Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 veya 3 ay kimseyle kapısamam... hem cbf de kapışacak kişi ile eşit kilolarda olmalıyız....
    Ramço geçmiş olsun.şu an nasılsın

nasıl ciğerlerin su toplamış nedeni nedir. akciğer mi karaciğermi. rakı içiyorsan karaciğerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr, 2005 sonrası komple çin malıdır. Hindistan malları gelmiyor Türkiye'ye... inanmayanlar garanti belgesindeki referans adrese ya da satın alınırken verilirken tip onay belgesine baksın...
    bunu söyledikten sonra demişsin abicim yersiz de olsa alındım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür kardeşim ;30 küsur senedir motosıklet kullanıyorum.belkide sen daha doğmamışken motosıklet kullanıyordum.yurt dışındada içinde de motosıklet kullandım ve nacizane neyin ne olduğunu malın kalitesinin de ne olduğunu bilirim.yazımı iyi okumuş olsaydın çinde de üretilmiş olsa yamaha kaliteden ödün vermez dediğimi anlardın. selamlar ..
    zaten tersini iddia etmiyorum ki
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, km sayacım ve hız göstergem çalışmıyor , km telinin kopmuş olabileceğini düşündüm ve ustaya gittim ama sorun km teli değilmiş ; rediktör mu redüktör mu öyle bişey dedi km telinin önlastiğe girdiği yerin bitişiminde bi parça diğer adıda km sayacı imiş ; daha önce burayı değiştiren oldu mu ; yan sanayi değiştiren varsa linkini atarsa memnun olurum; orjinal linkide fena olmaz neyse buldum orjinali 40 TL imiş

Riallide ise 11,88TL sizce hangisini taktırayım ne dersiniz?
    Dostum yan sanayi taktırma derim sapma yapabiliyor benim kide aynı sorunu çıkardı salyangozu (lastiğin ordaki kilometre sayacı) çıkartıp içindeki dişlileri biraz kurcalayıp gresleyip taktım yerine yaklaşık 5.000 km hiç sapmadan gösteriyo
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YBR - CBF kapışması yapalım ve hızlarını görelim geriye bir bu kalıyor

benim favorim pilotu sedat ya da ramço olursa YBR olacak.
    bu yüce görevi yerine getirmek için sabirsizlaniyorum mustafa abiparçalicam cbf i bu gün psi 150 ile kapiştim zaten..ahmet abimizin motoru 5 bin liraya aldı gıcır gıxır makine 7 binde..düz yolda geçti beni bende vrajda geçtim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    YBR SEVERLER..merhabalar...
    Bende ybr alacağım ancak biraz zaman var.
    Sizden ricam 2 .el ybr lerde km önemli değil diyolar..Doğrumudur arkadaşlar..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    http://www.facebook.com/home.php?fil...3304763&ref=nf

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

ısrarla izlemenizi tavsiye ederiz... ybr ile yaptığımız gezilerden kısa bir slayt
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Taverna müziği de tam oturmuş, eline sağlık güzel olmuş,parça hiç bitmeyecek gibi geldi

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taverna müziği de tam oturmuş, eline sağlık güzel olmuş,parça hiç bitmeyecek gibi geldi
    sedat ağlasın diye o parçayı koydum ama gözleri dolmasına rağmen ağlamadı...

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar....

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat ağlasın diye o parçayı koydum ama gözleri dolmasına rağmen ağlamadı...

valla yaw ağlıyordum... bi an yaş 60 a gelmişte eski günleri aniyormuş gibi oldum gözlerim doldu eline saglık hacı ne günlerdi be

Motosikleti

Motosikleti
    2000 ford
    Bilgisi olan yok mu arkadaşlar....
    yani...Alacaginiz ybrnin kaportası hoşunuza gitti ise bence sorun yok alabilirsiniz...bilen biriyle gitmekte fayda var beni götürün 7 sülalesini okurum motorun

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani...Alacaginiz ybrnin kaportası hoşunuza gitti ise bence sorun yok alabilirsiniz...bilen biriyle gitmekte fayda var beni götürün 7 sülalesini okurum motorun
    Sadece kaporta önemli diyosun..Anladım.
    peki patron 2005 filan alsak problem olmaz değil mi?
    Sen hangi şehirdesin.. Ben Ankaradayım..

Motosikleti
    2000 ford
    Sadece kaporta önemli diyosun..Anladım.
    peki patron 2005 filan alsak problem olmaz değil mi?
    Sen hangi şehirdesin.. Ben Ankaradayım..
    istanbuldayım bende...2005 al sorun olmaz sonucta modeline göre para vereceksin..

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldayım bende...2005 al sorun olmaz sonucta modeline göre para vereceksin..

Kaportada nelere bakılır?
    Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim?

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Km her araçta önemlidir. Fakat km lerinde sıfırlanabileceğini - km den çok kullanımdan ve bakımdan kaynaklı motorun yıprandığı aşikar. üstüne binip kullanınca - sesini dinleyince motorun ne olduğunu anlayabilecek bir kişi ile giderseniz ilerde pişmanlık duymazsınız.

Alttaki başlıktan gerekli bilgilere ulaşabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/puf-...ari-2-a-4.html
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Kaportada nelere bakılır?
    Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim?
    çamurluklar plastik zaten onlar çatlak, kırık olmasın.
    kafa grenajı kırık olmasın. ön arka ayak peglerine dikkat edin çizik, yamukluk var mı?
    arka sinyallere bakın diplerinde yapıştırma izleri var mı?
    zincire bakın baklalarda sertleşme var mı, bakımı zamanında yapılmış mı?
    lastiklerdeki yıpranma izlerinden de nasıl kullanıldığı anlaşılabilir biraz dikkatli bakarsanız. ani fren yapıp yapmadığı falan belli olur çok kötü kullanıyorsa eğer. bu da serserice kullandığını falan söyleyebilir, büyük ihtimal.
    sonra...
    gidonun bağlantı yerlerine ya da bu tür somunlu yerlere bakın paslanma falan var mı, yağmur altında çok kalmış mı?
    sonra...
    akü bölümüne bakın... temiz mi kirli mi yağ var mı? bunlar size motorun kullanımı hakkında kesi olmasa da bilgiler verir.
    hava filtresi bölümüne bakın filtre kapağı sık açılıp kapandıysa temizliğe önem vermiştir. (yani)
    depoya dikkatle yandan yukarıdan aşağıdan bakın... düzeltme çizik falan var mı?
    aman bu kadar yeter heralde aklıma gelenleri yazdım diğer arkadaşlar da yazarlar daha. 2005 iyidir bende de vardı geçen sattım çok güzeldir.

bu arada Sedat yaz gelsin bir geziye cbf ci çağıralım yapalım şu işi ispatlı olsun

ramço geçmiş olsun hasta olduğundan haberim yoktu.
    4

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    selamın aleykum arkadaslar kazalı yada hasarlı bı ybr arıyorum bılgınıze tesekkurler

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf nasıl daha fazla hız yapıyor. neye göre söylediniz ne için söylediniz bilmiyorum ama ikisininde standart hızı 100 km hadi diyelim cbf 105 yaptı hızlı olduğunu (5 km için) kimse daha hızlı olduğunu söyleyemez. ben motorumla 135 gördümki ne kadar yapıyor dediklerinde 105 diyorum. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirimki ybr daha seridir.
    komşumda cbf 150 var bugün -yarın oğlum için onuda satın alacağım çünkü çok uygun fiyata veriyor .daha önce o motosıkleti deneme fırsatım olmuştu.o da 2009 model. rodajını nasıl yaptı pek ilgilenemedim ama tecrübe olarak benden daha iyi yapmış olamaz.neyse yol denemelerinde benim ybr ye göre daha hızlı olduğunu ve hatta artçı ile daha iyi performans gösterdiğini hissettim.tutuşlar aşağı yukarı aynı.ama sanki ybr daha bi dengeli gibi geldi.bu arada 90 kg olmam biraz da süratte etken.oğlum (65 kg)ybr de 110 u hatta 115 i rahatlıkla gördüğünü söylerken ben 105 i hiç geçemedim.bu arada motorun orijinalliğine dokunmadım . bazı operasyonlarla (dişlilerle oynayarak ,karbüratör iğnesi genişletilerek vs.) sürat arttırılabiliyor ama bu da motorun ömrünü azaltıyor.
    sonuç olarak süratin cbf de az da olsa fazla olduğunu biliyorum ama diğer üstünlükler açısından (sağlamlık,yakıt tasarrufu,yedek parça ucuzluğu,motor ömrü) bana göre ybr daha önde. selamlar...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı StoneOfDeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleykum arkadaslar kazalı yada hasarlı bı ybr arıyorum bılgınıze tesekkurler
    öyle bi ybr bulursan hebr ver bizedeben benimkini vereyim sana hurda fiyatına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çamurluklar plastik zaten onlar çatlak, kırık olmasın.
    kafa grenajı kırık olmasın. ön arka ayak peglerine dikkat edin çizik, yamukluk var mı?
    arka sinyallere bakın diplerinde yapıştırma izleri var mı?
    zincire bakın baklalarda sertleşme var mı, bakımı zamanında yapılmış mı?
    lastiklerdeki yıpranma izlerinden de nasıl kullanıldığı anlaşılabilir biraz dikkatli bakarsanız. ani fren yapıp yapmadığı falan belli olur çok kötü kullanıyorsa eğer. bu da serserice kullandığını falan söyleyebilir, büyük ihtimal.
    sonra...
    gidonun bağlantı yerlerine ya da bu tür somunlu yerlere bakın paslanma falan var mı, yağmur altında çok kalmış mı?
    sonra...
    akü bölümüne bakın... temiz mi kirli mi yağ var mı? bunlar size motorun kullanımı hakkında kesi olmasa da bilgiler verir.
    hava filtresi bölümüne bakın filtre kapağı sık açılıp kapandıysa temizliğe önem vermiştir. (yani)
    depoya dikkatle yandan yukarıdan aşağıdan bakın... düzeltme çizik falan var mı?
    aman bu kadar yeter heralde aklıma gelenleri yazdım diğer arkadaşlar da yazarlar daha. 2005 iyidir bende de vardı geçen sattım çok güzeldir.

bu arada Sedat yaz gelsin bir geziye cbf ci çağıralım yapalım şu işi ispatlı olsun

ramço geçmiş olsun hasta olduğundan haberim yoktu.
    mustafa abi çyle bi anlatmişsinki ybr yi zaten bunları yapsın baksın saglam gözünü kapatip alsınYaz gelsin allah kerim ölmez sag kalırsak yapariz bi draq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler