Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motolizdeki orjinal balata zaten yamaha poşetinde . riallideki yan sanayi ve 4(5) tanesi 7 lira
    bi dk rialli deki nin 4 tanesi mi 7 lira yoksa tanesimi?motoliz için de aynı soruyu soruyorum orda da adet 8.72 gibi bi rakam diyor ama 4 tanesi 8.72 olmasın? konuyu gittikçe karıştırıyorum hayırlısı
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi dk rialli deki nin 4 tanesi mi 7 lira yoksa tanesimi?motoliz için de aynı soruyu soruyorum orda da adet 8.72 gibi bi rakam diyor ama 4 tanesi 8.72 olmasın? konuyu gittikçe karıştırıyorum hayırlısı
    motoliz deki tanesi rialli deki takımı

serbest piyasa işte özellikle ustalarda oldukça serbest 220 lira

hatta rialli de bir ara takımı 4.5 liraydı ben 20 liraya bir sürü almıştım hala duruyor 2 takım

Motosikleti
    presto 150 scooter
    Arkadaşlar bana ybr 125 ın yuvarlak farı tutan demırı lazım cok acıl olarak arkadaslar artı bırde o farın altındakı sıyah yamaha yazan plastıkden lazım yardım edersenız cok sevınrım.... Bırde 2009 model benım motorum onun uzay kafasını yuvarlak kafa yapıcagım ıcın daha sıfır sayılcak sekılde sıyah renk uzay kafa olucak elımde ılgılenen arkadaslar bana özelden mesaj atabılırler... Yardımcı olurum.. Sımdıden tesekkurler....

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    motoliz deki tanesi rialli deki takımı

serbest piyasa işte özellikle ustalarda oldukça serbest 220 lira

hatta rialli de bir ara takımı 4.5 liraydı ben 20 liraya bir sürü almıştım hala duruyor 2 takım
    ok abi anladım şimdi peki son bi soru rialli deki 4 tanesi 7 lira olan balatadan alsak iş yaparmı yada ort kaç km yapar?tabi bide kargo parası var onu da hesaba katmak lazım ki kargo parası daha fazla tutar eminim

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    ultraslan35,jason55
    Arkadaşlar netten orijinal ybr parçası bulabileceğiniz tek adres motoliz
    Yamahın genuine parts (gerçek parçalar) çıkartmalı gelir..
    Jason rialledekiler yan sanayi fiyatı ona göre düşük alacağın orijinal parça kadar km yaptırmaz
    Motor bölümünde yan sanayi kullanmamanızı öneririm ama hayati önemi olmayan parçalarda sorun olmaz örnek arka çamurluk

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedatcığım metzeller bölümüne tıklıyorum boş...
    pirelli bölümünde en azından kategoriler geliyor.
    sen bana de ybr için hangi model olacak sadece ön lastik alacağım 2,75-18
    bunların cadde sport asfalt gibi bir sürü bölümü var.
    lütfen bir daha baksana sitede metzeller bölümüne erişemiyorum.
    şimdiden teşekkür ederim.
    metzeler yok abi orda anladigim benimde bi ön lastiğe ihtiyacım var ama şakura yeter banaşöyle maksimum 10 bin gitmiş
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    benim ybr nin haftaya yani 6000km bakımında debriyaj balatası değişecek.motor performanstan düşmüştü devirlenmekte zorlanıyodu ve bağırıyordu 7000-8000 devirlerde...usta hemen anladı zaten debriyaj balatasından olduğunu...acemi olduğumuzdan 6000km de elimize almışız balatayı neyse fiyat olarak orjinal 70 tl yan sanayi 30 tl dedi uygunmudur sizce?
    Öncelikle baya bir erken yemişsin balatayı bence biraz daha sakin kullanmalısın
    benim motorda 35bin km de abim ile kendimiz değiştik yaklaşık 2 ay oldu sedat 57 bizzat inceledi değişimi. Orjinal balatalar 42 tl conta 10 tl bide yağ masrafı olmuştu bize servis ise conta değişimi hariç 80 lira demişti. aslında değişmesi kolay ama eliniz tamire yatkın ise bence pul ile uğraşmayın değiştirin balataları direk daha uzun ömürlü olsun
    By Hirkil

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Burda debriyaj başata değişim konum var ilgilenenler göz atsın ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degisimi.html

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...temizleme.html

buda benden...

Arkadaşlar bu arada ön-arka lastik değiştirmeyi düşünüyorum fikirleriniz belirtirseniz sevinirim ön lastiğim sakura 37 bin kmdir kullanıyorum artık zaman geldi sanırım arka lastik ise irc daha 10bin kafadan götürecek lastik ama çatlamaya başladı ve hava kaçırıyor(sanırım yamadan). michelin düşündüm ama 200 lira edecek lastik olmadığı düşüncesindeyim pirelli var 100 lira (çift) sizce nasıl kullanan var mıdır? birde continental in yan ürünü vardı şuan ismini hatırlamıyorum 140 lira (çift) bunu kullanan oldu mu? veya da başka bir lastik önerir misiniz? kullanan arkadaşların özellikle düşüncelerini belirtmesini rica ediyorum.
    By Hirkil

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bu gün düzcedeydim Gidiş dönüş 400 km yaptim 30 liralik benzin harcadım ama 80 i geçmedim....motorum 35.600de

düzce de ne yaptın?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Herkese selamlar ybr 125 camiası. 25-8 -2005 den - 31-08 -2009 a kadar olan ybrnin Türkiye tarihini sayenizde öğrendim. hikayelerinizi gülerek, kazalarınızı üzülerek okudum. daha yakından görmeme rağmen bir ybryi sayenizde nerdeyse motor indirir . takar, her türlü modifiye yapar, farları halojenle değiştirir , grenaj yapar, topcase seçer, kontak pası alır. yağ değiştiririm. vitesleri bile öğrendim sayılır. ciklesiz çalışmaz bu makine. rolantide. olduğu yerde fazla çalıştırmayın egsoz kızarır. suda kayar. ne kadar kasarsan kas 120 yi geçmez 80 le babalar gibi gezersin. sis farları insaneden, kafa grenajını babaçiden, yedek parçayı sedattan, bakımı ramçodan danışırsın, hepside yardımcı olur. yanlarına düşersende bir çaylarını içersin. 2009 a kadar herkes eski 2005 grenajı çok severdi uzay kafa nasıl yaparız derdi. 2009 çıktı ya eskisi daha güzeldi bunu söksek yuvarlak far nasıl takarız derler insanoğlu doyumsuz vesselam. insane, babaçi, ramço, sedat 57, digiboy, pierzig metehan ve ismini hatırlıyamadığım bütün arkadaşlara tekrar selam ederim hepinizi gıyaben tanıyorum nerdeyse. A2 ye yazıldım . marta nisanada bir ybr çekerim inşallah. Ankaradan herkese hayırlı geceler, diliyorum. ramazanınız mubarek olsun...

ok abi anladım şimdi peki son bi soru rialli deki 4 tanesi 7 lira olan balatadan alsak iş yaparmı yada ort kaç km yapar?tabi bide kargo parası var onu da hesaba katmak lazım ki kargo parası daha fazla tutar eminim
    söküp takmasını zor sınmazsan yansanayi alabilirsin. orjinali de çok uygun arada 20 lira var orjinal alabilirsin.

benim moto 5 balata titanınki de oluyormuş ybrninki de benim motora . ben titanın kini honda dan tanesi 10 liraya almıştım made in philipinnes yazıyordu.

yani yansanayi 5 lira iken honda 50 liraydı . çok düşünmüştüm fark çok diye ama ybr de biri 10 diğeri 30 lira orjinal daha mantıklı geldi bana

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı misguided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar ybr 125 camiası. 25-8 -2005 den - 31-08 -2009 a kadar olan ybrnin Türkiye tarihini sayenizde öğrendim. hikayelerinizi gülerek, kazalarınızı üzülerek okudum. daha yakından görmeme rağmen bir ybryi sayenizde nerdeyse motor indirir . takar, her türlü modifiye yapar, farları halojenle değiştirir , grenaj yapar, topcase seçer, kontak pası alır. yağ değiştiririm. vitesleri bile öğrendim sayılır. ciklesiz çalışmaz bu makine. rolantide. olduğu yerde fazla çalıştırmayın egsoz kızarır. suda kayar. ne kadar kasarsan kas 120 yi geçmez 80 le babalar gibi gezersin. sis farları insaneden, kafa grenajını babaçiden, yedek parçayı sedattan, bakımı ramçodan danışırsın, hepside yardımcı olur. yanlarına düşersende bir çaylarını içersin. 2009 a kadar herkes eski 2005 grenajı çok severdi uzay kafa nasıl yaparız derdi. 2009 çıktı ya eskisi daha güzeldi bunu söksek yuvarlak far nasıl takarız derler insanoğlu doyumsuz vesselam. insane, babaçi, ramço, sedat 57, digiboy, pierzig metehan ve ismini hatırlıyamadığım bütün arkadaşlara tekrar selam ederim hepinizi gıyaben tanıyorum nerdeyse. A2 ye yazıldım . marta nisanada bir ybr çekerim inşallah. Ankaradan herkese hayırlı geceler, diliyorum. ramazanınız mubarek olsun...

Çok güzel özetlemişsin.
    Allah (cc) gönlüne göre versin.
    Hayırlı ramazanlar...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler yok abi orda anladigim benimde bi ön lastiğe ihtiyacım var ama şakura yeter banaşöyle maksimum 10 bin gitmiş
    sen bana bir metzeller ayarla ben sana city orijinal ön lastiği göndereyim daha 3 bin gitti. hediyem olsun
    tabi metzellerin parasını hallederiz.
    4

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yanlış yönlendirmediysek ne mutlu bize arkadaş ( Nicke itafen )

Ybr gerçekten çok özel bir motor..
    Satmaya çalışıp satamadığım ve satayamacağım bir ihtiyaç oldu bende

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bana bir metzeller ayarla ben sana city orijinal ön lastiği göndereyim daha 3 bin gitti. hediyem olsun
    tabi metzellerin parasını hallederiz.
    Al kardeş me22 metzeler

http://ergurmotomarket.com/asp/show_...=1&ref=nekadar

Bu firmayı netten buldum sonradan farkettim ki İzmirdeymiş
    Halbu ki burada motorcuların bol olduğu yerde soruşturduğumda metzeler yok demişti(Sanırım ırc satıcısı baltalamaya çalışıyoyordu )

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    söküp takmasını zor sınmazsan yansanayi alabilirsin. orjinali de çok uygun arada 20 lira var orjinal alabilirsin.

benim moto 5 balata titanınki de oluyormuş ybrninki de benim motora . ben titanın kini honda dan tanesi 10 liraya almıştım made in philipinnes yazıyordu.

yani yansanayi 5 lira iken honda 50 liraydı . çok düşünmüştüm fark çok diye ama ybr de biri 10 diğeri 30 lira orjinal daha mantıklı geldi bana
    evt kararımı verdim orjinal alayım motolizden bide yağ alayım ustaya gidip değiştireyim normalde aslında kendimde değiştiririm ama lokma takımı falan lazım bende o tarz aletler yok sıkıntı olur.zaten haftasonu 6000km bakıma girecek o da arada kaynar gider...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    evt kararımı verdim orjinal alayım motolizden bide yağ alayım ustaya gidip değiştireyim normalde aslında kendimde değiştiririm ama lokma takımı falan lazım bende o tarz aletler yok sıkıntı olur.zaten haftasonu 6000km bakıma girecek o da arada kaynar gider...
    yağ değiştirmek için takımların arasında 17 anahtar geliyor onla acıp yağı değiştirebilirsin yinede ustaya yaptırmak istiyorsan yağını kendin al yanında götür.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:10 AM ----------

Aramıza hoşgeldin. Memnun kalacağın bir araç tercih ediyorsun.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    motorumun yağını değiştirdim dün.450 civarı bir km deydi.tam sentetik 10w-50 yağ koydum.castrol power1 4t racing...

motosikletin sesi şu anda ilk aldığımdan çok daha güzel ve değişik.devri , hızı dolaylı olarak değişti.

harika bir zevkmiş bu ybr.ayrı bir tutkuymuş her geçen gün biraz daha zevk alıyorum.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    her türlü sıkıntında buralardayız

yazı üslubun çok hoş keşke örnek olması için anasayfaya koyabilsek
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Sağolasın muhterem babaçi, aranızda olmaktan bende kıvanç duydum... normal otomobil sürücüsü olarak bile sizi okurken faydasını gördüm , geçen önümde giden bir motorlu kardeşi sollarken sinyal verdim , artık aynadanmı gördü ne yaptıysa, döndü kafayı çevirdi baktı benimde aklıma takılan bir soru var. bu sakal denen alt grenaj da, motor koruma demirinin görevini görürmü, yoksa sadece şekilmi oluyor. görüntüsü hoş ama önce emniyet gerekir heralde. seninde fikrini almak isterim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler