Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda forza 250
    Alıntı yuceduka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar bende birtane ps 150 aldım motor şu anda 750km ye geldi
    fakat motoru aldığımdan beri bir sorunum var motorum kalkışlarda debriaj balatalarından ses geliyor servise götürdüm aldığım cevap bu motorların çoğunda bu sesin olduğu bun sebebininde debriaj balatalarının çok sert oldugu ben böyle olduguna inanmıyorum benim dışımda bu sorunu yaşayan arkadaşlarımız oldumu? ve ne gibi bir çözüm buldular lütfen ps 150 kullanıcıları bu yazıma çevap yazsın böyle bir sorun yoksa servis e yüklenip balataların değişmesini talep edecegim Teşekkürler
    ilk aldığım zamanlarda benim motorda ses yoktu hocam.. sen servise tekrar götür ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan düştüm arkdaşlar. yolda tedaşın eştiği çukurlar vardı.ama üstünü örtmüşler artık hemen hemen yol seviyesindeydi giderken kaldırımda yürüyen bi kıza bakıyordum önüme baktığımda araba duruyordu önümde o çukurdan yavaş geçmek için yolun ortasında yavaşlamış çarpmamak için ön frene asıldım galiba o sırada düştüm sağ yana sağ aynanın camı kırıldı fotoğra koymak istiyorum ama nasıl kyoucam?
    geçmiş olsn..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ben motordan düştükten sonra oralardan bir ses gelmeye başladı kalkışıta rüzgar esme sesi gibi bir ses geliyor yaklaşık 1-2 saniye boyunca kafama takılan şu düşmeden önce böle bir ses yoktu acaba bu ses düşüncemi oldu yoksa sesin çıkma zamanı düşme zamanınamı denk geldi

Motosikleti
    honda psi150
    arkadaşlar motorsikler almayı düşünüyorum. sabrederek maydonoz olmadan psi sayfasını baştan sona bitirdim ki bu hafta gidip alıyordum psi mi
    kymco (hatta satan adam psi ye 5 para etmez dedi) dediler şu dediler hiç soru işareti bile oluşmadı kafamda illa psi alacam. taki az sym nin katoloğuna bakana kadar özellikle hd 2oo ve joyride a kadar güzel motorlar artıları eksileri bilgileriniz yardımcı olursanız sevinirim tekirdağdayım ikiside çorluda var. gidip alacam nerden gördüm psi i alıyodum iste beni caydıracak bi sebeep çıkmazsa sym ler için:( almam gecikecek. teşekkürler

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    psten başka birşey alıcam diyorsan kymco al bırak symyi fln ikisininde yedek parçası ve servisinin honda kadar güzel olduğunu sanmıyorum ps i al gaza bastığın zaman ki çekişini hissedince iyiki almışım diyeceksin onların hiçbirinin hondadaki kadar beygiri yok kymcoda örneğin 200 cclik motorda 12 beygir var

Motosikleti
    Honda PS 150i

10000 şerefine

Dün anadolu kavağına giderken farkettim. yanımda fotoğraf makinesi getirmemiştim o yüzden telefonla ölümsüzleştirdim.. Nice 10000lere inşallah...

Uploaded with ImageShack.us
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Motosikleti
    Honda PS150i
    Gençler kalkışlarda ses çıkmasının nedeni çanağın havalandırma deliğinden içeri toz girmesi sonucu olur ya da balata bitip metal kısma sürtme başlayınca. Benim sattığım PS'nin 19 binde balatası değişti ve yaklaşık 300 km sonra hafiften kalkışta ses gelmeye başladı.

Sizin yapacağınız şey çanağı açtırıp balatanın üzerini temizletmek.

Herkese saygı ve sevgilerimle....

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler kalkışlarda ses çıkmasının nedeni çanağın havalandırma deliğinden içeri toz girmesi sonucu olur ya da balata bitip metal kısma sürtme başlayınca. Benim sattığım PS'nin 19 binde balatası değişti ve yaklaşık 300 km sonra hafiften kalkışta ses gelmeye başladı.

Sizin yapacağınız şey çanağı açtırıp balatanın üzerini temizletmek.

Herkese saygı ve sevgilerimle....
    senin bahettiğin ses tıkırtı gibi birşeymi yoksa sürtme sesi gibimi benm motorda kalkıştan yarım saniye sonra ses geliyor ve yaklaşık 2-3 saniye geliyor ses wuuuv diye yada vooow öle hani kışın rüzgar sesi gelir ya onun gibi birşey

Motosikleti
    honda psi150
    kesin alacağım motorken vazgeçmek üzereyim.kime desem onunla uzun yola gidemezsin diyo. tekirdağdan istanbul ve uzunköprüye gideceğim alacağım scooter la o paraya daha rahat seleli alırsın ve ayalkarınıda rahat koyarsın diyolar. uzun yolada rahat gidersin diyolar fikirleriniz lütfen.çok istediğim bir motordu uzun yol götürmez konforsuz vs gibi caydırmak üzereler.sağolun simdiden

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı karateke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin alacağım motorken vazgeçmek üzereyim.kime desem onunla uzun yola gidemezsin diyo. tekirdağdan istanbul ve uzunköprüye gideceğim alacağım scooter la o paraya daha rahat seleli alırsın ve ayalkarınıda rahat koyarsın diyolar. uzun yolada rahat gidersin diyolar fikirleriniz lütfen.çok istediğim bir motordu uzun yol götürmez konforsuz vs gibi caydırmak üzereler.sağolun simdiden
    Ben 3 kez İstanbul-Babaeski yaptım. 220 kilometre tam gaz gittim. Uzun yolla ilgili bir problem yok. rahatlık mevzuna gelince. PS benim ilk motorum başka motora binmedim. o yüzden karşılaştırma yapamam. Ama sonuçta motor ile gidiyorsun rahatlık ne kadar sağlanabilir?
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Motosikleti
    honda psi150
    motordan rahatlıkta çok beklentim olduğumdan değil mesela aynı paraya kymco dink 200 var ki 200 lük makine enjeksiyonlu oda ön arka frence disk vs. daha artı gibi duruyo yoksa bana mı öyle geliyo.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    arkadaşlar karateke sonunda seçimini yaptı ve ps 150i sahibi oldu.Hayırlı olsun diyorum karateke aldığından bu yana izlenimletin neler anlatır mısın?

Forumdan Uzaklaştırıldı

Honda

Honda nın kalitesini adı geçen hiçbir marka geçemez

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı kero48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sana kesinlikle katılıyorum

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı karateke adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorduğun kişiler kaç kere PS ile uzun yola gitmişler?? Bunu söyleyenler büyük ihtimalle kulaktan dolma bilgilerle konuşuyo ya da büyük CC li motor kullandıktan sonra PS'ye bindiler.

Sen kimseye aldırış etme bin motoruna ve istediğin yere gazla. Önceki sayfalara gidersen ben esk'den tekirdağa 2 kere benzin almak dışında durmadan gittim. (yaklaşık 500 km.) ve de her hafta uzun yol yapıyodum. Ocak ayında PS'yi sattım xctiting 250i aldım. onunlada ocaktan beri yaklaşık 13bin km yaptım. xciting daha kalıplı olması nedeniyle uzun yolda daha konforluydu ancak ps nin yüksek oturma pozisyonu da seni yormaz.

Lütfen kulaktan dolma bilgilerle değil, motoru kullanan ve sahibi olan kişilerden motorla ilgili yorumları dinleyin... Eğer aklınıza takılan başka soru olursa PS ile ilgili cep numaram 0 506 809 86 09. istediğiniz zaman arayabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım.

Herkese keyifli sürüşler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:21 ----------

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bahettiğin ses tıkırtı gibi birşeymi yoksa sürtme sesi gibimi benm motorda kalkıştan yarım saniye sonra ses geliyor ve yaklaşık 2-3 saniye geliyor ses wuuuv diye yada vooow öle hani kışın rüzgar sesi gelir ya onun gibi birşey
    Kalkışlarda çok gaz vererek kalkıyosan o ses zamanla oluşaibliyo. Benim dediğim ses kavrarken gıcır gıcır die gelen ses.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    evet o dediğim ses gitti yerine bu gıcır gıcır ses geldi gazı az verdiğim haldede geliyor ben denedim sol arka taraftan geliyor acaba kampanadan mı bu arada sen psi niye sattın birde ps satanların heposi niye xciting 250 alıyor?

Motosikleti
    honda psi150
    bir iki ufak çizik harici hiç bir sorunum yok . ana yolda canavar tekirdağda şehir iç çarsıya inmek araba ile 20 dk bulur trafik vs. ben 8ndakika bulmuyo. bakkala gitmeye üşeniyodum. motoru alınca üstünden inmek istiyorum.
    ayaklığı fren sıkarak kaldırmaya calışıyodum. devirdim bir kez. ama ufak düşüş.ve bir iki çizik ama sadece ben farkederiim herhalde. canımı sıktı yine de. tecrüben hiç yok diyebilirim motorda ama 8 gün falan oldu ufak bi tehlike bile atlatmadım herkeze kazasız günler inş.. çok keyifli bisey valla.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ya o çizikler bendede var hocam takma onları kafaya ama dediğin gibi insanı üzüyor ve beni motordanda soğuttu açıkçası ben çok istiyordum motorumda hiç çizik olmasın diye ama oldu işte ayaklığa alacağınız zaman durun sol freni sıkılı tutarak mmotordan inin ama motor kendinize doğru biraz eğik dursun ağırlığını siz karşılayın diğer tarafa verirseniz ağır motor olduğu için zor oluyor sonra basın ayaklığa zaten o kendi kendini kaldırıyor
    hocam birşey sorucam size ön freni sıktığınız zaman ön diskten hafif bi sürtünme sesi geliyormu çok kafama takıldı o ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 ----------

birde motoru hangi renk aldınız ve kç km oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:14 ----------

birde resim koyarsanız sevinirim

Motosikleti
    honda psi150
    kusura bakma bir süredir bilgisayara bakamadım.
    ön freni sıktığımda ses gelmiyo denedim ama yazamadım cevap. dikkat edecem yine benim egsozdan ses gelmeye başladı anlamadım gitti.metalinin sesi anlamadım gitti daha önce olsa önemsemeyecem ama yokken olmasını anlamıyoum suan 550 km oldu.
    en yakın zamanda foto koymaya cxalışacam gri aldım.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    sürtünme sesi gelimiyor mu yani disk frenden benden geliyorda o egzozdan gelen ses egzoun üstündekimetal korumamıki onun vidalarını sıktır istiyorsan rodaj durumu nasıl yokladın m hi makineyi hocam

Motosikleti
    honda psi150
    yok öyle bir ses dikkat ettim. valla ben rodaj a cok takılmıyorum. gerekince basıyorum da dikkatli kullanıyorum o ayrı tabi sonuçta yeni makine. geçen 100 km de tuttum benzim aldım 12 küsür lira tuttu. şimdi 60 km oldu birkaçgün sonra bakalım kaç lira olacak. zam da geldi ama.
    iyi acaba senin nasıl. ama bu sefer liraya da bakacam ama kaç litre onada bakacam özellikle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)