Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    uzun kısa tesisatı farklı olur uniqe aynı kablodan beslenmezler.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serder abi yanlış anlama usulsüzlük yapmak istemem ybr den pek anlamam sen daha çok şeyini biliyorsundur benden ama mesleğim elektronik olduğu için yazdım akülerle haşır neşir çalışıyorum inverter üretiyorduk
    Ne demek ne güzel tartışıyoruz..Güzellik burda..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani uzun lafın kısası ampülden başlayıp tessisatın sonuna kadar detaylı inceleme... kablolarda kopma kırılma, soketlerde gevşek geçme, ampülün arkasında ki soket e tam basmaması veya oksitlenme.... bunlar kontrol edilmelii...
    Ne bileyim..Bu dediklerini yapmış olduğunu düşündüm..Ben dayanamam hemen bunları yaparım sonra sorarım... Evet önce bunları kontrol et hatayı bulamaz isen diğer noktalara eğilirsin..

evet
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temassızlık olsa uzunlardada kısmaz mı ?
    kablolar fakrlı.... arkasındaki basan uçlar farklı..uzun kısa düğmesindeki oksitlenme bile sebeb olur.. atla gel istnbula ben ilgileneyim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

aynen öyle... doğru cevap...

bu arada kimse kızmasın alınmasın.. biz tartışarak doğru yolu bulma yolundayız.. bazen ben bilirim, bazen sen , bazen bir başkası... önemli olan sorunlarımızdan daha klay kurtulmak....aslanlar gibi kimseyi kırmadan tartışmak...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    benımde on granajı değiştirrdikten sonra galiba ön park farın altına dusmus halen yanıyor ama kabloları aydınlatıyor.Arka stop çalısmıyor.arka frene bastıgımda yanmıyor fren lambası on frene bastıgımda yanıyor.Sanırım soketlerde bı sıkıntı var yarın haldedicem inş.Koltugun altından giden soketlerdemidir sorun acaba ?
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

Motosikleti
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benımde on granajı değiştirrdikten sonra galiba ön park farın altına dusmus halen yanıyor ama kabloları aydınlatıyor.Arka stop çalısmıyor.arka frene bastıgımda yanmıyor fren lambası on frene bastıgımda yanıyor.Sanırım soketlerde bı sıkıntı var yarın haldedicem inş.Koltugun altından giden soketlerdemidir sorun acaba ?
    bence fren müşürü ile alakalı olarak arka fren lamban yanımıyor... çünkü ön frene basınca yanıyormuş.... fren pedalının ordaki müşürden ayarlanmalı.. arka stop soketten de olabilir.... incelemek lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    uniqe anlaşılıyorki senin sorun tesisat kaynaklı uzun kısa anahtarı var bir parmağınla anahtarı kısa yönüne doğru bastırarak gazı aç olmadı direksiyonu tam sağa kır gazı aç bide tam sola kır gazı aç kopukluk bozukluk varsa oynayan aksamda bulmana yardımcı olabilir.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Evet doğru paylaşımda bulunarak farklı fikirlere sahip olsakta uygarca tartışmakta yarar var..
    Kırmadan incitmeden..

Motosikleti
    uniqe anlaşılıyorki senin sorun tesisat kaynaklı uzun kısa anahtarı var bir parmağınla anahtarı kısa yönüne doğru bastırarak gazı aç olmadı direksiyonu tam sağa kır gazı aç bide tam sola kır gazı aç kopukluk bozukluk varsa oynayan aksamda bulmana yardımcı olabilir.
    bunlar mantıklı.... wd 40 sıkmayıda dene... ama bilinçli olarak kontrol ederek ilerle...

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır abi

Evet abilerim video işte sizce neden yapar :http://www.izlesene.com/video/arabal...sorunu/2444881
    duy u değiştir
    aynı sorunu bende yaşadım şu an canavar gibi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı söztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duy u değiştir
    aynı sorunu bende yaşadım şu an canavar gibi

Aynısımıydı ? Duyda ne sorun olabilir ki ?
    HONDA

sen başka bir duy tak sorunun hallolur
    elektrik tesisatındada bir sorun yok üzülme

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bozulmuş olabilir..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    konuyu dağıtıyorum ama =) benim orjinal hava filtresine ihtiyacım var. ist. da güvenerek alabileceğim (parası neyse onu vermek istiyorum Blk.de geçiriyorlar) yer bilen var mı?? Y..ız ticaret avrupa da mı? bu ay ayvayı yedim valla yaptıramadığım sübap ayarı, hava filt., buji, ön arka balatalar beni bekliyor...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    sen başka bir duy tak sorunun hallolur
    elektrik tesisatındada bir sorun yok üzülme
    duy da tessisatın bir parçası.... ben zaten ampülden kontrol ederek git dedim.. hatta duyun basan tırnaklarıda sorun yaratıyor diye söyledim...

duy da tessisatın bir parçası.... ben zaten ampülden kontrol ederek git dedim.. hatta duyun basan tırnaklarıda sorun yaratıyor diye söyledim...
    tamam ramco kızma

Motosikleti
    tamam ramco kızma
    estafurullah kızmak değil.. sadece konuya açıklık getirmek...........

Motosikleti
    CBR 600F4İ

abi bakdım hepsine duy tırnaklarından başladım farın arkasında dolu soket var onların hepsini kontrol ettim.Akşam kontrol edip size aktarırım durumu.Birşey farkettim gösterge lambalarından 1 tanesi bozulmuş bir yanıp bir sönüyordu o yapmış olabilirmi ? 4 lü ledli olanlarda 2 led bazen yanıyor bazen yanmıyor ama 2 tanesi sürekli yanıyor.
    HONDA

Motosikleti
    abi bakdım hepsine duy tırnaklarından başladım farın arkasında dolu soket var onların hepsini kontrol ettim.Akşam kontrol edip size aktarırım durumu.Birşey farkettim gösterge lambalarından 1 tanesi bozulmuş bir yanıp bir sönüyordu o yapmış olabilirmi ? 4 lü ledli olanlarda 2 led bazen yanıyor bazen yanmıyor ama 2 tanesi sürekli yanıyor.
    soketlerin sıkı geçmesi lazım... en çok bunadikkat et... bide oksitlenme olayı...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    soketlerin sıkı geçmesi lazım... en çok bunadikkat et... bide oksitlenme olayı...
    Evet abi bakdım bazılarında vardı.Şırıngaya yağ çekdim küçük damlalarla pas oksit yapmasın diye yağladım ama kısa devre yapmayacak şekilde.
    HONDA

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bakıyorumda elektrikle ilgili konu çıkmış benimde soracaklarım var Selam bu arada arka park lambam yanmıyor sadece fren yanıyor ampül aldım yeni taktım yine aynı elektrik arka parka elektrik gelmediğini farkettim sizce tam olarak nerden başlamalıyım elektrik gelmiyor onu biliyorum geçen bir bakim dedim depoyu falan söktüm fakat abim zenon far taktırmış motora elektrikçide ön farın ordan konjektöre kadar gelen kabloları komple bantla sarmış öyle oluncada o kadar bantla uğraşmak istemedim ama yarın boşluğumda uğraşmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum
    www.sahildenturkiye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler