Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    hava filtresi neyim temizmi?

benzini aldığın yerden emin misin?

bujileri zaten yeni değiştirmiştin...

170'e gelince dediğin, 6. viteste mi 170'i zorluyosun?

devir kesmeyi belli bir devirde mi yapıyor? belli bir hızda mı?

yüksek rakım = düşük oksijen

yüksek rakım + sıcak hava = daha düşük oksijen.

yüksek rakım + sıcak hava + kötü benzin = küfür edilesi :D

barsever,

R model alıp comet'e çevirmenin masrafı , temiz temiz ikinci el bi comet'e biraz fazla vermekten çok daha fazlaya gelir diye düşünüyorum. yeni gidon yeni far... iş... ayrıca gri şasili hyosunglar 2005 model oluyor.

inzell'in motoru iyidir. istanbuldan izmir'e getirilir motor. sıkıntı olmaz. ben geçen istanbul-bursa-izmir yaptım. gerekmedikçe 150 altına inmeden 210 üstüne çıkmadan yaklaşık 130 lira yaktı. üç beş yol masrafı olsa 200 tutmaz izmire getirmek.
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet motor benimde hoşuma gitti ama zaten 7000 tl param var. kabaca hesap yapıyorum bu işten inzell zararlı çıkıyor =) 6750 istiyor. ben istanbula geleceğim ve yeme içme vs 150 tl. geri dönüş için ehliyetim olmadığından inzell getirise yakıtda dahil 400 tl.
    işimiz zor =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı _S_R_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o motorun üstünde haciz var satış yapılmaz ben plakasını aldım sorgulattım yoksa ben de almayı düşünüyordum
    birde satış temiz yazmış..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla hava güzel, kafam eserse İzmir'e getirebilirim de hiç belli olmaz. Dur bakayım bende İzmir'de ki motor ilanlarına.
    www.motorumla.net

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi neyim temizmi?
    hava filtresinden pek emin değilim artık pazartesi bakacam
    benzini aldığın yerden emin misin?

evet kesinlikle eminim
    bujileri zaten yeni değiştirmiştin...

bujilerin bozuk çıkma ihtimali olabilir en azından teki yeterli ateşleme yapmıyor sanırım

170'e gelince dediğin, 6. viteste mi 170'i zorluyosun?

evet

devir kesmeyi belli bir devirde mi yapıyor? belli bir hızda mı?

hacı devirleri zorladım biyeş yok sadece hızda yapıyor

yüksek rakım = düşük oksijen

yüksek rakım + sıcak hava = daha düşük oksijen.

yüksek rakım + sıcak hava + kötü benzin = küfür edilesi :D
    abi cevaplar bunlar bakalım bi hava filtresi ve bujileri yeniden kontrol edeyim
    ama bence başka bi sıkıntı var
    çünkü 170 e geldiğimde önce ışıklar zayıflıyor yavaş yavaş ışık şiddeti düşüyor
    sonra gaz yemesi durup yavaşlamaya başlıyor
    gazı bırakıp tekrar asılınca yine tekliyor fakat yavaşlamaya devam ediyor
    120 ye kadar düşünce tekrar gaz açıp tekrar hızlanıyorum yine 170 e gelince aynısını yapıyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi cevaplar bunlar bakalım bi hava filtresi ve bujileri yeniden kontrol edeyim
    ama bence başka bi sıkıntı var
    çünkü 170 e geldiğimde önce ışıklar zayıflıyor yavaş yavaş ışık şiddeti düşüyor
    sonra gaz yemesi durup yavaşlamaya başlıyor
    gazı bırakıp tekrar asılınca yine tekliyor fakat yavaşlamaya devam ediyor
    120 ye kadar düşünce tekrar gaz açıp tekrar hızlanıyorum yine 170 e gelince aynısını yapıyor

motorda teknik bi rahatsızlık olsa, süratte değil devirde etkilenirdi mantıken.

eğer hız ile alakalı ise, hava filtresi veya hava emişi ile alakalıdır diye düşünüyorum.

hani buji açısından, 170 le 6. viteste 8000 devirde gitmekle, ( deviri hatırlamıyorum salladım )

5. viteste 140'la 8000 devirde gitmek bişeyi değiştirmez. motor 8000 devirde stabil çalışabiliyosa, olay 170'lere çıkmadığın sürece cerayan etmiyosa, genel geçer bi mekanik aksaklık değildir diye düşünüyorum.

lakin bizim motorlarda bildiğin gibi bi hava kanalı yok. yani motor, deponun altından emdiği hava ile çalışıyor.

işte, rakım yüksek hava biraz sıcaksa, deponun çevresini kapattıysan ne bilim, hava filtresinin önüne bişey geldi yada hava filtresi çok kirli ise, yüksek devirde yeterli hava emişi yapamıyordur belki.

bu bakımdan bi genel bakıma soksan bence hiç fena olmaz motoru.

geçenki fotoğraflardan anladığım kadarı ile toz toprak çamur çok sizin oralarda. özellikle böyle havalarda hava filtresi kolay kirleniyor. hani ben şahsen o kadar toz toprak çamurda sürsem 1000 km de bir hava filtresini temizlerdim.

eğer motor 20.000km üzerinde ise, ufaktan bi yeni hava filtresi almanı öneririm kendimce . çekiş farkeder direk. zaten toplamda kirli ve eski hava filtresi yüzünden yaktığın ekstra yakıtlardan amorti ediyor filtre kendini.

he bir de, karbüratör ile ( 2007 diye kalmış senin motor aklımda ) silindirler arasındaki kauçuk manifoltları incele. yakından bi kulak kabartıp dinle. çatlak hava kaçağı varsa, o da bunun gibi problemlere sebep olabilir.
    !?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    otopsici elektirik kaynaklı senin sıkıntın conjoktör starör kontrol et farlar filan zayıflaması bunu gösteriyor

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    merhaba millet.
    1 sene gibi bir zaman içinde (bozuk para ayarlamakta zorlanıyorum :D ) 250 üzeri bir motosiklet alıcam ama ne alsam diye kararsızım.
    4 silindirli motosikletler sürekli yüksek devir istemesi, bakımları daha masraflı olması, şehir içinde trafikte kalsan hararet yapmaya yatkın olması vs vs sebeplerden dolayı pek düşünmediğim motosikletler.Bunlara rağmen alırsam sırf 4 silindir sesinden dolayı alırım

2 silindirli motosikletler arasında tercih yaparken buraya da sorayım diyorum. 3 motosikleti şuan değerlendiriyorum ve büyük ihtimalle bu alacağım motosikleti motorunu öldürene kadar kullanırım.Sonra rektifiye eder diriltir yeniden kullanırım :D

Seçenekler
    Suzuki sv650
    Hyosung gt650
    Kawa er6f

Kullanım şeklim :

Motosikletin üzerine bindiğimde 200-250km den aşağı yol gittiğimde. Yoldan saymıyorum. Ekip olarak çok gezeriz.
    Arada stabilize yollardan dağ bayırdan da gidecek bir makina olması lazım.
    Bazen boş yolu bulduğumda ya da yolda artislik yapmak isteyen arabaların yanından anında uzamak için 200 üzerinde biraz takılmama imkan vermesi lazım.
    170 boyundayım yokuş aşağı saçma pozisyonlarda kaldığımda (mutlaka başınıza gelmiştir) ileri geri hareket ettirmek için hafif olması iyi olur.

Kısaca Spor-touring olarak kullanıcam

Görüşlerim:
    GT650(s) ilk motosikletimin hyo olması gt650 ye eksi yönde etki ediyor. Nedeni ise bir de başka markaları görelim bakalım isteği .
    İçlerinde beygir olarak en kuvvetli makina. Nette bir sürü bilgi var bazı yerlerde 72 -79- 82beygir gibi çeşitli rakamlar var resmi rakam 82 olduğunu kabul ederk en güçlüsü diyorum
    İçlerinde kg olarak en ağır makina.
    İçlerinde en ucuz makina.
    Anlayan usta sorunu kesinlikle var.
    Bizim motosikletlerin servisinden memnun kalan şimdiye kadar görmedim. Eğer böyle giderse herkes kendi motosikletini kendi tamir edecek resmen.

sv650
    Değerleri Hyo ile çok yakın motosiklet. Ağırlığı tipi, teknolojisi vs benziyor.

kawasaki hafif olmasıyla önde ama içlerindeki en güçsüz makina.
    Ön kafa dışında şekil olarak güzel. Parça kalitesi iyi ve "Pahalı". Teknik servisini kimse sevmiyor.

Sizin yorumlarınız nedir? Yanlış yazdıklarım, fikir olarak farklı düşündükleriniz, üzerine eklemek istedikleriniz nelerdir?

Honda NC700S ya da X'lere baktın mı hiç?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çok güzel makina fuarda bakmıştım. Çok hoşuma gitmişti. Sele yüksekliği gt250den 1cm fazla 79cm.
    Genelde honda sınıfının en çok yakan motosikleti olur(mesela transalp) ama bu yeni modeller artık en az yakanı konumuna gelmiş.
    Az yakıyor ama beygirini de çok düşürmüşler 48hp. Fiyatı ise hiç düşmemiş 22bin tl mi öyle bişeydi.

Motosiklet tam yol makinası touring touring gitmek için ama o kadar bütçem yok şimdilik. şuan en fazla 12 13bintl fiyat var aklımda
    Bir de sport touring olsun istiyorum ama bu makina 47- 48hp ile pek sport olayını sağlayamaz. Ama stabil olarak 150 160 ile güzel gider.
    Sadece touring isteyenler için gereksiz HP atılmış az yakan tam bir yol makinası bence çok güzel. BMW f650Gs ye rakip
    Bir de 670cc olması sayesinde 1000cc motosiklet vergisi ödettirmesi var =/

bir de yamaha xj6 var fuarda bunu da çok beğendim. Ama bu makinalar bütçemi ikiye katlıyor

Honda NC700S'in fiyatı 18.750 lira. XJ6'da aynı fiyata sanırım. Yalnız XJ6 2 ay önce 17.250'ydi. Bu fiyat yükselişini protesto ediyorum ve almaktan vazgeçtim.
    CB600F Hornet ya da Kawasaki Z750 düşünüyorum. Diğer yandan da NC serisi aklımı çeliyor. Kafam çok karışık...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    nc700x modeli 20500Tl fiyatı varmış. az mı

Nc serisi gibi mülayim motosiklet ile Hornetin, z750 nin ne alakası var ya Nası beceriyosun bunu hacı sırrın nedir :D

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otopsici elektirik kaynaklı senin sıkıntın conjoktör starör kontrol et farlar filan zayıflaması bunu gösteriyor
    abi elektrik üretiyor sıkıntı yok konjektörde sağlam startöre bakmam için sökmem lazım
    motorda şarjda sağlam şarjda da bi sorun yok
    vites değişirken bi parlama oluyo o kadar
    yanlız bujileri hava filtresini filan tamamen yeniledim onlarda sağlam
    sadece karbüratör kaldı bakmadık onuda söküp bi temizleyecem artık başka bişey kalmadı fikir bende
    motor aksamında sorun olduğunu sanmıyorum yüksek devirde sıkıntı yok çünkü
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    FARLAR azalıyo yazmıştın neden azalıyor ozaman kısa devremi oluşuyor bir yerde kontrol edeceğin bir şeyde karbüratör ve manıfoltlar hava filan almasın

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc700x modeli 20500Tl fiyatı varmış. az mı

Nc serisi gibi mülayim motosiklet ile Hornetin, z750 nin ne alakası var ya Nası beceriyosun bunu hacı sırrın nedir :D
    NC'leri uzun uzun gezmek için hatta evin yolunu unutmak için istiyorum. Diğerlerini de sertlikleri için.
    UNdocab bunu beğendi.
    www.motorumla.net

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    slm 650 comet kullanıcıları
    sizlere fikir danışmak istiyorum
    ps150 satıp motor büyütmek istiyorum artık hep 150 lik motorları sürmekten sıkıldım bu saatten sonra 250 motorda kesmez çünkü 30km gibi bi avantajı bana göre aventaj değildir
    nette araştırdım 650 comet fiyatları çok düşük anlamış değilm
    2006 model 650 comet ler 6750 ila 8000 tl arasında ve yazın motorumu satıp böyle bişey almak istiyorum ancak aklımda sorunlar var?
    100 km yakıt sarfiyatı nedir
    2006 model hyosung alınır mı? millet neden bu kadar ucuza satıyor
    alsam bi kaç sene sonra zarar etmeden satabilirmiyim en onemlisi onay veriyormusunuz?
    Mustafa Kemal Atatürk

Neden bu kadar ucuz? Değeri bilinmediğinden piyasası yok. Satması şans işi.

100 km sarfiyatı 3.5 litre ile 6.5 litre arasında değişiyor kullanıma ve kullanım şartlarına göre.

Uygun bir fiyata alırsan zarar etmeden satabilirsin bana kalırsa.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'leri uzun uzun gezmek için hatta evin yolunu unutmak için istiyorum. Diğerlerini de sertlikleri için.
    yani birbirinin zıttı olaylar hangisni yapmak istiyorsun ki?

Neden bu kadar ucuz? Değeri bilinmediğinden piyasası yok. Satması şans işi.

100 km sarfiyatı 3.5 litre ile 6.5 litre arasında değişiyor kullanıma ve kullanım şartlarına göre.

Uygun bir fiyata alırsan zarar etmeden satabilirsin bana kalırsa.
    yukarıda yazdığın + bu msj.
    aslında ben gt650 yi tam bu nedenle istiyorum.
    ikisinin arasında bi motosiklet gibi geliyor. sakin kullan 3-4 litre yakıyarsın diyorsun 100km gibi sabit bi hızla.vur yola gitsin işte.Çok bin kilometre yaparsın bu motorla.Yanlış mıyım?
    Bir de seninki karbüratörlü enjeksiyonlular daha az yakar. Tahminim en az 0,5-0.75lt/100km az yakar. Açtın mı gazı uzayıp gidebiliyorsunda. Tamam bir 4 silindirli değil ama gayet de iyi gidiyor yani 240km ye kadar çıkarsın abartmak istersen.

o zaman hacı niye satıyosun makinanı ?
    Ben enjeksiyonlu bitane almak istiyorum ama bozuk para yok :D
    Ya da kafayı bozup sabredicem 2 sene bitane ducati848 alıcam.Bu şarapsızın da bakımları çok pahalı gözümü o korkutuyor fiyatı bi şekilde ödenir yoksa.

O 3.5 litre için şunu söyleyeyim;
    hiç dur kalk yok,
    110-120 sabit hız,
    full bakımlı,
    fakir karışımlı (ekstradan hava takviyesi)

Enjeksiyonlu tahminimce 4 litre altına düşmez.

Lakin şehiriçi bir trafiğe gir istediğini yapsan 6 litre altına düşmez.

Birbirinin zıttı diyorsun ama ben hepsini de istiyorum. Benim küçüklükten beri garaj hevesim var. Her tarzdan olsun istiyorum ama, imkanlar...

Ayrıca 240 gibi hızlara çıkamıyorsun, belki yokuş aşağı olabilir, ama 200'den sonra ivmelenme epey azalıyor 220'lere kadar geliyor. Sonrası hava ve yol şartlarına göre değişiyor.
    Niye satıyorum?
    Artık sıkıldım çünkü, tasarımı itici geliyor. Daha teknolojik bir motosiklet istiyorum.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    O 3.5 litre için şunu söyleyeyim;
    hiç dur kalk yok,
    110-120 sabit hız,
    full bakımlı,
    fakir karışımlı (ekstradan hava takviyesi)

Enjeksiyonlu tahminimce 4 litre altına düşmez.

Lakin şehiriçi bir trafiğe gir istediğini yapsan 6 litre altına düşmez.

Birbirinin zıttı diyorsun ama ben hepsini de istiyorum. Benim küçüklükten beri garaj hevesim var. Her tarzdan olsun istiyorum ama, imkanlar...

Ayrıca 240 gibi hızlara çıkamıyorsun, belki yokuş aşağı olabilir, ama 200'den sonra ivmelenme epey azalıyor 220'lere kadar geliyor. Sonrası hava ve yol şartlarına göre değişiyor.
    Niye satıyorum?
    Artık sıkıldım çünkü, tasarımı itici geliyor. Daha teknolojik bir motosiklet istiyorum.
    Ben dediğin gibi 0 durkalk ile sabit 110 120 ile gittiğimde 250lik ile 3.2 yakıyorum sen de 3,8 yakmışsın. Tabi şehir içinde durumlar değişiyor :D
    Adamlar dişli ile mainjetlerle vs ayarlayıp makinayı daha atik bir hale getiriyorlar. Bu aslında garajda uğraşıp takılabileceğin bi makina.
    Teknoloji arttıkça makinaya olan bakışın bir kaç adım öteden ellerini bağlamış diğer el çenede düşünür vaziyetten öteye geçemiyor :D

Tabi teknoloji her zaman insanı çeken bi olgu daha gösterişli modern görünüm güzel birşey. Mavi beyaz GSR-X 750 görünce içimin yağları eriyor, ağzımdan bi maşraba su akıyo :D

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

Bu da retro ve güzel bi görüntü

Aynen öyle valla.

Bu fotoğrafa bayılırım hep.
    UNdocab bunu beğendi.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler