Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsecikler binmiyor sanırım MT03'lerine. Kimseden ses çıkmıyor. Sadece tartışmak için bakmıyosunuzdur umarım topic'e.
    Kim kaç km'de, neler yaptı hangi aksesuarları aldı, almayı düşünüyor....
    Kimse yokmu burda MT03 kullanan?
    Bence kimse Mt03'ten inmiyor, o yüzden kimseden ses çıkmıyor =) MT03'üm olmadığı halde başlık altına yazıyorum ara sıra kusura bakmayın ama çok sevdiğim bir makine. Aksesuar deyince yine cevap vereyim dedim. Fuardaki MT03'e offroad tipi elcik koruma takmışlardı. Aksesuarın fiyatı yanlış hatırlamıyosam 160 lira gibi bişeydi. Ama ne yakışmıştı!!! Motor resmen şekil değiştirmiş, büyümüş, daha yakışıklı olmuştu. MTo3'üm olsa alacağım ilk aksesuar o olurdu =) Başarılı bir rüzgar koruması sağlamaz sanıyorum ama çok yakışmış. Malesef konuyla alakalı adam gibi bir resim bulamadım ama aşağıdaki resimde, bahsettiğime benzer bir aksesuar görünüyor;

GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek silindirde titreşim sorunu olmuyor mu?

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hayvancık yol aldıkça tasarruflu olmayı öğreniyor sanırım adamım
    Hayvan her istediğin zaman tutumlu olabiliyorda, ben her zaman tutumlu olamıyorum adamım. Elinin altında olunca sende kendini zor tutuyorsun. Uzun yol yapmanın çok faydasını gördüm Hayvan'ı daha ekonomik kullanmak adına. İzmir'e dönüşümden sonra ne kadar ılımlı kullanmaya başladığımı farkettim. Önceleri 12 litre ile 200km yol yaparken, şimdilerde en az 250km yol yapar oldum şehir içinde.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kimse Mt03'ten inmiyor, o yüzden kimseden ses çıkmıyor =) MT03'üm olmadığı halde başlık altına yazıyorum ara sıra kusura bakmayın ama çok sevdiğim bir makine. Aksesuar deyince yine cevap vereyim dedim. Fuardaki MT03'e offroad tipi elcik koruma takmışlardı. Aksesuarın fiyatı yanlış hatırlamıyosam 160 lira gibi bişeydi. Ama ne yakışmıştı!!! Motor resmen şekil değiştirmiş, büyümüş, daha yakışıklı olmuştu. MTo3'üm olsa alacağım ilk aksesuar o olurdu =) Başarılı bir rüzgar koruması sağlamaz sanıyorum ama çok yakışmış. Malesef konuyla alakalı adam gibi bir resim bulamadım ama aşağıdaki resimde, bahsettiğime benzer bir aksesuar görünüyor;

Fuardaki MT03 bu olsa gerek. Arkadaşım (rots) ben fuara gidemediğim için bikaç fotoğrafını çekmişti. Merak ettiğim teşhirdeki bu MT03 aksesuarları ile birlikte kampanyalı 12.990 YTL ye satılmış söylentisinin doğru olup olmadığı.

Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Fuardaki MT03 üzerindeki aksesuarlarla birilikte 13.500 YTL ye satıılıyordu son gün...

[I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

Motosikleti
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindirde titreşim sorunu olmuyor mu?
    Her tek silindir motosiklet gibi MT03 dede titreşim var. Ne zaman rahatsız etmeye başlıyor diye sorarsan eğer, uzun yolda 130km süratin üstünde iken sürekli sürüş sonucu artçının ayak peglerinde titreşim hissediliyor.
    Onun dışında 100-110 ortalama ile veya 90-110 gibi tempolarda gayet titreşimsiz çalışıyor. Bu süratlerde olabildiğince ekonomik oluyor aynı zamanda.

Tabi bir touring veya sport toring gibi 4 silindirli motosikletlere göre titreşimli bir motoSİklet mt03

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardaki MT03 üzerindeki aksesuarlarla birilikte 13.500 YTL ye satıılıyordu son gün...
    Bu eksozlarla 13.500 ha, kim bu şanslı kişi acaba?

Her tek silindir motosiklet gibi MT03 dede titreşim var. Ne zaman rahatsız etmeye başlıyor diye sorarsan eğer, uzun yolda 130km süratin üstünde iken sürekli sürüş sonucu artçının ayak peglerinde titreşim hissediliyor.
    Onun dışında 100-110 ortalama ile veya 90-110 gibi tempolarda gayet titreşimsiz çalışıyor. Bu süratlerde olabildiğince ekonomik oluyor aynı zamanda.

Tabi bir touring veya sport toring gibi 4 silindirli motosikletlere göre titreşimli bir motoSİklet mt03
    Titreşim olmazsa olmaz Ben hastasıyım bu makinenin ama uzun yoluna bakmam lazım.

arkadaşlar dün geçerken bizim ustaya uğradım. ustanın da siyah bir mt-03 ü var. biraz sohbet ettik, tam ayrılırken dur sana beyaz far yapalım dedi. hemen içerden orjinal Philips beyaz far ve stop ampullerini getirip taktı. xenon farların 600-700 den aşağı olmadığını duydum. sadece 55 ytl ödeyerek xenon ayarında farlara sahip oldum. görenler çok beğendi. tavsiye ederim çünkü çok iyi duruyor!
    [B]çoksa torkun olmasın korkun[/B]

Motosikleti
    Alıntı mt-03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün geçerken bizim ustaya uğradım. ustanın da siyah bir mt-03 ü var. biraz sohbet ettik, tam ayrılırken dur sana beyaz far yapalım dedi. hemen içerden orjinal Philips beyaz far ve stop ampullerini getirip taktı. xenon farların 600-700 den aşağı olmadığını duydum. sadece 55 ytl ödeyerek xenon ayarında farlara sahip oldum. görenler çok beğendi. tavsiye ederim çünkü çok iyi duruyor!
    Güle güle kullanın iyi fiyat güzel görüntü

Sadece far tasına (farın parlak bölümüne) yok tozlandı, yok su lekesi oldu, yok nemden leke yaptı diye sakına sakın hiçbirşey sürmeyin. MT03 de kullanılan far tası plastik üzerine ince bir kaplama. Islak bişeyle hele sakın silmeyin aksi takdirde siyah bir far tası sahibi olursunuz. Xenon ve türevleri uygulayacak arkadaşlara tavsiye. Far ve park ampüllerinin arkasındaki su sızdırmazlığı sağlayan lastiklerin yerlerine tam oturduğunada dikkat edin.
    Bol torklu günler.

Bu arada kaç km oldu, rodaj bitmişti sanırım. Eğlence artarak devam ediyor sanırım.

Önemli not: 55/60watt değerinden yüksek ampül kullanmayın, far tası plastik farda plastik erimesini istemezsiniz sanırım.

evet rodaj bitti. 1300 lerdeyim, dediğin gibi keyif artarak devam ediyor yüksek devirleri tanıdıkça...

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Güle güle kullanın iyi fiyat güzel görüntü

Sadece far tasına (farın parlak bölümüne) yok tozlandı, yok su lekesi oldu, yok nemden leke yaptı diye sakına sakın hiçbirşey sürmeyin. MT03 de kullanılan far tası plastik üzerine ince bir kaplama. Islak bişeyle hele sakın silmeyin aksi takdirde siyah bir far tası sahibi olursunuz. Xenon ve türevleri uygulayacak arkadaşlara tavsiye. Far ve park ampüllerinin arkasındaki su sızdırmazlığı sağlayan lastiklerin yerlerine tam oturduğunada dikkat edin.
    Bol torklu günler.

Bu arada kaç km oldu, rodaj bitmişti sanırım. Eğlence artarak devam ediyor sanırım.
    ops bak bi ben değilim beyaz far bu motora çok yakışır diyen. ampulun hala bende duruyor
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ops bak bi ben değilim beyaz far bu motora çok yakışır diyen. ampulun hala bende duruyor
    Ahhhh ah o beyaz ampül yokmu Orjinali halogen zaten xenon olamyınca ne anlamı var Eren. Senin güzel hatrın için takıcam ama söz...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöööle al abi bir iki tur at demiyon ki?... Binemiyoz tabi..
    Ne zaman istedinde vermedim Alper Abi. Agresif biraz dikkat et.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Arkadaşlar bir sorum olucak yamaha mt-03 en son kaç km/hızı görüyor eğer benim cıbırı satarsam mt-03 güzel makine listedeki motorlardan biri...

Motosikleti
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olucak yamaha mt-03 en son kaç km/hızı görüyor eğer benim cıbırı satarsam mt-03 güzel makine listedeki motorlardan biri...
    175km/h. Buda beşinci vitesde 7500rpm devir kesiciye girdiği anki hız. Daha ötesi yok.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper hoca merhaba.
    test motoru vardır izmirde de. ben ankara bayiinde test ettim hatta kendimce test görüşlerimi de lazdım buraya ama sallayan olmadı yine olsun ben severim yine de mt-03 seveni.
    sen de bi test sürüşü ayarla bak tadına makinenin.
    Tadına baktık tabikine de.. Daha 0 dı ama..Kıyamadık doğal olarak.... Hele ki bu makine elitexc ninkiyse....

Ne zaman istedinde vermedim Alper Abi. Agresif biraz dikkat et.
    Valla aslına bakarsan benimki daha huysuz ama suyuna gidiyoz naaapalım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Herkese slmlar iş güç derken bayadır giremedim siteye ...
    alet 1700km lerde şu anda...

650km de iken istanbul kefken yaptm
    rodaj 3. hafta da doldu!

öbür hafta sonu bidaa aynı yolu gittim ve alettin performansı git gide artiyor sesi daha bi güzel mırıldıyor:D

Daha da güzeli
    salı günü kirmizi ışık yanarker 20ytl lik benzin aldım cumaya kadar her gün
    işe gittim geldim...
    (günde 26km mecidiyköy-Kızıltoprak) + bayaa bi cadde de gezdim....

Aynı benzinle cumartesi günü İzmite kadar gittim!
    zorlasam Kandıraya kadarda giderdii ışık yandıktan 70km sonra aldım benzini...

vede baya bi agresif kullandım + acemiyim ilk motorum bnde çok yaktırıyorum alete!

gün geçtikçe motor performansı açıldıkca benzinde bereketleniyor!

dediim gibi ilk motorum bunda öğrendim/öğreniyorum kullanmayı...

ve öğrendikce de nası bişi aldığımı fark edip mutlu oluyorum:D

MAKINA BUDUR! :DDD

herkesin gönlündeki makinaya sahip olması dileği ile...
    görüşmek üzere;)

Alıntı mt-03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto yollarsan sevinirim

Motosikleti
    Geçtiğimiz hafta perşembe gecesi Muğla Dalyan'a gitmek için yola çıktım. 300km kadar mesafedeydi gideceğim yer. Geç saatte çıktığım için yetişmek için 160km/h ortalama ile yol katetdim veeee sonuçta 150km mesafede 12 litre gibi yakıt yakabilecek müsrif olabildiğinide gördüm MT03'ün. Dalyan'dan İzmir'e geri dönerken yanımda arkadaşlarım vardı ve 90-100 ortalamayla döndük. Dönüş yolunda ise 300km menzilde 12 litre yakacak kadarda cimri olduğunu gördüm.

Buradan benim çıkardığım sonuç motorun ne kadar yaktığı değil sahibinin ne kadar yaktırdığı oldu.

beyaz farımız

bu da uzun beyaz farımız

ELİTXZC .........

Erdem abı sen hıc 2006 yıllarında erzurum oltuda bulundunmu eger bulunduysanda ordakı halınle hıc motor hastası bır ınsan oldugun aklıma gelmezdı sımdı kara kara dusun bakalım ben kımım dıye msn den eklersen daha hızlı ıletısım kurarız guraloruc@hotmail.com eger tahmın ettıgım kısı deılsende ozurdılerım asırı derecede benzerın war demektır

Motosikleti
    Alıntı gural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ELİTXZC .........

Erdem abı sen hıc 2006 yıllarında erzurum oltuda bulundunmu eger bulunduysanda ordakı halınle hıc motor hastası bır ınsan oldugun aklıma gelmezdı sımdı kara kara dusun bakalım ben kımım dıye msn den eklersen daha hızlı ıletısım kurarız guraloruc@hotmail.com eger tahmın ettıgım kısı deılsende ozurdılerım asırı derecede benzerın war demektır
    Evet 2006 yılında Oltu'da görev yaptım.
    Hala tanınacak haldeysem pek yaşlanmamışım demektir.
    Yeni bir MT kullanıcısı olarak görürüz umarım ilerleyen zamnalarda

elitexc motorunuzu neden satışa çıkarttığınızı merak ettim? uygun mt-01 mi buldunuz yoksa?!

ayrıca jant şeritleri çok hoşuma gitti. nerden edindiniz?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)