Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

durdurulmuş mu satışı windys in

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam arkadaşlar
    Yaklaşık 3 gün önce sıfır km windy 125s aldım ve bugün bir sorun yaşadım (motor 72 km'de)
    Yolda giderken gaz yememeye başladı ve birkaç yüz metre sonra da stop etti. kenara çekip baktığımda karbüratör tahliye borularının ikisinden de şakır şakır benzin boşaldığını görerek hemen benzin musluğunu kapattım. En yakındaki servisi aradım fakat ulaşamadım, bu nedenle de bir arkadaşımı arayarak yakındaki bir ustaya ulaştım ve motora müdahale ettik. Ben karbüratöre pislik geldiğini düşünmüştüm ancak açıp baktığımızda karbüratör içindeki şamandıranın ayarsız olduğunu gördük, yani karbüratörden motora giden yoldan benzin gitmediğini farkettik. Şamandırayı usta yeniden ayarladı ve monte ettiğimizde sorunun düzeldiğini gördük. motorun çalışmasında (rölantide) sorun olmuyordu ama yola çıktığımda 4000-5000 devirde sürerken motorun ara ara kapanıp açıldığını ve kalkışlarda fazla gaz vermezsem stop ettiğini farkettim. Sizce bunu nasıl ayarlayabilirim? Şimdiden teşekkürler ve herkese iyi bayramlar

1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    vallaha arkadaşlar bende Kanuni Windy S ile Kymco CK 125/Pulsar arasında gidip geliyorum. Yani bir karar verebilsem alıcam motoru herşey hazır ehliyetide aldım ama yok işte bir diyorum Avrupada satılan motor CK 125 bir diyorum vibrasyon yok al bir kanuni bazende aklım YBR'ye CBF'ye kayıyor sonra diyorum onları alıcağıma Ck 125 veya Windy S alayım kalan parayı alet edevatya vereyim diyorum. 12 ay taksitle bir YBR bir CBF 4000 ytl yi kat kat aşıyor. ama diğerleri taksitle aletle edevatla bile 300 ytl yi çok zor aşıyor. bakalım hayırlısı
    DELİKANLI OLUNMAZ DOĞULUR .......KARADENİZ FIRTINASI OFLU ALİ

fath745 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş hiç kafan karışmasın.Ben de aynen senin durumundaydım.1 ay kadar oldu benim tigrina ile honda cbf takasına girdim 1500 ytl üste vererek anlaştık.Aldığım cbf de benim tigrinada 2007 son çeyrek trafik çıkışlı aşağı yukarı km. yakın bakımlı temiz ben memnun alan akadaş memnun.Sözün özü temiz bi japon (2. el) hem seni üzmez uzun yıllar hem kafan rahatlar.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sanırım kanuni sitesindeki bu sorunu düzelltti windy s yine yerinde ama bu sefer de fiyat windy ile aynı :D

Motosikleti
    KaZaaA
    benım motor sanayideyken abimin motoru siyah (windy s)ile gezıyordum ama her gun motoru gecen ay aldı 700km de daha ama esının ıstegı uzerıne sımdı satıyoruz neyse konuya gırıyım
    motoru abımden alıp gezdıgım 10 gun boyunca hic
    benı uzmedı duz yolda 120-130 km gibi hızlara cıkıyor kalkısları cok iyi ve birden hızlanabılmesı eger scooterdan vıteslıye gecceksenız windy s iyi secimdir arkadaslar..

maresal58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Kanuni Windy S kullanıcısıyım..çok güzel makine..harika motoru ve yol tutuşu var...güçlü motoru çabuk devirleniyor ve çok seri...titreşim nerdeyse sıfır..gürültü yapmıyor..km başına 0,060-65 kuruş benzin yakıyor..Güvenilir yol arkadaşı..tavsiye ederim..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    "s" olmayan windynin görünüşü bence daha güzel.belki de bende olduğu için bana öyle geliyordur.

benim de sorum şu:
    normal windyye de baslansör sistemi eklenebilir mi ?titreşim hariç motorumdan çok memnunum

Motosikleti
    CBF150
    takoza filan alabilirsin belki ama hiç sanmam balancer sistemi gibi etkili olacağını
    windy ile de windy s ile de gezdim arada kapatılamayacak bir fark var titreşim olarak

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    kanuniden cacıkolmadı olmazda ayrıca bunun için 1 yıla gerek yokki al ybr yi bide tvs apache dok kalıpları bir haftada yaparsın birebir kopyası olmuş

maresal58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Windy S
    kanuni ile yamaha ve diğer kalite markaları kıyaslaman çok yanlış arkadaşım...zaten ekonomik gücümüz iyi olsaydı ybr alırdık..ama kanuni piyasadaki diğer motorlara göre hem uygun fiyatlı hem de fiyatına göre çok kaliteli..servis ve yedek parçada da sorunu yok...

Motosikleti
    CBF150
    bıkmadınız bıkmycanız ybr apache demeye arada dağlar var tamam ama fiyatı da ona göre 3,500 e ybr alıcama kanuni 200 S al bak duman edio mu etmio mu:D

Motosikleti
    ybr125 2008
    kanuninin yedek parçaları bana gereksiz pahalı geldi.
    jant takozu tane ile satıyorlar minicik plastik 7 ytl
    hava filtresi bildiğin sünger çin malı etiket var üzerinde 9 ytl. bu fiaytlar normal mi yoksa gittiğmi yer mi palhalı söyledi.?

Motosikleti
    CBF150
    ya sürekli değişecek fazla ihtiyaç duyulacak parçalar o kadar pahalı değil de jant takozu falan fiyatı normal 7 ytl edirnede de oyle ama hava filtresini biraz pahalı gazlamışlar sana...

Motosikleti
    CBF150
    beyler bu motoru alanlara ya da kullanmış olanlara soruyorum
    Ben aldığımda uzun yol yapmayı düşünüyorum .Ybr ile 4,300 km gezen Edirneli hocamızn gezisini de okuyunca iyice ayaklandm.İstanbul edirneden 300 km civarı durmadan gidebilir miyim ne olur ne gider sizce?

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    300 km yolu niye gidemesin sikistirmassan ort 100 le gttinmi problemsiz gider
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Alıntı dark rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Yaklaşık 3 gün önce sıfır km windy 125s aldım ve bugün bir sorun yaşadım (motor 72 km'de)
    Yolda giderken gaz yememeye başladı ve birkaç yüz metre sonra da stop etti. kenara çekip baktığımda karbüratör tahliye borularının ikisinden de şakır şakır benzin boşaldığını görerek hemen benzin musluğunu kapattım. En yakındaki servisi aradım fakat ulaşamadım, bu nedenle de bir arkadaşımı arayarak yakındaki bir ustaya ulaştım ve motora müdahale ettik. Ben karbüratöre pislik geldiğini düşünmüştüm ancak açıp baktığımızda karbüratör içindeki şamandıranın ayarsız olduğunu gördük, yani karbüratörden motora giden yoldan benzin gitmediğini farkettik. Şamandırayı usta yeniden ayarladı ve monte ettiğimizde sorunun düzeldiğini gördük. motorun çalışmasında (rölantide) sorun olmuyordu ama yola çıktığımda 4000-5000 devirde sürerken motorun ara ara kapanıp açıldığını ve kalkışlarda fazla gaz vermezsem stop ettiğini farkettim. Sizce bunu nasıl ayarlayabilirim? Şimdiden teşekkürler ve herkese iyi bayramlar
    Kalkışlarda gaz yememesi motorun yeniliğindendir. Ben de motoru sıfır almıştım, oradan biliyorum. Motor yeni olduğundan piston sıkıdır. Yani motorun parçaları daha birbirine uyum sağlamamıştır. Sabahları zor çalışır, rolentideyken ikide bir stop eder. 5000 km den sonra tam olarak herşey normale dönecektir, yani motorunuz açılacaktır ve daha kolay devirlenecektir. Saygılar

Motosikleti
    kanuni RACER 200
    Kanuni Racer 200 Derim 4000 Km Tık Yok.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu motoru alanlara ya da kullanmış olanlara soruyorum
    Ben aldığımda uzun yol yapmayı düşünüyorum .Ybr ile 4,300 km gezen Edirneli hocamızn gezisini de okuyunca iyice ayaklandm.İstanbul edirneden 300 km civarı durmadan gidebilir miyim ne olur ne gider sizce?
    bence manzaralı bir güzergah seçip belirli aralıklarla mola vermek motor için en sağlıklısı.yoksa motorun yaptığı hıza belirli bir süre sonra alışıyorsun ve ister istemez sıkıştırmaya başlıyorsun motoru daha da bunun gideri yok mu diye :D

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı SHY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni Racer 200 Derim 4000 Km Tık Yok.
    SHY senn motorun racer s mi eğer s ise ben de belki param yeterse racer s düşünüyorum onlarda da titreşim yok diyorlar nedir ne değildir ?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler