Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzağa gitmedim Fatih, önce gündoğmuş sonra Manavgat'a uğramadan Antalya...
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzağa gitmedim Fatih, önce gündoğmuş sonra Manavgat'a uğramadan Antalya...
    hmm iyi abi ayağın nasıl oldu bu arada
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Ayak iyileşti diyebilirim. Bu arada yolculuk ne zaman?
    112ciyiz

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Selam Aleyküm arkadaşlar.6 aylık parayı denkleştirme ve bu arada da düşünme sürecinde sonunda Windy'de karar kıldım.haziran sonuna doğru alıcam, inşallah pişman olmam.
    siteden 125 ile 150 özelliklerine baktım ama 11.34 hp - 13 hp farkından başka bişey göremedim 150lik düşünüyorum bakalım hayırlısı artık
    Çanakkale Aşığı..

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı icema50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar bugün ilk uzun yol denememi yaptım yaklaşık 100 km yakıtını ölçtüm 4 litre civarı yaktı genel olarak iyiydi fazla zorlamadım sadece bir ara 90 a çıktım hiç tam gaz yapmadım titreşim yoktu yalnız motor uğultulu bir ses çıkarıyor gibi geldi bi ara sonra yakıt deposunu bacaklarımla sıkıştırdığım zaman uğultu kesildi yakıt deposunun bağlantıları gevşek sanırım nasıl sıkılır biliyomusunuz? kaskım dün geldi ls 2 nin çeneden açılır ff 386 modelinden aldım biraz yanlardan sıkıyor başımın çevresini ölçüp ona göre almıştım aslında zamanla açılırmı? birde motor üst kapağının üzerinden bi boru geçiyo ve kapağa değiyor malum çalışırken motor ısındıkça zamanla bu lastik boruyu eritirmi?

Benim motordada aynısı kardeş , bende ilk zamanlar yanarmı diye düşünüyordum ama ısıya dayanıklı bi boruymuş. Bi sıkıntısı yok
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    kanuni windy s 125cc
    bende Kanuni Windy S 2011 var gayette memnunum. tvs apachele tabıkı kıyaslanamaz ne kadar ekmek okadar köfte )

Küçük bir Oymapınar baraj turu

112ciyiz

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    aslında benzin deposunu ybrye benzetseler aynısı olur ben sunu anlamıyorum madem insanlar ybr gıbı motorların tıpını sevıo bu kategoriye gore tabi cok zor bırsey olucagını zannetmıyorm cınden sıparıs etsınler ybrnın aynısı motor fln aynı ucuza

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında benzin deposunu ybrye benzetseler aynısı olur ben sunu anlamıyorum madem insanlar ybr gıbı motorların tıpını sevıo bu kategoriye gore tabi cok zor bırsey olucagını zannetmıyorm cınden sıparıs etsınler ybrnın aynısı motor fln aynı ucuza
    kusura bakma da kimse bu motoru YBR ye benzediği için almıyor. Ybr Windy s in yanında kedi yavrusu gibi kalıyor. windy s daha oturaklı, daha stabil bir gidişi var...
    112ciyiz

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benm motorum Windy.Gel dış görünüşü bedava ybr aksamı yapalım deseler 50 yıl kalsa yaptırmam.Bizim motorların dış görünüşü Ybr den kat kat güzel.Onun12Lt yakıt tankı var.Benm kini 16 Lt oturdum mu bacaklarını kavrıyor.Ybr nin sadece ismi var bizim motorlara göre.

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    3000 Bakımını yaptırdım. 40 TL'ye patladı bana. Shell 15/50 yağ değişimi. Karbüratör ve filtre temizliği. Fren ayarları. Ve diğer genel bakımlar. Bide hava ayarlarıyla oynadı sanırım biraz. Motorun huyu değişti. Gazı kapatıyorum devir geç düşüyo gibi bi durum var...

Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 Bakımını yaptırdım. 40 TL'ye patladı bana. Shell 15/50 yağ değişimi. Karbüratör ve filtre temizliği. Fren ayarları. Ve diğer genel bakımlar. Bide hava ayarlarıyla oynadı sanırım biraz. Motorun huyu değişti. Gazı kapatıyorum devir geç düşüyo gibi bi durum var...
    hava ayarı ile oynanmış. karbüratörü kurcalatmayı hiç sevmiyorum.
    112ciyiz

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    hava ayarı ile oynanmış. karbüratörü kurcalatmayı hiç sevmiyorum.
    Al benden de o kadar. Karbüratörü söktü pislik var dedi biraz temizledi. İğneleri söktü hava sıktı filan. Sonra topladı herşeyi bir tur attı geldi bi baktım motosiklet bagırıyo. Dedim Noldu Niye bağırıyo? dediki bunun hava ayarıyla daha önce oynandı mı? dedim yok ilk defa sen kurcalıyosun ama nafile sonra hava vidalarıyla biraz hoşbeş oldu. düzeldi gibi ama sonra yine arada bir takılı kalıyo sanki.

bir ara iyi bir ustaya götür istersen. honda yamaha servisi falan... Kanuninin servisler berbat.
    Bu arada benim karbüratör değiştikten sonra motor 10numara oldu. dip gaz 2depo bitirdim yakıt ortalaması 100km/3litre nin üstüne çıkmıyor benim göstergeler doğru olmadığı için max hızdan tam emin değildim dün cbr 125 ile deneme yaptık kısa mesafede 126km/h ulaştı...
    112ciyiz

Motosikleti
    Çok yakında...
    Acil112 Kardeş güzel bi gezi daha yapmışsın , kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizimki de gezi mi kardeşim daha senin yanına geleceğiz
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celal abi emin abi bir yere gitmemiş ki manavgat içinde iki tur atmış gezdim diye yutturuyor

Motosikleti
    Çok yakında...
    bizimki de gezi mi kardeşim daha senin yanına geleceğiz
    İnş. kardeşim

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celal abi emin abi bir yere gitmemiş ki manavgat içinde iki tur atmış gezdim diye yutturuyor
    Duymasın bak Fatihçim

Fatihcim geziyi bitirmişşsiniz galiba , gezi yazısını kim yayınlayacak

hgures - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Değerli Arkadaşlarım,

Belki önceki yazılardan anımsarsınız, Nisan başından beri ilk motosikletim olan Windy s 150 kullanıcısıyım ancak havaların berbat gitmesi biraz da işlerin yoğunluğundan ve haftsonu İzmir'e çocuklarımın yanına gittiğimden henüz 1,000 km'yi bile göremedim. Yaklaşık 800'de.

Genel olarak çok memnunum. Hele hele ilk kullanıcılar için bence dört dörtlük (fiyat ve fayda dengesi adına tartışılmaz)

Aldığımdan bu yana 2 kere (tesadüf) 300. km de benzin aldım. İkisinin de ortalaması net 2,77 Litre/100 km. Tabi hem kendime çok güvenmediğim için hem de rodaj süresinde olduğundan çok sıkıştırmıyorum (ama itiraf edeyim 2-3 kere 100'ü gördüm) :-)

Neyse çok vaktinizi almak istemem biraz uzattım... Size, özellikle İzmir'li arkadaşlarıma küçük bir sorum var...

Ben Salihli'de çalışıyor ve motosikletimi burada kullanıyorum. Ancak bu haftasonu İzmir'e motosikletimle gideceğim. İzmir'de özellikle Çiğli, Karşıyaka, Bornova taraflarında önereceğiniz iyi bir usta veya servis var mı? Bana özellikle 6,000 devirden sonra sanki biraz fazla titreşiyormuş gibi geliyor. Bilen ve çözüm getirebilecek birilerine göstermek isterim. Bir de aynalarla başım dertte, çok sık ayna kullanan biri olarak arkamı görmek istediğimde kollarımı vücuduma yapıştırmam gerekiyor. Uygun ve büyük tiplerinden bulup değiştirmek isterim.

Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese sevgiler

Motosikleti
    celal abi geziyi hakan hoca hazırlıyacak öğle dedi bana ancak resimleri nasıl gönderecem onu düşünüyorum onda daha çok fota var :D

hgures dün salihlinin içinden geçtik akhisardan alanyaya gittim motorla güzel yerler oraları :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler