Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur_Fethiye

ybr değil motoran etna diye bi motor
    hııı tamam sonradan farkettim başka olduğunu ama yorum yapmıştım bir kere :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler. seninkinin fotoğraflarını da görmek isterim evet cbf hantal bir alet.

depo hakkında fikri olan?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

BU DEPOYA NASIL BİR TAMİR UYGULARIM??
    kedinin depoma yaptığı hainlik:
    [IMG]http://img.*********.com/img/00000/3aa5c619c2a5b021c08ae7c73d7f3c02.jpg[/IMG]

teşekkürler. seninkinin fotoğraflarını da görmek isterim

depo hakkında fikri olan?
    tamam kardeşim ekleyim görürsün ama daha bulamadım o yolu :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:21 ----------

Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar artık bende aranızdayım perşembe günü siyah bir ybr city sahibi oldum 2009 model 2700 kmde kazasız sürüşler
    hıyırlı olsun hoşgeldin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BarisB77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki
    ozgurakman kalıcı bir çözüm üretene kadar, geçici olarak mavi renk oje ile bu bölgenin paslanmasını engelleyebilirsiniz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2004 ler bizimkilere göre 2 beygir fazla oda katalitik konvartörden kaynaklanıyor.
    bende tam bu konuyu soracaktım

2004 kerde katalitik converter yokmu ? peki yakıt dahamı fazla 2004 modellerde? 2005 modeller kaç hp?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:39 ----------

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulvarında Rakipsiz olduğu konular
    1) Yakıt/Performans
    2) Yakıt
    3) Dayanıklılık
    4) Yan sanai ürünleri-kalitesi, uygun fiyatı
    5) orjinal parça bulunabilirliği
    6) piyasası
    bence bu seçeneklere birde "titreşimsiz"i eklemelisin! çünkü tbr sınıfında diğer marka ve modellerde titreşim var hele kymco aman allahım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:44 ----------

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar burada yağ kapasitesi 1.2 lt demiş ama ben ybr kullandığım zaman 1lt koyuyordum ayrıca motorun kartesinde 1lt yazmıyormuydu?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    yağ kapasitesi 1 lt olması gerekiyor doğrudur dediğin.

bu arada yağ demişken daha önce yazmıştım motoruma en son ipone 10w 40 yağ koydum diye şu an 1000km yi geçmiş bulunmaktayım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

vites geçişleri mükemmel, sabah ilk çalışma gayet iyi gerçi artık havalar ısındı çalışma problemi olacağını sanmıyorum ama...

arkadaşlar izlenimlerini yaz demişlerdi ipone yağ için bende km ler ilerledikçe yazmaya devam edicem.şahsi fikrim ürünü alıp rahatlıkla motorunuza koyabilirsiniz.
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar burada yağ kapasitesi 1.2 lt demiş ama ben ybr kullandığım zaman 1lt koyuyordum ayrıca motorun kartesinde 1lt yazmıyormuydu?
    Yağ değişimi sırasında haznedeki yağı boşalttıktan sonra 0,2 lt yağ karterde, pompada kaldığı için 1 litre yağ ilave ettiğimizde karterde 1,2 litre yağ oluyor. yani değişimi 1 lt yağ ile yapmamız doğrudur.
    Fakat karteri açtığımızda (debriaj balatası değişimi gibi) 1,2 lt yağ koymamız gerekiyor.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    bu gün ufak bi turladım yavaş yavaş alışıyorum motora yolda çiftçi korumanın çalışanıyla karşılaştım onlarda ybr kullanıyorlar 40000 i geçmiş motoru nasıl memnunmusun dedim param olsa kendimede alırım çok güzel motor dere tepe banamısın demiyor bu güne kadar sorun çıkarmamış
    URL=http://img191.imageshack.us/i/15032010131.jpg/][/URL]
    URL=http://img97.imageshack.us/i/15032010136.jpg/][/URL]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:28 ----------

resimler neden böyle oluyor anlamadım
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

ozgurakman,
    Tanıdığın bir oto boyacısına git. O bölgeleri fazla açmayacak şekilde zımparalat ve macun çektir. Sonra bilgisayarla oto boyası hazırlayan boyacılara motoruda yanında götürerek 50gr boya hazırlat. Fazla gelir ama daha da az yapmıyorlar. Fazlasını rötüş yapmak için saklarsın. Sonra biryerde lazım olur.(50 gr 5-10 TL. arası birşey) Boyacına O bölgeleri maskeleterek fazla genişletmeden boyat ve vernik attır. Orjinalinden farkı olmaz. Masrafından 20 tl'yi geçmez. Bir arkadaşın motoruna yaptırdık kesinlikle orjinalinden ayırt edilmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

Selçuk Sezer,
    Motorun çok güzelmiş kazasız sürüşler dilerim.
    Bende de eşi ve benzeri olmayan temizlikte 9500 km'de 2004 model gri renkte olanı var.Fakat resimlerini bir türlü foruma yükleyemiyorum. Google'dan foruma resim eklemeye girdim bir türlü beceremedim. Bu konuda acemiyim. Bana nasıl yükleyeceğimi adım adım sade bir şekilde anlatırsan sevinirim. Motorumun güzelliğini sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Sevgi ve saygılarımla,

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    imageshack diye bir site var oraya giriyorsun üye olmana gerek yok yükleyeceğin resmi seçiyorsun 640-480 ebatını seçiyorsun ve yüklüyorsun daha sonra resmin altında forum kodu denen yeri kopyalayıp mesaj yazılan kutuya sürüklüyorsun inşaallah anlamışsındır
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı YAVUZ-ANKARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selçuk Sezer,
    Motorun çok güzelmiş kazasız sürüşler dilerim.
    Bende de eşi ve benzeri olmayan temizlikte 9500 km'de 2004 model gri renkte olanı var.Fakat resimlerini bir türlü foruma yükleyemiyorum. Google'dan foruma resim eklemeye girdim bir türlü beceremedim. Bu konuda acemiyim. Bana nasıl yükleyeceğimi adım adım sade bir şekilde anlatırsan sevinirim. Motorumun güzelliğini sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Sevgi ve saygılarımla,
    Resim ekleme aşağıdaki linkte resimli olarak anlatılmış

http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...i-anlatim.html
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    iyi akşamlar

motorumda bi problem var normalmidir bilmem ama durduğumda boşa attıgımda tekrar 1 e atamıyorum ayaklarımla biraz itmem gerekiyor ve bu ışıklarda zor oluyor normalmidir teşekkürler iyi akşamlar

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar

motorumda bi problem var normalmidir bilmem ama durduğumda boşa attıgımda tekrar 1 e atamıyorum ayaklarımla biraz itmem gerekiyor ve bu ışıklarda zor oluyor normalmidir teşekkürler iyi akşamlar
    bazen banada oluyor o dişli senkrozasyonu öyle bişey dediler bana
    düz yolda giderken nadiren 1den 2 ye atarken boş vitese atıyo bende ama alıştım

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam bu konuyu soracaktım

2004 kerde katalitik converter yokmu ? peki yakıt dahamı fazla 2004 modellerde? 2005 modeller kaç hp?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:39 ----------

bence bu seçeneklere birde "titreşimsiz"i eklemelisin! çünkü tbr sınıfında diğer marka ve modellerde titreşim var hele kymco aman allahım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:44 ----------

2004 den sonrası avrupa birliği uyum için euro 3 emisyonlu yani katalitik konvertörlü olmuştur.

Silindirin üstünden çıkan boru.(Not: Motor kendi motorumdur.)
    HONDA

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen banada oluyor o dişli senkrozasyonu öyle bişey dediler bana
    düz yolda giderken nadiren 1den 2 ye atarken boş vitese atıyo bende ama alıştım

bana sürekli oluyor 1 den 2 ye atarken bi problem yok yalnız

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulvarında Rakipsiz olduğu konular
    1) Yakıt/Performans
    2) Yakıt
    3) Dayanıklılık
    4) Yan sanai ürünleri-kalitesi, uygun fiyatı
    5) orjinal parça bulunabilirliği
    6) piyasası
    Hacı piyasadaki tüm bu segment motorlar YBR nin taklididir...cbf tek farkı biraz tork...kafa farklılığı ve tasarım farkı...

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf'nin kıskanılacak yeri olmadığından ybr'ye ulaşmaya çalıştıklarından cbf'ye sataşan yok... yoksa neden sürekli ybr ile kapışma halinde olsunlar ki gerçi bugüne kadar hiç kapışıp da elime veren, tokatlayan, düz ovada avlayan v.s. gibi terimlerle tanımlanan fiilleri bana uygylabilen çinli modeli olmadı. geçebilirse düzde geçer(dişli ve eksoz modifiyesi), rampada üzerim sonra düze çıkınca da kapatamaz arayı... durursam ya da yavaşlarsam gelir ve şu soruyu sorar: "Abi buna kaçlık motor taktırdın sen?" ben de: "orjinal hali bu birader, modifiyelisini sen düşün"

[.

Anadoluda cbf 150 bulamazsın..nedeni benimde yaşadığım bazı kronik sorunlar...zamanında millet korkmuş çok az da fiyat farkı vardı zamanında...artık yok ama Ybr sağlamlığı tescillenmiş...2.eldede yeri yurdu belli...YBR tokatlamasıylşa değil sağlamlığıyla ünlü makina dostum...

HAcı depoyu kedimi öle yaptı eminmisin...ulan kedimi pantermi şerefsiz...bu nasıl tırnak...hacı veledin biri yapmış olmasın...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 cc mantığı var mete ondandır....................
    kes len traş yapma...sanki motoruna .ok attık...ben istedimki elemanlara giydirin...topluca gömelim istedim ordan hedefe koydum...Motoran etna neymiş ...düdük makarnası...

ben cbf 150 yi bile ybr ile kıyaslamazken ...eski ybrci düşman olmaz...

Evet şimdi gelelim bizim ybr ye rakip gördükleri motora.Motoran etna topiğindeki bir yazı.
    YBR ile kıyaslanacak bu segmentte makina yok iddia ediyorum...sadece ölçüleri konuşulur...buda kullanıcıdan kullanıcıya değişir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    selamünaleyküm YBR'ciler görmeyeli epey sayımız artmış.

canavar'ın son hali.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Senin jantlar niye metalik digi.Bide benim ybr ye kafalık yakısırmı mavi ?
    HONDA

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    adamim şu jantları siyaj fırınlı boya yapta kurtul 2005 görünümünden
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR 125 K - 2010

yeni ybr, herkese merhaba der....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyyare adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun
    görünüşü çok güzel 2010 ybr leri merak ediyodum doğrusu biraz bahseder misin?
    diğer ybr lere göre farkları nelerdir.

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı seyyare adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun güle güle kullanın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler