Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 kişi 450 km yaptım yedek vs hepsi dahil..
    Peki ben 2 kişi yayla yolunda kullandım 25 km Bayağı yokuş yol yaklaşık 280 km yaptı. acaba fazla mı yakıyor.Bir servise falan mı götürmeliyim. aldığım kişi de 450 km falan yapıyordu dedi düz
    yolda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    merhaba arkadaşlar bende dün 2007 model ybr alarak aranıza katıldım. dayanıklılıgı rahatlıgı ve yakıtı hakkında cok şey okudum ama bu motorlar gıtmıyormus be abı tek kişi 110 zor yapıyor. eskiden mondial mg 125 deluxe vardı harbiden köpek gibi gidiyordu ama nolursa olsun bu rahatlıga 80 i gecmesede olur cok rahatmış gerçekten motorda ufak bir şıkırtı var alırken gösterdim egzantirik zinciri gerdirilip sübap ayarı yapılacak dendi ama ben egzantirik zinciri ve gergilerini komple değiştirsem ve sübap ayarı yapsam daha iyi olur diye düşündüm. orjinal egzantrik zinciri ve gergi çubuklarının fiyatını bılen varmı arkadaşlar??

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı phoenix85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço kardeş evet senin dedigin çıktı boşta müşürü gevşemişti sıktım ve hallettim çok teşekkür ediyorum...
    biz bu işin mektebini bitirdik ama ayriyetten kuryelik yıllarında üzerinde sökmediğimiz yeri kalmadı....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ybr 125 2008-Presto 125cc Scooter
    Herkese iyi günler bir konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum;
    1) benim ybr min debriyajı öbür motorlara göre daha sert bunu nasıl çözebilirim? (debriyaj teli ve kablosunu yeni değiştirdiğim için yağlamayı denemedim.)
    2) Debriyajım çok ilerde kavrıyo bunu geri aldığımdaysa ayırmamaya başlıyor napabilirim? (debriyaj balatasını değiştireli 600-700km oldu ondan olduğunu düşünmüyorum. )

debriyaj telinin motorun oraya giren uctaki telim boşta acaba ondan kaynaklı bir sorun olabilirmi(ordan olcağını pek sanmıyorum ama) yani şurdaki tel ;

harbiden ya bende nette yazıyom yazıyom çıkmıyo... ahh kocaeli kandıra nerden geldin aklıma.. doğru kadırgaydı. arkadaslar bilgisi olan lütfen paylassın ! ! ybr ye param yetmiyo.. kadırga düsünüyorum..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı demirperde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden ya bende nette yazıyom yazıyom çıkmıyo... ahh kocaeli kandıra nerden geldin aklıma.. doğru kadırgaydı. arkadaslar bilgisi olan lütfen paylassın ! ! ybr ye param yetmiyo.. kadırga düsünüyorum..
    Salcano wolf tercih et bence. Ybr ile aynı fabrikadan çıkıyor. Motoru ybr ile aynı. Sıfırı 2600 tl.

Motosikleti
    Yamaha
    İyi günler arkadaşlar 2 gün önce 0 ybr aldım gerek benzin tüketimi gerek kullanım kolaylığı gerek şehir içi trafiğe takılmadan seri ve rahat konforlu bir motor olduğu için

Motordan gayet memnunum ama şu yarı enjeksiyon meselesi nedir çözemedim gitti. Sabahları çalışırken (sanırım bundan dolayı) ısınma süresi uzuyor. Egzozdan lö lö lö lö lö diye sesler geliyor yolda giderken , ayrıca 2. 3. viteste motor boğuluyor gibi oluyor. Biraz araştırdım karbüratör ile alakalı bir olaymış birisi açıklayabilir mi acaba yarı enjeksiyon meselesini ? Yada karbüratör ü 2010 yamahalarınkiyle değiştirsek bir sorun olurmu motor açısından ?

Ayrıca motor şuanda 100 km de. Henüz 4-5 bin deviri 40 km yi geçmiş değilim. Rodaj konusunda ne önerirsiniz ? misal bir arkadaşım 600km bakımına götür yağını değiştirsinler ondan sonra gel çıkalım organizeye ( 25 km lik uzun bir yol bizim burada) 2 ağır kişi basa bildiğimizi basalım 2 gün dinlensin sonra tekrar aynısını yapalım, motor hem kalkışlarda hem hızlanmada sorun yaşamaz performansı artar demişti varmıdır doğruluğu ? Yada önerebileceğiniz rodaj taktikleri varsa memnun olurum ?

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı Fabre. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar 2 gün önce 0 ybr aldım gerek benzin tüketimi gerek kullanım kolaylığı gerek şehir içi trafiğe takılmadan seri ve rahat konforlu bir motor olduğu için

Motordan gayet memnunum ama şu yarı enjeksiyon meselesi nedir çözemedim gitti. Sabahları çalışırken (sanırım bundan dolayı) ısınma süresi uzuyor. Egzozdan lö lö lö lö lö diye sesler geliyor yolda giderken , ayrıca 2. 3. viteste motor boğuluyor gibi oluyor. Biraz araştırdım karbüratör ile alakalı bir olaymış birisi açıklayabilir mi acaba yarı enjeksiyon meselesini ? Yada karbüratör ü 2010 yamahalarınkiyle değiştirsek bir sorun olurmu motor açısından ?

Ayrıca motor şuanda 100 km de. Henüz 4-5 bin deviri 40 km yi geçmiş değilim. Rodaj konusunda ne önerirsiniz ? misal bir arkadaşım 600km bakımına götür yağını değiştirsinler ondan sonra gel çıkalım organizeye ( 25 km lik uzun bir yol bizim burada) 2 ağır kişi basa bildiğimizi basalım 2 gün dinlensin sonra tekrar aynısını yapalım, motor hem kalkışlarda hem hızlanmada sorun yaşamaz performansı artar demişti varmıdır doğruluğu ? Yada önerebileceğiniz rodaj taktikleri varsa memnun olurum ?
    Bence arkadaşını dinleme.Kullanım kılavuzunda rodaj devirlerine dikkat et.1000de bakıma git ondan sonra yüklen motoruna.

Motosikleti
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

puhhhaaaaaaaaaaa hafız naaptın yaa:D helallll

ramazan kardeş nerden esti

Motosikleti
    benim konu hakkında bilgisi olan yokmu ? (1836. sayfada son msjda yazdım sorunumu)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Motoemree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) benim ybr min debriyajı öbür motorlara göre daha sert bunu nasıl çözebilirim? (debriyaj teli ve kablosunu yeni değiştirdiğim için yağlamayı denemedim.)
    2) Debriyajım çok ilerde kavrıyo bunu geri aldığımdaysa ayırmamaya başlıyor napabilirim? (debriyaj balatasını değiştireli 600-700km oldu ondan olduğunu düşünmüyorum. )

debriyaj telinin motorun oraya giren uctaki telim boşta acaba ondan kaynaklı bir sorun olabilirmi(ordan olcağını pek sanmıyorum ama) yani şurdaki tel ;
    http://c1209.hizliresim.com/11/7/cry5m.jpg
    1. Debriyaj telini yağla. Gene sert ise orjinal debriyaj teli tak. Yağlayarak. Üstten, elciğin ordan yağlaki aşağı içinden yağ aksın.
    2. Debriyaj kolunun dibindeki somondan milimetrik olarak bile ayarlayabilirsin. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Debriyaj telini yağla. Gene sert ise orjinal debriyaj teli tak. Yağlayarak. Üstten, elciğin ordan yağlaki aşağı içinden yağ aksın.
    2. Debriyaj kolunun dibindeki somondan milimetrik olarak bile ayarlayabilirsin. Kolay gelsin.
    1) o yağlama olayını bi deniyim teşekkür ederim olmadı dediğin gibi orjinal tel bakarım.
    2) biliyorum o somondan ayarlamayı ama biraz aşşa doğru alınca kavramayı bu sefer debriyaj tam ayırmamaya başlıyo vites geçişleri cok sertleşiyo, durduğun yerde vitese takınca ileri doğru gitmeye calısıyo fln.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı Motoemree Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

debriyaj telinin motorun oraya giren uctaki telim boşta acaba ondan kaynaklı bir sorun olabilirmi(ordan olcağını pek sanmıyorum ama)

orjinal kablonun tam ortalarında "yani bujinin üstarafına denk geliyor bir ayar somunu daha var teldeki boşluğu almak için senin kinde varmı varsa oradan ifade ettiğin boşluğu alıp sonra debriyaj kolundan ayar yapmalısın ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

bu arada selam millet uzun bir aradır girmiyordum buraya yokluğumda fazla ilerlememiş topic.boş bir anımda geriye doğru bir okuyayım bakayım ben yok ken neler olmuş.)
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]bu arada selam millet uzun bir aradır girmiyordum buraya yokluğumda fazla ilerlememiş topic.boş bir anımda geriye doğru bir okuyayım bakayım ben yok ken neler olmuş.)
    Hoşgeldin Şenol abi Yoktun uzun zamandır.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

kadırga içinde aynı şeyi söylüyolar. yani aynı özelliklere sahipmiş.. karar vermek çok güç. bir haftaya adam akıllı bir motor almam gerek...

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Şenol abi Yoktun uzun zamandır.
    hoş bulduk biliyorsun kalite bayağı bir düşmüştü bir ara burada ,ramazandada ahiret işleriyle meşguldum ondan kaynaklandı birazda sonrada bir alınoluk falan yaptım bozca adanın altını üstüne getirdim ..geldim ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı demirperde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadırga içinde aynı şeyi söylüyolar. yani aynı özelliklere sahipmiş.. karar vermek çok güç. bir haftaya adam akıllı bir motor almam gerek...
    kopyalar sadece aslını aratır ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

bir çıktım cumartesi sabahı çanakkale üzerinden altın oluk 40 tl benzin 10 tl arabalı toplam 50 tl ve +çeyrek depo benzin vardı vardığımda daha nediyim döndüm geldim balık esir -bursa üzerinden 1347Km yol yapmışım tık yok o yükle
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    hoş bulduk biliyorsun kalite bayağı bir düşmüştü bir ara burada ,ramazandada ahiret işleriyle meşguldum ondan kaynaklandı birazda sonrada bir alınoluk falan yaptım bozca adanın altını üstüne getirdim ..geldim ..

bir çıktım cumartesi sabahı çanakkale üzerinden altın oluk 40 tl benzin 10 tl arabalı toplam 50 tl ve +çeyrek depo benzin vardı vardığımda daha nediyim döndüm geldim balık esir -bursa üzerinden 1347Km yol yapmışım tık yok o yükle
    İyi gezmişsin Şenol abi, benim yerime de gez
    Valla burada 2 dk tur atmaya adam bulamıyorum yav motordan soğuyacam valla
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    orjinal kablonun tam ortalarında "yani bujinin üstarafına denk geliyor bir ayar somunu daha var teldeki boşluğu almak için senin kinde varmı varsa oradan ifade ettiğin boşluğu alıp sonra debriyaj kolundan ayar yapmalısın ..
    var ordaki somun zaten en son ayarında ama genede nafile durum aynı :(

Motosikleti
    günaydın millet....................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler