Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo burası msn olmuş Kolay gelsin arkadaşlar... Belli niye cbf topaçına geldiğiniz
    motorlarda arıza olmadığından ya sağını solunu modifiye ediyoruz ya da muhabbet ediyoruz. inciciler tabiriyle cbf başlığını s....rtmeye gittiler çok da keyifli oldu bence .

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malatyaya yolum düşerse telif hakkı konusunda konuşuruz gülüm ama çok ii fikir yani hemen kaptım millet haberleri izliyormusunuz hiç iyi konuşmuyorlar hava ile ilgili
    ben istanbul'a gelince bi ekmekarası köfteyle bu sorunu hallederiz abi .

Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 100 km 'de 2.2 'ye kadar tüketimi var diye öğrenmiştim. Sizin tüketim değerlerinizde gayet güzel

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

Çok güzel değer Koray'cım., agresif kullanmıyorsun sanırım ki.
    benim gibi 10bin devirde vites değiştirip hiçbiyerine rüzgar vurmasın diye motora ne bulduysa takan biri için 12-13 kuruş normal. 7bin deviri geçmeyince tek marşta ara sıra 90-100 hız denemeleri hariç 100 km yolu 7.5 tlye gitmiştim. benzin 4.3 tl iken ve önde kask boyunu geçen ön cam ve arkada 52 litrelik çantayla.

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

tvs 13.5 beygir ve 135 kg. ybr 10 beygir ve 108 kg. hızlanma konusunda kağıt üzerinde o kadar fark olacağını sanmıyorum. son hızda fark tabi ki olur ama kilo başına düşen güç aynı gibi.

satış sonrasında yamaha ybrnin yan sanayisinin yan sanayisi bile varken tvs yedek parça fiyatı bakımından sorunlu. 150 zcmin karbüratörüne diyafram (benzin jeti) ararken bu parçanın 65 tl olduğunu öğrenmiştim. yuh...

titreşim sorunu hala konuşuluyor. üzeirne binmedim ama titreşimsiz diyen birine rasgelmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72962249/detay linkinde de gösterdiği gibi yakıt tüketimini kuryeler ybr ile 0.13 TL yapıyorlarmış, bu rakam benim edindiğim bilgilere göre doğru değil. Siz ne dersiniz?

Ybr almak istiyorum, forumlarda israrla TVS diyenler oluyor. Klasik bir soru olacak ama, bilgi ve fikir almak için soruyorum, farkları, artıları, eksikleri?
    normal kullanıcı için 10 kuruş yakıt ideal bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlarda arıza olmadığından ya sağını solunu modifiye ediyoruz ya da muhabbet ediyoruz. inciciler tabiriyle cbf başlığını s....rtmeye gittiler çok da keyifli oldu bence .
    Bizim tarafta da öyle aslında, motosiklet sahibi çok olduğu için sadece problemi olan ya da yeni bir şey takan geliyor, sorusunu soruyor, muhabbet çok fazla yok. Maksat bilgi paylaşımı yani.

Şimdi keyifli hissedebilirsin ama seneye biri okumaya kalkınca baştan sonra kulaklarını çınlatabilir. ( Bilgi paylaşımı , teknik ya da yararlı bir paylaşım olmadığı için)

Şimdi benim buraya gelip birkaç mesajda bir satın ybrları ne biçim şusu kusur, busu kötü cbf alın demem ne kadar abes ise tersi de o kadar saçma ve abes oluyor. (pek keyifli değil yani ( hatta şaşırıyorum nasıl tepki göstermiyorlar diye))

Konu dışı başlığı var belli aralıklarla temizleniyor. Orada geyiğimizi yapabiliriz. ?

İyi forumlar...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence şenol abi size espri yapıyor yoksa kimin ne marka motor aldığına karışmaz yani

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence şenol abi size espri yapıyor yoksa kimin ne marka motor aldığına karışmaz yani
    Farkındayım espri yaptığının, yoksa dediğiniz gibi 50küsür yaşında birinin ciddi ciddi bunu söyleyeceğine inanmıyorum ama. Biri ters birşey söyler, (herkes öyle algılamaz) ben daha çok üzülürüm
    Bir de birkaç kez olunca ( ve hatta sadece öyle söyleyince) çok hoş olmuyor. Yüz yüze olsa beraber eğleniriz de yazı ile olunca (insan hangi ruh halinde okursa öyle algılıyor) yanlış anlaşılmaya müsait.

Bunları yazmamdaki amaç kimse kırılmasın diye yoksa herkes özgürdür.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dediklerin doğru forumda her çeşit insan mevcud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selamun aleykum millet canlanmis topik : ) cafer bey hala mı karar veremediniz? ufak ufak motorlara zam geliyor hızlı düşünüp karar verin yoksa motorsuz kalacaksiniz : ) şaka bi yana hala karar veremedin mi abi?

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum millet canlanmis topik : ) cafer bey hala mı karar veremediniz? ufak ufak motorlara zam geliyor hızlı düşünüp karar verin yoksa motorsuz kalacaksiniz : ) şaka bi yana hala karar veremedin mi abi?
    A.S. aslında ybr ye karar verdim, test sürüşü için yamaha'ya gideceğim, bazı forumları okuyunca kafamı karıştırıyorlar, test edip fuarda kısmet olursa alacağım kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sen hangi gün müsaitsin? benim motor yalnız daha 2600de ciğeri açılmadı çok kaçmıyor son hız 110 115..yakıt da 11 kuruş..getiricem bi ara halkalıya bana dert oldu valla : )

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    sen hangi gün müsaitsin? benim motor yalnız daha 2600de ciğeri açılmadı çok kaçmıyor son hız 110 115..yakıt da 11 kuruş..getiricem bi ara halkalıya bana dert oldu valla : )
    yanlış anlaşılmak istememekle beraber bir yanlışı düzeltmedende duramayacağım sanırım. arkadaşlar halk arasında bu hep yanlış bilinir; benim motor daha şu km de açılmadı o yüzden açılsın gidişi bile değişecek gibiblerinden düşünceler oldukça fazla ama şunu belirtmek isterim özellkile 2600 km ye gelmiş bir motosikletin artık performansının dahada artacağı falan yoktur hadi diyelim çok az daha açıldı biraz daha iyi gidiyor varsayalım. fakat yinede kullanıcının hissedeceği bir fark asla olmaz zaten 2600 km ye gelmiş.
    bugüne kadar toplam 8 tane rodaj atlatmışımdır kardeşimin ve benim sahip olduğumuz motosikletlerde ama hiçbirinde asla motor açıldı bak daha iyi gidiyoor hissine kapılmadım hatta birgün bir arkadaşla iddialaştık 0 km ybr esd aldı, bizimkide 8500 km de ve aynı ybr esd modeliydi. neyse motorları değiştik bana dediki senin motor iyi kaçıyor açılmış falan dedi, bende bu durum senin psikolojinle alakalı kendi motorun rodajda olduğu için fazla basmıyorsun ve bilinç altında açılmadı bu motor düşüncesi var, onunla alakalı dedim. bu inanmadı en sonunda iş yarışmaya kadar gitti 150 km deki motosikletiyle benle yarışmak istedi yapma dediysemde dinletemedim ve kendi motorlarımıza geçip yarıştık burun farkıyla o beni geçti. sonra ben ona; gördünmü bak açılınca motor çokta hızlanmıyormuş hatta sen geçtin dedim. sonrada motorları değişerek tekrar yarıştık yine o burun farkıyla önde.

iki motosiklettede onun geçmesinin sebebi kilosu benden az olduğu için kalkışta onun kullandığı motor burun farkıyla geçiyor. yani demem o ki eğer açılan motor kayda değecek kadar hız kazansaydı her iki yarıştada benim 8500 km deki ybr esdem geçerdi ama yok böyle bişey arkadaşlar. şimdi birisi çıkıpta benim motor açılmadan önce 110 yapıyordu şimdi 120 yapıyor gibilerinden yazmasın çünkü en ufak bir rüzgarda bile son hız değişiyor birgün 130 yaptığın yolda ertesi gün 110 bile göremiyorsun. en iyi sonuç iki motosikletide aynı anda yarıştırarak alınır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    dostum pistonun kullanıma bağlı olarak kurum topladığını,bu kurumun yanma odası basıncını etkilediğini söylememe gerek yok aynı şekilde hareketli motor blok parçaların birbirine alışmaları, ve parçaların tam olarak birbirlerine alışmasi için minimum 1000 kmlik yol saatlik çalışmasi gerekli diye adını rodaj koymuşlar..benim gibi cins insanlar çok nadir olarak motorlarını o surate çıkarırlar kı zaten fabrika verilerinde maksimum hızı ondan daha düşüktür..ama ben üzerine bindiğimde eğer motorumun gidişinde en ufak değişiklik olduğunda bunu hissederim dediğim gibi kıl bir sürücüyüm ve ilerleyen kmlerde yakıt sarfiyatının ve pistonun sıkıştırma oranının değişeceği bir gerçektir bunun da halk arasındakı ismi motor açılmasidir

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılmak istememekle beraber bir yanlışı düzeltmedende duramayacağım sanırım. arkadaşlar halk arasında bu hep yanlış bilinir; benim motor daha şu km de açılmadı o yüzden açılsın gidişi bile değişecek gibiblerinden düşünceler oldukça fazla ama şunu belirtmek isterim özellkile 2600 km ye gelmiş bir motosikletin artık performansının dahada artacağı falan yoktur hadi diyelim çok az daha açıldı biraz daha iyi gidiyor varsayalım. fakat yinede kullanıcının hissedeceği bir fark asla olmaz zaten 2600 km ye gelmiş.
    bugüne kadar toplam 8 tane rodaj atlatmışımdır kardeşimin ve benim sahip olduğumuz motosikletlerde ama hiçbirinde asla motor açıldı bak daha iyi gidiyoor hissine kapılmadım hatta birgün bir arkadaşla iddialaştık 0 km ybr esd aldı, bizimkide 8500 km de ve aynı ybr esd modeliydi. neyse motorları değiştik bana dediki senin motor iyi kaçıyor açılmış falan dedi, bende bu durum senin psikolojinle alakalı kendi motorun rodajda olduğu için fazla basmıyorsun ve bilinç altında açılmadı bu motor düşüncesi var, onunla alakalı dedim. bu inanmadı en sonunda iş yarışmaya kadar gitti 150 km deki motosikletiyle benle yarışmak istedi yapma dediysemde dinletemedim ve kendi motorlarımıza geçip yarıştık burun farkıyla o beni geçti. sonra ben ona; gördünmü bak açılınca motor çokta hızlanmıyormuş hatta sen geçtin dedim. sonrada motorları değişerek tekrar yarıştık yine o burun farkıyla önde.

iki motosiklettede onun geçmesinin sebebi kilosu benden az olduğu için kalkışta onun kullandığı motor burun farkıyla geçiyor. yani demem o ki eğer açılan motor kayda değecek kadar hız kazansaydı her iki yarıştada benim 8500 km deki ybr esdem geçerdi ama yok böyle bişey arkadaşlar. şimdi birisi çıkıpta benim motor açılmadan önce 110 yapıyordu şimdi 120 yapıyor gibilerinden yazmasın çünkü en ufak bir rüzgarda bile son hız değişiyor birgün 130 yaptığın yolda ertesi gün 110 bile göremiyorsun. en iyi sonuç iki motosikletide aynı anda yarıştırarak alınır
    Bunlara katılaraktan. Yakıt tüketiminin km arttıkça azaldığını biliyorum, ya da o da tamamen psikolojik şehir efsanesi.

Motosikleti
    dostum pistonun kullanıma bağlı olarak kurum topladığını,bu kurumun yanma odası basıncını etkilediğini söylememe gerek yok aynı şekilde hareketli motor blok parçaların birbirine alışmaları, ve parçaların tam olarak birbirlerine alışmasi için minimum 1000 kmlik yol saatlik çalışmasi gerekli diye adını rodaj koymuşlar..benim gibi cins insanlar çok nadir olarak motorlarını o surate çıkarırlar kı zaten fabrika verilerinde maksimum hızı ondan daha düşüktür..ama ben üzerine bindiğimde eğer motorumun gidişinde en ufak değişiklik olduğunda bunu hissederim dediğim gibi kıl bir sürücüyüm ve ilerleyen kmlerde yakıt sarfiyatının ve pistonun sıkıştırma oranının değişeceği bir gerçektir bunun da halk arasındakı ismi motor açılmasidir
    bu mesajında yazdıklarında haklısın bende katılıyorum bu yazdıklarına. fakat demek istediğim konu şu: 500 km de ve 2000 km de 2 tane aynı motosikleti alalım. bu iki motosiklette tam kurallara uygun kullanılarak 500 ve 2000 kmlerini doldurmuş olsunlar. bu iki motor arasındaki performans farkını kullanarak hiç kimse anlayamaz. mesela birisi 0 dan 60 km hıza 4.6 saniyede çıkıyorsa diğeride 4.5 saniyede çıksın ama bu fark yarışmadığın sürece asla anlaşılamaz. bazen farklı marka olan iki motorun performanslarını bile yanlış yorumlayabiliyor insan çükü insan elektronik bir cihaz olmadığı için çok ufak farkları sezemeyebiliyor hatta yanılgıya bile düşebiliyor ben bunu demek istemiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bunlara katılaraktan. Yakıt tüketiminin km arttıkça azaldığını biliyorum, ya da o da tamamen psikolojik şehir efsanesi.
    evet bu hep söylenir ama bunu test etmediğim için kesin bilmiyorum fakat buna inanıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    motorun ilk haline nazaran çok büyük bir hızlanma ve çok yüksek bir tork ve büyük bir top speed farkı olmayacağıni ve yakıtın düşeceğini mantıklı bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum ve senin söylediklerinin de geneline katılıyorum ancak motorun açılmasinın bir hurafe ya da psikolojik hissiyat olmadığını da düşünüyorum dostlar..motorda çok büyük değişim olmadığı sürece ya da cins bir insan olup dyno testıne sokmadiğın sürece fark edilemeyebilir ama her gün ve tüm gün aynı motora binen bir kurye ya da benim gibi bir insan aldığı benzinden, rüzgardan, yükunden devir saatine ya da kmye dahi bakmadan motorunun gidişinin değişip değişmediğini farkedebilir

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    motorun ilk haline nazaran çok büyük bir hızlanma ve çok yüksek bir tork ve büyük bir top speed farkı olmayacağıni ve yakıtın düşeceğini mantıklı bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum ve senin söylediklerinin de geneline katılıyorum ancak motorun açılmasinın bir hurafe ya da psikolojik hissiyat olmadığını da düşünüyorum dostlar..motorda çok büyük değişim olmadığı sürece ya da cins bir insan olup dyno testıne sokmadiğın sürece fark edilemeyebilir ama her gün ve tüm gün aynı motora binen bir kurye ya da benim gibi bir insan aldığı benzinden, rüzgardan, yükunden devir saatine ya da kmye dahi bakmadan motorunun gidişinin değişip değişmediğini farkedebilir
    Arkadaşın dediği gibi, ya da sana öyle gelir Çünkü kendini öyle şartlandırmışsındır.

Motosikleti
    motorun açılması hurafe demedim zaten ve başka kimsede öyle birşey yazmamış. tabiki açılma diye birşey vardır ama açılmış motor ile yeni motor arasındaki performans farkını seninde dediğin gibi dyno gibi cihazlara sokmadan kimse anlayamaz. ben bunu söyledim ve bunu demiş olmamda açılma diye birşeyin hurafe olduğunu söylediğim anlamına gelmez kimse böyle birşey demedi ki zaten tabiki açılma var ama hissiyat ile anlaşılmaz bunu demek istedim

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    durmuş motor 110-115 vuruyorsa daha üste çıkma imkanı yok.. senin motorun açılmış ,rodajını tamamlamış

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    koray ben seni geçerim abisi benim motor 116km/h yapıyor

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Bizim tarafta da öyle aslında, motosiklet sahibi çok olduğu için sadece problemi olan ya da yeni bir şey takan geliyor, sorusunu soruyor, muhabbet çok fazla yok. Maksat bilgi paylaşımı yani.

Şimdi keyifli hissedebilirsin ama seneye biri okumaya kalkınca baştan sonra kulaklarını çınlatabilir. ( Bilgi paylaşımı , teknik ya da yararlı bir paylaşım olmadığı için)

Şimdi benim buraya gelip birkaç mesajda bir satın ybrları ne biçim şusu kusur, busu kötü cbf alın demem ne kadar abes ise tersi de o kadar saçma ve abes oluyor. (pek keyifli değil yani ( hatta şaşırıyorum nasıl tepki göstermiyorlar diye))

Konu dışı başlığı var belli aralıklarla temizleniyor. Orada geyiğimizi yapabiliriz. ?

İyi forumlar...
    arkadaşım bizimde CBf ci arkadaşlarımız var nazımız geçtiğinden yazıyoruz bizde CBF yada YBR diye ayırım yok hepimiz aynı segment motor kullanıyoruz önümüz yaz ve gördüğüm kadarıyla bizi bizden başkası anlamıyor başka bir sitede başka bir grupla tanışmaya gittim bana hep beraber gezeceğimizi maksat tanışmak kimseyi arkada bırakmayız dediler yaklaşık 80 KM tek başıma gittim adamların altında daki en düşük motor 1150 idi benzinlikten çıktıktan sonra kimseyi bulamadım allahtan tur başkanı durup beklemişte yolu kaybetmeden yetişebildim ki adamların birbirine karşıda tutumları aynıydi 1700 lük ve ona yakın olanlar ilerdeki köye gitmiş kahveye oturmuş çaylarını yudumlamış bizdaha yeni geliyoruz geçip gittik neden sonra bize yetişip yine geçip gittiler anla artık anca aynı ayar motorlar birlikte gezebilir ha istisnalar kaideyi bozmaz ama geziden sonra konuşulanlar ortada gelip giderken herkez kendi sekmentiyle gelsin gitsin ama buluşma yeride birlikte hareket ederiz diyorlar adamlarda haklı bize ayak uydurmaya kalkınca motorları çok yakıyor ve okadar para vermiş adam zevkini çıkaracak yani biz bize muhtacız anladınmı....

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durmuş motor 110-115 vuruyorsa daha üste çıkma imkanı yok.. senin motorun açılmış ,rodajını tamamlamış
    aynen öyle arkadaşım. ben ybr esd ile 130 da gördüm ama deli gibi arkamdan rüzgar esiyordu, şimdi başka bir arkadaş olsa bak benim motor açıldı 130 yapıyor derdi ama ybrnin hakkı 110-115 km zaten rüzgar arkadan eserken cbr 125 ilede 142 km/h gördüm fakat cbr ninde son hızı normalde 125-130 km/h

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler