Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı timuçin okçu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba yok plastik titreşimi diil eminim.rölantide çalışırken bişi yok.hafif gaz verip kalkma anından itibaren başlıyor tırıltı şeklinde ama gidişte falan bi sorun yok ama bu ses hep var.sadece merak ettim.arıza olduğunu sanmıyorum
    Merhaba üstad bizde böyle bir ses yok servise bi göster hemen anlarlar

Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli dylan dostları scooter almaya karar verdiğimde sizin sayfalarınızı 1 ay kadar takip ettim.sonunda 3 aralık 2008 de ikinci el çok temiz 3000 km.de 2006 temmuz trafiğe çıkışlı bir dylan satın aldım.başlangıç motorum çok mükemmel bir makina.değerli dylan dostlarının bir konuda yardımını istiyorum. motorumun digital olan zamanı gösteren kısmı ile trip denen günlük km. sayacı kontağı kapatıp yeniden açtığım zaman sıfırlanıyor.yeniden çalışmaya başlıyor.kontağı açıp kapatınca tekrar sıfırlıyor.totol sayaçta ve diğer hiç bir göstergede sorun yok.aküsü orjinal yuasa marka.... acaba şarjı mı düşük veya siszin sitede bir yerlerde okumuştum ama aradım bulamadım akü mü bitiyor.akünün bittiğini nasıl anlarım.aküyü değiştirsem sorun çözülürmü. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

gösterge saatini komple değiştirmeden bu işi düzeltmenin bir yolu varmıdır
    Hayırlı olsun güzel seçim.
    Kontağı açınca km'nin sıfırlanması gerçekten ilginç daha önce ben hiç duymamıştım. Aküden olacağını pek sanmam sonuçta motorunuzu zorunsuz çalıştırıyor. En iyisi yine servise götürmek bi problem varsada garantisinden değiştirilirler zaten.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    deryali, servise gösterdim komple değişsin diyor.motorun çalışmasında bir sorun yok çok kolay çalışıyor. şu anda ekonomik nedenlerden dolayı gidemiyorum. ancak basit yollardan çözümezsem tabiiki komple değiştireceğim.bir yerde okumuştum bu tür arızalar akünün bitmeye başladığının işareti diye .acaba diyorum aküyü değiştirip denesemmi

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hımm anladım garantiside bittiği için sizin değiştirmeniz gerek.
    O halde şöyle yapılabilir. Bir arkadaşsınızdan yada servisten rica edip başka bi akü takarak göstergeleri test edin. Eğer o aküde sorun çıkarmazsa aküyü değiştirsiniz. Ha yok olmadı o zaman değişir. Böylelikle emin olmuş olursunuz.
    Yoksa direk göstergeyi değiştirirseniz bu seferde yine aynı hatayı alırsanız üzülebilirsiniz

Motosikleti
    R1200GS
    deryali,başka bir akü ile deneyeceğim.sonucunu 3-4 gün sonra yazacağım.umarım aküdendir. önerin için teşekkür ederim

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Son günlerde ortaya çıkan şu kymco partizanlığı nedir anlamıyorum...
    Bu adamlara para mı veriyor acaba kymco
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deryali, servise gösterdim komple değişsin diyor.motorun çalışmasında bir sorun yok çok kolay çalışıyor. şu anda ekonomik nedenlerden dolayı gidemiyorum. ancak basit yollardan çözümezsem tabiiki komple değiştireceğim.bir yerde okumuştum bu tür arızalar akünün bitmeye başladığının işareti diye .acaba diyorum aküyü değiştirip denesemmi

erol abi bi ara benim motorda yapıyodu son bi kaç aydır,kendiliğinden kesildi ama neden oldu nasıl düzeldi hiç anlamadım..
    erol abi sevise kalsa herşeyi değiştirecek sen deryali abinin dediği gibi bi aküye bak bencede olmazsa gösterge alırsın..

bu arada göstergenin servis fiyatnı bilmiyorum ama sahibinden.comda bi ilan var izmirden belki işine yarar
    umarım en kısa zamanda düzelir
    http://www.sahibinden.com/honda_dyla...=honda%20dylan

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde ortaya çıkan şu kymco partizanlığı nedir anlamıyorum...
    Bu adamlara para mı veriyor acaba kymco
    Bu sözün yine ortaya ve kymco kullanan bizleri zan altında bırakıyor. Kime söylüyorsan açık açık belirt..Ben kendi namıma gayet rahatım ve Allah herşeyi görüyor hesap veremeyecek durumda değilim Allaha şükür.(Asıl hesap yeri mahşerdir) Ağzından çıkanı kulağın duysun daha öğrencisin gençsin çok mesafe katetmen gerekiyor..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözün yine ortaya ve kymco kullanan bizleri zan altında bırakıyor. Kime söylüyorsan açık açık belirt..Ben kendi namıma gayet rahatım ve Allah herşeyi görüyor hesap veremeyecek durumda değilim Allaha şükür.(Asıl hesap yeri mahşerdir) Ağzından çıkanı kulağın duysun daha öğrencisin gençsin çok mesafe katetmen gerekiyor..
    :( ne kadarda polemik haline geldi.
    Ancak şunu biliyorum. Biz gerek dylan forumununda gerekse başka forumlarda hiç polemiğe girmedik

Ne kymconun topiğine girip bizim motor sizinkini döver havasına girdik nede piaggio topiğine gidip motorlarınızı bırakın bizimkinin üzerine motor yok dedik.

Ancak kymco kullanıcıları buraya geldi ve benzer laflar ettiler.

Bu topiklerin amacı farklı markalarını kötülemek değil bilakis aynı motoru kullananların paylaşım alanı bu markayı alacaklarında fikir edinme yeridir.

Şahsi fikrimdir Honda varken kymco alıpta kullanmam. Motor büyütmem gerekirse gerekirse honda istediğim modeli çıkarana kadar beklerim ama yinede kymco almam ama bu benim düşüncem. Benim bu tercih'im "kymco dandik dökülür servisi pahalıdır aman almayın" deme hakkını bana vermez.

kymco kullananda kendine özgü deneyimler yaşamıştır ve bunu özgürce paylaşabilir.

lütfen ve lütfen Bu farkı fark edelim

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Lafımın kime olduğunu belirtmemem hoş olmamış doğru...
    Sizinle diğer topikte yazışıyorduk zaten.Buraya gelip de arkanızdan konuşacak kadar haysiyetsiz değilim
    Fakat son günlerde nedense burada olsun beat topiğinde olsun ortalığı karıştıranlar var.Onları kastetmiştim, üzerinize alınmışsınız...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    boş ver toroman kardeş takma kafana bu memlekette dogruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar bozma sen moralini düşünme milletin ekonomisini bırak millet kendi kendini kandırıp dursun bak bütün topiklerinde hep şikayet edip yakınıyorlar sen iyi niyetinle el atıp dogruları söylüyorsun ama aldıran yok ayrıca anlatmak istedikleri kasti anlamazlar işlerine gelmez bırak kazık yemeye devam etsinler sen mi kurtaracan vatanı derler sana sonra karışmam
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ya sudabatmayanadam yeter artık ya tmm anladık valla mt den soğuttun beni ya git kymco başlıgında yaz artık şu hondan topiklerinden uzak dur rica ediyorum

hakkikaten yaa yeter gerçekten

mhyen.deryali abi tamam artık boşverin bakın bi abinin gösterge sorunu diğer bi arkadaşın motorunda değişik bi ses var dio onlarla ilgilenelim gerçekten çok sıkıcı bi hal aldı konu.lütfen..

Motosikleti
    R1200GS
    benim motorun garantisi biteli 4-5 ay kadar oldu.önce yeni bir akü ile deneyeceğim.olmazsa cba'nın dediği gibi biraz kullanayım belki kendiliğinden düzelebilir.bu arada honda motor aş.ye mail attım.bakarsınız iyi niyet garantisinden değiştirsinler diye bakalım sonuç ne olacak

göstergenin servis fiatı 235 ytl nakitte % 10 iskonto var

Motosikleti
    cbf 600
    Benzer sorun geçen yıl benim motorumda da olmuştu . Sorun akü başlarının gevşek olmasından kaynaklanıyormuş . Akü başları sıkıldıktan sonra benzer sorun yaşamadım .

Motosikleti
    R1200GS
    gösterge konusunda yardım çabalarınız için teşekkür ederim

ne demek abi yardımımız dokunduysa serviste 235ytl ise yolladığım linke bak bence 100 ytl fiyat iyi

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar şu konuya bi açıklama getirelim artık

Bugun beşiktaş'taki GEnç motora yağ değişimine gittim.
    2000 km de bir yağ değiştiriyorum çok yoğunum kendi servisime yetişemiyorum o yüzden size gelicem 15 günde 2000 km yapıyorum uygun fiyat yapın size geleyim dedim:

Adam neden 2000de değiştiriyorsun 6bin de bir değişir yağ dedi :o
    Ben o anda şok oldum. Olurmu ya ben 4bin gitse razıyım bırak 6bini dedim.

Catstrol 10-40w daha 2binde kendine yeni geliyor yazık boşa değiştiriyorsun dedi. Vespa 150 yi 6binde bir değiştiriyorlarmış ve vespada 1 lt yağ alıyormuş.

Benim honda servis ise 2bin en fazla 2.500 de değiştirmezsen fena diyor..

Şimdi ne yapıcaz hocam nedir gerçek ? 2binde değiştirip kazım mı yiyoruz. ?
    Zaten bizim motorın göstergesi her 4bin de bir yağ değiştir diye boşuna mı yazıyor ?
    Bu 2binde bir yağ değiştirmek nereden çıktı :s

ali abi benim gittiğim serviste aynen 4000km ideal dediği için öyle yapıyorum ilk zamanlar 1000,2000,4000 de değiştirdim ama bi dahakini bekliyecem 4000 km olana kadar

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    18.200 km oldum. Bugune kadar hep 2bin km değiştirdim o halde bundan sonra 4binde değiştireceğim. Artık 20.000 de de değiştireyimde sonra 24binden baslarım Nasılsa motorun garantisi var bişey olursa onların sorunu banane eyvallah.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    15 gunde 2000km nereye gıdıp gelıyorsunuz.bır de bısey sorucam 18000km olmus motor bır problem cıkardımı(elı kulagında dylan almak uzereyım)bılgı acısından sormustum.bırde 100km de kac lt yakıyor.4 lt cıvarı dıyorlar dogrumudur.
    Şeref

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler