Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Walla benim bir benzin göstergesi arızalandı, siparişi verildi garantiden değişecek bir hafta içersinde. Benzin durumu rodajdaki bir makine için çok iyi, 150cc keewayden bile az yakıyor. Benim motor 650km'de 45ytl benzinle 550km yol yaptım yedek depoya geçmeden tekrar aldım noolur noolmaz diye. Yani kabaca bir denklemle 10YTL=100km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Abstract - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelicek...
    Arkadaslar bende Race tarzi bi motor alicam allah kısmet ederse yakinda fiyat bakimindan 2 motorda karar kildim Kanuni Racer ve Bu Zealsun iki basligida okumaya calistim ama kanunideki yazilanlardan pek tatmin olmadim.. arızalar falan...Zealsununda sanırım parca sorunu var performans olrak daha iyimis kanuniye gore sizce hangisi ? Birileri yardim edebilir mi ? tskler. allah kazasin belasiz surus nasip etsin

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende motoru ilk alırken en çok bu parça sorunu yüzünden tereddüt ediyordum ..ama motoru beğendiğim için bu riski göz ardı ettim ..2 . gün kaza yaptım .baya bi dağıldı motor ..sonra ..cuma günüydü sipariş ettim cumartesi parçalar geldi ..artık benim şansımamı bilmiyorum ama parça sorunu yaşamadım...abstract ...he şu zealsun performans ve hız konusuna gelince ..neden inanmıyor yada inanamıyorsunuz sizi anlamıyorum ..size olabilicek en mantıklı açıklamayı yapim şimdi arkdaşlar olay şöle ben motoru aldığımda video ve resim koycaktım fakat kaza yaptımki bu 2 hafta toparlanamama sebe oldu bana bay bi masraf açtı bende vvideo çeke bileceğim imkanlarımı paraya çevirmek zorunda kaldım(tornedo) sıkıştım zora girdim öle böle motoru yaptırdım ama şimdide ehliyet cezası yedim 806 milyon onu ödemeye bakıyom anladınım şimdi tornedo yoksa ben bi video koyup son noktayı koya bilirdim .ama durmlar el vermiyor yok yook bişey yok çekicek bişe yook anladınım şimdi..ama ben yine elimden geldiği kadar bunu ıspatlamaya çalışim ..bakın honda cbr 125 işte özellikleri http://www.honda.com.tr/motosiklet/m...4&extra=Teknik ahada zealsun gs 200 ün özellikleri ..http://www.zealsun.com/prod_features.asp?pid=6168 önce bir inceleyin sonra bide şu videoya bakın http://www.cbr125r.online.fr/videos/vitessemaxCBR.wmv hiçbir zaman 200 cc bir motor 125 cc bir motordan daha çekişsiz olamaz ..videoya bakıp bunu düşünün
    neber

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    semih20 tamam kardeş topic için yaz birşeyler.Bana yazmana gerek yok.Milletin önünde tartışmaya gerek yok

Maviyelken bu arada motor güzel gözüküyor Kazasız belasız...

ok dalemalekompale .. tamas sorun yoktur ..sadece yalancı yerine konmak zoruma gitti...normal havadan devam....az önce benzinliğe gittim gece gece canım sıkıldı burda fabrika beklemekten dedim bi benzin alim aldım motoru en yakın benzinciye gittim ..benzin aldım tam benzinlikten çıkarken ..2 tane 600 cc lik siyah köpek koştu peşime petrolün köpekleri ...ter attım valla ..kaç beygir bunlar yaw anlamadım az daha yarım kilo veriyoduk...şimdi listeyi oluşturalım kimlerde var motor ...................bu listeyi sürekli güncellicem ...unuttuklarım benide ekle diye beni uyarsın ......
    neber

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı
    bakın honda cbr 125 işte özellikleri http://www.honda.com.tr/motosiklet/m...4&extra=Teknik ahada zealsun gs 200 ün özellikleri ..http://www.zealsun.com/prod_features.asp?pid=6168 önce bir inceleyin sonra bide şu videoya bakın http://www.cbr125r.online.fr/videos/vitessemaxCBR.wmv hiçbir zaman 200 cc bir motor 125 cc bir motordan daha çekişsiz olamaz ..videoya bakıp bunu düşünün
    iki motorun kuru ağırlıkları arasında 30 kg fark var, ve 30 kg ağır olan motor sadece 1,3 hp fazla. bu durumda kg başına hp honda cbr 125 r de %10 daha fazla, bu durumda cbr senin değiminle "daha çekişli" olabilir. aktarım parçalarından vb dolayı olmayadabilir ama bence bu iki motor arasında ne hızlanmada ne de son suratte dişe dokunur bir fark yaratmaz, sanki dağlar tepeler varmış gibi göstermek yanlış.
    tabi bu arada honda nin 125 cc si 13,2 hp güç üretebilirken 200 cc 14,5 hp üretebiliyor ve hangi devirde bunu yaptigi ve torku hakkinda bilgi mevcut degil zealsun un sitesinde. o 200 cc biraz kagit uzerinde 200 cc bence, hiçbir şekilde 4 zamanlı bir 125 cc den güçsüz olamaz demek de pek dogru sayılmaz yukaki web sitelerinden alınmış bilgiler ışığında.(2 zamanlılar zaten malumunuz)

2 zamanlı dedin de şimdi olacaktı yamaha rx 135 verecektin gazı ne cbr dinlerdi ne de zealsun.bu arada bilmeyen arkadaşlara izah edelim bu alet 100 km'ye 6 saniyede ulaşıyor ve iyi açılmış bir motor saatte 150-160 km yapabiliyor.
    cbr ve zealsun sahipleri moralinizin bozulmasını istemiyorsanız rx 135 lere dikkat edin.sakın ola ki kapışmayın.

bak şimdi ben yazmadımmı c b r yi du ma na boğ dum .....illa video he ..yaw niye bu kadar ısrar ediyosunuz ..geçtim da geÇtiiiiiiiimmm adam yetişemiyo bu 200 cc daha seri max hızlar aynı ama sollandıktan sonra hızlar dengelense bile değişmiyo çünkü kalkışta bi kere ara açıyosun anladınızmı ...bu alet 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo........İşte liste ....ZEALSUN ZS 200 GS KULLANICI LİSTESİ

NİCKİ MOTORU RENGİ YER
    1-MELBUR ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    2-ULASTURHAN ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    3-LEOPAR ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    4-ZSARA ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    5-MOUNTAİNEERABLE ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    6-SEMİH20 ZS 200 GS Kırmızı beyaz Kocaeli /Gebze
    7-PARADAYZ ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    8-GRAFİKER ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    9-AİTHO ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    10-MAVİ YELKEN ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    11-RAMAZAN_111 ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    12-TAİNTED LOVE ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    13-NORTALLO 84 ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    14-KAMİL ASLAN ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    15-Y.FATİH ZS 200 GS Kırmızı beyaz
    neber

efe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabahları zor çalışıyo jikle ilede denedim nafile sabahları aküyü bitiriyoz anlıcan zorda olsa çalışıyo ısındıktan sonra sorun yok ben mi beceremiyorum bilmiyorum birde hidrolik yağı arabalarda kullanılanla aynımı ?

maviyelken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    Alıntı Tornedo adlı üyeden alıntı
    semih20 tamam kardeş topic için yaz birşeyler.Bana yazmana gerek yok.Milletin önünde tartışmaya gerek yok

Maviyelken bu arada motor güzel gözüküyor Kazasız belasız...

saol Tornedo hepimiz kazasız belasız

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı
    bak şimdi ben yazmadımmı c b r yi du ma na boğ dum .....illa video he ..yaw niye bu kadar ısrar ediyosunuz ..geçtim da geÇtiiiiiiiimmm adam yetişemiyo bu 200 cc daha seri max hızlar aynı ama sollandıktan sonra hızlar dengelense bile değişmiyo çünkü kalkışta bi kere ara açıyosun anladınızmı ...bu alet 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo 145 yapıyo........İşte liste ....ZEALSUN ZS 200 GS
    şimdi bunlar o kadar farazi şeyler ki, üstündeki adam kullanmayı bilmiyodur belki misal ben olsam cbr nin uzerinde isterse 1000cc lik olsun altımda geçersiniz beni çünkü bilmiyorum, belki adam çok iyi kullanmayı biliyodur normalde çok fark yiyecekken cbr 125, bu kadarla kurtarmistir. belki adam 90kg dir sen 60kg sindir ikinizde 60kg olsaniz seni geçecekti vs vs bunlar uzatilabilir.
    yani çok fazla degisken var bu işin içinde sabit tutmanın çok zor oldugu. ama görünen şu ki, kaydadeger bir performans farkı yok bu iki motor arasında daha fazla biseyler iddia etmenin alemi de yok. kabul etmek gerekirse ikisi de düşük bütçeliler için hazırlanmış giriş seviye super sport motosikletler(ve ben ikisinden birini alabilecegim umarım) ve ikisinin de artı ve eksileri var kişiden kişiye hangisini tercih edecegi yonunde degisikler gosterecek.

Alıntı efe35 adlı üyeden alıntı
    sabahları zor çalışıyo jikle ilede denedim nafile sabahları aküyü bitiriyoz anlıcan zorda olsa çalışıyo ısındıktan sonra sorun yok ben mi beceremiyorum bilmiyorum birde hidrolik yağı arabalarda kullanılanla aynımı ?
    Sabahları benimde geç çalışıyordu ama şimdi normale döndü, ilk bakımını yaptırdınmı ? bakımda subap ayarları yapıldımı ? bujine bir baktır tırnak mesafesi falan ayarlansın. Baktın hiç çalışmıyo; kontak kapalıyken ayak marşıyla boş vitesteyken biraz gaz vererek pompala motoru, ondan sonra normal marşla çalıştırmayı dene, tabi jiklen açık olsun. Fazla gaz verip boğma ama az gazlada zor çalışıyor. Sanırım bu olay enjektörlü karbüratöre sahip olmasından kaynaklanıyor, gece enjektörün içindeki benzinmi boşalıyor nedir anlayamadım.

Motosikleti
    Zealsun zs200
    semih geçer ona dokunmayın

aitho ya motorun sesini dinletebileceğin bi alet varmı bize ben sadece çindeki yarışdan duydum abi şöyle ortaya karışık güzel bir video eklersen çok makbule geçer.

Tüm motoru olan arkadaşlar dikkat edin kazasız belasız ekmek almaya bile kasksız gitmeyin sizden ricam...

Tornedo; walla bilgisayar alanında video teknolojilerine uzak sayılırım, editing resizing upload falan kara cahil sayılırım. Ses olayına gelince on yıllık mesleğim benim ses işini iyi bilirimde, sana motor üstündeki gerçek ya da gerçeğe yakın sesi verebilecek bir donanıma sahip değilim. Ama dediğim gibi ısındıktan sonra düşük devirlerde oldukça bas ve 9000rpm'de de arı vızıltısı gibi ama vibrasyonsuz denilebilecek hoş bir ses var. Tabiki 2-4 silindir makinalarla kıyaslamamak gerek. Benim yinede aklımda bulunsun, eğer yakın çevremde kamera falan varsa bi çekim yapmaya çalışırız.

İyi Seyirler...

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Semih kardeş.....
    Başına gelenler için üzüldüm,umarım en kısa zamanda kendini toparlarsın....hem maddi hem manevi...

Ancak senin cbr125 dediğin alet 13.2 senin motor da 14.2 hp üretiyorsa burada baya bi teknoloji farkı var demektir!!! Yeni gs200 ün bence en az 18 hp civarı bir güç çıkarması gerekir... Hepimiz biliyoruz ki honda, cbr125 i yaparken iyi işçilik çıkarmış... Cbr da en önemli husus da motorun yüksek devir yapabilmesi ki zaten onun için motora ayrıca soğutma sistemi konulmuştur!!!!
    ben rodajdan çıkmamış bir cbr ile 125 km yaptım...(kilom 95 boyum 1.82) Şimdi bakıyorum bu motorda yüksek devir olsa idi kesinlik ile sıvı soğutma koyarlardı,koymamışlar....zaten klasik çin malı motorlar... kanuni race 200 e bakarsanız motorun aynı özelliklere sahip olduğunu görürsünüz...

Bence bu motorun normal sürati diğer yazımdaki örneklere de bakarsak 110 civarıdır... her basışta 110 yapar zorlarsan 120 i belki aşar...

Bu arada o cbr sürücüsü o motoru kullanmayı bilmiyordur.. Cbr ın yüksek hızlara çıkması için motorun rodajı tamamlaması,vites geçişlerinin son devirlerde yapılması ve en önemlisi motorun ön camının altına yatılaması gerekir!!!! Motoru yatık kullanmadığımda motor 105 i geçmedi!!! yatarak kullandığımda ise 125 yaptı!!!yani bu senin motorla, eğer cbr ı kullanan arkadaşın bunalrı yapmadığın da onu geçebileceğin anlamını taşıyor!!!!

Yani cbr 125 her halukarda 140 yapmaz....Ssen de doğal olarak onu geçtiğinde 145 yapmıyordun!!!

Bİr video bu durumu çözer,ancak çin malı bir motorun hız göstergesine ben şahsen inanmam,bir japon motoru referans alıp yanyana giderseniz kamera onda olursa ancak o zaman inanırım....Benim şahsi fikrimdir,aksi ispatlanana kadar da böyle olacaktır...

grafiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slm millet, ben bu motorla sokak içinde felan geri dönemiyorum, geri viteste yok, ayaklarım da ucu ucuna yere değiyor geri geri zor çekiyorum motoru olmadı bazen inip geri çekiyorum boyum 1,67 alacaklara referans olsun... Vİdeo koyacağım yakında... Herkese kazasız belasız sürüşler.. Benim dükkan gaziosmanpaşada, yakın biri var ise hatta hepiniz gelin bi ara video fotoğraf felan çekeriz buralarda....

Abstract - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelicek...
    Alıntı grafiker adlı üyeden alıntı
    Slm millet, ben bu motorla sokak içinde felan geri dönemiyorum, geri viteste yok, ayaklarım da ucu ucuna yere değiyor geri geri zor çekiyorum motoru olmadı bazen inip geri çekiyorum boyum 1,67 alacaklara referans olsun... Vİdeo koyacağım yakında... Herkese kazasız belasız sürüşler.. Benim dükkan gaziosmanpaşada, yakın biri var ise hatta hepiniz gelin bi ara video fotoğraf felan çekeriz buralarda....
    benimde boyum 1,67-1,68 gibi desene sende arada inip geri cekicen motoru

Motosikleti
    Zealsun zs200
    ben yırttım 1,78
    eee anlatın bakalım başınaza gelen ilginç olaylar motorda yaşadıgınız sorunlar falan faşmaken kız durumları işte anlatın bişiler

Tamam kardeş aklında bulunsun die dedim bu arada sen siyah motorun fotolarını çekmiştin cep telle video çekmiomu

maviyelken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200 gs

:)

valla benim boy 1,85 onun için hiç sorun olmuyo hatta motor altımda accık oyuncak gibi duruyo)))

http://img152.imageshack.us/my.php?i...esim0480to.jpg

motoru aldığımda ilk heves dolanırken gece uzunları yakmısım önde giden araba (baya bi ara vardı)durdu ve kardeşim dedi gözüm çıktı bişi göremiom kısalara al sunu dedi bende baya bi şaşırdım tabi)) ama gercekten makinanın farları cok iyi

es83tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UFF arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamadım kardeşim CBR 125 mi geçer GS200 mü Herkim neyi aldıysa hayırlı olsun. Bu arada da kimse kimsenin söylediğine inanmak zorunda da değil sonuçta semih cbr 125 geçtim diyormu demekki geçmiş yalan söylemekle ne kazanacak 200 gs nin satışınımı artıracak , Aldığın motorla hız yapmaksa niyetin bu motorları niye alırsın git 600 1100 lük bir motor al, hem 140 yapsa bu 200gs yada cbr 125 hangi yolda kaç dakika 140 la gideceksiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler