Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay bizim bölgede olmadı la aslında 1 km uzaklıkta olduda,1km ileride'de antalya ilsınırı var ben muğlaya bağlıyım ondan antalya bölgesinde geçmiyor torpil xenon farda bir sorun yok güzel çalışıyor egzozu ilkonce truncuya sonra kırmızıya boyattım kaportacıda boyayı gittim kendım aldım 10 liraya 10 lirayada boyacıya verdim o kadar,sende yuvarlak far tak en yakın zamanda
    Geçmiş olsun allah beterinden saklasın takma ödenir 300 lira falan ödersin sen Pazar günü gidip yuvarlak kafa'ya çeviricem,xenon alıcam, siren takıcam, yedek parça olarak o egzozun üst kapağını bulursam alıp boyatıcam bakalım şimdilik aklımdakiler bunlar başka fikrin var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    şu sizin ordaki ybr gurubundaki cocuk güzelboyamış egzoz kaplaklarını o renge boyat
    http://www.facebook.com/#!/photo.php...2.157444212396

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:41 ----------

şu sitede'de güzel parçalar var

http://www.orjinalmotoryedekparca.co...a-YBR-125.aspx

http://www.rialli.com/urunler/motors...inlatma-grubu/

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    şu sizin ordaki ybr gurubundaki cocuk güzelboyamış egzoz kaplaklarını o renge boyat
    http://www.facebook.com/#!/photo.php...2.157444212396
    Siyaha sarı gitmez ya benim şeritler pembe pembeye boyucam

Aldıkdan 2 hafta sonra bunları yapmıştım 1.5 aydır ellemedim..NOT: Koltuktaki file 1 gün heves amaçlı takılmıştır..

bu resimdeki sadece egzozun o kısım gibi..

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    bende bugün arkadaşa motoru verdim jandarma trafik yakalanmış ehliyetsizlikten yarın mahkemeye sevk ettiler orada ne kadar ceza para cezası alacağı belli olacak,ara yerde banada koyarlar artık ehliyetsiz birine motor verdim diye
    Geçmiş olsun,
    Motoru yetersiz ehliyet ile kullanıyorsa (örnegin sadece B sınıfı ehliyeti varsa) 600 TL para cezası kesilir ve 15 gün içinde öderse 450 TL olur. Hiç ehliyeti yoksa daha fazla ama miktarını hatırlamıyorum. Ayrıca ruhsat sahibinede 300 TL ceza. aslında bu cezalar mahkemenin verdiği 1 ay hapis cezasının paraya çevrilmiş halidir. Belli bir süre içinde aynı suçu tekrar ederseniz yine paraya mı çevrilir yoksa git mapusta yat mı denilir bilemiyorum. Aman dikkat. Bu tür durumlarda durmamanızı tavsiye ederim. Plakanızı alsa bile en fazla arkanızdan 80-100 lira ceza gelir.

Motoru bağlamadılarsa iyilik etmişler, yoksa birde motoru otoparktan çıkartırken ceza ödeyecektin.

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    güzel resimler yuvarlak farlı ybr daha spor duruyor sende cevirde güzel olur benım verdiğim linkte yuvarlak far parçalarını satıyorlar ordanda alabilirsin taktırdıgın yer pahalı fiyat verırse siteden toplatırsın parçalarını takarsın sonra.ben kaçar herkese iyi geceler

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaten kafadan 800 e yakın yemiştir onuda ödersin sen takma kafana ya peder'e söyleseydin ceza yemezdin aslında bu arada sendeki xenon nasıl bozulma vs bi sorun çıkarttımı ? + egzozumu boyadın neyle ? bende o boyadığın kısmı yan sanayi olarak alıp boyayıp takayım diyorum orjinalide evde dursun kaç lira tuttu az fikir ver daha 2.100 kmde motordan sıkıldım
    slm recai kardeş paranız bol galiba motorun dışını değiştirip duruyorsunuz motorun biraz fazla ise bizede transfer yapında bizde değiştirelim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm recai kardeş paranız bol galiba motorun dışını değiştirip duruyorsunuz motorun biraz fazla ise bizede transfer yapında bizde değiştirelim
    Selam kardeş param bol değil ya çalışıyorum yettiği kadar işte Dış görünüşe 100 lira civarı harcadım aldıkdan sonra, şimdi bi 200 liraya şahane olucak heves kalmadı artık bi yerden bi yere götürsn diye biniyorum

Motosikleti
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardeş param bol değil ya çalışıyorum yettiği kadar işte Dış görünüşe 100 lira civarı harcadım aldıkdan sonra, şimdi bi 200 liraya şahane olucak heves kalmadı artık bi yerden bi yere götürsn diye biniyorum
    şaka dedim zaten kardeş motor senin bakacaksın tabikide ama çabuk sıkılmıssın daha 2100 km az değil mi en azından 10000 km den sonra sıkılmaya başlar insan :D

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    2 sene sonra ybr city modelleri kaç para olur ki para biriktiriyorum da tekrar almak için
    4

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Bayan arkadaşa YBR Arıyoruz

Mümkünse Sakaryaya getirebilecek, mümkün değilse ben gidip almaya çalışacağım. Temiz ve 2bin civarında Ybr Aranıyor.
    Öncelik Siyah Ybrlerdir.

motovio@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.
    Yada
    0505 730 50 55

Motosikleti
    FZ6
    Herkese iyi günler
    yaklaşık 1 ay önce 2006 model YBR 125 ( kırmızı ) almış bulunmaktayım
    vitesli motorda ilk deneyimim olduğu için bazı şeylerde zorluk çekiyorum , yanlış kullanmakta istemiyorum motoru
    İlk soracagım şey motorda benzin bitmeye yakınken çekim gücü düşüyor , yani normal zamanda verdigim gazla devrini daha cabuk alırken devrini alma süresinde uzama oluyor

İkinci olarak ; fren debriyaj ayarı. Frene basmadan önce debriyaja basıyorum ve öyle yavaşlıyorum(kasislere yaklaşırken vs) bu yaptıgım ne kadar doğrudur ?

Üçüncü olarak ; Diyelim ki 3. viteste elim gazda 40 ile gidiyorum ... Elimi aniden gazdan çekmem bir sorun teşkil eder mi ? bu yaptığımı debriyaja basıp sonra frene basmamak için deniyorum ama bir zararı varmıdır ? ve gazı bıraktıktan sonra tekrar gaz veriyorum... ne kadar doğru ne kadar yanlış aydınlatırsanız cok sevinirim

Son olarak ; motorumun hava filtresi çıkarılmış bu yakıt konusunu ne kadar etkiler ? ve depoda pislik olur deniyor bu ne kadar doğru ve eğer oluyorsa bunu temizletmeli miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için
    Biraz uzun oldu farkındayım, tecrübelerinizle aydınlatırsanız çok sevinirim.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Newceri abi bumu senın kullandığın yağ ?.Bugün aldım seneye sezonda değiştiririm.Nasıl kullananlar memnunmu + sentetikmi yarı sentetikmi yoksa mineralmi bilgilendirirseniz sevinirim

HONDA

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Abi sürekli yağ değiştiriyosun
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok aga daha değiştirmicem.Yağı aldım sezondan sonra değiştiricem + kısmi sentetikmiş yağ.Yokmu bu yağı kullanan falan ?
    HONDA

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler
    yaklaşık 1 ay önce 2006 model YBR 125 ( kırmızı ) almış bulunmaktayım

Son olarak ; motorumun hava filtresi çıkarılmış bu yakıt konusunu ne kadar etkiler ? ve depoda pislik olur deniyor bu ne kadar doğru ve eğer oluyorsa bunu temizletmeli miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için
    merhaba. Motorunuzu güle güle kazasız belasız kullanın inşallah.
    Hava filtresini çıkartmak motosikletin piston-segman-silindir kısmında çok hızlı aşınmaya sebep olur. yakıt sarfiyatı da artar, üstelik motor kompresyonu düşer.

deponun temizletilmesine gerek yok zira YBR'lerde yakıt valfinin hemen yanında yakıt filtresi var, pisliğin karbüratöre ulaşması biraz zor.

yardımcı olabildiysem ne mutlu. Ben teşekkür ederim
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet başlıktan anlaşılacağı gibi bizimkisi bir aşk hikayesi...
    öncelikle ben ve kankam sedat mahonyy tanışmamız 8 yaşına dayanır... oda ben gidi motor mekanik meraklısı... yürüken motor sesi koşarken ise aragazı çekerdik.. 8 yaşında bir tanıştık bir daha kopamadık..
    aynı şeyleri sever aynı işler peşinde koşar birbirimizi hep tamamlardık.. yıllarımız moblet pejo mz jawa ve benzeri motorları söküp takmakla geçti... ben ona hep diyordum bir gün sende 4 zamanlıya geçeçeksin o yok diyordu..olan oldu ve oda ybr hastası oldu..... ben diyorum zaten bir gün herkes ybr ci olacak.. mete kankam duymasın..
    çıktık arayışa.... ucuz temiz almak kaydı ile tam bir türk gibi arayış iiçindeyydik... aradığımızı bulduk..2004 model kazasız bir şaseye sahip yılların acımasızlığına mağruz kalmış safkan bir japon....

sedat baktı ben baktım sonra bana dediki ramço alalımmı... bu iş yaparmı...baktım bir daha baktım..
    ALALIM ORTAK BU İŞ YAPAR DEDİM YAPTI.... ...
    çok laf az iş oldu biraz resimler konussun...

bu motorun ilk hali... aslında çantasını söktükten sonraki ilk hali....

Uploaded with ImageShack.us
    sökmeye başladık hatta zımpara sahneleri....

evde çocuk olurda depo odunla ezilmezmi.... ezilir.. sonuç sedat baş çelik macunu

aslında fazla konuşmamak lazım... resimler açık...

şişeleri içtik tersine çevirdik...

akşam olmuştu yattık.. zaten iyice çakır keyif olmuştuk.. resimler içtiklerimizin dörtte biriydi....
    sabahtan yeniden devam....

burdan bakınca disk hiç birşeye benzemiyor...

depo zımparasında emeği geçen herkese teşşekkür ederim..

son hali.. sedat çok kızacak...

e bide lastik yaktık hyo ile heyecanla...

bizden bu kadar maşşalah demeyi unutmayın...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Elem terefiş kem gözlere şiş hayrlı olsun..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elem terefiş kem gözlere şiş hayrlı olsun..
    eyvallah sağol....
    aldım olacak dedim yaptım oldu.....
    sedat için hayırlı olsunları kabul ediyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    elinize kolunuza sağlık ramço abi sedat abi içinde aynı şekilde güle güle binsin

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Yahu Sedat askere gitmeyecek miydi niye motor aldınız adama :D
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler