Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motora kimi dilın diyo kimi daylın diyo kimi dilan diyo siz ne diyosunuz.

dilın
    daylın
    dilan

ben ilk aldığımda bob dylan'ı bob dilın diye okuduğumdan dilın diyodum ama çevremdeki bi kaç kişi daylın daylın diye diye benide öyle alıştırdı. Evet bu büyük sorunu çözmemiz lazım. :p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Vallah ben bu konuda kendimce araştırdım. İngiliz gibi okuyacaksak: Dilân.
    Ama A harfi hafiften I gibi okunacak

Hani yav gezi yokmu arkaaşlar
    Poturdak

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Dylan ekibi herkes hayattamı bir problem yok değilmi?? Tatile girdim forumu takip edebiliyorum diyemi böyle yapıyorsunuz??

Dylan = Dilan aynı yazıldığı gibi bence türkçede bayan ismi var zaten dilan diye...
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ama isim türkçe değil ve telafuzu da tıpku bob dylan dediğimiz gibi.. hiç birinden bob dilan dendiğini duydun mu? birileri uydurmuş sonra da ağzımıza alışkanlık yapmış.
    Hayatonda

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Arkadaşlar merhaba.. işlerin yoğunluğundan takip edemez oldum forumu.. Ben yine kurtlandım bu arada, benim silver'ı satılığa çıkardım.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3960477

isteyen olursa görüşelim,
    Saygılar!

Haa bu arada bence de daylın

Motosikleti
    SH 300
    Merhaba bukadar sessizliğin sonunda biraz forumu canlandırayım... taziye mesajlarıylada olsa belki biraz şenlenir forum...

Ben bugün düştüm motoruda çizdim artık rahata erdim Ben tam düşemedimde Dylanım tam olarak düştü. Kısaca şöle gelişti olay uzun uzun anlatmayayım anlattıkça moralim bozuluyo. okuldan dönüyorum sırtımda belki 10 kglı bir çanta yurttaki eşyalarımı topladım, dönüşte şişlide bir dükkandanda bir güzel mont aldım üzerimde başka bir mont vardı onu giyemeyip ön tarafa astım. geldim köprüye köprüden geçiyorum kgs ruhsatın içinde durdum kgs yi okuttum bariyer açıldı geçtim. En sağdaki gişeden geçtimki rahat rahat en sağa çeker ruhsatı cebime koyar yola devam ederim... tek elimde ruhsat tek elimde gazda geçtim bariyerden. sağa geçtim çok gaz vermiş olacağımki ön frene asıldım yavaşladım. yavaşladım ama duramadım. dahada sıkamadım korkudan kayacağım diye. artık kaldırıma 1 2 metre kala sonuna kadar sıktım teker hafif kaydı kaldırımada ön tekerin sürtmesiyle sağa yatırdım motoru. ben ayakta kaldım motor altımdan küt diye düştü yere. çok hızlı yatmadı ama yinede yattı artık. sol elimde ruhsat olmayıp iki freni birden sıkabilseydim çok rahat dururdum . o anda okadar hızlı hareket edemedim sol elimde ruhsatla kaldırıma yumuşak iniş yaptım. gişelerden çok hızlı çıkmışım demekki motoru durduramadım. Aslında kurtarabileceğim çok hamle vardı kaldırıma doğru gitmeyip sola kayabilirdim fren yapmak zorunda kalmadan. arkadan geleni kontrol edemediğim için yapamadım ama gelen gidende yokmuş keşke yapsaydım ama keşkeler çok oluyo bu tip olaylardan sonra.

Neyse gelelim ben nasıl böyle bir hata yaparım?? 2 adımlık yerde nasıl duramayacak kadar hızlanırım??? Kazaya sebep olan şey oydu işte ilk defa bugün kulağımda müzikle yola çıktım gazı verip motoru hızlandırdım ama motorun sesini duymadığım için ne kadar hızlandığımın farkına varamadım... dolayısıyla duramadımda. çok aptalca düştüm ama düştüm işte... Bomboş arazide tek başıma ben 50 metre ilerde bir kaldırım çok istikrarlı bir şekilde gittim ve 50 metre ilerdeki kaldırıma yatırdım motoru. olayın özeti bu.

Son olarak hasar raporunu vereyim kafa grenajın sağ tarafı çizik çarık oldu ama hepsi aynı bölgede toplu şekilde oldu allahtan etiketle karbon kaplamayla felan halledebilirim. Coşkun abi hazır et karbonu ön kafanın arkadaki plastik parçaa vidalarla bağlandığı yerden gri plastik çatladı hafiften orayıda japon harikası yapıştırıcıyla eskisi gibi yapabilirim. ( kendi kendimi teseli ediyorum nerdeee eskisi gibi.) Alttaki mat plastikte zaten hafif bi çizik vardı bende orayı biraz belirginleştirdim. En sonda nasıl oldu anlamadım motor sağa yattı sol aynam kırıldı. Aynayla ruhsatı cebime koydum yoluma devam ettim. başka hasarım yok ya da çiziğim.yarın tamirata başlıycam bakalım noolcak.yeni montumu aldığımın ilk günü mont üzerimde değilken hayatımın ilk kazasını yapmış bulunuyorum hayırlı olsun motorcu oldum diip kendimi teselli etmek isterdim ama daha az hasarla motorcu olabilseydim keşke.

edinilen tecrübe ise müzik dinlemenin: dikkati dağıtır, konsantrasyonu bozar gibi etmenler hep göz önünde tutulurken; motorun sesini duyamazsın, nekadar hızlı gittiğini anlayamassın gibi bir yan etkisi olduğunuda öğrenmiş oldum.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tebrik ederim. Sonunda sen de motorcu oldun. Artık motorunu hergün pasta cila ile parlatmazsın
    Hayatonda

Motosikleti
    SH 300
    Tebrik ederim. Sonunda sen de motorcu oldun. Artık motorunu hergün pasta cila ile parlatmazsın
    Altın çamura düşmekle pul olmaz erdoğan abey. Ben yine cilalar parlatırım motorumu yaralar en kısa sürede sarılacak Bu arada biliyorsunuzdur belki ama motor yattıktan sonra çalışmadı. 5 dakka bekledim çalıştı. belli bir eğimden sonra yakıt kesme sistemi felan var diye duymuştum herhalde öyle bişi olsa gerek.

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bu motor ile site buldum belkide sitenin sahibi buradan birisidir...

Kaynak:http://dylan150.wordpress.com
    Olumsuz görüşler

Dylan hakkında olumsuz eleştiriler de yöneltilmiş. Bunlardan belki de en önemlisi Alman Scooter & Sport dergisinin 2005 yılında yayımlanan özel sayısında yer alıyor.

Dergiye göre Dylan’ın artıları: motor, sürüş keyfi, aydınlatma, fren, ergonomi, yakıt tüketimi ve erim.

Dylan’ın eleştirildiği özellikleri ise teleskopit çatal, amortisörler, aynalar, su yalıtımı ve düz sürüş eksikliği.

Dergide aynaların döküldüğü ve göstergelere yağmur suyu girdiği söyleniyor. Belirli bir kilometre sonra orta ayağın ve amortisörlerin değiştirilmesi gerektiği görüşüne yer verilmiş. Özellikle dayanıklılık testinde sınıfta kaldığı ileri sürülerek variyometre’nin 25.000 km ömrünün olduğu bildirilmiş. Ayrıca, egzoz üzerindeki ya da içindeki parçaların titreşimden gevşediği söylenmiş.

Bu eleştirilerin ne kadar doğru olduğunu yaşayarak göreceğiz. Henüz 500 km yol yaptım ve motorum 3.500 km’de. Denilenler doğru bile olsa, Dylan’ın sunduğu sürüş keyfi, güvenlik, güç ve estetik güzellik bu olumsuzluklara değer diye düşünüyorum.
    Bu konu Hakkında Yorumlariniz Bekliyorum arkadaşlar...
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    BSI,
    geçmiş olsun, sende bişi olmasın tüm hasar motoruna gelsin.
    En kıymetlisi can
    keşke elinden ruhsat atıp düzgün fren yapıp soonra yerden alsaydın ruhsatı diicem ama sağlık olsun nazar bunlar nazar

Enis;
    bu motoru sorunsuz şekilde 40bin km üzeri kullananlar var . bence verilen paranın hakkını veriyor motor.
    Bi arkadaşım vespa 150lx mi öle bi model kullandı ve telefon açıp abi bu vespa sizin dylanın yanında tırı vırı dio.
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Enis89 Evet aramızdan bir arkadaş. Söylenenler kısmen doğru sayılabilir. Ben henüz 25.000 Km.deyim. sanırım su anda aktif yazışan arkadaşlar arasında da en yüksek km. nin sahibiyim. Bu güne değin yaşadıklarım, bakım sırasında gördüklerim kadarıyla sunları aktarabilirim.

Çok siddetli sağnak yağmurda defalarca motor kullandım. Göstergelere yağmur suyu girmedi.
    Aynalar şık değil katılıyorum. Ama düşüp kırmadığınız sürece yolda döküleceğine ihtimal vermiyorum.
    Variyatörüm bakım sırasında açıp baktığımızda kiraz gibi kırazmıştı. 30 -40 binde değişmesi gerekebilir. Zaten böyle bir durumda orjinal yerine malossi almayı düşünüyorum. Motorun çekişine de katkısı oluyor sonuçta.
    Eksoz tellerinin titreşimden koptuğu doğru aramızdan Yusuf 3 kez garantiden eksoz değiştirdi. Ben de 1 kez direkten döndüm. Ancak Yusuf ve Ben bu motoru en deli kullananlar arasındayız Tabi yusufun eline kimse su dökemez adam manyak. İyi ki altında race yok.
    Plastik kısımlar çok dayanıksız ilk düşmenizde hemen bir yerleri kırılıp dökülüveriyor. Benim düşme sonucu 2 kez fren levyem kırıldı.. yan karenajlar çizilip kırıldı.
    Orjinal lastikleri yağmurda çok tehlikeli.. çok kayıyor. Yağmur lastikleri ile değiştirilmesi şart.
    Ama dikkat ederseniz bu söylediklerimin hepsi kullanım ile alakalı seyler. Motoru kullanılması gerektiği şekilde kullanırsanız bu sorunlar yaşanmaz.
    Hayatonda

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bukadar sessizliğin sonunda biraz forumu canlandırayım... taziye mesajlarıylada olsa belki biraz şenlenir forum...
    Gecmis olsun. Benim gecen hafta yaptigim kazanin da yaralari yeni yeni iyilesiyor. Umarim bir daha olmaz.

Bu arada motorun kafa grenajinin sag kosesi yere surtundugu icin asindi, hem de oldukca derin. Su an beyaz plastik gozukuyor.Buraya bisey yapilabilir mi ? 1000 km'de servise goturdugumde onlar boya falan atar mi yoksa oyle birakirlar mi ?

Bir de eksozun sag alt tarafinda surtunmeden dolayi biraz asinma var. Boyasi kalktigi icin burdan paslanma yapar mi ?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Protesto sana da çok geçmiş olsun. Servis kırılan, aşınan parçalarda vb. durumlarda birşey yapmıyor. Sadece yenisi ile değiştiriyor. Yani bu iş sana kalıyor. Eksozun nikelajlı kısımlarına birşey olmuyor ama diğer alanları paslanma yapabilir. Ancak bunu bi eksozcuya götürmeni tavsiye ederim. Eksoz ısındığı için yüksek ısıya dayanıklı bir paslanmaz boya olmalı üzerindeki. Onlar daha iyi bilirler. Ben sadece tahmin yürütüyorum.
    Hayatonda

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    herkese slm arkadaşlar. bugün temde seyir ederken bir megane ın tacizine ugradım ardından kgs gişelerinde onu yakalayarak hararetli bir tartışma yaşadım. bu sırada gişelerden geçen ve daha sonradan farkettiğim mt sticker ı olan 59 plakalı honda dylan kullanan arkadaşımız bana gişelerde durarak o an gerçekten inanılmaz bir manevi destek verdi otobanda olduğumuz için durup kendisine teşekkür edemedim ama sticker ını görebildim. umarım oda dylan kullanıcılarının arasındadır kendisine tekrar teşekkür ediyorum durduğu için =)
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Benim dylan'da 20500 km oldu. Dünkü bakımda varyatör burçları değişti. Sert kullanıma orantılı aşınıyomuş. Kalkışlarda ani kalkmalar duruşlardada arkayı kitleyerek durmalar burçların aşınmasına neden oluyomuş. = 30 lira

20000 Bakımıda 107 lira tuttu. Hava filtresi - yağ - varyatör burçları değişti.

protesto egzozuda grenajıda yaptırabileceğin boyacı arkadaşım var. Güvenebilirsin işçilikleride iyidir. Yer bostancıda.. Yavuz 0555 454 55 56

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    benim motorumunda 1000 km bakımı geldi sizce ne kadardır ?

Koray benden 10 lira sadece yağ parası almışlardı. (Mutluhan) Tabii 1 sene önce

Ayrıca arkadaşlar arkadaşımda dylan parçaları var eğer ihtiyacınız olan bişi olursa sorarım.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Evet evet bende de arka sağ - sol karenaj var, gümüş renkte temiz. İhtiyacı olan çıkarsa haber etsin.
    Hayatonda

Motosikleti
    SH 300
    kadirdelisi; benim için varsa kırmızı ön kafa grenajı farın altındaki büyük tek parça ile onun arkasında ona vidalanan gri plastik kısmı bir sorsana. Fiyatıyla beraber bir zahmet
    he bu arada ben asya motordan yeni 1 çift ayna aldım 25 lira

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Serkan kafayı mı yedin o parça bi motor parası, bi çizik için değiştirilir mi? Ama belki tamir edebilirler.. otomobillerdeki gibi bi macun cekerler oraya çiziklerin oluşturduğu cukurlar gider sonra bi zımpara sonra aynı orjinal boyadan bi boya.. yine eskisi gibi.. sana en az 150-200 kaada patlar ama, heh heh..
    Hayatonda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler