Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hee bence önemli birşey değildir ama yine de öğrenmek lazım tabi neden diye.İnan ben km komple sıfırlandı sandımSonuçta digital cihaz analog gibi güvenemezsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    arkadaşlar navigasyon yol haritası almak istiyorum. motorun on paneline yerleştirerek uzun bir yola gitmek istiyorum ama malesef cok model var. nasıl hangi modeli alsam bilen varsa yardımcı olurmusunuz...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Pokemon kardeş bu konuda ben de çok kafa yordum ama pek birşey bulamadım.O navigasyon cihazlarının motorda pek iyi kullanılmadığını duymuştum, nokia N95 mi alsam dedim o da çok pahalı.Psp + gps cihazı bile düşündüm ama birşey yok.Eğer hoş bir şey bulursan ben de öğrenmek isterim

Motosikleti
    Yamaha FZ-6n Honda VFR 800a
    Arkadaşlar biraz konu dışında kalacak ama şu malossi işine biraz kafayı takmış durumdayım sizin bilip gördüğünüz full malossi 170cc kit yapılmış dylan gördünüzmü yada kullandınızmı ve aşağı yukarı nekadara patlıyor ve yapılan masraf elde edilen performansa değiyormu son süratide artıyormu acaba bu konularda bilgi sahibi olmak istiyorum

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yaaw tripmetre sıfırlandı bide saat
    ben bir keresinde kontağı hızlı hızlı 2-3 kez açıp kapamıştım aynen trıp metre ve saat sıfırlamıştı hatta sinirde olmuştum yakıt hesaplaması yaptığım bir trıp metreydi
    YAMAHA Yaşamı Başka Yerde ARAMA veya Honda Hayat Onda Bence Yaşamda Hayatta Sürmekte ...

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    gökhan abi nasılsın?? seninle zamanında çok konuşmuştuk bu kitleri biliyosun benim düşüncem gerek yok olur çünkü dylan daha çok konfor amaçlı bir scooter bundan sonrası şasiyide,süspansiyon sisteminide aşar onlarıda geliştirmek lazım o zamanda astarı yüzünden pahalıya gelir bence en iyisimi sen bu şekilde devam et derim senin motor yeteri kadar performanslı zaten..bu arada nasıl dayco kayış memnun musun?? bildiğim kadarıyla sende iridyım buji,hava filtreside vardı nedir şimdi son durum??
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan abi nasılsın?? seninle zamanında çok konuşmuştuk bu kitleri biliyosun benim düşüncem gerek yok olur çünkü dylan daha çok konfor amaçlı bir scooter bundan sonrası şasiyide,süspansiyon sisteminide aşar onlarıda geliştirmek lazım o zamanda astarı yüzünden pahalıya gelir bence en iyisimi sen bu şekilde devam et derim senin motor yeteri kadar performanslı zaten..bu arada nasıl dayco kayış memnun musun?? bildiğim kadarıyla sende iridyım buji,hava filtreside vardı nedir şimdi son durum??
    Sağol Ali'cim Motorun durumuda çok iyi düz yolda 120 nin altına pek düşmüyor sen binsen 130u çok rahat görürsün uzun yolda yokuş aşağı 140ı görüyorum ama ben o 140 ı düz yoldada görmenin bir yolu yokmu onu araştırıyorum ama son bir istanbula gidip geldim sanırım yolda egzost un içinde bişeylermi oldu ne yaptıysa sanki o patırtılı ses gitti paf paf diye ses verir oldu o ses değiştiği andada zaten azbir çekiş kaybı oldu inşallah egzost tandır zaten 12000 bakımıda geldi sayılır götüreyimde baksınlar çorludaki serviste anlarmı anlamazmı oda benim şansıma çünkü biraz kuşkulanıyorum nedenide öncelikli olarak araba servisi olması
    YAMAHA Yaşamı Başka Yerde ARAMA veya Honda Hayat Onda Bence Yaşamda Hayatta Sürmekte ...

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    selam arkadaşlar bende bir dylan aldım activadan sonra aradaki farkı görünce çok şaşırdım yani o motorsa bu nedir acaba dylandan memnun olmayanlar activaya binsinler.attan inip eşeğe binmiş misali

Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yaaw tripmetre sıfırlandı bide saat
    Bende aynı sorun olmuştu . Nedeni akü başlarında gevşeklik olmasıydı . Akü başları sıkıldıktan sonra sorun olmadı .

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    gökhan abi eğer eksozda sorun varsa garantiden değiştirmeleri gereki benimde 16bin km civarlarında eksozdan ses gelmeye başlamıştı kronik bir sorun varya bunlarda cızırtı şeklinde o yüzden sipariş geçtiler 1hafta içinde eksoz geldi ve takıldı..eksoz sorunu hallolduktan sonra performans konusunu yeniden düşürsün bence..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende bir dylan aldım activadan sonra aradaki farkı görünce çok şaşırdım yani o motorsa bu nedir acaba dylandan memnun olmayanlar activaya binsinler.attan inip eşeğe binmiş misali
    Selçuk Sezer sana çok hak veriyorum benimde bundan önceki motorum beat ti eğer onlar motorsa Dylan başka birşey Dylan Motorsa onlar başka birşey ilk bindiğimde Dylana Resmen Aşık olmuştum Dylan'a

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan abi eğer eksozda sorun varsa garantiden değiştirmeleri gereki benimde 16bin km civarlarında eksozdan ses gelmeye başlamıştı kronik bir sorun varya bunlarda cızırtı şeklinde o yüzden sipariş geçtiler 1hafta içinde eksoz geldi ve takıldı..eksoz sorunu hallolduktan sonra performans konusunu yeniden düşürsün bence..
    işte aksilik haziran 30 da garantisi bitti 1 ay önce olsaydı hemen koşardım ama şimdi öyle bir şansım yok zaten egzost ta bir sorun varsa orjinaline para vermem seninlede konuşmuştuk hatırlıyorsan sen 850ytl demiştin bende yok artık demiştim ve hatta -BSI- Arkadaşımızında söylediği gibi Leo Vice daha ucuz hem şık hem performans egzostu demiştik ondan alırım daha iyi

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Gökhan bey, eğer düzenli bakımlara gittiyseniz garantinin bitmesi sorun olmayabilir, ayrıca fazla geçmemiş üstünden.Duyduğuma göre "iyi niyet garantisi" diye bişey varmış.Bu tip durumlarda insiyatif dahilinde değişim yapılabiliyor.Bence servisi deneyin.

Motosikleti
    Alıntı freenautilus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan bey, eğer düzenli bakımlara gittiyseniz garantinin bitmesi sorun olmayabilir, ayrıca fazla geçmemiş üstünden.Duyduğuma göre "iyi niyet garantisi" diye bişey varmış.Bu tip durumlarda insiyatif dahilinde değişim yapılabiliyor.Bence servisi deneyin.
    Çok teşekkür ederim bunu duyduğuma sevindim servisi arayacağım ve hemen bir randevu alacağım kendileri çok yoğun en erken haftaya sıra verirlerse şanslıyım demektir

DYLAN77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Evet Mhyen büyük ihtimalle gördüğün 2 dylan biz olabiliriz.Moda'da oturuyoruz ikimizde.Gerçekten de çok keyifli oldu yolculuk.Ben de çok tecrübeli sayılmam aslında.Arkadaşım 13 yıldır motor kullanan birisi olduğu için bende cesaret aldım diyebilirim.Balıkesir bizi gören 2 tane 1000 RR yanımıza gelip hayretle İstanbul'dan mı geliyorsunuz diye sordu.Evet deyince deli bunlar deyip güldüler.( Tabii Honda'ya hakkını teslim ettiler) Onlarda İstanbul'dan geliyolarmış.Perşembe günleri Dylan kullanıcıları kalamışta toplanıyordu önceden.Halen devam ediyormu acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.Herkese kazasız sürüşler arkadaşlar...

Motosikleti
    Alıntı DYLAN77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Mhyen büyük ihtimalle gördüğün 2 dylan biz olabiliriz.Moda'da oturuyoruz ikimizde.Gerçekten de çok keyifli oldu yolculuk.Ben de çok tecrübeli sayılmam aslında.Arkadaşım 13 yıldır motor kullanan birisi olduğu için bende cesaret aldım diyebilirim.Balıkesir bizi gören 2 tane 1000 RR yanımıza gelip hayretle İstanbul'dan mı geliyorsunuz diye sordu.Evet deyince deli bunlar deyip güldüler.( Tabii Honda'ya hakkını teslim ettiler) Onlarda İstanbul'dan geliyolarmış.Perşembe günleri Dylan kullanıcıları kalamışta toplanıyordu önceden.Halen devam ediyormu acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.Herkese kazasız sürüşler arkadaşlar...
    İşte insanların verdiği o tepki yokmu beni deli ediyor bende Edirne'de yada İstanbul'da 26 plaka ile bu tepkiyle çok karşılaştım İlk soru şu oluyor 26 nerenin? Eskişehir diyorum ve ikinci soru hazır Motorlamı Geldin? Bende cevap olarak evet kelimesi daha ağzımdan çıkarken karşımdakinin bana bakışı değişiyor sanki normal değil bu dergibi motora bakarak uzaklaşıyorlar artık alıştım ama

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı GökhanYENİCELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte insanların verdiği o tepki yokmu beni deli ediyor bende Edirne'de yada İstanbul'da 26 plaka ile bu tepkiyle çok karşılaştım İlk soru şu oluyor 26 nerenin? Eskişehir diyorum ve ikinci soru hazır Motorlamı Geldin? Bende cevap olarak evet kelimesi daha ağzımdan çıkarken karşımdakinin bana bakışı değişiyor sanki normal değil bu dergibi motora bakarak uzaklaşıyorlar artık alıştım ama
    Pazar günü sabah 6:30'da otoparka gittiğimde orada çalışmaya yeni başlayan yılışık bir elemanla aynı şeyler benim başımdan da geçti.Normalde diğer çalışan herkes beni tanır bilirler.Fakat bu arkadaş yeniydi.Kabalık olmasın diye azcık laflayalım dedim.

-Hayırdır bu saatte arkadaş?Kurye falan mısın?
    -Hayır şehir dışına çıkacağım.Erken çıkmam lazım?
    -Hee...buradan karşıya geçicen heralde
    -Yoo...Sapanca Gölü taraflarına doğru gidiyorum.
    -Bu motorla gidilir mi yaw??
    -Niye gidilmesin?Su soğutmalı bu motor.Heryere gider.
    -Ya arkadaş kusura bakma da sen manyaksın(aynen böyle dedi).

Tadımın kaçmasını istemediğimden ve de tüm stresi geride bırakmak istediğimden bu yüzsüze cevap verme gereği duymadım.Gezi de zaten çok güzel oldu.
    Bu arada en mantıklısı bu insanları hiç kaale almamak.Bizleri nasıl biliyorlarsa öyle kalsın artık...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    arkadaşlar 97 oktan kurşunsuz benzin koyarsam bir artısı yada ekisi olurmu?

Motosikleti
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 97 oktan kurşunsuz benzin koyarsam bir artısı yada ekisi olurmu?
    Senin motor enjeksiyonlu ama onunda kullanmaman için bir ayrıcalık getireceğini sanmıyorum ben dylana çoğu zaman 97 oktan kullanıyorum artısı yok denecek kadar az ama inan benim bundan önceki motorum beat ti onda ciddi değişiklik oluyordu son sürati 5 ila 10 km arası artırıyordu dylan'a verdiği farkı şahsen ben 100oktanlık benzinde dahi okadar bulamadım aslında fark bence psikolojik daha fazla para verdiğin için daha hızlı gidecek sanıyorsun hepsi bu ama zararı varmı bence yok kaliteli benzinden değil zaten kalitesizinden yani oktanı çok düşükten korkmak lazım

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı GökhanYENİCELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor enjeksiyonlu ama onunda kullanmaman için bir ayrıcalık getireceğini sanmıyorum ben dylana çoğu zaman 97 oktan kullanıyorum artısı yok denecek kadar az ama inan benim bundan önceki motorum beat ti onda ciddi değişiklik oluyordu son sürati 5 ila 10 km arası artırıyordu dylan'a verdiği farkı şahsen ben 100oktanlık benzinde dahi okadar bulamadım aslında fark bence psikolojik daha fazla para verdiğin için daha hızlı gidecek sanıyorsun hepsi bu ama zararı varmı bence yok kaliteli benzinden değil zaten kalitesizinden yani oktanı çok düşükten korkmak lazım
    bende kesin olur piskolojim hemen degişiyor cunki

birde merak ettigim ama motoruma koymaktan korktugum enjeksiyonu temizleyen bir sıvı var benzin deposuna dokup enjeksiyon kirli ise temizliyormuş yapsam bir zararı olurmu?

Motosikleti
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kesin olur piskolojim hemen degişiyor cunki

birde merak ettigim ama motoruma koymaktan korktugum enjeksiyonu temizleyen bir sıvı var benzin deposuna dokup enjeksiyon kirli ise temizliyormuş yapsam bir zararı olurmu?
    Ama senin motor daha çok yeni enjeksiyonu pislenmişmidirki öyle birşey olsa benim tahminim kesik kesik çalışır şunuda ekleyim benim motosiklet tamircisi bir arkadaşım var işinde bayada iyidir motorunuza hiçbir katkı maddesi kullanmayın diyordu gerek yağlama yoluyla gerek yakıt yoluyla aslında bir burada fikir yürüterek doğru cevabıda bulamayız servise sormak lazım ama tanıdık eş dost bir servise malum diğerleri olsa olmaz derlerki servise getir temizlettir diye

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    bu gun bayagı soru sordum kusuruma bakmayın ama bu elcikler vıcık vıcık oluyor bugun sirkeciye gidip elcik alıcam ama ne alayım onu bilmiyorum (marka -model) bilgilendirirseniz hemen gidecegim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler