Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bana 2000 tl lazim hatta 1500 kredi vermiyo bankalar napmam lazim yardim lütfen ybr 125 mavi sahibi olmayi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    2015 ybr nin mavi rengi yokmu?

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı yamaha97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün benzinliğe gidip motosikleti yıkadım ama sadece tazyikli su tuttum o yüzden her yerini rahatça temizleyemedim motoru yıkarken nelere dikkat ediyosunuz bide zinciri kaç km de bir temizliyosunuz
    Hocam ben yikarken tazyikli su vurmuyorum zararli oldugunu duymustum kendi yikama yontemimi soyleleyim istersen hatta daha az once yikadim
    Ilk once normal su tutarak yani yagmurlama yontemi ile isliyorum. Daha sonra zip wax marka oto yikama zimbirtisini fisfisli bir sisede hazirlayip uzerine sikiyorum her yerine.daha sonra sungerle her yerini temizliyorum ve tekrar su vuruyorum gene yagmurlama yontemi ile.istersen deterjani iki kere sikip sungerle silebilirsin daha guzel olur. Daha sonra kuru bir bezle heryerini siliyorum ve diger kuru bezle tekrar ustunden kuruluyorum. Bir kac dakika motoru calistiriyorum sonra kontagi kapatip zincir temizleme olayina geciyorum. Gaz yagi veya motul c1 spreyi ile zincire iyice sikip yaginin akmasini bekliyorum.5dk sonra kirli bir bez veya sungerle zinciri temizliyorum.en son yaptigim islemse gene motul un c2 adli spreyi ile zinciri iyice yagliyorum.wd40 ile oynayan haraket eden heryere spreyliyorum ( kontak,depo anahtarligi,ayakliklar,arka fren vs ) en son da fren balata temizleyicisi sikip motoru bi 30-40 dk bekletiyorum ( zincire surdugumuz yag kurusun ki sicratmasin diye ) daha sonra binip yola devam yanlis yonlendirmek istemem ama bu sekilde hallediyorum ben. Zinciri de elimden geldigince temiz ve yagli tutmaya calisiyorum.
    Temizlik imandandir iyi temizlikler

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben yikarken tazyikli su vurmuyorum zararli oldugunu duymustum kendi yikama yontemimi soyleleyim istersen hatta daha az once yikadim
    Ilk once normal su tutarak yani yagmurlama yontemi ile isliyorum. Daha sonra zip wax marka oto yikama zimbirtisini fisfisli bir sisede hazirlayip uzerine sikiyorum her yerine.daha sonra sungerle her yerini temizliyorum ve tekrar su vuruyorum gene yagmurlama yontemi ile.istersen deterjani iki kere sikip sungerle silebilirsin daha guzel olur. Daha sonra kuru bir bezle heryerini siliyorum ve diger kuru bezle tekrar ustunden kuruluyorum. Bir kac dakika motoru calistiriyorum sonra kontagi kapatip zincir temizleme olayina geciyorum. Gaz yagi veya motul c1 spreyi ile zincire iyice sikip yaginin akmasini bekliyorum.5dk sonra kirli bir bez veya sungerle zinciri temizliyorum.en son yaptigim islemse gene motul un c2 adli spreyi ile zinciri iyice yagliyorum.wd40 ile oynayan haraket eden heryere spreyliyorum ( kontak,depo anahtarligi,ayakliklar,arka fren vs ) en son da fren balata temizleyicisi sikip motoru bi 30-40 dk bekletiyorum ( zincire surdugumuz yag kurusun ki sicratmasin diye ) daha sonra binip yola devam yanlis yonlendirmek istemem ama bu sekilde hallediyorum ben. Zinciri de elimden geldigince temiz ve yagli tutmaya calisiyorum.
    Temizlik imandandir iyi temizlikler
    Çok teşekkürler ben aranizda yeniyim yazdıklarınız bana çok yardımcı olucak tekeriniz düz bassın.

Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 ybr nin mavi rengi yokmu?
    Ben yamaha satan yere sordum 2015 model de dadece beyaz ve siyah varmis dediler mavi gene yok

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim ybr'nin kısa far yanmamaya başladı, yarın gidip ampulü değiştircem,
    bu konuda öneriniz var mı ? Şundan taktır daha iyi olur, yada şundan takdırma pişman olursun diyeceğiniz durumlar varsa bilgilendirirseniz şimdiden teşekkür ederim.

Gökhann_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katılıyorum foruma ilk defa kayıt oldum. İnternette Ybr 125 ile ilgili araştırma yaparken siteye rastladım ve hemen üye oldum.

Daha önce Cbf 150 almayı düşünüyordum ama nedense bir türlü içime sinmiyordu taaki altın elbiseli adamın 2011 yılındaki Ybr 125 inceleme videosunu izleyene kadar Videoyu izler izlemez kararımı verdim, çünkü hem tip olarak hemde başlangıç olarak alınabilecek en uygun motor budur benim için diye düşündüm. Zaten motosiklet ehliyeti alırkende Ybr 125 ile eğitim alıp aynı motorla sınava girmiştim ve çok da hoşuma gitmişti. En sevdiğim yanı ise hafif olması, yani ağır ve korkutucu olmaması.

Sormak istediğim bazı sorular var aklıma takılan ama kusura bakmayın belkide bu tür sorular daha önce sorulmuş olabilir.
    1.Motorda titreşim var mı rahatsız edici yada aşırı? (Yanlış anlaşılmasın, çünkü cahilce bir soru sormuşum gibi oldu)
    2.Daha önce vitesli motor kullanmadım bu benim için sorun olur mu? (Yani ehliyet alırken kullanımım dışında uzun süreli vitesli motor hiç kullanmadım)
    3.Motoru aldıktan sonra herhangi bir parçasının kesin değişmesi gerekiyor mu? (Mesela cbf'lerde lastik, ayna'dan şikayet eden kullanıcılar varmış)
    4.Kışın kullanımı zor olur mu? (Yağışlı ve soğuk havalarda üşümemek için neler yapmamız gerekir)

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Öncelikle hayırlı olsun.
    1- Motorda titreşim yok çok çok az hissetmeyeceniz kadar bi titreşim 8.000 devirde giriyor ama daha önce titreşimli motorum oldu ona göre sinek vızıltısı bu.
    2- Sorun olmaz bana kimse öğretmedi
    3- Lastik değişimi iyi olur michelin pilot street
    4- Kışın tabikide zor oluyor. Diz örtüsü ve elcik takarsanız kısa mesafelerde idare eder.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim ybr'nin kısa far yanmamaya başladı, yarın gidip ampulü değiştircem,
    bu konuda öneriniz var mı ? Şundan taktır daha iyi olur, yada şundan takdırma pişman olursun diyeceğiniz durumlar varsa bilgilendirirseniz şimdiden teşekkür ederim.
    Benim Ybr yuvarlak farlı ve hiç iyi aydınlatması yok, sadece ampulle az da olsa iyi aydınlatma sağlayabilir miyim ne almalıyım? Ben de burdan sorayım.

Motosikleti
    ybr 125
    Aga eger ki farin iç duyusu plastikse kesinlikle beyaz ampul taktirma ben taktirdim bir gun sonra eridi ampul patladi karanlikta kaldim orjinal fari tekrar degistirdim bilgin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Ybr yuvarlak farlı ve hiç iyi aydınlatması yok, sadece ampulle az da olsa iyi aydınlatma sağlayabilir miyim ne almalıyım? Ben de burdan sorayım.
    Benim farda yuvarlak far ama sikinti olmuyor aydinlatmasinda. Belki farin acisi kotudur karanlikta bi kontrol et istersen. En guzel aydinlatma da sis fari ( kaliteli olanindan tabi )

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga eger ki farin iç duyusu plastikse kesinlikle beyaz ampul taktirma ben taktirdim bir gun sonra eridi ampul patladi karanlikta kaldim orjinal fari tekrar degistirdim bilgin olsun [COLOR="Silver"]
    2014 modelin orjinalinde far duyu plastikse bendekinde de plastikdir, demirse demirdir bilmiyorum ama beyaz lambalar hakkında ben de olumlu şeyler duymadım. Bugün gittim değişim için, servisin elinde yoktu orjinali, 12-35/35 başka far takdırsan da olur dedi
    Herkes philips önerse de bulunduğum yerde bulamadım, yine alman markası olan narva taktırdım bu da iyi falan diyordu adam, gece olsun görcez bakalım nasılmış

Motosikleti
    ybr 125
    2014 modelin orjinalinde far duyu plastikse bendekinde de plastikdir, demirse demirdir bilmiyorum ama beyaz lambalar hakkında ben de olumlu şeyler duymadım. Bugün gittim değişim için, servisin elinde yoktu orjinali, 12-35/35 başka far takdırsan da olur dedi
    Herkes philips önerse de bulunduğum yerde bulamadım, yine alman markası olan narva taktırdım bu da iyi falan diyordu adam, gece olsun görcez bakalım nasılmış
    Umarim olumlu sonuc alirsin far isi cok onemli cunku benim far ilk bozuldugunda aksam vaktiydi baya baride atlattim fariniz da yolunuz da acik olsun insallah

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Herkese keyifli sürüşler. 2013 model ybr'em için koruma demiri taktırıcam ama hangisi? Hangisi ( düz ve kavisli) daha kullanışlı artıları eksileri nedir? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 😊 Bir de uygun fiyatlı nerden satın alınabilir?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    beyaz far falan uğraşmayın en güzel sonuç xenonda ben memnunum yaklaşık 3 aydır kullanıyorum tek bi sorun yok

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz far falan uğraşmayın en güzel sonuç xenonda ben memnunum yaklaşık 3 aydır kullanıyorum tek bi sorun yok
    xenon uzun vadede(yaklaşık 1yıl) farın içini karartıyor diyorlar, ben buyüzden vazgeçtim, ama orjinal ampule göre kesinlikle daha iyi aydınlatıyor

optimus125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arayışta
    Herkese Merhaba,
    Motorum 6000km ye geldi. Servise götürdüm;
    Yağ değişimi(yamalube) + moturu yıkayıp temizlediler + zincir yağlandı + hava filtresine hava sıkıldı. Bu işlemler karşılığında 80 Tl ücret verdim. Tüm bayiler için standart bir fiyatmıdır, sizlerde bakımları bu fiyat aralığında mı yaptırmaktasınız, teşekkürler,

Motosikleti
    CharlesFenOB
    xenon uzun vadede(yaklaşık 1yıl) farın içini karartıyor diyorlar, ben buyüzden vazgeçtim, ama orjinal ampule göre kesinlikle daha iyi aydınlatıyor
    Sanmıyorum eski motorumdada uzun süre kullandım sıkıntı olmadı

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı optimus125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    Motorum 6000km ye geldi. Servise götürdüm;
    Yağ değişimi(yamalube) + moturu yıkayıp temizlediler + zincir yağlandı + hava filtresine hava sıkıldı. Bu işlemler karşılığında 80 Tl ücret verdim. Tüm bayiler için standart bir fiyatmıdır, sizlerde bakımları bu fiyat aralığında mı yaptırmaktasınız, teşekkürler,
    Kendım Yapıyorum : Yağ İpone Kullandım 30 tl . (Castrol Kullandığımda 20 tl) Zinciri Yağlamak için zincir yağı filan var bende.

Bana Maliyeti : 30 tl oluyor sizin yapılan ıslemlere göre.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarı engellemesi bakımından iyi.
    Monte etmesi biraz uğraştırdı vida ve yapışkan sünger filan kullanarak monte ettim, sallanmasını da destekle engelledim, şimdi gayet güzel
    4 5 sayfa önde fotoğraf eklemiştim.

Ben karizma motordan aldım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4943883/detay/

Selamun Aleyküm...

Bu tur camı konusunda ben de bi hayli zamandır araştırma yapıyorum. Çağlar motor 150 TL ye satarken, Karizma motor ise 50 TL. ye satıyor.

Karizma motordan aldığınız Tur camı nasıl ? memnunmusunuz ? kaç mm. kalınlığında ? aralarındaki kalite farkı ne olabilir ki, fiyat diğerinin tam 3 katı ? Karizma Motor'dan aldığın Tur camını almamızı tavsiye edermisiniz ? teşekkürler...

ya kardeşim ne 51 tl si ya motoru 1000 3000 5000 bakımına götürdüm
    1000 bakımında 60 tl
    3000 bakımında 87 tl
    5000 bakımında 135 tl aldı adamlar delirmemek elde deği
    7000 bakımına götürücem 200 isticek diye götürmüyorum
    motorun hiç bir seyıde yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler