Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar saydıklarınız doğru ve faydalı bilgiler de 150 cc bir scooter için fazla abartı değil mi??Karbüratör olsa nolur enjeksiyon olsa nolur??

Euro5 normları gereği 2011 yılından itibaren karbüratorlü araçların ithalatı durucak. Hiçbir şekilde ülkeye sokulamayacak. O yüzden firmalar stokları eritme peşinde. Pek abartı değilmiş değil mi? Ayrıca bende fikrimi belirtmeden geçemeyeceğim ps 150, dylan'dan görüntü olarak çok daha güzel.dylan enjeksiyonlusunu getirsinler, ps 150 ile aynı olsun fiyatları yine ps 150 tercih ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşım bahsettiğin firmaların satışları ile alakalı birşey.Euro5 normları gereği 2011 yılından itibaren bla bla bla.Ben normdan falan bahsetmiş miyim?Ben karbüratör ve enjeksiyonu yakıt miktarı olarak kıyasladım.Yoksa bana ne euro5 normundan 2011 yılında çıkacak yasadan
    Sadece demek istediğim dylan'ın tipi çok güzel.Keşke bunun enjeksiyonlusunu getirselermiş.Ayrıca enjeksiyonlu bile olsa 150 cc bir scooter için 6 küsür milyar çok para

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşım bahsettiğin firmaların satışları ile alakalı birşey.Euro5 normları gereği 2011 yılından itibaren bla bla bla.Ben normdan falan bahsetmiş miyim?Ben karbüratör ve enjeksiyonu yakıt miktarı olarak kıyasladım.Yoksa bana ne euro5 normundan 2011 yılında çıkacak yasadan
    Sadece demek istediğim dylan'ın tipi çok güzel.Keşke bunun enjeksiyonlusunu getirselermiş.Ayrıca enjeksiyonlu bile olsa 150 cc bir scooter için 6 küsür milyar çok para
    6400 diyor bayi kafayı yemiş olmalılar dicem ancak bunun 1000 ytlsi ötv olsa dahi ederi en fazla 4000ytl böle bir scooter 150 cc aracın.....

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6400 diyor bayi kafayı yemiş olmalılar dicem ancak bunun 1000 ytlsi ötv olsa dahi ederi en fazla 4000ytl böle bir scooter 150 cc aracın.....
    Doğru söze ne denir ki

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Doğru söze ne denir ki
    aslında benim kafamda vardı ancak bu fiyat politikasından sonra resmen silindi bu araç çok pahalı piago x7 ler falan var 1 lira ekler alırsın bu aleti nekadar sevsemde bu parayı vermem ben ona........hele hele 1 enjeksiyon farkı için hiç deymez yakıt tüketiminde hiç bir fark yok dylanla aynı yakıyor alan arkadaşlarım var......

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK

öncelikle söylediğim şeyleri bla bla bla diye geçiştirmen çok çirkin sonra yasa bu sene yürürlüğe girdi zaten, geçiş dönemi 2011'de bitiyor. Ülkemizdeki sigara yasağı gibi. Ben normdan falan bahsetmişmiyim demişsin belliki bilmediğin için bahsetmemişsin, ben bunuda göz önünde bulundurman için söylemiştim. En son olarakta 150 cc scooter için 6 milyar fazla diyorsun ama aldığın 2008 dylan'ın fiyatı 5.500 ytl. Çok mu farkı var acaba???

Motosikleti
    -
    dylan cok güzel bir motor, ama dylan o fiyatı hakediyosa bununkide normal. Lutfen gidin görün inceleyin sonra karar verin.. Her yönden üstün ps150i

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle söylediğim şeyleri bla bla bla diye geçiştirmen çok çirkin sonra yasa bu sene yürürlüğe girdi zaten, geçiş dönemi 2011'de bitiyor. Ülkemizdeki sigara yasağı gibi. Ben normdan falan bahsetmişmiyim demişsin belliki bilmediğin için bahsetmemişsin, ben bunuda göz önünde bulundurman için söylemiştim. En son olarakta 150 cc scooter için 6 milyar fazla diyorsun ama aldığın 2008 dylan'ın fiyatı 5.500 ytl. Çok mu farkı var acaba???
    Tamam arkadaşım sen haklısın.Ben pek bir şey bilmiyorum zaten.
    Bu arada 5500 de 150 cc scooter için çok fazla.Ben eğer uygun fiyatlı 1000 km'de sıfır gibi bir makine bulmasam o parayı vermezdim sıfırına işin doğrusu.
    Herkes motoruna binsin devam etsin zevkine.Karbüratörmüş, enjeksiyonmuş tartışmamız çok gereksiz...
    Saygılar...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    anlaşılan istenen rakamlara ulaşmadı satış 1 kişimi var koca forumda alan.....

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Cidden fazla yakmışsın.Umarım rodajdan sonra düzelir
    bunun üzerinde bayağı geçmiş ama saygıdeğer ağbim

ben activanın depoyu tam 20 ytl ye dolduruyom sayılır.

210 km yol yapıyor. o motora çok yakıyor diyosan. benimkini çöpe at dersin.

normal mi?
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun üzerinde bayağı geçmiş ama saygıdeğer ağbim

ben activanın depoyu tam 20 ytl ye dolduruyom sayılır.

210 km yol yapıyor. o motora çok yakıyor diyosan. benimkini çöpe at dersin.

normal mi?
    Ona kaldıysa benim motor ikisinden de çok yakıyor.Fakat onun değerler neredeyse bizim dylan'ınki kadar veya birazcık fazla çıkmış gibi geldi.Artı rodaj döneminden sonra illaki azalacaktır

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Herkeze merhaba,pocemonmutlu önce hayırlı olsun motorun,arka çantayı nerde nasıl taktırdın.Orjinal çantası var ama epey pahalıymış yazarsan sevinirim.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    pocemonmutlu bayadır uğramamaş buraya sanrım motordan çok memnun yazacak bişey bulamıyor!!

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    aykan kardeş teşekkür ederim. arka cantayı eski motoruma almıştım satarken motoru vermedim cantayı ve yeni aldıgım motora taktım. takmaktada hic zorlanmadım sanki buna gore yapılmış

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykan kardeş teşekkür ederim. arka cantayı eski motoruma almıştım satarken motoru vermedim cantayı ve yeni aldıgım motora taktım. takmaktada hic zorlanmadım sanki buna gore yapılmış
    nasıl mutlu motor rodaj bittimi ? yakış sürüş vs vs motorundan bahsetsene biraz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hakkaten Mutlu hiç sesin çıkmıyor?Rodaj bitmedi mi nerelerdesin?Bir gün buluşalım hem senin rodajı bitirelim, gezelim motorları test edelim...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    arkadaşlar 1150km ye geldi ve artık rodaj bitmiştir diye duşunuyorum. ufak tefek sıkıntılarım vardı onuda dylan 150 topiginde dile getişmiştim. bakın motordan cok iyi anlayan biri degilim ama eşyalarıma kız gibi davranırım cok ozen gosteririm ben rodajın buyuk kısmını mecidiyekoy/ataturk havalimanı yaparak (git gel 40km mesafe) tamamladım. bundan once 2005 te kanuni bayiinden nakit vermeden 18 ay taksitle bobcat almıştım ama ben motoru teslim alırken yok 60km'yi gecme yok suna bak yok bunu yap 2 kişi binme tam gaz calışmaları yapma kısacası rodaj denen kelime hic duymadım. motoru gelişi guzel kullandım tam 3 sene ama motoru aldıgım rakamın yarısı kadarda arıza cıkardı ve bana gına geldi yeter artık dedim kaliteli bir motor arayışına girdim. ben vitesli motor hic duşunmedim cunki 2 sene once bir arkadaşın keeway vitesli cooper motorunu kullandım. ilk 1 saat zorlandım vites konusunda sonra alıştım, ama ben genelede iş ev olarak kullandıgım icin hic zevk almadım vitesli motordan. scooter arayışında iken bu sitede dylan topigi cıktı ve baştan sona okudum ve motorun kalitesinden suruşune, konforundan hic sorun cıkartmamasına hayran kaldım ve arayışa cıktım. ama malum turkiyeye gelmiyormuş, bir yerde buldum anahtar teslim 5750ytl dedi ama benim nakit verecek durumum yoktu ne yapıcam derken ps150i yeni gelmiş ve motorunun dylan ile aynı motora sahip oldugunu ogrendim ve istanbuldaki butun bayileri ararken pazarbaşındaki yerde koc finans kredisi verdigini duyunca fırladım gittim resimde kotu duran motoru orada gorunce alla alla diye incelemeye başladım ve cok hoşuma gitti ve kısaca aldım. usta ve sahibi aman 60-80km arası git bu rakamları gecme ani gazlar verme vs birsuru şeyler soyledi,onceki motoru alırken bana kitapcık vermediler bunda kitapcık gorunce vay be deyip başladım okumaya orda rodajın ne oldugunu araştırdım ve ne oldugunu ve nekadar onemli oldugunu ogrenince ertesi gun 2 kat daha ozen gostermeye başladım

ve hikayemde burda sona erdi şimdi teknik sorularıma geciyorum iyişallah kafanızı agrıtmamışımdır.

1: ben rodaj suresince genelde 2 kişi kullandım (akşam rodaj tamamlamak icin cıkarken nişanlım bırakmıyor tek işyerinden gelirken de aynı sokakta oturan bir abimizi bırakıyordum yani hep iki kişi rodaj doldu ) acaba kotumu oldu rodaj?

2: bir arkadaşımın su an runner sp180 scooteri var ve her sene racing motor alıp değiştiriyor motordanda cok iyi anlıyor, bana dediki rodaj esnasında arasıra motoru yuksek hızlara cıkartıp yokla dedi ve 500km den sonra dediklerini yaptım acaba kotumu yaptım?

3: motoru ilk aldıgımda 0-20km motor cok titriyordu şimdi yarı yarıya duştu ama hala titriyor normalmi? (bu arada 110-120km hızlarda dengesizlik savrulma ve titreşim yok)

4: bu aralar hız yoklamaları yaparken tek kişi 85kg 110km rahat, 120km ye zorlanarak cıkıyor ama 130 falan goremedim. 2 kişide toplam 170kg hafif zorlanarak 110km yapıyor ama 120ye hic cıkmıyor (bobcat 2 kişi aynı agırlık 115km yapıyorduk rahat) acaba rodajı iyi yapamadımmı yoksa daha sonralarımı acılacak?

5: motoru incelerken su sogutma bolumundeki yerde upper ve lower yazan yere baktım, lowerin altında inmiş. kitapcıkta lower altına duşerse %50%50 antifriz ve saf su karıştırın ve upperin ustune gelecek şekilde doldurun yazıyor servise sordum motorumuza dokunmayın birşey olmaz dedi ama ben dayanamadım birşey olur diye malzemeleri aldım ve karıştırıp uperin ustune gelecek şekilde doldurdum, dogrumu yaptım?

6: yakıt konusuda nerdeyse yarıya duştu diyebilirim. ilk zamanlar tek kişi cıkarken benzin 1/2 civarında hız 60-80km iken git gel 40-45km yapıp, geldigimde ise kırmızıda olurdu. bu aralar aynı şekilde cıkıyorum hız 80-100km gidip geldigimde 1/2 nin 1 cizgi altında kalıyor. iyimi acaba?

7: motorun egzoz koruma kapagının ustunde catal gibi duran krom parca, vidalar duşerek fırlamış gitmiş, servise actım kesin calmışlardır dedi ve burdaki arkadaşların tavsiyesi uzerine honda danışma hattını arayıp durumu anlattım cok ilgili davrandılar pazartesi ustalar arayakmış beni, acaba garanti kapsamındamı bu parca cunki benim sucum yokki?

8: 5-10km mesafe yaptıktan sonra artcım inince tek kullanırken seriligini kaybetmiş oluyor, ama ertesi gun normale donuyor bu her scooterde oluyormu?

9: yuksek hızlardaki ruzgar beni pek rahatsız etmiyor ama cam taktırsam bana ne artısı yada eksisi olur merak ediyorum?

10: butun oneri ve şikayetlerinizi dort gozle bekliyorum bukadar yazıyı okuyup oha demeyip cevap verecek arkadaşlarada cok teşşekkurlerimi iletiyorum...

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    pocemonmutlu,dostum motorun tekrar hayırlı olsun bobcat 115 ile giderken gerçek hızının 85-90 olduğunu unutma

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl mutlu motor rodaj bittimi ? yakış sürüş vs vs motorundan bahsetsene biraz
    tabiki bende isterim dylan test etmeyi sende test etmiş olursun ps150i yi bilgi, deneyim paylaştıkca cogalır. ama ancak agustos ortalarında yapabiliriz cunki bir ses muzik şirketinde calışıyorum ve turneler başladı 1 ay şehir şehir dolaşacagız serdar ortacın konserlerini yapacagız, bitsiz izin koparayim senle bir gun buluşuruz...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1150km ye geldi ve artık rodaj bitmiştir diye duşunuyorum. ufak tefek sıkıntılarım vardı onuda dylan 150 topiginde dile getişmiştim. bakın motordan cok iyi anlayan biri degilim ama eşyalarıma kız gibi davranırım cok ozen gosteririm ben rodajın buyuk kısmını mecidiyekoy/ataturk havalimanı yaparak (git gel 40km mesafe) tamamladım. bundan once 2005 te kanuni bayiinden nakit vermeden 18 ay taksitle bobcat almıştım ama ben motoru teslim alırken yok 60km'yi gecme yok suna bak yok bunu yap 2 kişi binme tam gaz calışmaları yapma kısacası rodaj denen kelime hic duymadım. motoru gelişi guzel kullandım tam 3 sene ama motoru aldıgım rakamın yarısı kadarda arıza cıkardı ve bana gına geldi yeter artık dedim kaliteli bir motor arayışına girdim. ben vitesli motor hic duşunmedim cunki 2 sene once bir arkadaşın keeway vitesli cooper motorunu kullandım. ilk 1 saat zorlandım vites konusunda sonra alıştım, ama ben genelede iş ev olarak kullandıgım icin hic zevk almadım vitesli motordan. scooter arayışında iken bu sitede dylan topigi cıktı ve baştan sona okudum ve motorun kalitesinden suruşune, konforundan hic sorun cıkartmamasına hayran kaldım ve arayışa cıktım. ama malum turkiyeye gelmiyormuş, bir yerde buldum anahtar teslim 5750ytl dedi ama benim nakit verecek durumum yoktu ne yapıcam derken ps150i yeni gelmiş ve motorunun dylan ile aynı motora sahip oldugunu ogrendim ve istanbuldaki butun bayileri ararken pazarbaşındaki yerde koc finans kredisi verdigini duyunca fırladım gittim resimde kotu duran motoru orada gorunce alla alla diye incelemeye başladım ve cok hoşuma gitti ve kısaca aldım. usta ve sahibi aman 60-80km arası git bu rakamları gecme ani gazlar verme vs birsuru şeyler soyledi,onceki motoru alırken bana kitapcık vermediler bunda kitapcık gorunce vay be deyip başladım okumaya orda rodajın ne oldugunu araştırdım ve ne oldugunu ve nekadar onemli oldugunu ogrenince ertesi gun 2 kat daha ozen gostermeye başladım

ve hikayemde burda sona erdi şimdi teknik sorularıma geciyorum iyişallah kafanızı agrıtmamışımdır.

1: ben rodaj suresince genelde 2 kişi kullandım (akşam rodaj tamamlamak icin cıkarken nişanlım bırakmıyor tek işyerinden gelirken de aynı sokakta oturan bir abimizi bırakıyordum yani hep iki kişi rodaj doldu ) acaba kotumu oldu rodaj?

2: bir arkadaşımın su an runner sp180 scooteri var ve her sene racing motor alıp değiştiriyor motordanda cok iyi anlıyor, bana dediki rodaj esnasında arasıra motoru yuksek hızlara cıkartıp yokla dedi ve 500km den sonra dediklerini yaptım acaba kotumu yaptım?

3: motoru ilk aldıgımda 0-20km motor cok titriyordu şimdi yarı yarıya duştu ama hala titriyor normalmi? (bu arada 110-120km hızlarda dengesizlik savrulma ve titreşim yok)

4: bu aralar hız yoklamaları yaparken tek kişi 85kg 110km rahat, 120km ye zorlanarak cıkıyor ama 130 falan goremedim. 2 kişide toplam 170kg hafif zorlanarak 110km yapıyor ama 120ye hic cıkmıyor (bobcat 2 kişi aynı agırlık 115km yapıyorduk rahat) acaba rodajı iyi yapamadımmı yoksa daha sonralarımı acılacak?

5: motoru incelerken su sogutma bolumundeki yerde upper ve lower yazan yere baktım, lowerin altında inmiş. kitapcıkta lower altına duşerse %50%50 antifriz ve saf su karıştırın ve upperin ustune gelecek şekilde doldurun yazıyor servise sordum motorumuza dokunmayın birşey olmaz dedi ama ben dayanamadım birşey olur diye malzemeleri aldım ve karıştırıp uperin ustune gelecek şekilde doldurdum, dogrumu yaptım?

6: yakıt konusuda nerdeyse yarıya duştu diyebilirim. ilk zamanlar tek kişi cıkarken benzin 1/2 civarında hız 60-80km iken git gel 40-45km yapıp, geldigimde ise kırmızıda olurdu. bu aralar aynı şekilde cıkıyorum hız 80-100km gidip geldigimde 1/2 nin 1 cizgi altında kalıyor. iyimi acaba?

7: motorun egzoz koruma kapagının ustunde catal gibi duran krom parca, vidalar duşerek fırlamış gitmiş, servise actım kesin calmışlardır dedi ve burdaki arkadaşların tavsiyesi uzerine honda danışma hattını arayıp durumu anlattım cok ilgili davrandılar pazartesi ustalar arayakmış beni, acaba garanti kapsamındamı bu parca cunki benim sucum yokki?

8: 5-10km mesafe yaptıktan sonra artcım inince tek kullanırken seriligini kaybetmiş oluyor, ama ertesi gun normale donuyor bu her scooterde oluyormu?

9: yuksek hızlardaki ruzgar beni pek rahatsız etmiyor ama cam taktırsam bana ne artısı yada eksisi olur merak ediyorum?

10: butun oneri ve şikayetlerinizi dort gozle bekliyorum bukadar yazıyı okuyup oha demeyip cevap verecek arkadaşlarada cok teşşekkurlerimi iletiyorum...
    Arkadaş,

Öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun. şimdi sorularının bazılarına bir parça cevap vermeye çalışayım.

Rodaj dediğimiz kavram sacece motor kısmı ile alakalı değildir, yürüyen aksam dahil motosikletin tümü Rodaj yapılır.

Motorun rodajı elbette en önemli kısımdır. rodaj dediğimiz süreçte motor soğutma sıvısı harareti dikkat edeceğimiz konudur. Motoru sıkıştırma dediğimiz şeyi zaten anlarsın, örnek: yokuş yukarı 2 kişi ile tam gaz gitmek ve motorun çok yavaş bir şekilde dakikalar boyunca hızlanmasını beklemek. Bu arada hararet sınıra kadar dayanabilir. Bu şehiriçi sürüşlerde aşırı yoğun trafikte hararetin yükselmiş olmasına rağmen sürmeye devam etmek de benzer bir sıkıştırmadır aslında.

Tek kişi ile düz yolda gazı açıp seri bir şekilde hızlanıp son hıza (ivmelenmenin bittiği ana) kadar çıkıp burada fazla kalmadan tekrar sakin sürüşe geçmek zararlı değildir.

Motorunun son hızının düşük olduğunu düşünüyorum. bizler hep hız yapanlar değiliz ama motorumuzun performansını da arada denemek onun sağlığı ile ilgili bilgi sahibi de olmaktır. 11 KW tan fazla güç üretebilen ki bu yaklaşık 16 BHP ye denk düşer, bir motorda performans çok daha iyi olmalıdır. Dylan ile aynı olduğu iddia edilen bu enjeksiyonlu motorda hiç değilse dylan gibi rahatlıkla 130+ Km/h hızlara ulaşabilmesi gerekir Ancak, bu motordan kullanan bir gurbetçi arkadaşımı 1 yıl önce ege turu yaparken görmüştüm. sıfır alıp tam 4000 km Türkiye de gezmişti ve senin bahsettiğin performansa yakın şeyler söylemişti.

Yakıt harcamı konusunda yaptığın tarif bir şeyler söyleyebilmek için çok yetersiz. Ancak rodaj sonrası yakıt harcamının düşmesi gayet iyi bir işaret. Vibrasyonun da azalması daha da azalacağını gösteriyor bence.

soğutma sıvısı ile ilgili olarak: lower en alt seviyedir ve upper en üst bildiğin gibi. Ancak bu seviyeler arasında suyun alçalıp yükselmesi normaldir, ısınan herşey gibi genleşir ve tam tersinde olduğu gibi büzüşür. ancak yinede çok uzun zaman içerisinde buharlaşarak kısmen azalması da normal sayılır.

performans ve diğer soruların için sana en iyi tavsiyem ilk bakım sürecini geçmendir. O zaman çok daha farklı olacaktır

Kazasız belasız sürüşler ve deneyimlerini paylaşmaya devam etmeni dilerim
    Poturdak

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)