Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanık meselesi, bakıma bağlı. yağmurda bırakmak, çamurlu bırakmak, suya girip çıkmak ya da sıcakken su tutmak egsozu temize çıkarır
    benimkinde yanık yok, fakat sıcak motorla buz gibi su birikintilerine daldığım, şiddetli yağmur altında motosiklet kullandığım çok oldu.

deli gibi de devirli kullanırım. bu yanık mevzusu neden kaynaklanıyor anlamış değilim.

bu arada km 19.000, alet 2008 model.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Aynen kaç kere sağnak yağmurda kaldım çamurdan eksozun kromunun görünmediği oldu ama benimkide ilk günkü gibi bende devirli kullanıyorum.Boluda ustaya sordugumda cevabı ''Devirsiz kullanmış o '' dedi dediğide doğru adam 50 metrede 5 nci vitese takıyor hiç devirli kullanmıyor ama motora zararı var bu forumda okumuştum hiç devirli kullanmamak motoru yiyormuş.
    HONDA

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkinde yanık yok, fakat sıcak motorla buz gibi su birikintilerine daldığım, şiddetli yağmur altında motosiklet kullandığım çok oldu.

deli gibi de devirli kullanırım. bu yanık mevzusu neden kaynaklanıyor anlamış değilim.
    dediklerini ben de yaptım. malum kışın da kullanınca illaki oluyor. ancak bir de kasti yapmak var. mesela dereden geçmek gibi. ya da motor soğumadan hortumla su tutmak gibi. yağmur altında çok fazla kalınca araba da motor da çürüyor çünkü artık hava kirliliği çok fazla olduğu için yağmur suyunun içinde ağır metaller, zehirli bileşikler ve asit var.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kaç kere sağnak yağmurda kaldım çamurdan eksozun kromunun görünmediği oldu ama benimkide ilk günkü gibi bende devirli kullanıyorum.Boluda ustaya sordugumda cevabı ''Devirsiz kullanmış o '' dedi dediğide doğru adam 50 metrede 5 nci vitese takıyor hiç devirli kullanmıyor ama motora zararı var bu forumda okumuştum hiç devirli kullanmamak motoru yiyormuş.
    işin doğrusu 0 aldıgım zamanlar bir seneye yakın ben de devirsiz kullanmıştım hadi çık işin içinden.

ama dediğiniz doğru, motosikleti kirli ve çamurlu vaziyette 15 günden fazla bırakınca egzozda orda burda paslanmalar baş gösteriyor. ilerlemeden temizleyince geçiyorlar fakat biraz geç kalınsa harap olacak alet. kirli bırakmamak lazım.

alın size başka soru: bizim egzozların deliğinin çevresinde kremit tozuna benzeyen bir tabaka var. zamanla yıkarken falan siliniyor fakat fabrika neden boyle bir tabaka sürmüş olabilir sizce oraya?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    O zamanlar vitesleri kaç devirde değiştirdin ?
    HONDA

Motosikleti
    O zamanlar vitesleri kaç devirde değiştirdin ?
    net hatırlamıyorum fakat motorun kaldırabileceği değerin asgarisinde kullandığımı söyleyebilirim.

alın size başka soru: bizim egzozların deliğinin çevresinde kremit tozuna benzeyen bir tabaka var. zamanla yıkarken falan siliniyor fakat fabrika neden boyle bir tabaka sürmüş olabilir sizce oraya?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benim bir iki çizik var ama bende anlamadım neden olduğunu merak ediyorum
    HONDA

Motosikleti
    BU DEPOYA NASIL BİR TAMİR UYGULARIM??
    kedinin depoma yaptığı hainlik:
    [IMG]http://img.*********.com/img/00000/3aa5c619c2a5b021c08ae7c73d7f3c02.jpg[/IMG]
    .......................

Motosikleti
    yamaha ybr
    Boşverin arkadaşlar kendi çaplarında eylensinler
    Motoran etna başlığında yazdıklarına bak zorlamamış 4 ncü vites 125 yapmış
    orijinal ybr mi yapıyor bu hızı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi sağlam ancak tek bir konuda ayrım yapılabilir.
    2004-2005 modeller diğer modellere göre 4-5 beygir daha fazla

bu arada bir sorum olucak motor 5.viteste 90-100 e gelince bağrınmaya başlıyor.
    bu olağan birşeymi yoksa hava filtresinden kaynaklanıyor olabilir mi?
    yada bu motorun daha fazla gideri varda ben mi beceremiyorum?
    zaten topu topu 10.7 beygir motor nasıl 4-5 fark olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:33 ----------

cbf'nin kıskanılacak yeri olmadığından ybr'ye ulaşmaya çalıştıklarından cbf'ye sataşan yok... yoksa neden sürekli ybr ile kapışma halinde olsunlar ki gerçi bugüne kadar hiç kapışıp da elime veren, tokatlayan, düz ovada avlayan v.s. gibi terimlerle tanımlanan fiilleri bana uygylabilen çinli modeli olmadı. geçebilirse düzde geçer(dişli ve eksoz modifiyesi), rampada üzerim sonra düze çıkınca da kapatamaz arayı... durursam ya da yavaşlarsam gelir ve şu soruyu sorar: "Abi buna kaçlık motor taktırdın sen?" ben de: "orjinal hali bu birader, modifiyelisini sen düşün"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

abartmayalım. 2005 ve sonrası euro-3 için kataliklidir. bu yüzden 10,5 bg.dir. 2004 ve öncesinde katalitik bulunmadığından 12 bg. dir.
    ybr yi tokatlayan cfb bende görmedim.cbf beygir olarak ybr de biraz büyük ama çok hantal bir motor ve ağır olduğu için kaybediyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:37 ----------

ben hala görüyorum 4. viteste 100 km/s yi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:11 ----------

ben hala görüyorum 4. viteste 100 km/s yi.
    [IMG]http://img.*********.com/img/00003/f28da126c91b83e1f54c7ec5e5458fc8.jpg[/IMG]
    [IMG]http://img.*********.com/img/00000/a6c153ffc89f2d50d76cc392d988996d.jpg[/IMG]
    [IMG]http://img.*********.com/img/00000/1b422a9e2eab9e0ff0a7bc2855df1df4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img.*********.com/img/00000/3aa5c619c2a5b021c08ae7c73d7f3c02.jpg[/IMG]
    güzelmiş kardeşim motorun hayırlı olsun kazasız sürüşler.bende de 2009 u var ama foto ekleyemediğim için paylaşamıyorum

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Onur_Fethiye

ybr değil motoran etna diye bi motor
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ybr yi tokatlayan cbf bende görmedim.cbf beygir olarak ybr de biraz büyük ama çok hantal bir motor ve ağır olduğu için kaybediyo

güzelmiş kardeşim motorun hayırlı olsun kazasız sürüşler.bende de 2009 u var ama foto ekleyemediğim için paylaşamıyorum
    teşekkürler. seninkinin fotoğraflarını da görmek isterim evet cbf hantal bir alet.

depo hakkında fikri olan?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

teşekkürler. seninkinin fotoğraflarını da görmek isterim

depo hakkında fikri olan?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gencler sizlerle yarışmayı seviyor...cbfyi muhatap alan yok nedense...varsa yoksa ybr tokatladım ybr eline verdim ybr şöyle ybr böyle...hep kıskanclık...

köftey egelmeyen yan çizen mete han bizden değildir totoşdur...

Kanka nedir bu sizin çektiğiniz çile...ben şahsen hiç ybr tokatlama gibi bir yaşam nedenim felsefem olmadı...çocuğa cevabı bizzat siz verin istedim...
    cbf 150 cc mantığı var mete ondandır....................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Kedi nasıl yapmış onu ya boya hakkında bi fikrim yok ama sen sanayide bi boyacıya git.
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence komple boyatma..rütüş yap oralara
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Mavi 2008 yuvarlak kafa ybr ' m var rüzgarlık takmayı düşünüyorum sizce nasıl olur.Rüzgarlığın uzunu kısası var mı ?

30 lira bu sizce rüzgara faydası olur mu?

Evet şimdi gelelim bizim ybr ye rakip gördükleri motora.Motoran etna topiğindeki bir yazı.

Duruuuuuuuuuuuuuuuuuuuun!!! Ben bu motoru ezbere biliyorum çünkü ben bir ptt çalışanıyım ve bütün gün bu lanet motoru kullanıyorum bu motordan indikten sonra bi yarım saat kadar tirtir titriyorsunuz o kadar berbat bir titreşim var ve motor titreşimden dolayı yolda giderken dökülüyo bütün civataları gevşiyo ve birşey daha motorda garantiye giren herhangi bir arıza oluştuğu zaman fabrika daha önce arızalanıpta tamir olmuş olan parçalardan yolluyo örneğin benim egzos un içi dağılmıştı fabrika bana daha önce işlem görmğş tamir edilmiş paslı bir egzos yolladı ve egzosun üstündeki aksesuarı yollamadı çünkü o üretilmiyormuş çok ciddi konuşuyorum bu motoru almaktansa bitane hurda ybr alıp motor yapıp binin 100 kat daha iyidir motorun bütün göstergeleri yanlış çalışıyo ve bozuluyo yoltutuşu berbat ötesi ve bir enteresan bilgi daha motorun parçaları örneğin çamurluk kendiliğinden çatlıyo düşünün artık nekadar kalitesiz bazı arkadaşlarım ayna değiştirmekten usandı titreşimden dolayı düşüp duruyo yan kapaklar düşüyo elektrik tesisatı sorunlu motor durduk yere bazen stop ediyo ve 10-15 dakka beklemek zorunda kalıyosunuz nasıl bi çamurluk sistemi varsa azıcık sudan bile geçseniz mübarek o suyu alıyo heryerinize yediriyo hepsini geçtim de o titreşim yok mu allahım yarabbim bole birşey olamaz zangır zangır aman diyim kardeşim bulaşma bu motora zaten adam gibi gitmiyo bile kesinlikle 2. El bir ybr AL alternatif düşünme bile HEE BİDE VİTESLER VARKİ HİÇ SORMA 1 DEN 2 YE ATMAK İÇİN EFELER GİBİ O DİZİNİ YUKARI KALDIRMAN LAZIM VİTES ARALIĞI BUKADAR GENİŞ MOTOR OLURMU DİYE SORARSAN BUNLAR YAPMIŞ:d HELAL OLSUN ŞUANA KADAR 25 000 KİLOMETRE YAPTIM VE MOTOR HERAN ELİMDE KALABİLİR İŞİN KÖTÜSÜ BEN KADROLU ÇALILŞAN DEĞİLİM YANİ TAŞERON FİRMANI ELEMANI OLARAK PTT DE GÖREV YAPIYORUM VE NEREDESE HER ARIZA CEBİMİZDEN GİDİYO USANDIM ARTIK... AMA HAKKINIDA VERMEK LAZIM MOTOR BİRÇOK PROFESYONEL ORKESTRA LARA TAŞ ÇIKARIR HER YERİNDEN BİR SES GELİYO KONSER VERİYO MAŞALLAH))
    bu motorla 130 gördüğünü soleyen arkadaşlar var bende ibreye baktığımda şaşırmıştım çünkü 140 ın altına indi baya da rüzgar yiyince hakkatten gidiyo sandım dedim şimdi havalancam :D abime soledim arabayla yanımdan gelde bakalım şuna kaç yapıyo die ben kaptırdım ibre indi 140 a abime işaret ettim kaç die 90 dedi çok gülmüştüm:D
    HONDA

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    böyle bir rüzgarlık bulunurmu
    URL=http://img29.imageshack.us/i/872253408kddbfyr800pa08.jpg/][/URL]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

URL=http://img29.imageshack.us/i/87225341fs9uvumn800pa08.jpg/][/URL]
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten topu topu 10.7 beygir motor nasıl 4-5 fark olur
    4-5 beygir fazlası evet fazla olabilir.
    ama 2004-2005 model ybr ler 2006-2010 ybr lere göre 3 beygir fazla

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 beygir fazlası evet fazla olabilir.
    ama 2004-2005 model ybr ler 2006-2010 ybr lere göre 3 beygir fazla

2004 ler bizimkilere göre 2 beygir fazla oda katalitik konvartörden kaynaklanıyor.
    HONDA

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Herkese Selamlar artık bende aranızdayım perşembe günü siyah bir ybr city sahibi oldum 2009 model 2700 kmde kazasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler