Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı tarkoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ps 250 km oldu herşey çok güzel sorun yok... rodaj olayı yüzünden 80i geçmemeye çalışıyom ara ara 100 yaptığım oluyor. rodaj dayken basmak zararlımı?
    motorculuğu bilmiyosun innnova ile ps 150 yi karşılaştırıyosun tarzları başka olan motorları, hemde peki ödüllü olduğunu biliyomusun yada innova hiç kullandınmı yok yok her ikisininde honda olduğunu söylesem bir daha bilip bilmeden sallama tamammı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    innova kendi sınıfının birincisi bi motordur gerek yakıtı hızı kullanımı rahatlığı süzülmesi ve tabii ki honda psle karşılaştırılamaz biri scooter biri cub model motor alakası olamaz bu iki motorun birbirleriyle tek alakaları HONDA olmaları))
    hocam benim motor dipgaz gitmezsem 2.8-3 litre arası dipgaz gidersem biraz daha fazla yakıyor

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ

Ps150

Merhabalar araniza yeni katildim ps150 8200 km 5250 ye buldum almak istiyorum ne dersiniz birde 8000 bakimini yaptirdim 55 tl gitti dedi bana pek inandirici gelmedi yada cok gelisi guzel yAptirdi diye dusunuyorum ne dersiniz yorumlarinizi bekliyorum

Motosikleti
    honda psi150
    daha 750 km deyim 100km 3.4 lt nasıl sizce.

Motosikleti
    honda psi150
    ilk kazamı yaptım bugün virajı alamdım bariyerlere. motor bi tarafa ben bi tarafa her taraf sıyrık şoktayım hala ama çok ucuz atlattım ana yoldu hemde. hasar yok motorda çizildi epey ciddi çizikler:(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:22 ----------

canım sıkıldı çok ya gidirlmezde o çizikler. of of.
    satısta çok fiyat kırdırır mı onlar.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı karateke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk kazamı yaptım bugün virajı alamdım bariyerlere. motor bi tarafa ben bi tarafa her taraf sıyrık şoktayım hala ama çok ucuz atlattım ana yoldu hemde. hasar yok motorda çizildi epey ciddi çizikler:(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:22 ----------

canım sıkıldı çok ya gidirlmezde o çizikler. of of.
    satısta çok fiyat kırdırır mı onlar.
    off hocam off geçmiş olsun ya sizde birşey varmı bu motor o yönden çok fena çok yüksek bi motor kontrol edilebilitesi çok zor bende düşmüştüm ama ben yan yattım bende çok çizik yoktu hondanın parçalarıda pahalı hocam motordan soğumayın korkmayın binin üstüne basın gaza yoksa bi daha süremezsiniz bi foto koysanızda baksak motorun çizikleri ne durumda kıılan bi paçası var mı
    satışta fiyatı düşer bide çevreniz ne dedi bu duruma diğer öğretmenler felan?

Alıntı frkngzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar araniza yeni katildim ps150 8200 km 5250 ye buldum almak istiyorum ne dersiniz birde 8000 bakimini yaptirdim 55 tl gitti dedi bana pek inandirici gelmedi yada cok gelisi guzel yAptirdi diye dusunuyorum ne dersiniz yorumlarinizi bekliyorum
    aldığın motor kaç model 4000 bakımı bile 100 lirayken 8000 bakımı nasıl 55 lira oluyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:30 ----------

hocam bende düşmüştüm sizde ki belirtilerin aynısı bendede vardı düştüğüm gibi kendime değilde motor baktım çiziklere çok kafam takıldı motordan soğudum gayem hiç motorumu çizmeden kullanmaktı güzel bakmaktı kaza yapmamaktı ama olmadı işte düştüm ama kimse çizikleri farketmiyor niyeyse. millet diyor bana hani sen düşmüştün çizik yok motorda diyorlar
    sıkmayın canınızı demek isterdim ama sıkılıyor işte ama hocam çizilen yerlrin fotolarını bir an önce koyun lütfen

frequency48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 V-TECH
    selam arkadaşlar,
    yeni bir motor aldığımdan ps mi satıyorum.ps nin nasıl bir scooter olduğunu bilen biliyor zaten.
    2009 model 4800 km de tek bir çiziği vuruğu yoktur.
    ilan detayları için link:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32138628/detay
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!!

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Arkadaşlar merhaba ben innova topiğinden 2006 model var bendede İnnova nasipse Psi düşünüyorumda yakıtı ne alemde ben 50.60 km/s kullanan bi insanım bu süratlerde 100 km de 2.5 yakarmı yoksa 3.5 mi yakar.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    cevran 3.5 yakması imkansız..benim dylan o süratlerde 2.9-3lt civarı yakıyor..ps enjeksiyonlu olduğu için daha az yakması lazım 2.7-2.8 filan yakar bence..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    slm arkadaşlar yukarda yazdığım üzere honda ps mi almış bulunmaktayım bendede bundan önce innova vardı onu satıp ps aldım ve cok memnunum herkeze gönül rahatlığıyla tavsiye ederim yakıt konusunda sunu söyleye bilirim sehir içi olmak üzere 10 tl benzim aldım ve 100 km gelince tekrar aldım aslında sonuna kadar binmek istiyodum yani bitene kadar ama dayanamadım bence hiçte fena değil 150 cc bir motor için sizinde yorumlarınızı bekliyorum....

Motosikleti
    honda psi150
    bu nasıl iş anlamıyorum. 100 km kullanıp benzin aldım 15 tl nasıl iş bu. çok fazla ya.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 ----------

4 lt benzin aldı 100 km de.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    4 litre mi 100 km de öhh be o kadar yakmaz o motor ben 2600 kmdeyim 80i geçmezseniz 2.5-3 litre arası yakıyor

Motosikleti
    honda psi150
    vallahi de öyle ya kafayı yiyecem 10 kere baktım benzinlikte yine 100 km deneyecem bakayım. yazacam yine buraay foto mak. bozuk en yakında foto koyacam.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ben değiştircem bu motoru ya innova alıcam yemin ediyom ailem izinveerse yarın gidip alıcam ama vermiyorlar işte

Motosikleti
    PS150 & VARADERO
    Ankara'dan Merhaba arkadaşlar. Şehirler ve milletler arası bir enduro (honda-VARADERO) kullanıcısı olmamın yanında, şehir içinde scooter ımı kullanıyorum. Yıllarca activa kullandım. Son 7 aydır ps150 im var. Fark ne: masrafı bana en az 5-10 katı arası (mesela activa mın ön siperlik camı 20 tl'ydi, beyaz ps imin 250 tl. vs.) Ama arada sürüş kalitesi derseniz çok fark var. Motosiklet kullandıgınızı hissediyorsunuz.
    Bazı arkadaşlar forum da gördüğüm kadarıyla maksimum süratinden bahsetmişler. Benimki çok rahat 100 hadi 110 km/saat yapıyor. Ama abartılı 120 ve üstü için yokuş aşagı saldım bayıra.. gerekiyor. Buna ilave yakıt sarfiyatıda değişiyor: rodaj a uydugum ilk günlerde 230 km 6.3 lt gibiydi. Rodaj tamamlandıktan sonra hem şehir içi dur kalk, hemde seriliğinin verdiği biraz hızlı gitmekten (ortala 70-80) dolayı bu skoru bidaha görmedim.
    6. lt ile 170-190 arası gitmeye başaldım.
    Kullanması keyifli. Frenler kuru yol, yada yagmur dan yıkanmıs yolda iyi ama yeni su birikintisinin oldugu alanda büyük makinamda bile yaşamadıgım sıkıntıları yaşattı. çok kolay kayıyor.Belki orijinal IRC lastıklerinin kaucuk miktarı az, bundan dolayı ilk ıslaklıkta viraja hafif yatırıp girdiğinizde direkt kayıyor.
    Kara kara düşündüğüm bir durum vardı: LASTİK ama kış için. Kışın ne olacak. yagmurlu havada ACTIVA larımı kıyafetimi kuşanıp umursamadan her zaman keyifle kullandım. Hatta kar tipi lastiklerle (yerli IRC ler) karda vede buzda çook kullandım. Peki ps neyapacak? Kışlık lastik araştırdıgımda michlen, pirelli metzeler de honda ps 150 için uygun dişli tip lastik olmadıgını gördüm. ""Bu konuda sizden destek almak istiyorum"". Şu gecmiş bir iki senede ne lastik kullndınız. http://www.sip-scootershop.com sitesinde IRC nin tam kartipi hatta vakumlu modeli var. Almanya da bi elektronik magaza.

Tekrar merhaba diyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    slm arkadaslar bende cbf150 kullanıcısıydım ve o motoru sattıktan sonrakı secımımım uzun ugraslar sonucu ps150 de karar kılmak oldu.motorum beyaz renk surusu ve serılıgı gercekten harıka ancak benım motorum daha rodajda olmasına karsın arkadasımın bır anlık gazıyla bı yarısa tutuldum ve sonu husran oldu tamam yep yenı motor ustelık ıkı kısıydım ama motor 100 anca dedı sasırdım kaldım sızce daha yol yapınca acılırmı motor ve sanmayınkı basıp duran bırıyım bır defa gaza geldım motoru hıc zorlamıyom oldu bıkerexD
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda psi150
    ben 115 igördüm motorla ilk motorum ama yılların motorcusu arkadasım arada kullanıyo vr açıldığını söylüyo gidederek

Motosikleti
    herkez cok para vermıssın dıyorlar ama bence o paraya degdı dogrusu.surusu hep hayal ettıgım maxı scooterlardan bıle rahat desem abartmıs olmam cunku yuksekte oturup ayaklarım asagıya dogru dık tutabıldıgımden gercekten daha rahat bı surus oluyo.umarım rodoj bıtınce normal hızına ulasır
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda cbr 125
    Aman abi aman bu motordan uzak durun almayın

Motosikleti
    Alıntı motor-kolig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman abi aman bu motordan uzak durun almayın
    hocam neden yoksa bıldıgın bısımı var)
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)