Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben geçen hafta 2008 ybr'mi satıp windy s aldım. kesinlikle karşılaştırmamak gerek bence. şu an rodaj dönemindeyim. ybr ve cbf ile karşılaştıran arkadaşları anlamıyorum, neden mondial - asya - ramzey - salcano - bisan gibi motorlarla karşılaştırmıyorlar. sonuçta o bahsettiğim çinliler arasında fiyat performans açısından en iyisi windy s gibi geldi bana. tek sorunum 1 ile 2 arasındaki vites boşluğunun çok uzun olması ve arasıra vitese geçerken kitlemesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    [QUOTE=ugur75;1920621]arkadaşlar ben geçen hafta 2008 ybr'mi satıp windy s aldım. kesinlikle karşılaştırmamak gerek bence. şu an rodaj dönemindeyim. ybr ve cbf ile karşılaştıran arkadaşları anlamıyorum, neden mondial - asya - ramzey - salcano - bisan gibi motorlarla karşılaştırmıyorlar. sonuçta o bahsettiğim çinliler arasında fiyat performans açısından en iyisi windy s gibi geldi bana. tek sorunum 1 ile 2 arasındaki vites boşluğunun çok uzun olması ve arasıra vitese geçerken kitlemesi[/QUOT

Hayırlı olsun arkadaşım bende yeni aldım sayılır windyi 4 aylık filan daha 1800 km de, aynı vites kitlemesi genelde oluyo diye biliyorum herkeste. Sana bişey sorcam motoru ilk çalıştırıp 1-2dk ısıttıktan sonra vitese taktığında motor kendini öne atıyomu sert bi şeklde benim motorda böle bi şey oluyo normalmi anormelmi anlamadım kazasız belasız sürüşler.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    [QUOTE=cesur509;1967371]
    Alıntı ugur75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben geçen hafta 2008 ybr'mi satıp windy s aldım. kesinlikle karşılaştırmamak gerek bence. şu an rodaj dönemindeyim. ybr ve cbf ile karşılaştıran arkadaşları anlamıyorum, neden mondial - asya - ramzey - salcano - bisan gibi motorlarla karşılaştırmıyorlar. sonuçta o bahsettiğim çinliler arasında fiyat performans açısından en iyisi windy s gibi geldi bana. tek sorunum 1 ile 2 arasındaki vites boşluğunun çok uzun olması ve arasıra vitese geçerken kitlemesi[/QUOT

Hayırlı olsun arkadaşım bende yeni aldım sayılır windyi 4 aylık filan daha 1800 km de, aynı vites kitlemesi genelde oluyo diye biliyorum herkeste. Sana bişey sorcam motoru ilk çalıştırıp 1-2dk ısıttıktan sonra vitese taktığında motor kendini öne atıyomu sert bi şeklde benim motorda böle bi şey oluyo normalmi anormelmi anlamadım kazasız belasız sürüşler.
    debriyajının ayarı yok ya da (çok erken ama ) bitmiş.Baktır derim.
    Bunu cup bile yapar ayar yoksa

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı ugur75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben geçen hafta 2008 ybr'mi satıp windy s aldım. kesinlikle karşılaştırmamak gerek bence. şu an rodaj dönemindeyim. ybr ve cbf ile karşılaştıran arkadaşları anlamıyorum, neden mondial - asya - ramzey - salcano - bisan gibi motorlarla karşılaştırmıyorlar. sonuçta o bahsettiğim çinliler arasında fiyat performans açısından en iyisi windy s gibi geldi bana. tek sorunum 1 ile 2 arasındaki vites boşluğunun çok uzun olması ve arasıra vitese geçerken kitlemesi
    1 ile 2 arasındaki boşluk bir önceki windy dede var bendede 2007 windy var 5000 km de.. bende ara sıra 1 den 2 ye geçerken kitlendiğini fark ediyorum:. tekrar 1 snra 2 ye atmadan düzelmiyor..

Bendede var 1 e atınca tak diye ses geliyor ve motor öne atıyor kendini..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Motosikleti
    Çok yakında...
    [QUOTE=ceyhun__22;1967373]
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha motor 5 aylık 1800 km de, diyolar ilk çalıştırmada yağ donuk olduğu için yapabilir . Bilmiyorum artık yinede sağol...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:17 ----------

[QUOTE=ceyhun__22;1967373]
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sadece vitese ilk taktığımda oluyo , sonra tekrar boşa alıp tekrar denediğimde tık diye geçiyo ...

Motosikleti
    Çok yakında...
    Bendede var 1 e atınca tak diye ses geliyor ve motor öne atıyor kendini..[/QUOTE]

Sabah ilk çalıştırdığımda yapıyo , seninkidemi öyle...

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125km/s hız..Vaybe millet buraya bakın..3500YTL'lik Yamaha YBR 125'ten hızlı..Neymiş bu kanuni ya..Tamam 125km/s'ye çıkabilir hızı fakat ibre hatalıdır..İbre 125 gösterirken gerçek hızın 100-105km 'dir..
    evet doğru ben 1 hafta önce windy s aldım. daha önceleri yamaha honda suziki gibi markalarıda kullandım.tabiki bunun yanında mondial gibi daha basit olanlarıda 17 yıldır motor kullanıyorum.kalite rahatlık vibrasyon vede hız gerçekten tatmin edici ybr,nin eline su döker cinsten. kullanmayıp görmeden yorum bence yanlış.ben windy s,i kesinlikle tavsiye ederim.kanuni iyi bir iş çıkarmış.haa bu arada aldığım gün iki kişi 120 yi rahat gördü.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ben de sıfır Windy S aldım 15 gün oldu, motor 2600Km'de. 8000kelvin xenon taktırdım, NOLAN N103 Kask ve mont aldım. Motoruma çok özeniyorum ama yakıtı hoşuma gitmedi:(
    ya ben kullanmayı bilmiyorum ya da motorda birşey var DEPO Full den Yedeğe NET 260km gidiyor.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de sıfır Windy S aldım 15 gün oldu, motor 2600Km'de. 8000kelvin xenon taktırdım, NOLAN N103 Kask ve mont aldım. Motoruma çok özeniyorum ama yakıtı hoşuma gitmedi:(
    ya ben kullanmayı bilmiyorum ya da motorda birşey var DEPO Full den Yedeğe NET 260km gidiyor.
    dostum yakıtın 1000 km yi geçince düzelir suanda yakıtın rodajı tamamlamadığı için çok olabilir yani

benim motrda windys motorunun benzeri 5 tl ile ilk aldığımda 35 km gitti şuanda rodaj tamamladı 1500 km oldu 5 tl ile 50 km gidiyor
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

KM 2600 oldu. 650km ve 1800 de bakımını yaptırdım.

cvp pls:((((

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tek silindir 124 cm3 4 zamanlı
    11 beygir
    9 nm

kanuni bu motoru yeni çıkardı motorun özelliği, motor tasarımının kanuni ve itü tarafından 1 yıl gibi bir çalışmayla yapılmış olması.motorda vibrasyon yok denecek kadar az.hatta yamaha ybr den bile az.son hızı 125 km/s ve çok seri bir motor.bence bu motor kanuni nin yaptığı gerçek anlamda ilk kaliteli commuter tarzı motor.
    titreşimini yanımdan geçerken hissediyorum titreşimi ybr den az ve 125km hız yapıyorsa ne ybr satar ne cbf150 galiba binmeden değerlendirmişsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

kardeşim motorun teknik verilerine (kanuni sitesinde) göre 14,5lt depo var bunun 2.5lt si yedek desek 12lt benzin eder

12lt ile : 260km demek---- 12lt x 3,750tl = 45tl eder

45tl / 260km = 173kuruş gibi bir rakam çıkar ki bu bir çok 250cc motorun yakmadığı bir rakama tekabil eder

gerçekten ilginç bir hesaplama çıktı ki bu tarz motorların 100km de kafadan 5km fazladan gösterdiğide aşikardır bence sen bi hesap daha yap yada servise bi danış yine kanuni sitesindeki verilere göre 100km de 2.8lt ortalama yakıt sarfiyatı diyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yakıtın 1000 km yi geçince düzelir suanda yakıtın rodajı tamamlamadığı için çok olabilir yani

benim motrda windys motorunun benzeri 5 tl ile ilk aldığımda 35 km gitti şuanda rodaj tamamladı 1500 km oldu 5 tl ile 50 km gidiyor
    galiba sende bir yazım hatası yapmışsın

5lt ile 50 km????
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşimini yanımdan geçerken hissediyorum titreşimi ybr den az ve 125km hız yapıyorsa ne ybr satar ne cbf150 galiba binmeden değerlendirmişsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

kardeşim motorun teknik verilerine (kanuni sitesinde) göre 14,5lt depo var bunun 2.5lt si yedek desek 12lt benzin eder

12lt ile : 260km demek---- 12lt x 3,750tl = 45tl eder

45tl / 260km = 173kuruş gibi bir rakam çıkar ki bu bir çok 250cc motorun yakmadığı bir rakama tekabil eder

gerçekten ilginç bir hesaplama çıktı ki bu tarz motorların 100km de kafadan 5km fazladan gösterdiğide aşikardır bence sen bi hesap daha yap yada servise bi danış yine kanuni sitesindeki verilere göre 100km de 2.8lt ortalama yakıt sarfiyatı diyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

galiba sende bir yazım hatası yapmışsın

5lt ile 50 km????
    dostum sen yanlış görmüşsün 5 tl(türklirası) ile 50 km yazmışım
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Depoyu fullediğimde sıfırlamıştım kilometreyi, Antalya-Serik arasında göstergeye baktım260,5 falandı ne zaman bitecek diye bakarken yedeğe düştü. Tam da makas atarken...

Motosikleti
    Depoyu fullediğimde sıfırlamıştım kilometreyi, Antalya-Serik arasında göstergeye baktım260,5 falandı ne zaman bitecek diye bakarken yedeğe düştü. Tam da makas atarken...
    peki kaç lt benzin alıyorsun full dolunca?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

İlk seferinde 44TL(yedek dahil)aldı. sonrasında hep 40,0TL ve aynı marka alıyorum (OP.T)
    Antalya servisine sormuştum ne kadar yakar bunlar diye; km'de7-8krş diyor. ama full'den yedeğe bitirip hemen fullüyorum kmde15,7 krş çıkıyor. Ama sürekli dip gaz gidiyorum. yoksa 15 günde 2600km nasıl yapılır...

Motosikleti
    İlk seferinde 44TL(yedek dahil)aldı. sonrasında hep 40,0TL ve aynı marka alıyorum (OP.T)
    Antalya servisine sormuştum ne kadar yakar bunlar diye; km'de7-8krş diyor. ama full'den yedeğe bitirip hemen fullüyorum kmde15,7 krş çıkıyor. Ama sürekli dip gaz gidiyorum. yoksa 15 günde 2600km nasıl yapılır...
    açıkça söylemek gerekirse ortada korkunç bir rakam var, 160kuruş ve 125cc bi commuter

demekki kanuni sitesindeki bilgileri yine sallamış (kymco gibi) 14.5lt depo olamaz zaten, demekki 12lt depon var kardeşim buda 44-45tl denk geliyor (yedek dahil).

yedek hariç 260km ise 155-160kuruş gibi bir rakama denk geliyor bence servise gidip bu sorunu anlatmalısın biz ne desek boş

ben 3.5lt ile 150km yapıyorum 125cc sen düşün ybr ler o depo ile 450km gidiyor

Depo 12 Lt doğru. ilk aldığımda serviste 1 Lt benzin koymuşlardı yola çıkınca ben hemen fulledim 11 Lt daha alabildi. Bir ara ekonomik kullanmaya çalıştım, düşünün artık ısparta'dan Manavgat'a gittim 200 km yol. Normalde bir depoyla gidip gelmesi lazım, ama ALAKASI YOK sadece şehir dışı vites 5, 8-9bin rpm. Ama rakamlar hiç değişmedi. yakıtın bu seviyede olması iade sebebi olabilir mi??? şu an cidden soğudum motordan 2 saat sonra nöbetten çıkcm, otobüsle gitmeyi düşünüyorum artık.....

Arkadaşlar bir yol gösterir misiniz... Bu yakıtla bu motora binilir mi? Bir depoyla daha deneme yapayım mı?..

Motosikleti
    Arkadaşlar bir yol gösterir misiniz... Bu yakıtla bu motora binilir mi? Bir depoyla daha deneme yapayım mı?..
    kardeş kimse oralı olmuyor anlaşılan yada fazla kullanıcısı yok, bence sen 7bin rpm geçmeden bi depo daha bin bakalım ne farkedecek, fazla yardırma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler