkıntı :(
    Alt kapaktan kastın vida şeklindeki yağ boşaltma tapası mı, yoksa 3 vidalı olup yağ boşaltma tapasını üstünde barındıran kapak mı?

eğer boşaltma vidası ise, kendine ait, sökülmesi pek mümkün olmayan metal bir conta ile geliyor. onda sıkıntı yoktur. lakin tapayı sıkarken biraz fazla abandıysan ve yalama olduysa, o sebepten sızdırabilir. ve bu şekilde kullanmak çok tehlikelidir. mazallah bütün motor yağı arka tekere boşalabilir

eğer ki bahsettiğin 3 vidalı olan kapak ise, onunla motor bloğu arasında yuvarlak bir oring olmalı. eğer oring yok ise, geçici olarak sıvı conta iş görür... zaten kapağı söktünse, üzerinde contanın oturacağı bir kanal görürsün. o kanala ve dışına ( içine doğru sıkma ) sıvı conta sık ince bir katman halinde. sonra kapağı çok sağa sola kaydırmadan, üç vidayı aynı anda sıkarak kapağı yerine vidala. üç vidayı aynı anda sıkmak dediğim, vidalar epeyce sıkıldıktan sonra, 3 tur bir vidayı, 3 tur diğer vidayı 3 tur sonraki vidayı sık. kapak iyice oturmaya başladığında 1 tur'a düş. her vidayı sırayla 1 tur sık. en son da çeyrek tur'luk adımlarla sık. böylece conta düzgün yayılır. ardından 1 saat kadar bekleyip motor yağını doldur.

lakin, enternetten bi conta siparişi vermen hayrına olur. yada sanayi bölgesine yakınsan, kapakla birlikte bir hidrolikçiye yadar rulmancıya gidersen, o kanala uyan bir oring conta ille vardır
    dreamkiller bunu beğendi.
    !?

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Anlaşıldı sipirmen!!! Peki içine koyduğum yağ yalan mı oldu bu durumda? O 3 vidalı kapakta sorun var.. Sanırsam yağı hiç ettik!!!

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Gezdik ya gezmez olur muyuz. Da ben fotoğraf yüklemeye üşendim. İzmiri talan ettik bayramda. 1500km toplam yol yaptık. Bir sıkıntı yoktu çok şükür.

Servis manueli 1.4 e kadar diyordu iyi hatırlıyorum.
    Nedense İzmirde rölanti kendi kendine yükseldi. Oradayken düşürmüştüm. İstanbula geldiğimizde de bi parça düştü kendi kendine. Dün 1-2 defa stop edince 1 tık yükselttim rölantiyi sorun geçti.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezdik ya gezmez olur muyuz. Da ben fotoğraf yüklemeye üşendim. İzmiri talan ettik bayramda. 1500km toplam yol yaptık. Bir sıkıntı yoktu çok şükür.

Servis manueli 1.4 e kadar diyordu iyi hatırlıyorum.
    Nedense İzmirde rölanti kendi kendine yükseldi. Oradayken düşürmüştüm. İstanbula geldiğimizde de bi parça düştü kendi kendine. Dün 1-2 defa stop edince 1 tık yükselttim rölantiyi sorun geçti.
    UNdocab yarın flashla falan resimleri getir bende getirim değiş tokuş edelim bir andactakileri alması kalsın
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    UUuuuu kime diyorum yağ diyorum yalan mı oldu diyorum?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Anlaşıldı sipirmen!!! Peki içine koyduğum yağ yalan mı oldu bu durumda? O 3 vidalı kapakta sorun var.. Sanırsam yağı hiç ettik!!!
    Kaba boşalt contasını takip kapat yagı tekrar ekle sorun yok
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    UUuuuu kime diyorum yağ diyorum yalan mı oldu diyorum?
    o kısmı niye açtın ortadaki tapayı açamadın diye mi :D
    Temiz bir kaba al yağı o üç vidayı söküp metal ile beraber sanayiye git o ringci bul en fazla 1tl ye yenisini alırsın sonrasını biliyorsun. Yağ tekrar koy seviyesine bak gerekirse ekleme yap ;)
    ver gazı... ver çoşkuyu

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    celal sen motoru düzeltmişsindir şimdi ilkbaharda yakana yapışacam bana sat diye
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celal sen motoru düzeltmişsindir şimdi ilkbaharda yakana yapışacam bana sat diye
    Onun yaptıgı yatırımla o motor 15.000 oldu o satsa sen almazsın
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun yaptıgı yatırımla o motor 15.000 oldu o satsa sen almazsın
    Aynen :D

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikadan 2011 hayabusa kaliperleri, gazlı cbr600f amortisörü de yolda gelecek 22 eylülde arkadaşla.
    Birde Ebc Kevlar performans debriyaj balataları var onları da alıcam.
    Transformers yapıyorum kendime :D

Bu motoru satmam, satmak istesem fiyata kimse yanaşmaz :D
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Benim zincir de son demlerini yaşadığı için 1400-1500 bana iyi geliyor. Herşeyi süper olan 1200 yapsın. Servis manualini şimdi kontrol ettim. 1300-1500 arası diyor. . karbüratörlü bir V2 olduğunu unutmamak lazım.

Bu motorun uzun yolu yok mu. İşte tadından yenmeyen birşey. Küçük VFR800 mübarek. Üstelik ondan çok daha az tüketiyor. Arkadaşın Fazer ile değiştire değiştire yol yaparken, 140 üstü hızlarda kendi motorumun kıymetini daha iyi anlardım.
    Bir de, Xenonlu hali ile muayeneden geçirirsem keyfim yerine gelecek.
    UNdocab bunu beğendi.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    önceki mesajlarıda okudum konularıda biraz değiştirmek adına;

tamamı istanbul şehiriçi 5000km cbf 150 tecrübem var gt250 ye geçmek istiyordum ama uzun yola daha fazla çıkmak istiyorum o yüzden gt650 bakmaya karar verdim. Ancak sizin mesajlardan gördüğüm kadarıyla ufaktan sorunlu gibi sanki? Alırken kaç model almalıyım? Kaç litre yakıt tüketir? Lastik vb. yedek parçaları pahalı mı? İstanbul içi satan var mı

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim zincir de son demlerini yaşadığı için 1400-1500 bana iyi geliyor. Herşeyi süper olan 1200 yapsın. Servis manualini şimdi kontrol ettim. 1300-1500 arası diyor. . karbüratörlü bir V2 olduğunu unutmamak lazım.

Bu motorun uzun yolu yok mu. İşte tadından yenmeyen birşey. Küçük VFR800 mübarek. Üstelik ondan çok daha az tüketiyor. Arkadaşın Fazer ile değiştire değiştire yol yaparken, 140 üstü hızlarda kendi motorumun kıymetini daha iyi anlardım.
    Bir de, Xenonlu hali ile muayeneden geçirirsem keyfim yerine gelecek.
    Evet servis manuele şimdi baktım 1.3- 1.5 arası diyor.
    Bende 1.250 -1.3 gayet iyi sesi. 1.4 1.5 yapınca ışıklarda ben duruyorum motor hopluyor titremekten. Gaz çok geliyor.(bir hareketlenme yok debriyaj ile alakalı değil)

Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki mesajlarıda okudum konularıda biraz değiştirmek adına;

tamamı istanbul şehiriçi 5000km cbf 150 tecrübem var gt250 ye geçmek istiyordum ama uzun yola daha fazla çıkmak istiyorum o yüzden gt650 bakmaya karar verdim. Ancak sizin mesajlardan gördüğüm kadarıyla ufaktan sorunlu gibi sanki? Alırken kaç model almalıyım? Kaç litre yakıt tüketir? Lastik vb. yedek parçaları pahalı mı? İstanbul içi satan var mı
    Hocam piyasadaki motosikletler genelde 2005-2008 arası çok azda olsa üstü var.
    Eski makinalar eski sahipleri tarafından orgy de kullanılmış o sebeple sağı solu ağzı bilimum yerleri hiç boş bırakılmamış. 40 yıllık ... durumuna getirilmiş.
    O sebeple kurtarıcam seni bu hayattan diye talip olduğun motosiklet bir dizi estetik ameliyattan geçmek zorunda kalıyor.
    Daha açık anlatamam herhalde.
    5000km daha bismillah deme kilometresi. Bu tecrübede gt250 alabilirsiniz sorun değil. Zaten gt250 de başlangıç motosikletidir. Ben tecrübenizi 0 ile 1 arasında görüyorum gt650 çok güçlü gelir. Tamam alt devirlerde sorun olmaz fakat gazı biraz açarsan aklın gider. 9 beygirden 82 beygire çıkmak aşırı fazla olur.
    Önce gt250 kullanın sonra 650 alırsınız.

Ben 30bin km 250 kullandım ona rağmen ışıklarda seri kalkayım diye gazı biraz fazla açsam arka lastik hemen yanlıyor.
    ver gazı... ver çoşkuyu

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    Gt250Comet arayana siteye özel rakamım var 2007 model siyah 20.500-21.000km civarında

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2412198/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler