Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Motoru daha çok yatırmayı marifet ve ustalık zannetmek nasıl bir kafanın ürünü acaba. Motoru daha fazla yatırabiliyorsanız kabul ediyorum daha cesursunuzdur ve aynı zamanda daha fazla risk alarak bir ahmaklık örneği sergilersiniz. Pistte neden sarkarlar bilir misiniz? Motoru daha az yatırmak için biraz araştırın öğrenirsiniz. Ustalık, marifet aynı viraja doğru noktadan girerek motoru daha az yatırarak dönebilmektir. Gereksiz fazla yatış açısı hayatınızı riske atmaktan başka bir şey değil.
    Jemand, FatihCoskun8 ve OzanAntalya bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    sıkıntı işte o video daki gibi olmamak.biz öyle olmayalım diye kuralına göre oynuyoruz.ahmaklık size göre çok yatırandır bana göre bişi biliyon sanıp bişi bilmemendir. bu kişiye göre yaptığın işe göre ve bakış açısına göre değişir.kimisi alır öle 70 80 90 bin tl'lik motoru binemez kaydırır kimisi çok pahalıda değil en ucuz 1000 cc alır motora binemez bu iş aynı gemisini batırmadan eve dönen kaptanın işine benzer.

90 bin tl para verirsin bmw alırsın yola çıkarsın gidersin paran boldur veya aklın gıttır onu bilemem ama bir yola gelirsin artislik yapmaya çalışırsın o pahalı motorunla en ucuz motorcu çıkar pert eder seni ve biryerde lokantaya oturursun adam gelir usta sen nerde öğrendin bunu sürmeyi dersin bakarsın böle sağına soluna ha bu marifet değil aslında hiçbişey marifet değil. yapılan işin tamamı boş. allah katında hiçbir önemi olmayan malca yapılan işlemler açıkçası ama vakit geçsin saksı gibide oturulmaz evde.

alttakide böle bi örnek

kuralı nedir bu işin(ustalarından öğrendiğim): 2 türlü motorcu vardır
    1. si 100cc alır biner 250 cc alır biner 600 cc alır biner 1000 cc alır biner hepsinden hevesini alınca en hoşuna giden hangisiyse onla devam eder
    2. si ise 1000 cc motoru alır bi süre biner sonra aramızdan ayrılır. bilemedim siz hangisisiniz. siz daha çok trole benziyonuz yalnız

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz tabi ondan önce yerel habere çıkmazsanız
    Jemand bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    güle güle fevzi
    esbabsız bunu beğendi.

daha iyisini alacak kadar param olduğunu anlamışındır sanırım bir daha insanlarla konuşurken alaycı değil adam gibi konuşursan karşındakinden duymak istediğin sözler duyarsın. duymak istemediğin değil. bu gün gider zx10 almasınıda bilirim. bu forumada ihtiyacımda yok. forum şenlensin diye resim attım şuraya kadar getirdin alaycılığınla ben öle senin veya başkaları gibi kaçak isimlerle vs niklerle konuşup bişey oldumu arkama bakmadan kaçan cinslerden değilim fevzi keleş yazdınmı bütün herşeyim çıkar. bi sıkıntın varsa gelir bulursun. yüzlerişiz.

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Bugün iş dönüşü zeytinburnu cıvarında sulu kara yakalandım
    yerler sabun.. 8bin devirdeyken isteristemez gazı anlık açmışım, göt baş bir oynadı, altıma ettim resmen bir sağa bir sola, tekrar bir sağa yalpalandım :D
    aman dikkat millet zor topladım
    ama yinede orjinal lastikler bu havada iyi gibi geldi bana, motor güzel oturuyor
    yarında kullansam mı? kar yağacakmış

bu sizin cihazlar en fazla kaç devir çeviriyor birde ivmelenmesi ne kadar hızlı yarıyor mu ortalığı elinizden hızlı sona dayanabiliyor mu?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Sünepe değil de, künefe olsaydı fena olmazdı.

iyi forumlar.
    Jemand bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sünepe değil de, künefe olsaydı fena olmazdı.

iyi forumlar.
    Sabah sabah ne künefesi. Su böreği daha iyi olur
    Jemand bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de FZ6R için service manual var. Özelden mail hesabını gönder atayım.
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol hocam onuda yamaha gönderdi 2 mail attım ertesi gün hemen cevapladılar. isteyene mail atabilirim bende..

@bounrock ,
    Yamaha'nın size atmış olduğu ve sizin de bana yollamış olduğunuz kitapçık servis kitapçığı değil, kullanım ve temel bakım kitapçığı(bildiğiniz kullanım klavuzu yani).
    Servis kitabında motoru baştan açağı her parçasını sök tak yapacak bilgi ve şemalar bulunur, Böyle bir motor için 500küsür sayfa oluyor(örnek mt07 için 550 sayfalık 23mb'lık bir pdf dosyası). Ben de diyorum yamaha nasıl yolladı isteyene öyle hemencecik.
    Yine de teşekkürler.

@esbabsız,
    Özelden masaj atıyorum mailimi, servis kitabını mümkünse bana da yollayabilirseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler, iyi sürüşler

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    fevzikeles abi bi 6-7 ay önce bakkmıştımbir atışmaya dahildiniz. Şimdi yine baktım yine laf çarpmada sıralardan düşmüyorsunuz. Allah diğer xj6 kullanıcılarına sabır versin
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhaba herkese, 2013 xj6f ile aranıza katılmış bulunuyorum ve motor hakkında bir kaç sorum olacak.
    Aldığımda üzerinde açık egzoz vardı kaynak yerlerinden kopma yaptığı için orjinal egzoza geçme kararı aldım ama açık egzozda 6-6.6lt. (100km) yakan motor orjinale geçince 8lt. (100km) yakmaya başladı, malum benzinde sürekli zamlanıyor sıkıntılı olmaya başladı hava koşulları iki kullanımda da aynı diyebiliriz. Acaba hava yakıt oranında mı sıkıntı var, eskisine göre ayarlanmış olup orjinalde farklıdır diye tahmin ediyorum, takan ustada yapmadı sanırım bir ayar. Bunu kendim değiştirebilir miyim (co1 ve co2 ayarından veya başka yerinden) yoksa tavsiye edebileceğiniz usta var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı idrisgrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese, 2013 xj6f ile aranıza katılmış bulunuyorum ve motor hakkında bir kaç sorum olacak.
    Aldığımda üzerinde açık egzoz vardı kaynak yerlerinden kopma yaptığı için orjinal egzoza geçme kararı aldım ama açık egzozda 6-6.6lt. (100km) yakan motor orjinale geçince 8lt. (100km) yakmaya başladı, malum benzinde sürekli zamlanıyor sıkıntılı olmaya başladı hava koşulları iki kullanımda da aynı diyebiliriz. Acaba hava yakıt oranında mı sıkıntı var, eskisine göre ayarlanmış olup orjinalde farklıdır diye tahmin ediyorum, takan ustada yapmadı sanırım bir ayar. Bunu kendim değiştirebilir miyim (co1 ve co2 ayarından veya başka yerinden) yoksa tavsiye edebileceğiniz usta var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
    o kadar fark olmaması gerek..

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    fark çok valla, oran da c01: 30 c02: 30 olarak ayarlanmış, orjinal egzoz kullanan ve az yakan bir arkadaş bana oranlarını verebilir mi :

Elcik koruma kullanan tavsiye edebilecek var mı arkadaşlar?
    TR piyasasında istediğim gibi bir model buldum ama 300 küsür TL fiyatı vardı.

https://www.aliexpress.com/item/2x-Orange-Black-Racing-Style-Motorcycle-LED-Handguards-6000K-300lm-Enduro-Motorbike-Hand-Guard-For-Honda/32781241793.html

Şu ürünü almayı düşündüm, ledler de cabası. Sevmesem de çok ışıldaklı ışıldaklı gezmeyi belki işimize yarar. Ne dersiniz önereceğiniz var mıdır?

Motosikleti
    Msx 125
    arkadaşlar selamlar, xj6n araştırıyorum var mı satan aranızda ? Varsa eğer özelden iletişime geçebilirsiniz.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik koruma kullanan tavsiye edebilecek var mı arkadaşlar?
    TR piyasasında istediğim gibi bir model buldum ama 300 küsür TL fiyatı vardı.

https://www.aliexpress.com/item/2x-Orange-Black-Racing-Style-Motorcycle-LED-Handguards-6000K-300lm-Enduro-Motorbike-Hand-Guard-For-Honda/32781241793.html

Şu ürünü almayı düşündüm, ledler de cabası. Sevmesem de çok ışıldaklı ışıldaklı gezmeyi belki işimize yarar. Ne dersiniz önereceğiniz var mıdır?
    http://www.enduromarket.com/urun/ace...aspx?CatId=162

motorun race blue ise tadından yenmez.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.enduromarket.com/urun/ace...aspx?CatId=162

motorun race blue ise tadından yenmez.
    Çok iyi, güzel de 550tl istemek nedir bir elcik korumaya?!?!
    Arkadaşın aliexpress linkini verdiği ürün bile görece pahalı ancak hiç olmazsa daha insaflı, hem onun da camına bir film çekilir, istenen raceblue renk vermesi sağlanır.

Ama hakkatten 550 tl nedir yahu?!

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi, güzel de 550tl istemek nedir bir elcik korumaya?!?!
    Arkadaşın aliexpress linkini verdiği ürün bile görece pahalı ancak hiç olmazsa daha insaflı, hem onun da camına bir film çekilir, istenen raceblue renk vermesi sağlanır.

Ama hakkatten 550 tl nedir yahu?!
    tabiri caizse;

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı idrisgrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark çok valla, oran da c01: 30 c02: 30 olarak ayarlanmış, orjinal egzoz kullanan ve az yakan bir arkadaş bana oranlarını verebilir mi :
    mesajı yeni gördüm, hala bulamadıysanız yarın bir bakarım benimkine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler