Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray ben seni geçerim abisi benim motor 116km/h yapıyor
    senle geçen yarıştık, sitenin yoğun baskısından dolayı anahtarını verdim..Bak bundan sonra karışmam ha.. fason ybr ci

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle arkadaşım. ben ybr esd ile 130 da gördüm ama deli gibi arkamdan rüzgar esiyordu. şimdi başka bir arkadaş olsa bak benim motor açıldı 130 yapıyor derdi ama rüzgar arkadan eserken cbr 125 ile 142 km/h gördüm fakat cbr ninde son hızı normalde 125-130 km/h
    yani , bu motorlarda bu hızlara zaten kısa süreliğine çıkarsın.. Yanından bi otobüs geçer 3 şerit yana atlarsın.. en ideali 90-100 gerisi hem riziko hemde motoru boşuna hırpalamak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben hurafe sözcüğünü sana istinaden söylemedim dostum montu ve kaskı güzel cbr125cbr cbfçı arkadaşın psikolojik şehir efsanesi sözüne istinaden kullandım çünkü ikisi de aynı anlam gönderimine sahip..motor bloğunun sıcaklığı motor içindeki yağın sıcakliği dahi motorun gidişini değiştirir çünkü hava soğutmali basit yapılı motorlar kullanıyoruz arkadaşlar herkes farketmeyebilir ama üstünden inmeyen bir sürücü farkeder..ve de korayim rodaj 1000km bitince hemen tamamlanan birşey değildir dostum rodaj fikrimce parçaların tam olarak birbirine alışmasi için gereken çalışma saatidir,ve yakıt düşüşünun sonladiğı noktada tamamlanmis demektır çünkü bütün parçalar bir bütün sistem halinde çalışmaya başlarlar

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bizimde CBf ci arkadaşlarımız var nazımız geçtiğinden yazıyoruz bizde CBF yada YBR diye ayırım yok hepimiz aynı segment motor kullanıyoruz önümüz yaz ve gördüğüm kadarıyla bizi bizden başkası anlamıyor başka bir sitede başka bir grupla tanışmaya gittim bana hep beraber gezeceğimizi maksat tanışmak kimseyi arkada bırakmayız dediler yaklaşık 80 KM tek başıma gittim adamların altında daki en düşük motor 1150 idi benzinlikten çıktıktan sonra kimseyi bulamadım allahtan tur başkanı durup beklemişte yolu kaybetmeden yetişebildim ki adamların birbirine karşıda tutumları aynıydi 1700 lük ve ona yakın olanlar ilerdeki köye gitmiş kahveye oturmuş çaylarını yudumlamış bizdaha yeni geliyoruz geçip gittik neden sonra bize yetişip yine geçip gittiler anla artık anca aynı ayar motorlar birlikte gezebilir ha istisnalar kaideyi bozmaz ama geziden sonra konuşulanlar ortada gelip giderken herkez kendi sekmentiyle gelsin gitsin ama buluşma yeride birlikte hareket ederiz diyorlar adamlarda haklı bize ayak uydurmaya kalkınca motorları çok yakıyor ve okadar para vermiş adam zevkini çıkaracak yani biz bize muhtacız anladınmı....
    Şenol hocam benim mesajıma alıntılamışsın ama cbf, ybr ayrımı yok kısmından ötesi farklı bir konu. Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum cbf ybr tvs + diğer modeller. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı motosikletler. Ve küçük cclerin avantajlarını da dezavantajlarını da en iyi biz biliyoruz. Bunda hemfikiriz.
    Benim yukarıdaki mesajımda bahsettiğim şey çok farklıydı. Kendini doğru yerde, doğru ifade edebilmek ile ilgili bir şey yazdım aslında. Ve anladım Keşke sen de beni anlasaydın

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hurafe sözcüğünü sana istinaden söylemedim dostum montu ve kaskı güzel cbr125cbr cbfçı arkadaşın psikolojik şehir efsanesi sözüne istinaden kullandım çünkü ikisi de aynı anlam gönderimine sahip..motor bloğunun sıcaklığı motor içindeki yağın sıcakliği dahi motorun gidişini değiştirir çünkü hava soğutmali basit yapılı motorlar kullanıyoruz arkadaşlar herkes farketmeyebilir ama üstünden inmeyen bir sürücü farkeder..ve de korayim rodaj 1000km bitince hemen tamamlanan birşey değildir dostum rodaj fikrimce parçaların tam olarak birbirine alışmasi için gereken çalışma saatidir,ve yakıt düşüşünun sonladiğı noktada tamamlanmis demektır çünkü bütün parçalar bir bütün sistem halinde çalışmaya başlarlar
    pardon kardeş o zaman bu arada gitmeden önce şunu ekliyim hondacı olmama rağmen bir ybr yi asla hiçbir cbfe değişmem çok sağlam hatasız motosiklettir, nese cbfçiler görmeden ben kaçayım motorcu kardeşliğinin samimiyetine sığınarak kazasız sürüşler dilerim hepinize arkadaşlar sağlıcakla kalın

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray ben seni geçerim abisi benim motor 116km/h yapıyor
    123Km/s hahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

evet haklısın tam olarak 4x4 lük rodaj sonu 10000 km ve benimki şuan 7700 küsür Km de ve sapanca gezisi dönüşünde beni daha da şaşırttı 120den aşağı düşmedi motor bende heralde kar tepenin havası yaradı dedim saf oksijen ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    estağfurullah dostum her zaman buyur akıllı bilgili insanla tartısmak bilgi paylaşmak en güzel tartışmadir fikrimce ben de 3 mızrak fanatiği olarak cbfnin rahatlığını kı özellikle artçı ile kullanım rahatliğini ybr nin selesine değişmem ama cbf seleli bi ybr henüz yok : ) sağlıcakla

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    123Km/s hahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

evet haklısın tam olarak 4x4 lük rodaj sonu 10000 km ve benimki şuan 7700 küsür Km de ve sapanca gezisi dönüşünde beni daha da şaşırttı 120den aşağı düşmedi motor bende heralde kar tepenin havası yaradı dedim saf oksijen ya
    iyi güzelde ben rolanti hızımı söylemiştim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bol oksijen sana da motora da iyi gelmiş abi 123 km/s maşallah diyorum uçan at olmuş abi seninkı: ) ben 90dan sonra tem de rüzgardan gezinmeye başlıyorum şeritler arasında : )

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Durmuş montum revit (modelini hatırlamıyorum ama anes revitlerin model değiştireceği için indirimden satıyordu ) Kaskım da ls2 Big one ( o da feyizoğlunda indirime girmişti )
    Ben orada kendim için demiştim bana öyle geliyor olabilir diye. Baktım ama benim mesajımdan alıntıladığın ya da hurafe kısmını kullandığın mesajı göremedim
    Şunun için söyledim. Ben şehir içinde bile cbf150 ile 100km/2.5lt üstüne çıkmıyorum, o kadar dur kalka rağmen. Ama yine cbf150 sahibi arkadaşlar (özellikle yeni alanlar ) 2.5lt nin altına hiç düşmediklerini söylüyorlar.
    Benim cbf 30000 de onların 5000 de çok (abartı) devirli kullanmıyorlarsa km nin yakıt tüketimine etkisi tartışılamaz.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bol oksijen sana da motora da iyi gelmiş abi 123 km/s maşallah diyorum uçan at olmuş abi seninkı: ) ben 90dan sonra tem de rüzgardan gezinmeye başlıyorum şeritler arasında : )
    ön dişli 16 olunca hızı da değişmiş sanırım.. acaba motora bi zararı var mı.. çünkü bunu yapan mühendis herşeyini en ince ayrıntısına kadar düşünüyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli 16 olunca hızı da değişmiş sanırım.. acaba motora bi zararı var mı.. çünkü bunu yapan mühendis herşeyini en ince ayrıntısına kadar düşünüyor
    motorun üstüne binen yük ve vatandaş çok ağır değilse bi zararı olmaz olursa da en fazla kalkışlarda ve rampalarda debriyaja fazla yük biner koray

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    motorun üstüne binen yük ve vatandaş çok ağır değilse bi zararı olmaz olursa da en fazla kalkışlarda ve rampalarda debriyaja fazla yük biner koray
    o zaman değiştirmeyi düşünebilirim.. çünkü motorun devri düşüyormuş.. şenol abi devir hep az ve yakıt sarfiyatı olarak bayağı etkili diyordu

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    arkadaşım bizimde CBf ci arkadaşlarımız var nazımız geçtiğinden yazıyoruz bizde CBF yada YBR diye ayırım yok hepimiz aynı segment motor kullanıyoruz önümüz yaz ve gördüğüm kadarıyla bizi bizden başkası anlamıyor başka bir sitede başka bir grupla tanışmaya gittim bana hep beraber gezeceğimizi maksat tanışmak kimseyi arkada bırakmayız dediler yaklaşık 80 KM tek başıma gittim adamların altında daki en düşük motor 1150 idi benzinlikten çıktıktan sonra kimseyi bulamadım allahtan tur başkanı durup beklemişte yolu kaybetmeden yetişebildim ki adamların birbirine karşıda tutumları aynıydi 1700 lük ve ona yakın olanlar ilerdeki köye gitmiş kahveye oturmuş çaylarını yudumlamış bizdaha yeni geliyoruz geçip gittik neden sonra bize yetişip yine geçip gittiler anla artık anca aynı ayar motorlar birlikte gezebilir ha istisnalar kaideyi bozmaz ama geziden sonra konuşulanlar ortada gelip giderken herkez kendi sekmentiyle gelsin gitsin ama buluşma yeride birlikte hareket ederiz diyorlar adamlarda haklı bize ayak uydurmaya kalkınca motorları çok yakıyor ve okadar para vermiş adam zevkini çıkaracak yani biz bize muhtacız anladınmı....
    tepki vermemlerinin sebebi senin kadar alıngan olmamaları olabilirmi acaba ha sana şahsi fikrimide söyleyeyim ben CBF i hiç sevemedim bunda türkiye satıcılarının ve benim kıllığımında etkileri var 1-motorda devir saati yok ben devir saati olmayan motor kullanmam scooterime bile devir saati koydum 2- ayak marşı yok almam istanbul gibi biyerde marşın arızalandı ve trafiktesin bide sol şeritte olduğunu düşün motoruna güveniyorsunya yeşil yandı kaldın ortada nasıl çalıştıracaksın millet basıyo arkandan kornaya şimdi diyosunki içinden benim motorum niye istop etsin kaldıramadın stopetti olurya 3- bide yan ayakbile takmıyo şerefsizler 15 tl yan aayak parası istiyo yuuuhhh diyorum başka bişey demiyorum hala hondanın verdiği liste atmadıysam burada sana taratayımda gör tarih 2011 mayıs tarayıcı win 7 ile çalışmadı XP ye geçeceğim bidakka..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    o zaman değiştirmeyi düşünebilirim.. çünkü motorun devri düşüyormuş.. şenol abi devir hep az ve yakıt sarfiyatı olarak bayağı etkili diyordu
    aslında sanzumana 6. vitesi koysalarmis hiçbirseye gerek kalmayacakmis da korayim ne yapalım şenol abim bi dişli daha ekleyemez mi ki : ) ben bulursam takıcam bi dişli öne 15 16 artık ne olursa ucuz zaten ya deneme amaçlı takabilirim

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aslında sanzumana 6. vitesi koysalarmis hiçbirseye gerek kalmayacakmis da korayim ne yapalım şenol abim bi dişli daha ekleyemez mi ki : ) ben bulursam takıcam bi dişli öne 15 16 artık ne olursa ucuz zaten ya deneme amaçlı takabilirim
    benimde kafama yattı şenol abi dün gezide söyledi.. benim ön dişli 16 dedi yakıt sarfiyatı minumum dedi ve motorun devri yukarı çıkmıyor 120 ye sabitliyorum diyor

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim tarafta da öyle aslında, motosiklet sahibi çok olduğu için sadece problemi olan ya da yeni bir şey takan geliyor, sorusunu soruyor, muhabbet çok fazla yok. Maksat bilgi paylaşımı yani.

Şimdi keyifli hissedebilirsin ama seneye biri okumaya kalkınca baştan sonra kulaklarını çınlatabilir. ( Bilgi paylaşımı , teknik ya da yararlı bir paylaşım olmadığı için)

Şimdi benim buraya gelip birkaç mesajda bir satın ybrları ne biçim şusu kusur, busu kötü cbf alın demem ne kadar abes ise tersi de o kadar saçma ve abes oluyor. (pek keyifli değil yani ( hatta şaşırıyorum nasıl tepki göstermiyorlar diye))

Konu dışı başlığı var belli aralıklarla temizleniyor. Orada geyiğimizi yapabiliriz. ?

İyi forumlar...
    yav ben sadece uzaktan takip ettim. olaya katılmadım ve ya desteklemedim ki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    benimde kafama yattı şenol abi dün gezide söyledi.. benim ön dişli 16 dedi yakıt sarfiyatı minumum dedi ve motorun devri yukarı çıkmıyor 120 ye sabitliyorum diyor
    ben de korkuyorum moruk devir sona dayanıyo bazen adam aşka geliyo yapıştırmak istiyor dur ben yarın gidip bi dişli bulayım: )

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ben de korkuyorum moruk devir sona dayanıyo bazen adam aşka geliyo yapıştırmak istiyor dur ben yarın gidip bi dişli bulayım: )
    bende bu işi kovalayım bi geniş araştırma yapayım bakim

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav ben sadece uzaktan takip ettim. olaya katılmadım ve ya desteklemedim ki?
    Senin mesajını alıntıladım ama aslında daha çok kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi bir şeydi
    Sorun değil mesaj gerekli yerlere ulaştı (Bizim orada böyle muhabbet dönmediği için ( dönmesinden yana değilim) ben garipsemiş de olabilirim)

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    biz burada yazarken cbr125cbr, genelde sorun sıkıntı olmadığı için sadece motorların fotoları yapılan aksesuarlar falan konuşulur.. ee buraya yazan arkadaşlarlada dışarıda toplantılarda görüşüyoruz..durum böyle olunca biz burada ybr ciler olarak muhabbet ediyoruz.. genelde bizim motorlarda ses geldi kıl döndü diye sorunlar yok..ee adam napsın o zaman , naber arkadaşlar nasılsınız diyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler