Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı tekteker_ramço adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senle alakalı değil.. Ben sıcak evden çıkmak istemiyorum galiba...
    herkez öğle ramço abi sabah özellikle işe gideceğim zaman sıcak yataktan hiç kalkasım gelmiyor
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us

biz ybr ye takmıyoruz adam gitmiş bisiklete takmış... kendisi arkadaşımdır... lastiğin markasına dikkat...

buda bnim doblo... bazen 2.0 litreye kadar düşüyor .... şöför farkı....

Uploaded with ImageShack.us
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    beyler yakıt musluğunun ok işareti aşağıya bakınca normal yukarı bakınca yedek doğrumudur?dengesizin biri kafamı karıştırdı

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yakıt musluğunun ok işareti aşağıya bakınca normal yukarı bakınca yedek doğrumudur?dengesizin biri kafamı karıştırdı
    aşağı doğru açık yukarı bakınca yedek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:45 ----------

bizim motorlara mineral yağ koymak zararlımı? illa sentetikmi koymamız gerekir??
    81VATAN__54MEKÂN

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Recai Motorun Ne Durumda :D
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağı doğru açık yukarı bakınca yedek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:45 ----------

bizim motorlara mineral yağ koymak zararlımı? illa sentetikmi koymamız gerekir??
    saol bende öyle biliyordum.tam sentetik koyun dedi motorcu.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    saol bende öyle biliyordum.tam sentetik koyun dedi motorcu.
    mineral zararlı, sentetik gereksiz. yarı sentetik daha doğru aslında. sentetiklerin fiyat farkı, yarı sentetiğin kilometre açığını karşılamıyor. şöyle ki:
    yarı-sentetikte yaklaşık 2750 km.de vites pedalı sertleşiyor(rahatsız ediyor).
    tam sentetikte pedal sürekli biraz daha sert ama yaklaşık 3200 km.de rahatsız ediyor.

castrol power1 10w-40 yarı sentetik: 20 tl.
    castrol power1 10w-50 tam sentetik: 25 tl.
    basit bir hesapla: 5 tl fark:400 tl. 4 kutuda (20 tl fark) 1600 km. yapar. oysa sürekli yarı sentetik kullanılınca 20 tl kar ediliyor. bu da 1 kutu yağ yapar ki o da 2750 km. ye denk gelir, yani 4 kutuda 2750-1600=1150 kmlik yağ beleşe gelir.

NOT:motosikletinizin uzun ömürlü ve performanslı olması için ipone yada castrol kullanınız. ybr zaten yağı, lastiği, benzini tam olduğunda anahtar vurulmadan binilebilen bir motör

NOT2:geçen aküye baktım. yaklaşık 2 cm sıvı kalmış içinde. oysa nisan ayında tamamlamıştım? 8 ayda buhar olmuş uçmuş mubarek. bi bakın eksikse saf su ekleyin derim... saygılar.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mineral zararlı, sentetik gereksiz. yarı sentetik daha doğru aslında. sentetiklerin fiyat farkı, yarı sentetiğin kilometre açığını karşılamıyor. şöyle ki:
    yarı-sentetikte yaklaşık 2750 km.de vites pedalı sertleşiyor(rahatsız ediyor).
    tam sentetikte pedal sürekli biraz daha sert ama yaklaşık 3200 km.de rahatsız ediyor.

castrol power1 10w-40 yarı sentetik: 20 tl.
    castrol power1 10w-50 tam sentetik: 25 tl.
    basit bir hesapla: 5 tl fark:400 tl. 4 kutuda (20 tl fark) 1600 km. yapar. oysa sürekli yarı sentetik kullanılınca 20 tl kar ediliyor. bu da 1 kutu yağ yapar ki o da 2750 km. ye denk gelir, yani 4 kutuda 2750-1600=1150 kmlik yağ beleşe gelir.

NOT:motosikletinizin uzun ömürlü ve performanslı olması için ipone yada castrol kullanınız. ybr zaten yağı, lastiği, benzini tam olduğunda anahtar vurulmadan binilebilen bir motör

NOT2:geçen aküye baktım. yaklaşık 2 cm sıvı kalmış içinde. oysa nisan ayında tamamlamıştım? 8 ayda buhar olmuş uçmuş mubarek. bi bakın eksikse saf su ekleyin derim... saygılar.
    saol bilgi için.ybr için en iyi yağın bu oluduğunu duydum.castrol power1 10w-50 tam sentetik

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraderin ittirmesi ile çalıştırdım.bayiye kadar 1 kırmızı ışıkta stop etti.birader saolsun ittirdi.çalıştı yine.plakamı taktırdım.yamuk olan ön siperliğimi düzelttirdim.ayak marşı arızalı diyordum.değilmiş.akü bozukmuş.0km motorun aküsü bozuk çıktı şansıma.sipariş ettiler garantiden 2 gün sonra yeni akü gelicek.oldukça ilgilendiler motorumla.çoğu kişi sevmez nebioğullarını ama ben beğendim.motor çalışınca gelen dııııttt sesi bozuk aküden miş.ve kontağı açınca gelmesi gereken ses te bozuk aküden dolayı gelmiyormuş.böylece inşallah 2 gün sonra bütün sorunlarım giderilmiş olucak ve ybr 125 esd min keyfini süreceğim.şu an akü bitik olduğu için motor stop etmeye meğiilli.ayak marşıyla çalıştırıyorum şu an.aslında 2 gün hiç çalıştırmıcam yormucam motorumu.2 gün sonra yeni akü almaya giderken çalıştırıcam sadece.
    işleriyin yolunda gittiğine sevindim... dediğimiz gibi akü sorunun vardı.. garantiden değişir... akü boş olduğu için mi ayak marşı basmıyormuş. merak ettim.geçmiş olsun.... hevesin kaçmasın... boşver... olur böyle şeyler... sayğılar...
    103 hp

Motosikleti
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işleriyin yolunda gittiğine sevindim... dediğimiz gibi akü sorunun vardı.. garantiden değişir... akü boş olduğu için mi ayak marşı basmıyormuş. merak ettim.geçmiş olsun.... hevesin kaçmasın... boşver... olur böyle şeyler... sayğılar...
    eksik olma kardeş.

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam
    ybr si ne elcik koruma takan varmı varsa resim yüklermi
    saygılar

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recai Motorun Ne Durumda :D
    Taş gibi kardeşim tek bi sorunu yok Hasta oldum 2 gündür yatıyorum havalar soğuk..

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Geçmiş Olsun Kardesim Bende Bu Cumartesi Araba İçin Direksiyon Sınavı Var Yavas Yavas Yaklasıyorum Motora
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Alıntı söztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam
    ybr si ne elcik koruma takan varmı varsa resim yüklermi
    saygılar
    benim motorda var elcikler.gayetde memnunum.hem görüntü hem de elime oturuyor.ilerleyen günlerde yükleyeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 ----------

arkadaşlar zincirleri yağlarken etrafa zincir yağı yapıştı siyah siyah.onları ne ile temizliyorsunuz?

gaz yağı kullan... bazı benzinliklerde var... en iyi yöntem gaz yağıdır hem zirciri temizle hemde jantlarını... kolay gelsin.
    103 hp

Motosikleti
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı kullan... bazı benzinliklerde var... en iyi yöntem gaz yağıdır hem zirciri temizle hemde jantlarını... kolay gelsin.
    saol dostum soralım bakalım şu gazyağını.

gaz yağını da bulamazsan 5tl vey 6tl ye balata sipreyleri var onlarda işe yarıyor... deneye bilirsin.
    103 hp

Motosikleti
    cbr600
    ybr 125 kafa grenajı itekmotor.com dan alıyorum,3 günde elime ulaşıyor.www itek motor com

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    benim motorda var elcikler.gayetde memnunum.hem görüntü hem de elime oturuyor.ilerleyen günlerde yükleyeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 ----------

arkadaşlar zincirleri yağlarken etrafa zincir yağı yapıştı siyah siyah.onları ne ile temizliyorsunuz?
    motoru yıkarken fırçayla temizlenıyor

Motosikleti
    Mct 250!! (satlık)
    arkadaşlar elimde mct 250 var ybr 125 le takas etmek istiyorum

motorm üretim yılı 2006 fakat trafiğe çıkış tarihi 2009 dur geçen yıl mahallede bi abimz sıfır aldı bende ondan satın aldım
    Serçe kadar yüreğimin gökyüzü kadar sancısı var...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler