Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sym Fiddle Türkiye pazarındaki satış oranı Vespayı yakalar mı?

Katılımcı sayısı
314. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

194 61.78%
  • Hayır

124 39.49%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Sym Fiddle II Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts250i
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fidlle II alacak arkadaşların bilgisi olsun. Alanya bayisinde rutsat plaka her şey dahil 3.550, sadece plaka hariç 3.350 lira bu motorun fiatı .
    ilgilenen olursa yardımcı olurum.
    Güzel haber, tanıdık kargo var benim; alacağım zaman burası ile anlaşamazsam senden yardım isteyebilirim abi..

Ayrıca Fiddle II ve joyride modellerinin yeni sezonda(2010) fiyatının "motoran" etkisi ile düşebileceği de söyleniyor. Ben zamanı gelince beklemeyeceğim ama belki bekleyebilecek durumda olanlar vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı drsuphiba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel haber, tanıdık kargo var benim; alacağım zaman burası ile anlaşamazsam senden yardım isteyebilirim abi..

Ayrıca Fiddle II ve joyride modellerinin yeni sezonda(2010) fiyatının "motoran" etkisi ile düşebileceği de söyleniyor. Ben zamanı gelince beklemeyeceğim ama belki bekleyebilecek durumda olanlar vardır.
    fiyat belirleme ticari bir olay, piyasanın ve firmanın ticari durumu, stoklar, üretim, ihracat gibi bir sürü etken var fiyat belirleme olayında şu anda diğer markalara baktığın zaman sym fiatları gayet makul ancak bu motorlara bu kadar para verilirmi diye düşünürsen bence hiç birisine verilmez. zaten piyasada 2.000 liranın üzerindeki fiatlı motorların satışında çok büyük bir düşüş var. genel anlamda satışlarda zaten düşüş vardı.
    zaten motor sezonunun sonu göründü her firma kendi stok ve mali durumuna göre bir takım fiat ayarlamaları yapacaktır.
    hatırlarsan geçen yıl bu zamanlar suzuki an 125 ve yamaha cynus rs için her iki firmada ellerinde bulunan 2007 model stokları eritmek için yerine koyabilecekleri fiatlarında altıda kampanya yaparak 2.300 lira civarında motorları satıp bitirmişlerdi.
    olayı sadece sym açısından düşünürsek, bazı modellerin Türkiyede üretilmesi ile
    hem motor hem de özellikle yedek parça fiatlarında ciddi düşüşler olacağını düşünüyorum.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, 3.250 sıfırına istiyorlar. Anahtar teslim, Tekay moto.

Bu makinenin max. sürati ve dahada önemlisi ivmelenmesi nedir?
    Kaç beygirdir kendileri? Heryerde farklı birşey yazıyor. Ve hepsinden önemlisi lastikleri kaç inch?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 3.250 sıfırına istiyorlar. Anahtar teslim, Tekay moto.

Bu makinenin max. sürati ve dahada önemlisi ivmelenmesi nedir?
    Kaç beygirdir kendileri? Heryerde farklı birşey yazıyor. Ve hepsinden önemlisi lastikleri kaç inch?
    birincisi anahtar teslimi 3.250 gerçekten cazip fiat.
    fidlle-2 5.88 KW=8 hp teknik belge ve ruhsattaki gücü bu. son sürat 100-105 km civarında ivmelenme ve ara hızlanmaları çok atak ve seri.
    yeni aldığımda daha önce kullandığım 125 cc kymcolardan daha yavaş olduğunu düşünmüştüm ama şu anda 950 km. oldu daha motor tam açılmadı ama süper8 ve agility city den çok çok iyi, agility de aratmıyor.
    jantlarıda 12"

sanırım sym fidlle 2 ile kymco likein motorları aynı.yabancı bir sitede kymco like için 5.88 kw yazıyordu güücünde..ama mazgalları güzel durmuş likeda.bir de arka disk fren likenin.8 kg fazlası var.

meraba ne zamandır scooter almak istiyorum ve sym fiddle 2 açıkçası hayalimde yatan motor. ama sırıfının minimum 3550 tl oluşu (plaka dahil) ve yeni çıktığı için 2. elinin bulunmayışı beni kara kara düşündürüyor. fabialife bi yerde 2750 liraya aldım demiş benimde o fiyattan alma şansım olsa 1 dk durmam sanırım almak için (üstelik bende antalyadayım).
    bu arada motoran fabrikası fiddle 2 üretimine geçtimi ? geçtiyse 2010 modelleri indirimi girer mi yoksa ötv tekrar eski seviyesine dönünce yine aynı kapıya mı çıkar? bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı cancun07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba ne zamandır scooter almak istiyorum ve sym fiddle 2 açıkçası hayalimde yatan motor. ama sırıfının minimum 3550 tl oluşu (plaka dahil) ve yeni çıktığı için 2. elinin bulunmayışı beni kara kara düşündürüyor. fabialife bi yerde 2750 liraya aldım demiş benimde o fiyattan alma şansım olsa 1 dk durmam sanırım almak için (üstelik bende antalyadayım).
    bu arada motoran fabrikası fiddle 2 üretimine geçtimi ? geçtiyse 2010 modelleri indirimi girer mi yoksa ötv tekrar eski seviyesine dönünce yine aynı kapıya mı çıkar? bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler
    motor fiatları bundan sonra kolay kolay inmez daha da çıkacağını tahmin ediyorum.
    birincisi döviz ve altın yine hareketlenmeye başladı, amerikadaki gelişmeler bile
    aynı gün bizi etkiliyor.
    ikincisi, kalan ötv indiriminin kalkmasına az kaldı
    üçüncüsü, motor başına gümrükte alınan büyük paralar (300 dolar olduğpu söyleniyor) ve yüksek ötv zaten fiatları ikiye katladı ve yerli firmalar artık türkiyede montaj olayına girdiler. mevcut markalara 1-2 marka daha eklenecek ve geri kalan mantar gibi biten arkası sağlam olmayan markalar tarihe karışacak.
    çoğu firma elindeki stokları satıyor onlar bitince bazıları motor getirmeyecekmiş.
    suzuki elindeki 2007 model 125 ank leri zararına satıp bitirdi. scooteer işinden çıktı sadece büyük motor satıyor. internete bek türkiye çapında 5-6 bayisi kalmış
    yamahada durum ona benzer, ellerindeki 2007 cynus rs leri zararına satıp bitirdiler, bayilerde scoteer yok. japonlar markayı tamamen aldı ne düşündüklerini bilen yok.
    honda da elindeki stokları sattığı söyleniyor, bazı modellerin kasaları değişti ve değişecek.
    sözün özü; firmalar bir şekilde ötv artmadan ve fonlar yükselmeden daha önce getirdikleri motorları satıp bitirdiler kalanlarda bitmek üzere bundan sonra bu şartlarda türkiyeye girecek motorların daha yüksek fiatlara satılmak zorunda olduğundan fiatlar biraz daha yükselecek bazı firmalar motor getirmeyip bekle gör taktiği uygulayacaklar.
    kymconun 125 cc. aynı fidlle ile eşdeğer olan ve yeni gelen like, plaka hariç 4.050+200 plaka 4.250 lira
    bu saatten sonra ancak tek tük satıcı bayiler nakite çevirmek için kendi karlarından fedakarlık ederek sezon sonu olduğu için biraz fiat düşürebilirler belki.
    Garip bunu beğendi.

Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi anahtar teslimi 3.250 gerçekten cazip fiat.
    fidlle-2 5.88 KW=8 hp teknik belge ve ruhsattaki gücü bu. son sürat 100-105 km civarında ivmelenme ve ara hızlanmaları çok atak ve seri.
    yeni aldığımda daha önce kullandığım 125 cc kymcolardan daha yavaş olduğunu düşünmüştüm ama şu anda 950 km. oldu daha motor tam açılmadı ama süper8 ve agility city den çok çok iyi, agility de aratmıyor.
    jantlarıda 12"
    Herşeyden önce çok teşekkürler bilgilendirme için.

SYM'nin global sitesinden teknik bilgilere ulaştım. Makinenin tekerlekleri ön 11, arka 12" şeklinde verilmiş. Ayrıca bende Agility 125 kullandım. 9.4HP motoruyla gerçekten sınıfında seri bir makineydi. Ama Agility'i aratmıyor diyorsanız; Fiddle da iyiymiş performans olarak.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Selam
    Bu motoru bu yaz bodrumda kullandım. öncelikli olarak bu motor bayanların ilgisini çekiyor. ben joyride kiralamak için gittim. hatun tutturdu fiddle.. neyse dedim farketmez.. aldım motoru koydum 12 liralık benzin.. atladık motora başladık turlamaya... tüm yarım adayı gezdik.
    aklımda kalanlar
    motor ara hızlanmaları iyi
    iki kişi max 95 i gördük oda çok hafif yokuş aşağıda düzde 80 i geçmedi ( motor 2500 km deydi )
    ön çatalda bir boşluk var gibiydi sanırım fabrikasyon değil o motordan kaynaklı idi
    ayna görüşü çok dardı
    çok az yaktı
    oldukça dengeli ve tok bir yapısı var
    parça kalitesi iyi vidalarına baktım gayet iyi

benden 10 üzerinden bu sınıfa göre 8 alır...

Kalın saalıcakla
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

buda bizim bumblebee =)

7 aydir istanbulda kullaniyorum arkadaslar, bugun itibariyle 3100 km oldu ve simdiye kadar beni hic uzmedi, yani son derece memnunum kirmizi fiddle imdan

eger almayi dusunen arkadaslar varsa bana buradan PM atabilirler, gerekirse cep telefonumuda yazarim telden konusuruz, elimden geldigince motor hakkinda bilgi vermeye calisirim.

saglicakla kalin

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Bu aralar pek kullanan yok galiba

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    CITYCOM 300 i Turkie ye gelsede sevinirim PIAGIO CARNABY 300 gelsede sevinirim. Alternatifler cogalir. Piagio severlerin SYM yi bir rakip olarak gormesi ..SYM severlerin makinelerini savunmalarida bence guzel.Bu forumda yapilan hata elestiri ve ovgulerin teknik boyutta degilde DUYGUSAL ve SIG yapilmasi. Gonul isterki yeni motor alacak arkadaslara isik tutacak teknik yorumlar yapilarak konular ve modeller zenginlestirilsin. Kimse Fiddle 2 yi Honda Activa ile karsilastirmiyor. Is donup dolasip SYM -Italyan scooter rekabetinde noktalaniyor. Buda kotu demiyorum ama konular KISIR ele alinmis oluyor. Eger SYM kaliteli motorlarinin reklamini foruma baglamissa vay haline. !!!! Ayni sey Italyan motorlar icinde gecerli. Yokmu bu firmalarin bir REKLAM PASTASI ? Yokmu bir reklam FONU _? Birakiniz reklama para harcamayi KONU SIKINTISI CEKEN ONLARCA TV KANALI VAR . Cagirin TV muhabirlerini FERCO ya veya IZMIR fabrikaniza veya FUARLARA . MOTOSIKLET TUTKUSUNU + DUNYA SEHIRLERINDE TRAFIK COZUMLERINI + MOTOSIKLETIN EKONOMISINI + MOTOSIKLET TURIZMINI vb vb anlatiniz. TV kanallarida dondure dondure yayinlasin. Hem gencler ham araba hayallerinin otesine gitsinler hem toplumda motosiklete karsi olusmus onyargilar kirilsin. TUTKUMUZU anlatan tek bir TV programi yokken GURMELER ICIN HER HAFTA onlarca saat program yapiliyor. Eger motosiklet sevdası profesyonelce yapilirsa ...HER BUTCEYE her YOREYE HITAP eden bu MOTOSIKLET SEVDASI YAYGINLASIR . Yayginlasirsa ne mi olur ? Tabular yikilir. Motosikletciler icin emniyetli park yerleri + daha ucuz kopru ve yol ucretleri ve dahada onemlisi yollarda surus emniyetimiz gelisebilir. Arkadaslar unutmayalim . Fuarlara veya buyuk sehirlere gelemeyen sevdali genc arkadaslarimiz bu forumda yeni modelleri taniyor. Alacagi motosiklet modelini forum tartismalarindan sonra belirliyor. Dagda bayırda piknikte veya Avrupa yollarinda cekilmis GEZI FOTOLARI motosiklet sevdalilarina hayaller kurduruyor. Belkide model secimlerinde belirleyici oluyor. Ticari soylemleri budamak mumkun degil . Belki yukaridada dedigim gibi gereksiz olabilir. Dilegim ticari amaclar nedeniyle forum arkadaslarinin kalplerini kıranlar eger sozlerine dikkat ederlerse motosiklet sevdamiz genc arkadaslarimizda daha bir kalıcı olur.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Belkide fidle ıı en çok burada kullanılıyordur her tarafta bu motordan var activa beatten daha fazla var burada ..

Arkadaşlar, bu makinanın ilk bakımı ne zaman yapılıyor? Rodaj bakımı yani?

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Bu motoru yakından görme fırsatım oldu bayağa diri duruyor çok güzel motor çin malı 125 liklerle arasında çok vark mı acaba malzeme kalitesi dışında. ivmelenme titreme sürat bakımında?

Motosikleti
    Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru yakından görme fırsatım oldu bayağa diri duruyor çok güzel motor çin malı 125 liklerle arasında çok vark mı acaba malzeme kalitesi dışında. ivmelenme titreme sürat bakımında?
    çinlilerle mukayese bile edilmez, sürati , ivmelenmesi ve ara hızlanmalar kymco aglity 125 den çok az düşük, süper 8 ve agility city den daha iyi.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Hem görüntüsü çok hoş. Hem de SYM nin kalitesini bir kaç senedir duyuyorum. Ancak şu an madi imkanım olmadığı için kışa almayı hedefliyorum. Benim hali hazırda cbf500 üm var. fakat şehir içinde rahatlığı ve yakıt sarfiyatının azlığından dolayı yaz kış ulaşım için kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    olacak nasipse
    değerli arkadaşlar fıddleıı bu motordan almak istiyorum emekliyim ancak imkanım buna yetiyor formda cok met ettiler istanbulda kullanacam yalnız sorunum 2 kişi ile nasıl devamlı değil tabi 160-170 kilo civarı rampalarda çekişi falan bilgilendirirseniz cok memnun olurum
    ALLAH cümlemize kaza bela vermesin
    sağlıcakla kalın

Motosikleti
    sym gts250i
    Alıntı murat-murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar fıddleıı bu motordan almak istiyorum emekliyim ancak imkanım buna yetiyor formda cok met ettiler istanbulda kullanacam yalnız sorunum 2 kişi ile nasıl devamlı değil tabi 160-170 kilo civarı rampalarda çekişi falan bilgilendirirseniz cok memnun olurum
    ALLAH cümlemize kaza bela vermesin
    sağlıcakla kalın
    Diğer konudaki mesajınızı da okudum. Bence çok agresif kullanmayacağınız için çekiş konusu çok da problem olmaz. Üstelik hafif ve kullanması kolay bir motor. Ancak bana kalırsa 4000TL (yaklaşık) bu motora vermektense 5000km ve aşağısı kmlerde 2.el kymco xciting yahut sym gts250 6000TL civarına alınabilir. Sym joyride200 ler daha ucuza da gelebilir. Bahsedilen miktar sizin çıkabildiğinizin 1.5 katı ancak öyle ahım şahım erişilmez bir durum da değil gibi..

Diğer konuda daha önce motor kullandığınızdan bahsetmişsiniz. Benim öyle çok bir deneyimim yok ancak xciting kullandıktan sonra fiddle II den vazgeçtim. Siz bunu daha iyi bilirsiniz.

Saygılar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler