Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xj6 Diversion F
    Arkadaşlar selam, xj6n motosikletimi satıyorum. 2015 model, trafiğe çıkış tarihi 18,08.2016 bayiden aldım eve getirdim kapalı garajda duruyor. Daha sıfır. Şimdi diyeceksiniz ki, üç günlük sıfır motosikleti neden satıyorsun. Satma sebebim diversion f modelini almak için ve hatta buğün aldım, yarın da motoru Ankara Baydar yamahadan teslim alacağım. Motor bildiğiniz motor anlatmama gerek yok. Ben biraz uzun yol yaptağım için rüzgar bana sıkıntı yarattı naked motosiklet de. Sırf bu yüzden diversion aldım. Forumdan isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olurum. Fiyat 27.300 TL.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl olmuş coni moni halen abssiz motoru savunanlar var.
    Bende ön tekeri gereksiz buluyorum tek teker yetiyor bana

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahil, net.
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh be. Yoruma bak.
    Laf söyledi balkabağı, .................

sizin gibi okumuşları çok gördük zannedersem birazda ondan oluyo bu güven. öyle yapıyorum söyle donanım var böyle okudum böyle eğitim aldım yola gelince nerdeler bilmiyorum sıkıntı icraat kısmında yapcak bişey yok süremedinmi donanımla eğitimle sürülmüyo işte bu meret :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş coni moni halen abssiz motoru savunanlar var.
    Bende ön tekeri gereksiz buluyorum tek teker yetiyor bana
    ben abs siz kullanabiliryorum sök ön tekeri kullan. madem o kadar biliyon. niye taşıyon ön tekeri. eşşeğe semer yük olmaz misali sende üstümde dursun diyon heralde. yük değil sana ön teker gazla
    Yamaha XJ6 Diversion F

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin gibi okumuşları çok gördük zannedersem birazda ondan oluyo bu güven. öyle yapıyorum söyle donanım var böyle okudum böyle eğitim aldım yola gelince nerdeler bilmiyorum sıkıntı icraat kısmında yapcak bişey yok süremedinmi donanımla eğitimle sürülmüyo işte bu meret :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

ben abs siz kullanabiliryorum sök ön tekeri kullan. madem o kadar biliyon. niye taşıyon ön tekeri. eşşeğe semer yük olmaz misali sende üstümde dursun diyon heralde. yük değil sana ön teker gazla
    Emredersin paşam.
    Benim kullandığım hep en iyisi mantığıyla devam et sende.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaşına veriyorum bu saçma sapan cevaplarını..

Motosikleti
    ybr125-fazer 600-ninja 250r-sv650a
    Selam xj6 kullanıcıları diversion f modelini 0 düşünüyorum ama kafamda bazı sorular var
    -xj6 yazınca resmi sitede 2015 olarak yazıyor. Üretimi mi duruyor durdu mu 2017 modeli gelecek mi.
    -sitede sadece beyaz rengi gözüküyor diğer yeni diye bayilerde duran gri raceblue renkler eski model mi
    - 0 ı ile ikinci el 1 yıllık az km de ki modellerle uçurum var 3000-5000 bunun nedeni ne olabilir

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Arkadaşlar merhaba,

Bende Xj6 F modelini alma arefesindeyim. Daha öncede yazmıştım ama maddi durumlarımı ancak toparlayabildim.
    Şu an ciddi olarak Xj6 Diversion F modeli ile Kawasaki ER-6 F modeli arasında kararsız kaldım. Kawa alırsam Abs'li olacak, ama çift silindir? XJ6 F alırsam Abs'siz olacak ama 4 silindir? Motorsikleti daha çok uzun yolda hem rüzgar hem titreşim açısından beni rahatsız etmemesi önemli... Tabii şehiriçi kullanımımda olacaktır.. Burası Xj6 forumu tabii ama Kawayıda kullanan fikri olan arkadaşlardanda bilgi almak isterim.Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    Kava kaliteli ancak 2 silindir.mukayese edilmez xj6 ile mt 7 gibi uzun yolda farkı anlarsın hele artçı al xj6 ya bak Nasıl gidiyo ne mt 7 nede kava yakalayamaz seni herzaman 4 silindir avantajdır titreşimsiz bir yolculuk sonuç düşünme xj6 al derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

265bin km de 2012 model xj6 gördüm gecen gün şehirlerarası kurye taşıyormuş vatandaş yağını degıstiriyodu inanın hala biniyo motorda hiç problem olmamış rutin bakımları sadece. Kompresör yüzde 85 çıkmış

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Merhaba arkadaşlar

Özellikle Jemand nickli olmak üzere xj6 ve mt9 tracer kullanmış herkese bir danışmak istedim.
    Bir yıldır zevkle xj6F kullanıyorum ve biraz boyum uzun olduğu için (1.90) biraz daha yüksek oturuşlu bir motor olan ve çok beğendiğim Mt9 Tracer alma niyetim var.Ve her iki motoru da kullanan biri olarak biraz kıyas yapabilirseniz sevinirim.Özellikle çok agresif diyorlar tracer için xj6 dan sonra zorlar mı gerçekten merak ediyorum.Bir taraftan da xj6 dan vazgeçemiyorum

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı ares26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kava kaliteli ancak 2 silindir.mukayese edilmez xj6 ile mt 7 gibi uzun yolda farkı anlarsın hele artçı al xj6 ya bak Nasıl gidiyo ne mt 7 nede kava yakalayamaz seni herzaman 4 silindir avantajdır titreşimsiz bir yolculuk sonuç düşünme xj6 al derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

265bin km de 2012 model xj6 gördüm gecen gün şehirlerarası kurye taşıyormuş vatandaş yağını degıstiriyodu inanın hala biniyo motorda hiç problem olmamış rutin bakımları sadece. Kompresör yüzde 85 çıkmış
    Teşekkürler cevabınız için. Bende 2014 model bir XJ6 F ile aranıza katıldım ) Motorsiklet gerçekten harika, çok hoşuma gitti. Bunda daha önce 4 silindir kullanmamamda bir etken tabii.. Ağırlığı yüzünden sıkıntı yaşarmıyım diyordum ama gayet rahat bir şekilde kullanabiliyorum, tabii dikkat ederek
    Yalnız bu motor insanı gerçekten gaza getiriyor. Biraz dizginlemem gerek kendimi Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    R25'ini çaldıran biri olarak 3 aydır motosikletsizim ve çok fena kaşınmaya başladım tekrardan. Araştırmalardan sonra bana en uygun motor xj6 D F gibi geldi konforlu, yakıt tüketimi makul, titreşimi az... henüz kullanmak nasip olmadı ama almadan önce bir yerlerden kiralayıp zaman geçiririm kendisiyle. Bir senede 10.000 tl gibi büyük bir zam yemesi gerçekten çok üzücü, bu yüzden 0 alma ihtimalim ortadan kalkmış bulunuyor, ikinci el temiz bulabilirsem kışa hayırlısı diyorum, inşallah en kısa zamanda aranıza katılırım, herkese iyi sürüşler.

Motosikleti
    xj6 Diversion F
    Arkadaşlar selam,

Diversion f 2016 model kullanıyorum, ancak şehir içi trafikte bacaklara ve seleye vuran sıcaklık dayanılmaz oluyor. Sizin Motosikletlerde böyle bir sorun varmı acaba.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı Erolem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Diversion f 2016 model kullanıyorum, ancak şehir içi trafikte bacaklara ve seleye vuran sıcaklık dayanılmaz oluyor. Sizin Motosikletlerde böyle bir sorun varmı acaba.
    Merhaba, bendede f modelde aynı şekilde bacaklarıma hissedilir derecede sıcaklık geliyor. Dizim motor bloğuna değdiğinde yakıyordu Ama seleye geldiğini hatırlamıyorum. Hararet derecemde 100 civarinda geziniyor. Bir ara radyator suyunu kontrol ettirecektim...

Şehir iki hızlı gitmezken 100 dereceleri görmek normal arkadaşlar. Çözümü gaz açmak ama malesef trafik içerisinde mümkün olmuyor.
    Bu sebeple boş bulduğumda biraz daha yüksek tempolu sürüşe geçiyorum ben zaten ısı hemen 90-80'lere iniyor.
    Radyatör sıvılarını kontrol etmeyenler de mutlaka etsinler.
    Havalar soğumaya başlayacak kış kapıda. Aman sadece su doldurmayın motorlara antifreeze eklemeyi unutmayın.
    m_arslan ve bankimuun bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha-xj6
    s.a arkadaşlar 351777045 sahibinden.com daki 2014 model kazasız çiziksiz xj6 mı satıyorum ilginen olursa tel:05394938411

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bendede f modelde aynı şekilde bacaklarıma hissedilir derecede sıcaklık geliyor. Dizim motor bloğuna değdiğinde yakıyordu Ama seleye geldiğini hatırlamıyorum. Hararet derecemde 100 civarinda geziniyor. Bir ara radyator suyunu kontrol ettirecektim...
    Bende ettim suyu tam anlattığınız şeyleri bende yaşıyorum hepsi normal grenajlı oluncada çıplak motor gibi olmuyor biraz hararet fazla oluyor yani fan fazla açar naked çıplak olanda ısı grenaj içinde kalmayıp yayıldığından dışarıya onlarda biraz daha az fan açar veya hararet biraz daha düşükte seyreder.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

İyi günler arkadaşlar pulsar rs200 den bu motorsikletin naked modeline geçmeyi düşünüyorum, kullanıcı olarak sizin fikirleriniz neler tavsiye eder misiniz ? Ayrıca 3000 km altında abs ki modeli oluşta satmayı düşünen var mı ?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı ErkanDUU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar pulsar rs200 den bu motorsikletin naked modeline geçmeyi düşünüyorum, kullanıcı olarak sizin fikirleriniz neler tavsiye eder misiniz ? Ayrıca 3000 km altında abs ki modeli oluşta satmayı düşünen var mı ?
    Yani biraz attan inip ejderhaya binmek gibi olur sizinkisi motor 200 lük motora göre daha ağır ama normal kullanırken hissedilmiyor birde gazı açarsanız yakıtta ona göre artıyor normal giderseniz 100 kmde 5-5.5 litre yakar veya biraz daha az ama gazı açarsanız arasırada olsa 6.5-7.5 litreye kadar çıkar yakıt tüketimi ama 600 cc lerde en az yakan modellerden birisi.Çok uzaklara gitmeyecekseniz geziye şehirdışına veya iki kişi binmeyecekseniz pek gerekli değil bence tabiki zevk meselesi yani pulsarda size yeter artar şehir içinde.Yani gitmesine gidiyorda pulsara oranla fazla yakıt yakacaktır.
    ErkanDUU bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

2000 km oldu alalı (0 aldim)çok memnunum bende pulsar 200ns ardından geçtim 100 km 4 sn. 150km 8 sn. 200 km 18 sn. Çıkıyor walla. son hız 225 düz yol bana yetiyor naked motorlarda 200 üstü hızla en fazla 3 bilemedin 5 dk yola alabilirsin ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış amartisorler bence çok iyi.titreşim yok.sele birazcik sert yaklaşık 1 saat yolculuk yapınca Toto biraz ağırir. frenler çok yumuşak durmayacak gibi hissediyorsun.[COLOR="Silver"]

Teşekkürler cevabınız için, şehir içi yeterli oluyor evet ama ben 4 silindir sesine hayranım bu modeli istememeli en büyük neden de bu, sanırım en fazla hatayı tolere eden 4 silindir bu şimdilik ��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler