Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ülkerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim ne 51 tl si ya motoru 1000 3000 5000 bakımına götürdüm
    1000 bakımında 60 tl
    3000 bakımında 87 tl
    5000 bakımında 135 tl aldı adamlar delirmemek elde deği
    7000 bakımına götürücem 200 isticek diye götürmüyorum
    motorun hiç bir seyıde yok
    Peki niye o kadar sık bakıma götürüyorsunuz? Bakım periyodu 1000, 6000, 12000, 18000... şeklinde gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar hepinize ben okula gidip gelmek icin almayi dusunuyorum fakat tipini cok begenmiyorum. Sym Fiddle II 125 dusunuyordum fakat scooter tarzi motorlar pek hosuma gitmiyor. İnternette gezinirken boyle birsey gordum. Ben motorumu bunun gibi nasil yaparim ? Ne degisiklikler yapmis motorda cunku gayet sik duruyor.

Videosu: https://youtu.be/H9BXKWQ7H0Y
    Resmi:

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    1500 km.de bir yağ değiştiririm. Egsoz plastiğini bpyamak istiyorum sprey boyayla nasıl hallederiz?

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı Gökhann_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katılıyorum foruma ilk defa kayıt oldum. İnternette Ybr 125 ile ilgili araştırma yaparken siteye rastladım ve hemen üye oldum.

Daha önce Cbf 150 almayı düşünüyordum ama nedense bir türlü içime sinmiyordu taaki altın elbiseli adamın 2011 yılındaki Ybr 125 inceleme videosunu izleyene kadar Videoyu izler izlemez kararımı verdim, çünkü hem tip olarak hemde başlangıç olarak alınabilecek en uygun motor budur benim için diye düşündüm. Zaten motosiklet ehliyeti alırkende Ybr 125 ile eğitim alıp aynı motorla sınava girmiştim ve çok da hoşuma gitmişti. En sevdiğim yanı ise hafif olması, yani ağır ve korkutucu olmaması.

Sormak istediğim bazı sorular var aklıma takılan ama kusura bakmayın belkide bu tür sorular daha önce sorulmuş olabilir.
    1.Motorda titreşim var mı rahatsız edici yada aşırı? (Yanlış anlaşılmasın, çünkü cahilce bir soru sormuşum gibi oldu)
    2.Daha önce vitesli motor kullanmadım bu benim için sorun olur mu? (Yani ehliyet alırken kullanımım dışında uzun süreli vitesli motor hiç kullanmadım)
    3.Motoru aldıktan sonra herhangi bir parçasının kesin değişmesi gerekiyor mu? (Mesela cbf'lerde lastik, ayna'dan şikayet eden kullanıcılar varmış)
    4.Kışın kullanımı zor olur mu? (Yağışlı ve soğuk havalarda üşümemek için neler yapmamız gerekir)
    Arkadaşım 1 hafta önce ybr125esd aldım 1 hafta sonra elimden nasıl çıkarırım diye uğraştım sonunda sattım bu motor çok hafif, 80km hızdan sonra bağırıyor titreşim var çin malı kullandıysan ona göre titreşim yok ,virajları çok güzel , konfor yok,artçıyla bindiğin zaman sele çok dar,arkada oturan çok zayıf değilse basamağa zor basıyor ben de bazı kişiler gibi yamaha çok övüldüğü için cbf 150 mi satıp öyle almıştım ama yemin ederim sana karşıma birisi gelip övseydi ağzıma ne gelirse sövüp ağız burun dalacaktım o kadar sinirlenmiştim sonunda kurtuldum tekrar cbf150 aldım ,ama 750tl zarara girdim eğer satamasaydım ya baltayla kıracaktım yada 1000tl ye vermeyi göze almıştım şimdi diyecekler ki senin motorda sıkıntı vardır onu hiç kimse bana sormasın bunu okuyan arkadaşlar motordan iyi anlarım 2012 model 7000km deydi çiziği yoktu lastikler Michelin di başka bişey demeye gerek yok emsallerinin içinde en iyisi cbf 150 ister 2007 kullan ister2015 kullan hepsi de 10 numara kimsenin gazına havasına gelme forumu gezerken senin yazını gördüm aydınlatayım dedim benim servisim yada motor fabrikam yok ben motor kullanan bir vatandaşım kafanı ağrıttığım için kusura bakma kardeşim

Alıntı emrekizil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hepinize ben okula gidip gelmek icin almayi dusunuyorum fakat tipini cok begenmiyorum. Sym Fiddle II 125 dusunuyordum fakat scooter tarzi motorlar pek hosuma gitmiyor. İnternette gezinirken boyle birsey gordum. Ben motorumu bunun gibi nasil yaparim ? Ne degisiklikler yapmis motorda cunku gayet sik duruyor.

Videosu: https://youtu.be/H9BXKWQ7H0Y
    Resmi: http://i.hizliresim.com/1yNAr5.jpg
    Bu motor yamaha ybr 125 custom. Türkiye satışı yoktur maalesef.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor yamaha ybr 125 custom. Türkiye satışı yoktur maalesef.
    ybr 125 custom :

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Bu motor türkiyede olsa çok satardı

Motosikleti
    ybr 125-r25
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2014-5400-km-213266183/detay
    Motorumu satıyorum arkadaşlar almak isteyen varsa mesaj atabilir

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese keyifli sürüşler. 2013 model ybr'em için koruma demiri taktırıcam ama hangisi? Hangisi ( düz ve kavisli) daha kullanışlı artıları eksileri nedir? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 😊 Bir de uygun fiyatlı nerden satın alınabilir?
    Arkadaşlar tecrübelerini paylaşacak kimse yokmu? Yardımcı olunda bugün taktırıyım şu koruma demirini

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tecrübelerini paylaşacak kimse yokmu? Yardımcı olunda bugün taktırıyım şu koruma demirini
    Hocam ben duz taktirdim gayet de kullanisli 50 tl ye taktirdiydim bir ay once. Farkini sorarsan bilmiyorum ama cok bi fark oldugunu da sanmiyorum

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Evet Arkadaşlar Dün Çektim Yavru Kurtumu. Pirelli Dura Traction Lastiklerle Daha bi güzel gider oldu yavru Kurt.

Yabancı bi forumda Eski kasa Ybr 125e monoshock amortisör uygulaması gördüm çok güzel olmuş, özellikle yeni kasada çok daha güzel olurdu,

şu tek kol sele altı amortisör orjinalinde olsa motosikletin görselliği 2 kat iyi olurmuş, ey Yamaha gör bunları

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Bu da linki; http://www.motorcyclephilippines.com/forums/showthread.php?175902-YBR125G-mono-shock-swing-arm-Project

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Bugün güneş Pamukkale'den doğsun istedim selamlar günaydınlar..

cx571 ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 custom :
    http://i.hizliresim.com/8gPmXa.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Bu motor türkiyede olsa çok satardı
    Satamazdı. Çünkü 10 YBR'den 2'si zevk 8'i kurye motoru olarak kullanıldığı için bu motorun fiyatı çok uçuk noktalarda olur kimsede almazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

bugün bir caferacer gördüm tahminimce 2005 kasa ybr'yle yapmışlar harika bir şey çıkmış ortaya

Bugun aniden bu aklıma geldi. yamaha ybr 125i 2004 te çıkarttı. peki ondan önce commuter sınıfındaki motoru neydi. bilse bilse bu forumdakiler bilir dedim ve geldim bu arada bi hafta içerisinde ben de bi ybr 125 sahibi oluyorum. cbf 150yi 9 ay kullandıktan sonra buna geçme kararı aldım ne dersiniz

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gmrünüşe göre lastikler Pirelli Harıka motosiklet.
    teodor bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    2011 YBR 125
    bujiyi söktüm, motordaki boşluğunun içine bir parça bez düştü uğraştım alamadım. bu boşluk nereye açılıyor acep

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyi söktüm, motordaki boşluğunun içine bir parça bez düştü uğraştım alamadım. bu boşluk nereye açılıyor acep
    silindirin içine gitmiş bez. mutlaka çıkarmaya çalış öyle çalıştırırsan sıkıntı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

arkadaşlar benim motorun kısa farları yanmıyordu ampulu patladı sandım gittim ampul aldım tanınmamış markasız bir şey aldım mecbur marka bulamadım çünki. neyse farı söktüm ampulu değiştim motoru çalıştırdım kısalar 1 sn yandı sonra söndü uzunlar yanıyordu. üzerinden çıkan ampule baktım patlamamış telleri sağlam yeni taktığımda sağlam gözüküyor ama kısa farım yanmıyor. kablolara baktım sıkıntı yok herşey gayet sağlam anlam veremedim ?

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satamazdı. Çünkü 10 YBR'den 2'si zevk 8'i kurye motoru olarak kullanıldığı için bu motorun fiyatı çok uçuk noktalarda olur kimsede almazdı [COLOR="Silver"]
    custom modeli ile normali aşağı yukarı aynı fiyattan satılıyor yurtdışında, fiyatı öyle "uç noktalarda" olmazdı

U.K prices
    YBR125 £ 2,599.00
    YBR125 Custom £ 2,849.00

bilmeden konuşmayalım.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    pazar sabah uyku tutmayınca biraz gezdim.toplamda 292 km yapmışım giderken depoyu doldurdum ve dönüşte tekrar fulledim yakıt masrafı 32tl km başına maliyet 109krş eminim düz bir yol olsaydı dahada düşerdi.
    eskişehir mihalıççık kartal geçidi rakım 1550 mt

hayat hızlı tren gibi akıyo gardaş yetişmek imkansız

ve şükür mutlu son.tekerinize taş değmesin.selamlar

Motosikleti
    2011 YBR 125
    Bol miktarda wd 40 sıktım çatalla çıkardım. Wd 40 zarar verir mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler