Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kingman30
    Sevgili kardeşim resime bakılarak zaten motor alınmaz . 125 /150 cc 4 zamanlı bir motordan 100 km üzeri sürat beklemek bence yüksek beklentidir.

Çoğu satıcıda alacağınız aleti test etme imkanı vardır. milyarlarca lirayı verecekseniz önce aleti test etmek istediğinizi söylemeniz gayet normaldir. Forumda motor tecrübesi olan bir çok kişi zaten motorlar hakkındaki görüşlerini artı vede eksileriyle dile getirmektedirler.

şahsen ben yerinizde olsam zaten baştan cbf 150 değil kendini uzun yıllardan beri kanıtlamış ybr125 i tercih ederdim.

Konuyu fazla dağıtmadan mt3 de elbet test edilmeli karar sonra verilmelidir.13600 ytl yi şak diye sayacaksam ve benim olduğum yerde test imkanı yoksa bana en yakın olan, test imkanı sunan bayiye kadar giderim. bu sadace mt3 için değil her yüksek cc motor için geçerlidir. ileride pişman olup kaybedeceğiniz para yanında bu deneyim çok daha ucuza gelecektir.

İşte 2. elin en iyi tarafı budur motor test etme imkanınız hep mevcutur. Zira 13600 verip sıfır almaktansa henüz yaşını doldurmamış 5000 km altı bir 2. eli tercih ederim . Böylece motorun 1. elden 2. ele geçerken kaybettiği primdende yırtmış olurum

Bazı arkadaşlar rüzgardan şikayet etmişler. Bu en ucuzundan en pahalısına tüm nakedlerin ortak hendikapıdır. öne konacak bir wind screen (rüzgar camı) ile bu hendikap bertarafaf edilecektir.

KARABURUN
    İyi dileklerin için teşekkür ederim denediğim ve sahip olduğum tüm motorların hep artısını ve eksisini beraber dile getirmeye çalıştım. İstedimki kimse daha sonra " ya işte bu uyuza inandıkta aldık motoru" diye kulağımı çınlatmasın.

yaş olmuş 39 seleye kıçı 14 yaşında koyduğumu düşünürsek tam çeyrek asırlık tecrübe. benden çok daha tecrübeli abilerim forum sayfalarında yazmakta. inanıyorum onlarda bana katılacaktır. fiyatı ne olursa olsun mükemmel motor diye bişey yoktur. her motorun artısı ve eksisi vardır. Önemli olan kendi ihtiaç ve arayışınıza uyan en iyi aleti seçebilmektir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolfart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT3
    Arkadaşlar merhaba benimde bu aralar motosiklet almak için kanım kaynamaya başladı düşündüğüm 2 adet motosiklet var birincisi yamaha mt-03 ikincisi suzuki dl 650 v-strom iki farklı kategori ama ikiside çok hoşuma gidiyor fiyat açısından'da yakın birbirine. Kullanma amacımı'da belirteyim uzun yol, nadiren de şehir içi. Şu an kullandığım yamaha x-max 250 ilk motosikletim ondan çok memnunum 3-4 kere uzun yol yaptım ama malum yetmiyor artık vitesli ve büyük bir makina istiyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz ???
    Teşekkürler...

İkinci bir soru'da X-max'den sonra kullanım açısından bir sorun yaşarmıyım ??
    Şu an gayet rahat yatırabiliyorum stabil gidişilerimde problem yok gibi görüyorum kendimi. Kısa bir kurs gördüm ehliyetimi aldıktan sonra ama 2 hafta kadar yeterli olurmu bu iki seçenek için bu eğitim ve 2 senelik motosiklet tecrübesi?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt-03 başlığı diğer başlıklarada zaman içinde uygulandığı gibi temizlenmiştir. Burada amaç bu modelle ilgilenen üye ve potansiyel alıcıların içi boş onlarca sayfa okumasındansa içi model hakkında bilgi, deneyim ve birikimlerin olduğu daha az sayıda sayfayı takip etme kolaylığının sağlanmasıdır.

Silinen mesajlar aşağıdaki linktedir.

http://www.motosiklet.net/forum/geri...-mesajlar.html
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    kingman30, sizin bilgisizliğinizden kaynaklanan bir hayal kırıklığı yaşamışsınız. Bu sorun motosikletin değil, sizin sorununuzdur. Resmine bakıp, iki yazı okuyup motosiklet alınmaz. iyi ki almamışsınız. Ama dilerim V-strom'u da denemişsinizdir. Onu da denemeden almayın. O da size fazla büyük (trafikte zorluk yaratabilir) veya fazla güçlü (cbf'ten sonra) gelebilir. Siz siz olun sakın denemeden almayın. Mt-03'ü de torka aşık sürücülere bırakın. En iyi cadde motosikleti ödülü aldığını da unutmayın. iyi günler dilerim.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence MT03 e sahip olanların hepsi resmini görüp almış ve pişman ama toz kondurmuyolar.Lütfen kendinizi ve diğer insanları kandırmayın.
    bnce sen başkalarının yerine konuşma;)

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Bence güzel bi araç mt 03.... kawasaki er6f ile takas düşünen olursa görüşelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Beyler elimden gelen birşey yok.Fotoğraflarına bakıp o kadar heveslendikten sonra işte hayalimdeki motor bu diyerek ciddi bir şekilde satın almayı düşündükten sonra canlı olarak görmeye gittim ve üzerine oturdum.Bir anda aşkımın ateşi söndü yıkıldı bitti tükendi.Benim Cbf 150 bile bundan daha rahat ve konforlu.

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    Honda'da CBF 150 ile eğitim aldım. Başlangıç motoru olarak Honda CBF 250 ya da Yamaha YBR 250 almayı düşünürken, aynı şekilde bayi tarafından MT03 önerildi. Kingman30'dan farklı olarak ben beğendim. Ve hemen satın aldım. Acemilikten herhalde. Oysa eğitimde CBF 500, CBF 600, CBF 1000 test sürüşleri de yapmış idim. CBF 150'nin daha rahat ve konforlu olduğunu düşünen arkadaşlara "kedi, ciğer" sözcüklerini bir cümle içinde kullanmaya çalışmalarını öneririm.

Ben aldım, memnunum. Tavsiye de ediyorum. PARASINI ÖDEYEBİLENİ memnun edeceğini düşünüyorum. 44 yaşından sonra motosiklete sevdalanmış, mesleği gereği makineleri bilen bu kardeşinizi bile memnun ettiğine göre...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Mt-03 ü emok motosiklet festivalinde test etme fırsatı buldum
    çok da merak ettiğim bir motordu hatta almayı bile planlamıştım.
    Motorun oturuş pozisyonu önce garip geldi ama akabinde hemen alıştım, oldukça hafif geldi bana motor istediğin hareketi yap trafikte beraber oyun oynayalım der gibi.
    Frenleri çok başarılıydı, anında düşürüyor hızınızı.
    Torkunun çok olduğunu duyuyordum hep ama ya kullandığım motor kısılmış yada bana er-6 dan sonra çok zayıf geldi. Arkadaşım da aynı motora sahip xtx var o daha torkluydu.
    Birde vites araları çok kısaydı, hemen devri geliyordu.

Gerçi ben hep kıyaslamayı kullandığım motor üzerinden yaptığım için bu görüşlere sahiptim.
    Şehir içinde trafikte oyun oynamak ve karizmatik pozlarla fotoğraf çektirmek mt-03 ün en güzel yaptığı iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı motoperver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'da CBF 150 ile eğitim aldım. Başlangıç motoru olarak Honda CBF 250 ya da Yamaha YBR 250 almayı düşünürken, aynı şekilde bayi tarafından MT03 önerildi. Kingman30'dan farklı olarak ben beğendim. Ve hemen satın aldım. Acemilikten herhalde. Oysa eğitimde CBF 500, CBF 600, CBF 1000 test sürüşleri de yapmış idim. CBF 150'nin daha rahat ve konforlu olduğunu düşünen arkadaşlara "kedi, ciğer" sözcüklerini bir cümle içinde kullanmaya çalışmalarını öneririm.

Ben aldım, memnunum. Tavsiye de ediyorum. PARASINI ÖDEYEBİLENİ memnun edeceğini düşünüyorum. 44 yaşından sonra motosiklete sevdalanmış, mesleği gereği makineleri bilen bu kardeşinizi bile memnun ettiğine göre...
    Abi ne iş ya kaderimiz aynıymış.Cbf 150 den 250 ye geçiş yapmak isterken tanışmışız MT03'le.Aslında çok kötü çeliyo insanın aklını.250 liklere 9 bin Ytl vermek yerine MT03'e 13.600 vermek.O açıdan bence çok haklısın.İyi ki 250 lik almamışsın.Ancak ben çıtayı biraz daha yükseltip suzuki vstromda karar verdim.Bir kere alıp ömür boyu kullanmak istiyorum.İkinci el alıp satmak bana göre değil.Alırken pahalı alır,satarken ucuz satarım.Pazarlık yapmayı kazıklamayı hiç beceremem.O yüzden bir kere alıcam sıfır alıcam ve bir daha satmamak için alıcam.

Motosikleti
    fz 6 + apprllia rxv 5.5
    şöyle küçük bir piyasa araştırması bile hem teknik hemde gorsellik acısından bu fiyata alınacak en guzel motorun mt3 oldugunu gösteriyor,rakamı 5-6 lira yukarıya çıkarınca tabiki bircok daha farklı ve üstün özellikte aletler mevcut.''ne kadar ekmek o kadar köfte'' diye bi deyim oldugunu duymuştum sanırım yerinde olur.

Motosikleti
    BMW R1150GS
    MT 03 ilk motorum
    ve kullanmayı öğrendiğim / öğrenmeye devam etdiğim motordur....
    motorun (ve benim) km si 2500 civaridır..

ve şunu fark ettim;
    sıvılarla beraber yaklaşık 200kg olmasına rağmen
    sıkışık trafik gün geçtikçe daha az canımı sıkıyor...

hattaa bazen boş yoldan daha da zevkli.... MT03 farkı ;)

Motosikleti
    Yamaha MT3
    Neyse ben soruma cevap alamadım daha hala karar veremiyorum...

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Alıntı wolfart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benimde bu aralar motosiklet almak için kanım kaynamaya başladı düşündüğüm 2 adet motosiklet var birincisi yamaha mt-03 ikincisi suzuki dl 650 v-strom iki farklı kategori ama ikiside çok hoşuma gidiyor fiyat açısından'da yakın birbirine. Kullanma amacımı'da belirteyim uzun yol, nadiren de şehir içi. Şu an kullandığım yamaha x-max 250 ilk motosikletim ondan çok memnunum 3-4 kere uzun yol yaptım ama malum yetmiyor artık vitesli ve büyük bir makina istiyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz ???
    Teşekkürler...

İkinci bir soru'da X-max'den sonra kullanım açısından bir sorun yaşarmıyım ??
    Şu an gayet rahat yatırabiliyorum stabil gidişilerimde problem yok gibi görüyorum kendimi. Kısa bir kurs gördüm ehliyetimi aldıktan sonra ama 2 hafta kadar yeterli olurmu bu iki seçenek için bu eğitim ve 2 senelik motosiklet tecrübesi?
    Sayın Wolfart uzun yol kullanacaksanız ve nadirende şehiriçinde dolaşacaksanız iki motosiklet arasından DL650 yi seçmenizi öneririm.
    Şahsen MT03 ile uzun yolda yaptım, fakat allrounder bir motosiklet olan DL650 kadar hiçbirzaman konforlu olamadı. Olamazda, bunuda beklemek yanlış olur.

Bende MT03'den önce Beverly250 kullanıyordum. Vitesli motosiklete geçişde bir hafta kadar alışma süresinden sonra sıkıntı yaşamadım(Daha önceleri vitesli deneytimim çok olmasına rağmen).
    Beverly ile 130km hızla girdiğim viraja MT03 ile 130 ile girdiğimde daha tedirgin oluyorum. Ağırlık artması sebebiyle fren mesafesi ve viraj kabiliyeti eski alıştığınız stilden daha farklı bir stilde kullanım gerektiriyor. Bunun içinde yeni motosiskletinizi aldığınızda tekrar bir eğitimin almanız kendi açınızdan çok sağlıklı bir karar olur.

Not: Siz siz olun resmine bakarak motosiklet almayın. Ben aldım yüzüm her motora bindiğimde gülüyor. Sanırım normal olmayan benim.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    Yamaha MT3
    Teşekkürler..
    Valla hala daha tereddütlerim var ama bakalım bayramdan sonra harekete geçicem. Valla ben her iki motosikletin tiplerini beğendim o yüzden pek karar veremiyorum yani benim için yakıt tüketimi, servis masrafı pek önemli diil uzun yolda kullanmak istiyorum dememin nedeni'de yazın yazlığa gidip gelmek isteğim için (istanbul'a 300 km mesafe yazlık) yoksa kışın zaten pek kullanmam arabam var pek ihtiyaç duymuyorum x-max'i de 2006 mayıs'ta aldım hala daha 3800 km'de. Neyse daha düşünücem karar verince ben şu motor'u aldım diye haberdar ederim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar buraya sürüş izlenimimi yazdıktan sonra ikinci el piyasası ne olmuştur diye merak edip sahibindene baktım.
    İlanlarda ilgimi çeken 4-5 motor daha 2000km olmamış motoru satıyor hatta 570km 680km gibi rakamlarda satılan motorlar var.

biraz araştırırsan her markadan çok düşük km lerde satılan modeller bulursun. bu durum bize model hakkında kesinlikle sağlıklı bir fikir vermez.
    [B]çoksa torkun olmasın korkun[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buraya sürüş izlenimimi yazdıktan sonra ikinci el piyasası ne olmuştur diye merak edip sahibindene baktım.
    İlanlarda ilgimi çeken 4-5 motor daha 2000km olmamış motoru satıyor hatta 570km 680km gibi rakamlarda satılan motorlar var.
    Almayın diyom ben işte size.Bende satın alan birinde görmeye gittim nasıl memnun musun diye.Adam bana satmaya kalktı 2 aylık motorunu.Hep ikinci elleri de 500-600 km lerde satılığa çıkmış.Memnun olsalar satarlar mı

Motosikleti
    Yamaha MT3
    Ben bu fikire katılmıyorum genelde ikinci el ilanlarda hep lüks, spor ve marka araçlar hep 750, 1000, 2000 km civarında bu mantıktan yola çıkınca onlardamı kalitesiz ve alınmaz...?

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayın diyom ben işte size.Bende satın alan birinde görmeye gittim nasıl memnun musun diye.Adam bana satmaya kalktı 2 aylık motorunu.Hep ikinci elleri de 500-600 km lerde satılığa çıkmış.Memnun olsalar satarlar mı
    kingman30 lütfen şuan yapmakta olduğunuz şeyden vazgeçin. Belli ki bu motor size göre değil. Bunun üzerine konuşacak pek birşey yok. Almazsınız olur biter... Ama MT03 gerçekten muhteşem bir motor. Bu motora ödüller veren otoriteler eminim sizden daha çok motor bilgisine sahiptir.

Burada söylüyorum, "MT03 Bu yüzyılın cruiser'ıdır" yeni bir tarzdır. benzeri olmayan bir motordur.. Herşeyin beygir gücünden ibaret olmadığını bilen insanların tercihidir. Fanatiklik gibi algılanmasın ama gerçekten bayılıyorum bu motora.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)