Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujinin rengine bakarak hava ayarının iyi olduğunu söyleye bilirim.. fakat kenarlardaki sarımtırak görüntü flaş ilemi o kadar açık çıktı ona bişşey diyemem... uzaktan bakıldığı kadarıyla 10 üzerinden 9 alabilecek bir yakım oranı var...[COLOR="Silver"]

amin............................
    Abi o beyaz kısım kahverengi flashdan öyle çıkmış + onun üstündeki bölüm biraz beyaz gibi o neyi gösterir ? + hava ayarını ben yapdım
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    recai zevkler ve renkler tartışılmaz ama pancar makinasına çevirmişsin güzelim ybr'yi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    recai zevkler ve renkler tartışılmaz ama pancar makinasına çevirmişsin güzelim ybr'yi.
    Telefonun Kamerası berbat benim özellikle sesi kaydetme kısmı Mesela egzoza doru tutunca alakası olmıyan bi sesi kaydetmiş Normali o kalın çıkan ses videoda belirli kısımlarda var , videodaki ince kafa tırmalayan ses yok. Gel canlı canlı bi dinle sen Sadece ben değilim filtresiz gezen antalyada filtreli ybr sayılı Ve uzaktan 600lük makina geliyor sanırsın bukadar diyorum tok ve kulakları rahatsız etmiyen bi sesi var..Ybr 125 sesiyle meşhur buralarda..(bknz. Boop Boop )

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm ramço abi sana bir sorum olacaktı hava ayarını yaparken rolanti vidasını biraz sıkıyoruz motor sıcakken tabikide devir biraz yükseliyor ondan sonra hava ayar vidasınıda sonuna kadar sıkıyoruz sonrada gevşetmeye başlıyoruz devir en çok nerede olursa orada bırakıyoruz doğru mu abi yanlışsa doğrusunu anlatırmısın :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr ye far açma kapama düğmesi nasıl takılır nerden alıcam kabloları bilgilendirir misiniz bugün halletmem lazım acil.
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr ye far açma kapama düğmesi nasıl takılır nerden alıcam kabloları bilgilendirir misiniz bugün halletmem lazım acil.
    kardeş bundan kolayı ne var ki fara gelen kablonun birini kes oaradan uzat düğmeye tamam :D

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bundan kolayı ne var ki fara gelen kablonun birini kes oaradan uzat düğmeye tamam :D
    Yapdım onu ben şimdi ama göstergeler falan yanıyo o zaman tek ön far sönüyo o kadar.
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    2004 uyumlu anahtar al malısın... .. onun dışında bazı dipten beyinden gelen kablodan bulup kople devreyi kesmelisin.. ybr elektirik şemasına bakıp yazarım unutmazsam...

bu arada daha kontrol etmedim ama başına gelen varmı diye sorayım size... mahonyy niçkli arkadaşımıza aldığımız 2004 model ybr nin kontağı kilitli vaziyette açılıyor.. açılıyor derken motorun kontağı açıkmış gibi elektirik var... benim ilk aklıma gelen kontağın altı dönmüştür... ama bakmadan net bişey diyemem... başına gelen varmı.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    2004 uyumlu anahtar al malısın... .. onun dışında bazı dipten beyinden gelen kablodan bulup kople devreyi kesmelisin.. ybr elektirik şemasına bakıp yazarım unutmazsam...

bu arada daha kontrol etmedim ama başına gelen varmı diye sorayım size... mahonyy niçkli arkadaşımıza aldığımız 2004 model ybr nin kontağı kilitli vaziyette açılıyor.. açılıyor derken motorun kontağı açıkmış gibi elektirik var... benim ilk aklıma gelen kontağın altı dönmüştür... ama bakmadan net bişey diyemem... başına gelen varmı.
    Abi yapdım bi anahtar koydum ama tek ön far açıp kapanıyor.2004 ybr konsolu bulamadım.Bulsaydım alıp denıcekdım.
    HONDA

Motosikleti

ramço abi sana bir soru sormuştum görmemissin galiba ama bu hava ayarı motorun rolantisini biraz açıyoruz 3-4 bine kadar ve hava ayarını sıkıyoruz sonuna kadar sonra gevşetmeye başlıyoruz ve devir nerede en üst noktada olursa orada bırakıyoruz doğrumu abi yanlışsa anlatabilirmişsin nasıl olur :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Abi yapdım bi anahtar koydum ama tek ön far açıp kapanıyor.2004 ybr konsolu bulamadım.Bulsaydım alıp denıcekdım.
    üniqe kardeş ben sadece ön farı için o taktiği demiştim zaten ama sen komple için diyorsan fara gelen kabloları ve km saatine gelen kabloları takip et geriye doğru belki birleştiği bir yer vardır oradan yapmaya çalış derim olursa

Motosikleti
    ramço abi sana bir soru sormuştum görmemissin galiba ama bu hava ayarı motorun rolantisini biraz açıyoruz 3-4 bine kadar ve hava ayarını sıkıyoruz sonuna kadar sonra gevşetmeye başlıyoruz ve devir nerede en üst noktada olursa orada bırakıyoruz doğrumu abi yanlışsa anlatabilirmişsin nasıl olur :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

üniqe kardeş ben sadece ön farı için o taktiği demiştim zaten ama sen komple için diyorsan fara gelen kabloları ve km saatine gelen kabloları takip et geriye doğru belki birleştiği bir yer vardır oradan yapmaya çalış derim olursa
    abi giden ana kablodan düğmeye kesici koymalısın.. devre açılı kapansın diye düğme yani.... yarin projeye bakar söylerim...

hava ayarı aynen öyle yapılıyor ama en üst seviyede yediği son gazıda dikkate almalısın... yani mühim olan en üst seviye değil motorun rolantide ele en az çiğ atmasıdır... bunuda bilgisayar ortamında en güzel ayarlaması olarak yapılır... en elindeki ortam sınırlı ise senin dediğin uygulanır..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    abi giden ana kablodan düğmeye kesici koymalısın.. devre açılı kapansın diye düğme yani.... yarin projeye bakar söylerim...

hava ayarı aynen öyle yapılıyor ama en üst seviyede yediği son gazıda dikkate almalısın... yani mühim olan en üst seviye değil motorun rolantide ele en az çiğ atmasıdır... bunuda bilgisayar ortamında en güzel ayarlaması olarak yapılır... en elindeki ortam sınırlı ise senin dediğin uygulanır..

Abı burlarda oyle makıne yok ya.İstanbulda varmı hava ayarı makinesi ?
    HONDA

Motosikleti

anladım abi bilgisayar ortamıda şuan burada yok benim bildiğim zaten bugün o şekilde ayarladım bakalım durum ne olacak sağol abi

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    anladım abi bilgisayar ortamıda şuan burada yok benim bildiğim zaten bugün o şekilde ayarladım bakalım durum ne olacak sağol abi
    Senın motordan geldi bugun servise motor sesi benziyor ybr ye
    HONDA

Motosikleti
    Senın motordan geldi bugun servise motor sesi benziyor ybr ye
    evet abi şasesi 2004 modelinkiyle aynı düğmelerde 2004 ünkünden açılıp kapanıyor lambaları motor olarakda sizinkiyle aynı ondan bu forumda takılıyorum ve size soruyorum bilgi almak için :D

Motosikleti
    Abı burlarda oyle makıne yok ya.İstanbulda varmı hava ayarı makinesi ?
    evet o makineden istanbulda motor için kullanılanı görmedim... ama tamirhanede çalıştığım yıllarda arabalar iiçin yapılmış olan makineyi motor için kullanmıştık.. hoş ben şuan eski sistem ses koku kulak kavramıyla yapıyorum..
    yani devri yüksek ve kesintisiz , ciğ kokusu olmayan şekilde ayarlıyorum.... civatayı sık devire göre aç.. ama ben hava ayarını kolay kolay kurcalamam makinenin hava ayarı daha önce bozulmamıssa... çünkü ybr bilgisayar ortamında ayarlanıyor diye duymuştum....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:44 ----------

evet abi şasesi 2004 modelinkiyle aynı düğmelerde 2004 ünkünden açılıp kapanıyor lambaları motor olarakda sizinkiyle aynı ondan bu forumda takılıyorum ve size soruyorum bilgi almak için :D
    sedat la birlikte fuarda incelemiştik ve benzerlik karşısında şaşırmıştırk.... titreşim oranı nedir diye bende sana sorayım bari....

Motosikleti
    sedat la birlikte fuarda incelemiştik ve benzerlik karşısında şaşırmıştırk.... titreşim oranı nedir diye bende sana sorayım bari....
    abi titreşim yok aynı ybr ile aynı sayılır ben çok memnunum çin malları gibi uyuşturmuyor bazen 150-200 km yol yapıyorum çok rahat bir şekilde gidiyorum durduğumda belim gıçım ayaklarım demiyorum yani :D

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, üstadlar makinelerinizin redline'da çevirdiği en üst devir?? benim 11.100 falan.
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.500
    benimde 11.400-11.500 rpm
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

Motosikleti
    abi titreşim yok aynı ybr ile aynı sayılır ben çok memnunum çin malları gibi uyuşturmuyor bazen 150-200 km yol yapıyorum çok rahat bir şekilde gidiyorum durduğumda belim gıçım ayaklarım demiyorum yani :D
    o zaman çok güzel.... bir gün test etme imkanı bulurum inşallah...

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    arkadaşlar motorun yağ yakıp yakmadığını nasıl anlarız benim motor soğukken eksozdan çok hafif duman çıkıyor ekzoz açık ondanmı kaynaklanıyor.Birde Ankarada oturan arkadaşlar ybr den anlıyan iyi bi usta tavsiye edebilirmisiniz.Saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler