Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme şekli nasıl? Birden mi kesiyor. Mesela bende de oldu motor giderken birden stop ediyordu. Benzin biterken ki gibi değil çat diye gidiyor. Sonra birisi söyledi çocuğun biri ön gidona giden kabloları çekmiş soket gevşemiş. Soketleri düzeltince normale döndü
    normal giderken kendi kendine sönüyor göstergelerdeki lambalar yanıyor tek bildigim bu benzin hortumunu konttol ettim anında benzin aktı geriye depo kapagi ve buji kaldi bujiyide degiseyim bakalim bide öyle deneyeyim stop şekli bildiğin motor stop ediyor 5 metre gitmeden kendiliğinden duruyor ikinci marşta çalışıyor olmazsa şeffaf bir benzin hortumu alayım benzini sökmeden anında görürüm diye düşünüyorum dedigim gibi sanki benzin bitiyor gibi ama emin değilim deneme yanilma ile bulurum herhalde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    " width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Buji ve yağını değiştirdim iridyum buji ilk çalıştırmada motoru daha kararlı çalıştırıyor. Rampa aşağı motor kendi kompresyonu ile inerkenki egzoz patlamalarını tamamen kesti. Alt devirlerde yani 3 bin devir civarı iken toparlamalar daha iyi.
    Yağ daha önce castrol 10/50 tam sentetik kullanoyordum. Motul de vitesler biraz zor geçiyor. Çlışma sesi sanki daha iyi gibi biraz daha kullanayım ona göre karar vereceğim

Motosikleti
    honda cbf 150
    10 gundur gösterge paneli ile uğraşıyorum
    :( şöyleki km saat lambasi yana yana km numarasını eritmiş alt numara yamulmus atmıyor yenisini aldım 100 tl km 54 gelince bir baktım direk 380 attı üst km 54 geri gittim değiştiler yeni aldigimde ayni sorun oda 80 kadar alt ust ayni idi sonra alt 620 oldu birden geri gittim para iadesi aldım başka bir parçadan bu sefer 140 tl aldim birsey olursagetir dedi ama bizim elektrikciye takturacaksin dedi 40 tl de ona bayıldım :( saat ile dedigi elktrikciye gittim abi bu 2004 icin dedi devir saati çalışmadı depo koltuk söküldü beyinden bir kablo ek yaptı on tarafa kadar direk saat e bagladi bu seferde benzin gostegesi baktim oldugu yerde duruyor kontagi acinca kipriyor ama kapayinca onceki gibi sona düşmüyor önceki gostergeye alıştım dedim abi 2004 hepsi böyle dedi bu arada 2004 olan varsa nenzin gistergesi nasil bi zahmet bakarsa sevinirim parcaciyi geri aradik sen km telini sök ben 2007 siparis geciyorum haftaya gelir dedi bir km saati icin 10 gunden beri uğraşıyorum bu arada servis 590 tl dedi icimden yuh dedim beklemedeyim bakalım .

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Merhaba gösterge ampülleri 3.2 Watt toshiba orijinalleri, 2011 yılında kullandığım ybr nin ampulu patlamıştı, yetkili olmayan fakat çok iyi olduğu söylenen bir servise gittim, kafayı söktü değiştirdi 5watt takmış. 2 gün falan gündüz sürdüm sonra avm otoparkında baktımki bir taraf çok fazla yanıyor sonra tekrar o kişiye götürdüm biraz homurdanarak orjinaline yakın olan bi Watt taktı ama yine olmadı bu arada 5 Watt ın takılı olduğu yeri 2 günde eritmişti sonra yetkili servisten orjinal 3.2watt toshiba marka olan ampüller ile değiştirdim sorun kalmadı.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Göstege ampullerini led taktım ben hiç bir sıkıntısı yok. Tavsiye ederim

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstege ampullerini led taktım ben hiç bir sıkıntısı yok. Tavsiye ederim
    elimize gösterge saatini alabilsek benimde ilk işim zaten :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

saygıdeğer kardeşlerim lütfen bir yardımcı olun Allh rızası için :((( bugün yine yolda giderken stop etti denenme yapmaya bile fırsatım olmuyor lanet şey yolda giderken sönüyor ilk marşta geri çalışıyor buji degiştim hava filtresini degiştim krbürötör temizlettim giderken devir saati 0 a düşüyor birden marşa basıyorum geri çalışıyor bir iki gıv gıv etse buji ye bakacam benzin gelip gelmediğine bakacam ama ilk iş bir marşa basım diyorum hemen çalışıyor okumadıgım yazı kalmadı 4 ay önce kontak ve depo kapağını degişmiştim ondan desem 4 aydır neredeidin son 20 gündür zırt pırt sönüyor depodan olsa ilk marşta geri çalışırmı acaba beyinden yaparmı diyecem ama beyin ne işe yarar arıza yapınca nası olur ? aklıbaşında usta da yok adana da geçen gene söndü oldugu gibi bıraktım ustayı aradım geldigi 1km
    yol bile degil geldi marşa bastı çalıştı bişey yok dedi borcumuz ne dedim 50 tl sabah siftahı dedi içim den yuh dedim inanın 1 km yok geldiği yol 50 tl ye ben 1 gün çalışıyorum eger sönerse buji den ateş geliyor mu birde benzin geliyormu birde depo kapağına bak dedi ama stop edince hemen geri çalışıyor namuzssuz yardımlarınız için şimdidien çok teşekkür eder Hayırlı Cumalar dilerim.

Beyler biri debriyaj manetten ve asagidan nasil ayarladigini anlatabilirmi. Vidayi veya somunu sikip gevsetince nasil etkiledigini falan.

Birde rolantide deviride ayarlamayi.

Netten baktim videolara falan sik veya gevset diyolar ama bunun sonucunun noldugunu belirtmiyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

saygıdeğer kardeşlerim lütfen bir yardımcı olun Allh rızası için :((( bugün yine yolda giderken stop etti denenme yapmaya bile fırsatım olmuyor lanet şey yolda giderken sönüyor ilk marşta geri çalışıyor buji degiştim hava filtresini degiştim krbürötör temizlettim giderken devir saati 0 a düşüyor birden marşa basıyorum geri çalışıyor bir iki gıv gıv etse buji ye bakacam benzin gelip gelmediğine bakacam ama ilk iş bir marşa basım diyorum hemen çalışıyor okumadıgım yazı kalmadı 4 ay önce kontak ve depo kapağını degişmiştim ondan desem 4 aydır neredeidin son 20 gündür zırt pırt sönüyor depodan olsa ilk marşta geri çalışırmı acaba beyinden yaparmı diyecem ama beyin ne işe yarar arıza yapınca nası olur ? aklıbaşında usta da yok adana da geçen gene söndü oldugu gibi bıraktım ustayı aradım geldigi 1km
    yol bile degil geldi marşa bastı çalıştı bişey yok dedi borcumuz ne dedim 50 tl sabah siftahı dedi içim den yuh dedim inanın 1 km yok geldiği yol 50 tl ye ben 1 gün çalışıyorum eger sönerse buji den ateş geliyor mu birde benzin geliyormu birde depo kapağına bak dedi ama stop edince hemen geri çalışıyor namuzssuz yardımlarınız için şimdidien çok teşekkür eder Hayırlı Cumalar dilerim.
    Kabloların birinde temassızlık olabilir. O da zor iş. Kontaktan olabilir mesela. Ve ya ateşlemeyi etkileyecek bir kablo. Ufak bir yeri temas eder normalde çalışır ama ufak bi titreşimde elektrik gitmez olur mu olur.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Kabloların birinde temassızlık olabilir. O da zor iş. Kontaktan olabilir mesela. Ve ya ateşlemeyi etkileyecek bir kablo. Ufak bir yeri temas eder normalde çalışır ama ufak bi titreşimde elektrik gitmez olur mu olur.
    usta arıza yapsın öyle bakalım diyor arıza yapmıyorki sizin dediğinizi dedim ustaya telfnla öyle anlaşılmaz dedi .
    4 ay oldu alalı geri mi satsam acaba :(((

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler biri debriyaj manetten ve asagidan nasil ayarladigini anlatabilirmi. Vidayi veya somunu sikip gevsetince nasil etkiledigini falan.

Birde rolantide deviride ayarlamayi.

Netten baktim videolara falan sik veya gevset diyolar ama bunun sonucunun noldugunu belirtmiyor.
    Debriyaj manetinin dibinde plastik kısmı geriye doğru sıyır manetin dibindeki ayar kısmını görürsün biri kontra somunudur onu gevşet diğer ayar kısmını sıkarsan yani manet yönüne doğru o zaman debriyaj yumuşar aşağıda kavrar eğer açarsan debriyaj yukarda kavrar manet az daha sert olur. Rölanti ayarıda motorun sağından bakınca karbüratörün üzerinde gaz telinin altında büyük bir vida vardır aşağıdan yukarı doğru. Yere dik vaziyette onu sıkarsan rölanti yükselir. Motor sıcakken 1500 devir ideal olanıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

usta arıza yapsın öyle bakalım diyor arıza yapmıyorki sizin dediğinizi dedim ustaya telfnla öyle anlaşılmaz dedi .
    4 ay oldu alalı geri mi satsam acaba :(((
    Marşa basınca çalışıyorsa bence satılacak bir durum yok.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    şimdi buji piosunu söktüm içindeki çivi gibi gibi bir sey var o paslanmış acaba bundan yaparmı pioyu değişeceğim ama aklima geldi bi kontrol edeyim dedim acaba stop etme bundan olabilirmi

Ön farı sök oradaki bütün soketleri kontrol et. Daha önce yazdığım gibi benim soruna benziyor. Belki çözülür. Ön far için sağda solda 5 numara alyan ve aşağıda 10 numara civata var onları sökmen lazım.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Ön farı sök oradaki bütün soketleri kontrol et. Daha önce yazdığım gibi benim soruna benziyor. Belki çözülür. Ön far için sağda solda 5 numara alyan ve aşağıda 10 numara civata var onları sökmen lazım.
    Bleus KARDEŞİM senin sorunu nasıldı sonuç ne oldu kablo temazsızlığı mı idi sendende aynı stop sorunu oldumu acaba cevap yazarsan sevinirim çok teşekürler

Yazmıştım önceden birden stop ediyordu. Kablo temassızlığı yüzündenmiş. Stop ediyor sonra çalışıyordu. Ön farı söktüm oradaki bütün kabloları düzenledim soketlerini temizledim düzeldi.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Yazmıştım önceden birden stop ediyordu. Kablo temassızlığı yüzündenmiş. Stop ediyor sonra çalışıyordu. Ön farı söktüm oradaki bütün kabloları düzenledim soketlerini temizledim düzeldi.
    ilk işim bu olacak km saati yüzünden 26 kere söküp taktım inşallah oradandır .

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Bende bu aralar titreşim baya arttı. 90 ile giderken ellerim ayaklarım uyuşuyor. Karbüratörden mi acaba bilemedim başına gelen oldu mu ?

Motor bu aralar geç kendine geliyor gibi oluyor hava ayarı mı bozuldu acaba? Dün 1 dakika ısınmasını bekledim sonra yola çıktım 2-3 dakika geçmesine rağmen gazı açınca geç tepki verdi birkaç kere. Birden öne atılıp geri yığıldı. Biraz sürünce kendine geldi. Hava ayarına bakayım mı? Elledikten sonra bir daha tutturamam diye korkuyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Motor bu aralar geç kendine geliyor gibi oluyor hava ayarı mı bozuldu acaba? Dün 1 dakika ısınmasını bekledim sonra yola çıktım 2-3 dakika geçmesine rağmen gazı açınca geç tepki verdi birkaç kere. Birden öne atılıp geri yığıldı. Biraz sürünce kendine geldi. Hava ayarına bakayım mı? Elledikten sonra bir daha tutturamam diye korkuyorum.
    Hiç elleme bir kere ayarı bozulunca bir daha ayar tutmuyor eski motorum 2 litre yakıyordu bir elledim 2.8 den aşağıya düşüremedim ne kadar ayarı kısarsam kısayım. 33 bini geçtim daha hiç ellemedim

Hiç elleme bir kere ayarı bozulunca bir daha ayar tutmuyor eski motorum 2 litre yakıyordu bir elledim 2.8 den aşağıya düşüremedim ne kadar ayarı kısarsam kısayım. 33 bini geçtim daha hiç ellemedim
    Ellemeyeyim bari. Ama benimki de pek az yaktığı söylenemez. 2.5 2.6 civarı yakıyor.

Motosikleti
    honda cbf 150
    bende bugün yaptıklarımı yazayımda forum boş kalmasın
    1 devir saatini yeni aldim
    2 depo kapağını eskisini taktım
    3 eneos 10/40 yag degistim
    4 zenciri yagladim
    bindim 55 km gezdim simdilik stop etmedi komple tesisatı kontrol ettim yanliz bir sey farkettim ön dişliyi 14 yapmıştım sanki titreşim daha çok sag elimin iyismasindan bıktım resmen motora binince sag elim gelc oluyor sanki 15 dislide bu kadar titremiyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler