Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    filtre değişince 3 lt.yağ alır.bunun yaklaşık 200 gr.ı filtrenin içinde kalır.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şu an yok..
    teşekkür ederim .

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar merhaba xj 6 motor parçaları mevcut elimde motorum pert olmuştu bazı parçalar duruyor ihtiyacı olan bana yazabilir.

Ön çamurluk
    Arka amortısor
    Sele , depo, arka tutamaç
    Arka lastık jant dısk fren ve kaliper baglantıları vs birçok parça duruyor çizik olsada.

Merhaba XJ6 divesion f düşünüyorum fakat piyasası çok yok gibi satış konusunda sıkıntı yaşar mıyım ? Kronik sorunları varmı ?

marhaba canlar. acil desteğe ihtiyacım var. yarın fazer s2 abs alıyorum 2008 model. alıyordum yani. aklımı çeldi bi arkadaş. diversion f bakmaya başladım. 250 lik çinli bir cruiserden geliyorum. bana bilgi verebilir misiniz. fazerden diversiona döneyim mi. karar verdiğim an alıyorum
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    tynhsg kardeş,xj6 yamahanın en sorunsuz motorlarından biridir.ben 4 yıldır kullanıyorum,çok şükür en ufak bir extra masrafı olmadı.bu segmentin en sakin,en sorunsuz,en konforlu ve en az yakan motorudur.bende 2011 F modeli var.3 yıl kullandıktan sonra,geçen yıl arkadaşıma(kızımın düğünü nedeniyle,parasal sıkışıklıktan)satmıştım ve bu yıl kendi motorumu tekrar geri aldım.

reberemo kardeş,fazer (98 hp),çıktığı yıllarda süper satış grafiği yakalamış bir motordur.fazer'daki bir takım eksiklikleri s2 de düzeltilmiştir.gayet kullanışlı,sport turing bir motordur.ancak sizin için hırçın sayılabilecek bir kullanım tarzı vardır.bence xj6 (78 hp) daha sakin bir motor,kullanırken gücünü yadırgamayacağınız ve çok keyif alacağınız bir motordur,tavsiye ederim.
    engin_deniz ve reberemo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tynhsg kardeş,xj6 yamahanın en sorunsuz motorlarından biridir.ben 4 yıldır kullanıyorum,çok şükür en ufak bir extra masrafı olmadı.bu segmentin en sakin,en sorunsuz,en konforlu ve en az yakan motorudur.bende 2011 F modeli var.3 yıl kullandıktan sonra,geçen yıl arkadaşıma(kızımın düğünü nedeniyle,parasal sıkışıklıktan)satmıştım ve bu yıl kendi motorumu tekrar geri aldım.

reberemo kardeş,fazer (98 hp),çıktığı yıllarda süper satış grafiği yakalamış bir motordur.fazer'daki bir takım eksiklikleri s2 de düzeltilmiştir.gayet kullanışlı,sport turing bir motordur.ancak sizin için hırçın sayılabilecek bir kullanım tarzı vardır.bence xj6 (78 hp) daha sakin bir motor,kullanırken gücünü yadırgamayacağınız ve çok keyif alacağınız bir motordur,tavsiye ederim.
    aynen katılıyorum.
    ek olarak fazer kullanmış biri olarak xj6 ya geçtikten sonra bariz performans farkı hissetmedim.
    ayrıca konfor bakımından fazerden 1 tık üstünde gibi
    reberemo bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alan paşa paşa kullanıyor o yüzden piyasası yok gibi görünüyor.Genelde düzgün insanlar xj6 yı kullanıyor fazla apaçi eğilimli olmayanlar.
    esbabsız ve reberemo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alan paşa paşa kullanıyor o yüzden piyasası yok gibi görünüyor.Genelde düzgün insanlar xj6 yı kullanıyor fazla apaçi eğilimli olmayanlar.
    aynen
    reberemo bunu beğendi.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında arabada da,motorda da yakıt konusu,yol ve kullanım şekline bağlıdır.mesela,2 hafta önce,ben ve eşim + dolu 3 çanta ve topcase üstü çadır ile,ADANA-ANAMUR'da (290 km.)kampa gittik.Adana'dan fulledim,anamura girdiğimde göz kırpmaya başladı.300 ü rahat görür ve geçerdi.bu yolu bilen bilir,virajlı ve iniş-çıkışlıdır.ben sakin kullanan,otobanda bile 120 yi geçmeyen bir kullanış tarzım var.yolun keyfini çıkartırım.yaklaşık toplam ağırlığımız 400 kg.gibiydi.vitesleri, 4000-4500 devirde değiştiririm.motorumu ve cebimi üzmem.tabii ki performanslı kullanımda yakıt artıp,gidilen mesafe azalacaktır.
    Sürekli böyle düşük devirde değiştirmek motorda sağırlık yapmaz mı ,sağırlık nedir tam bilmeyerek sorduğumu varsayin

Motosikleti
    Bu güne kadar sahip olduğum araçlarımda;arada sırada,trafik ve yol durumu müsait ise yüksek devirlere çıkarım.ama genel kullanımım sakindir.hızı sevmem çünkü yüksek süratlerde sadece yola konsantre oluyor ve yoldaki doğal güzellikleri kaçırıyorum.ayrıca bu durum gerilmeme neden oluyor.acelem de olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.yoksa nadiren ara ara yoklarım makineyi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sağırlık mağırlık diye birşey olmaz, ya ayar gereksinimi veya bir arıza hata vardır motorda.Sürekli yavaş gitmek zarar vermez fakat uzun zamanlı böyle kullanılırsa bujiler ve sübaplarda karbon atığı pislenmesi kurumu oluşur, piston tepesindede oluşur.Böyle 4 silindirli hangi motor olursa olsun yavaş gitmek sürekli fan açtırır ısı yükselmesinden dolayı.Bahsettiğim hız 80 90 km altıdır.Arasıra gaz açıp devir yapılırsa veya orta yüksek hızda gidilirse karbon atıkları yani yanmış benzin yağ, yanar gider kurumlaşmaz.Normalde hiçbirşey olmaz istersen 20 km hızla git.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marhaba canlar. acil desteğe ihtiyacım var. yarın fazer s2 abs alıyorum 2008 model. alıyordum yani. aklımı çeldi bi arkadaş. diversion f bakmaya başladım. 250 lik çinli bir cruiserden geliyorum. bana bilgi verebilir misiniz. fazerden diversiona döneyim mi. karar verdiğim an alıyorum
    fazer ile xj6 arasında ciddi bir güç farkı var. bana kalırsa ikisinide test edip karar vermelisin. ben seçimi fazer 600 s2 den yana kullanırdım.
    reberemo bunu beğendi.

XJ6 Diversion F şehir içinde rahatlık ile kullanabilirmiyiz hararet sorunu yaşanır mı ?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İlk 4 silindir motorum olacak ama hem ucuz hem yeni model olsun diyenler için bir motor tabi bunun içinde güç, hız, güçlü bir görüntü ve bazı spor özelliklerden feragat etmeniz gereken bir motor.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı tynhsg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XJ6 Diversion F şehir içinde rahatlık ile kullanabilirmiyiz hararet sorunu yaşanır mı ?
    Olmaz kardeşim olmaz, nerden çıktı bu hararet işi anlamadım.Ben kullanıyorum hemde kısa mesafe bazen 5 bazen 10 bazen 30 km istanbul trafiğinde.Yukarda buji kurum vs gibi bilgi paylaştım bunlar teknik bilgi.Hararet kelimesi sokak ağızlı insanların tamirci ve sürücülerin kullandığı anlamda değildir.Araba hararet yaptı derlerya bu bir sorundan dolayı su kaynatma fazla suyu dışarı akıtma vs gibi durumlarda kullanılıyor, normalde hararet sıcaklık demektir, sıcaklığın yükselmesi demek değildir.Zaten herhangi bi motorun belirli bir sıcaklıkta çalışması gerekir.Genelde 2 4 6 vs silindir araçlar 80 ila 100 derece arasında sıcaklıkta çalışırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Xj6 hafif pratik dengedi gayet uygun kullananı yormayan diğerlerine göre düşük yakıt yakan, ve gazı açtınmı uzayıp giden yavaş kullanımda da konforlu motosikler.Bu motorun bloğu r6 nın bloğudur 7.000 devirden sonra ışınlanırsın.Yamaha orta ve yüksek devirde korkutur adamı.Vites aralıkları uzun değildir bu yüzden ani ve ara hızlanmalarda diğer motorlar zor yetişir.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz kardeşim olmaz, nerden çıktı bu hararet işi anlamadım.Ben kullanıyorum hemde kısa mesafe bazen 5 bazen 10 bazen 30 km istanbul trafiğinde.Yukarda buji kurum vs gibi bilgi paylaştım bunlar teknik bilgi.Hararet kelimesi sokak ağızlı insanların tamirci ve sürücülerin kullandığı anlamda değildir.Araba hararet yaptı derlerya bu bir sorundan dolayı su kaynatma fazla suyu dışarı akıtma vs gibi durumlarda kullanılıyor, normalde hararet sıcaklık demektir, sıcaklığın yükselmesi demek değildir.Zaten herhangi bi motorun belirli bir sıcaklıkta çalışması gerekir.Genelde 2 4 6 vs silindir araçlar 80 ila 100 derece arasında sıcaklıkta çalışırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Xj6 hafif pratik dengedi gayet uygun kullananı yormayan diğerlerine göre düşük yakıt yakan, ve gazı açtınmı uzayıp giden yavaş kullanımda da konforlu motosikler.Bu motorun bloğu r6 nın bloğudur 7.000 devirden sonra ışınlanırsın.Yamaha orta ve yüksek devirde korkutur adamı.Vites aralıkları uzun değildir bu yüzden ani ve ara hızlanmalarda diğer motorlar zor yetişir.
    moruk ben farklı bi motora mı sahiptim acaba vakti zamanında diye düşündürdü bu söylediklerin. abartma.
    öyle uçma kaçma ışınlanma falan yok, 2 sene önce paylaştığım bir video. hatta milletin videonun altındaki yorumları da sana cevap niteliğinde olsun.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moruk ben farklı bi motora mı sahiptim acaba vakti zamanında diye düşündürdü bu söylediklerin. abartma.
    öyle uçma kaçma ışınlanma falan yok, 2 sene önce paylaştığım bir video. hatta milletin videonun altındaki yorumları da sana cevap niteliğinde olsun.
    https://www.youtube.com/watch?v=TFtfpK8NVYA&t
    ben yazacaktım kıyamadım sen yazmışssın +11111

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazacaktım kıyamadım sen yazmışssın +11111
    ya aga tamam motorunu seviyo olabilirsin, fanı olabilirsin ama 75 beygirlik aleti ışınlamaya da gerek yok şimdi.
    epey talihsiz bi açıklama olmuş.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya aga tamam motorunu seviyo olabilirsin, fanı olabilirsin ama 75 beygirlik aleti ışınlamaya da gerek yok şimdi.
    epey talihsiz bi açıklama olmuş.
    biz türk milletine özgü bi olay bu. hangi motor sahibi isen en iyisi odur arkadaşımız beni yanlış anlamasın lütfen genele hitap ederek yazıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler