Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Motorumun fren balataları değişmesi gerekli, kendim değiştirecem. Arka kolay da ön nasıl olacak bilmiyorum, videolardan tartiflerden yapacam inşallah.
    Parçacıya gittim iyisinden fren balatası ver dedim. 17,5 liraya JSL marka arka balata, 7,5 liraya da MSR marka ön balata verdi.
    Sonradan pişman oldum foruma bi sormadım diye.
    Sizler nasıl balatalar kullanıyosunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    Altın elbiseli adamın ön fren balata değişimi ile ilgili bir videosu vardı izlemeni tavsiye ederim. Gayet açıklayıcı bir video.
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun fren balataları değişmesi gerekli, kendim değiştirecem. Arka kolay da ön nasıl olacak bilmiyorum, videolardan tartiflerden yapacam inşallah.
    Parçacıya gittim iyisinden fren balatası ver dedim. 17,5 liraya JSL marka arka balata, 7,5 liraya da MSR marka ön balata verdi.

Merhaba. Ybr 125 Esd almayı düşünüyorum. İşe gelip gitmek ve gezmek icin kullanacağım. Bir de senede 1 veya 2 defa Trabzon - Osmaniye arası 800 km uzun yol yapmayı planlıyorum. Ekonomik olup uzun yolda sabit 100 km/h ile gidebilmesi yeterli. Önerir misiniz yoksa Apache Rtr 150 mi alayım? Boy 1.86 kilo 84

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı tarhunzas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ybr 125 Esd almayı düşünüyorum. İşe gelip gitmek ve gezmek icin kullanacağım. Bir de senede 1 veya 2 defa Trabzon - Osmaniye arası 800 km uzun yol yapmayı planlıyorum. Ekonomik olup uzun yolda sabit 100 km/h ile gidebilmesi yeterli. Önerir misiniz yoksa Apache Rtr 150 mi alayım? Boy 1.86 kilo 84
    Apachi titrer yorar ve oturuş pozisyonundan dolayı belini ağrıtır ama 150cc 14 hp gücü çok çazip geliyor insana.
    Ybr yormaz çok az titrer ama ne yakar nede hızlı gider. Tin tin tin etrafı izleye izleye gidersin. 90 yeter dersen ybr güzeldir.

Ybrye az daha koyup pulsar alabilirsin.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachi titrer yorar ve oturuş pozisyonundan dolayı belini ağrıtır ama 150cc 14 hp gücü çok çazip geliyor insana.
    Ybr yormaz çok az titrer ama ne yakar nede hızlı gider. Tin tin tin etrafı izleye izleye gidersin. 90 yeter dersen ybr güzeldir.

Ybrye az daha koyup pulsar alabilirsin.
    Pulsarın servis konusunda sorun oluşturabileceğini düşünüyorum. Yedek parçası nasıldır? Tvs nin servisi biraz daha fazla olsa direk onu alacaktım. Rekabet olmayınca servislerin yedek parça ve bakımda fiyatı şişirdikleri söyleniyor. 0 olarak alacağımı da ekleyeyim.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda her şartta 100km/h ile gidebilmesi için en az 250cc olması gerekir.
    Dik yokuşlar ve karşıdan sert rüzgarlar haricinde 90 ile rahat rahat gidersiniz ybr 125le. Apaçi titrer yorar. Ben ybr 125 ile defalarca uzun yol yaptım. En ufak bir sorunla karşılaşmadım. İkisi rarasında kaldıysanız kesinlikle ybr.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    bugun bir isim vardi istanbulun bi ucundan bi ucuna gittim sastim kaldim sanki belediye dagitmis gibi nereye baksam bajaj pulsar sasirdim bi arkama baktimki 10 tane motordan 7 tanesi pulsar arkadasimda aldi ve cok cok memnun anlatmakla bitiremiyor pulsar 200 ns ben olsam 150 ns 6000 tlye alinabiliyor pulsar al ben de 2013 model 12000 km kirmizi ybr var satiyorum pulsar alicam alarm far ve canta demiri koltuk file kilifi on sis fari arka fren cakari vs vs cok cok temiz almak isteyen olursa veyahut 150 ns ile takasta yaparim fiyat 4500 vericem burada msj atabilirsiniz

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kide 22 binde, masraf olarak ne kadar tutar sizce?
    Ustadan ustaya degisir ama parcalar arti isçilik 300 civarı tutar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl ön kolay. Arka lastigi söküp arka balatayı değiştiren ön fren merkezini söküp balataları çok rahat değiştirir.Ön kısımda 2 adet 10 yada 12 lokma ile açilcak civatalar var,onları söküp fren merkezini elinize alin.İçinde balatalar gözükecek,onlari cıkarip yeni balatalari takin.Biten balatalarin sıkıştırdığı pistonlardan dolayı yeni balatalar arasına disk girmeyebilir.Pistonları zarar vermeden pense ile geri yerine itip tekrar deneyin.
    Bu arada balatalar cıkmışken frene basmayın.Pistonlar daha da yerinden cikar,geri cekmesi daha da ugrastirir

T. S. Spivet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Merhaba Arkadaşlar, yıllardır motor almak istiyordum, bir türlü fırsat olmamıştı. Temmuz ayında artık yeter dedim ve A-2 ehliyet kursuna yazıldım. Sınavdan geçtim ve haftaya ehliyetimi alıcam. Eylül ayı başında da motor almayı planlıyorum. Son 3-4 ayını başlangıç motoru araştırarak tüketmiş biri olarak. benim durumumda ve kararsızlığımdaki arkadaşlara yardımcı olması adına alttaki linki paylaşıyorum.

http://kullanandandinle.com/ybr-125-...yol-incelemesi

Motoru alır almaz da fotoğraflarını paylaşıcam. Forumda yazan, bilgi paylaşan herkesten çok şey öğrendim. Emeğinize sağlık...
    İki Teker Özgürlüktür...

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda her şartta 100km/h ile gidebilmesi için en az 250cc olması gerekir.
    Dik yokuşlar ve karşıdan sert rüzgarlar haricinde 90 ile rahat rahat gidersiniz ybr 125le. Apaçi titrer yorar. Ben ybr 125 ile defalarca uzun yol yaptım. En ufak bir sorunla karşılaşmadım. İkisi rarasında kaldıysanız kesinlikle ybr.
    Teşekkür ederim. Bugün 2016 model sıfır bir Ybr alarak aranıza katıldım. Kazasız belasız kullanırız inşallah

Teşekkür ederim. Bugün 2016 model sıfır bir Ybr alarak aranıza katıldım. Kazasız belasız kullanırız inşallah
    Çok güzel bir seçim yapmışsınız.
    Rodajını kitapçığına uygun bir şekilde yaptığınız takdirde yıllarca sorunsuz bineceğiniz bir motosikletiniz var. Ne yağ eksiltir, ne de arıza yapar.

Hayırlı uğurlu olsun, keyifli sürüşler dilerim.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Merhabalar arkadaslar Kac senedir mt üyesi ve ybr hastasıyım nasıp olmadı alamadık,İçimde ukte kaldı insallah su sıralar almak istiyorum ilk motorum olucak araba bi yana motor esasında cok kullanmak istemiyorum görsel zevkime göre yapıp 8 kattaki evime cıkarıp odama koymayı düsünüyorum,Nederseniz 4 lira civarina Esd bulabilirmiyiz ?

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar Kac senedir mt üyesi ve ybr hastasıyım nasıp olmadı alamadık,İçimde ukte kaldı insallah su sıralar almak istiyorum ilk motorum olucak araba bi yana motor esasında cok kullanmak istemiyorum görsel zevkime göre yapıp 8 kattaki evime cıkarıp odama koymayı düsünüyorum,Nederseniz 4 lira civarina Esd bulabilirmiyiz ?
    4 lira civarında Esd bulursunuz. Servise gösterin, onay verirse öyle alın.Çok hor kullanılmış ybrlerde krank rulmanları bozulmuş olabiliyor.Masraf açmasın boşu boşuna.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 lira civarında Esd bulursunuz. Servise gösterin, onay verirse öyle alın.Çok hor kullanılmış ybrlerde krank rulmanları bozulmuş olabiliyor.Masraf açmasın boşu boşuna.
    Esd de öyle bi sorun var malesef krank degiştire arkadasım vardı Cbe 125 de aklıma yatıyor gibi esd ye göre bi nebze daha uygun
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)

YBR ile dolu dolu 23.000 km

Merhaba arkadaşlar. YBR ile ilgili sorularınıza sıkıntılarınıza elimden geldiği kadarıyla yardımcı olabilirim. Dolu dolu geçen 23.000 km ardından ve garantiside bittiği için bakımlarını artık kendim yapacağım. Yıllık bakımı da diyebiliriz.

dişlilerin durumu iyi fakat zincir son demlerini yaşıyor. Var mı aranızda yeni zincir alan ben: https://www.sahibinden.com/ilan/yede...9355414/detay/

almayı düşünüyorum.Ya da farklı alternatifleri olan ? bu zamana kadar servislere öpülmekten gına geldi.

Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Arkadaşlar merhaba ben de 4 aydır 2006 model bi ybr sahibiyim. Motorumu street tracker,cafe racer tarzı bir motora çeviriyorum, merak eden varsa açtığım konudan bakabilir. Geçen gün açık hava filtresi taktım sıra egzoza geldi fakat egzoz konusunda tıkandım. Aranızda egzoz değiştiren veya bi bilgisi olan var mı ? Ucuz yollu bir çözüm arıyorum.

34.000'i geçtim hala orjinal zincir-dişli duruyor, bir sıkıntı da yok. (2014 model)
    Yeni alacak olsam gider orjinalini servisten alırdım. Motorun orjinal parçaları çok kaliteli.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Şimdiye kadar hep DID zincir taktım. Hatta görenler YBR'ye DID mi takılır al ucuz bir şey diyordu. Ama DID'nin üstüne tanımam hele uzun yollar yapan biri iseniz kafanız rahat olur.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    hayırlı günler motorumun arka jantı yamuldu resimlerini ekleyeceğim daha önce başına böyle bişe gelen var mı yada düzelten felan

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    arkadaşlar bugün 27 liraya motoruma yağ aldım. castrol power1 10-40. bakalım nasıl kullanışlı mıdır daha snra sizlerle paylaşacağım.

birde motosiklet kıyafeti alacağım kullanan arkadaşlar varsa lütfen kullanıcı yorumlarını yazabilirler mi. ben mont ve pantolon için en fazla 500 lira ayırabildim. biraz kaliteli birşey istiyorum. dört mevsim kullanacağm kışın soğuk ve yağmur geçirmeyen yazında çok fazla terletmeyen bir kıyafet almak istiyorum. bulunduğum yerdeki motorsikletçilerden almak istemiyorum çünkü bilinmedik markalar var ve yüksek fiyatlı satıyorlar. internetten sipariş edeceğim ama biraz zayıfım ben 60 kg ve 1,78 boyundayım. kıyafetlerin üzerime biraz olsun oturmasını ve bol durmamasını istiyoum bu yüzden internetten sipariş edemedim beden ölçülerini bilmediğim içn.

motosiklet kıyafeti hakında sizlerden yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler